Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2264747 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

thajdu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Szerviz
« Dátum: 2004.04.26 14:57:29 »
Üdv!

Van egy 3,5 éves Corollám, ami lassan eléri a 105.000 kilométert. Mivel garancia nincs már, nem vagyok köteles márkaszervízbe vinni, sőt egyáltalán szervízbe vinni sem. Mivel azért szeretném elvinni, az lenne a kérdésem, hogy melyik szervízt ajánljanátok. Lehet márkaszervíz vagy egyéb, a lényeg az, hogy értsenek az autóhoz. A legfontosabb, hogy normális munkát végezzenek, a második legfontosabb, hogy ezt normális áron tegyék. Előre is kösz minden segítséget.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Szerviz
« Válasz #1 Dátum: 2004.04.26 15:05:14 »
Hi.

(átírtam a topic címet szervíz > szerviz)

A márkakereskedők topicban olvashatsz a szervizekről is, de anyagilag jobban járhatsz ha nem márkaszervizben végzed a javítgatást :)

thajdu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Szerviz
« Válasz #2 Dátum: 2004.04.27 14:08:26 »
Ok, én is így gondolom. Csak ha lehetséges, olyanhoz vinném, akiről jók a tapasztalatok. Te pl. nem tudsz ilyen helyet?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerviz
« Válasz #3 Dátum: 2004.04.27 15:12:59 »
Bp-en a Sakura, vidéken az M+F Kisörösön.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Szerviz
« Válasz #4 Dátum: 2004.04.27 15:13:59 »
Vagy Bp-en (Budakeszi) Mayer.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #5 Dátum: 2004.04.29 21:27:49 »
Idézetet írta: "music"
Bp-en a Sakura, vidéken az M+F Kisörösön.

Kiskőrösön és Kecskeméten, hogy pontosítsunk  8)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

thajdu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Szerviz
« Válasz #6 Dátum: 2004.04.30 10:00:51 »
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Ezek szerint mindenki márkaszervízbe viszi a kocsiját?
 Én kicsit tartok tőlük, mert a múltkor egy karosszéria sérülés javítására mindenhol másfélszer annyit mondtak, mint amennyiért végül egy karosszériás megcsinálta...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerviz
« Válasz #7 Dátum: 2004.04.30 10:29:29 »
Idézetet írta: "thajdu"
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Ezek szerint mindenki márkaszervízbe viszi a kocsiját?


Nehéz megbízható szakit találni. Viszont - sajnos nem emlékszem, hogy ki, és hogy itt, vagy az indexes fórumon - említette, hogy Üröm faluban (Óbudától északra Pilisvörösvár irányában) van egy jó szerelö :idea:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerviz
« Válasz #8 Dátum: 2004.04.30 22:51:13 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "thajdu"
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Ezek szerint mindenki márkaszervízbe viszi a kocsiját?


Nehéz megbízható szakit találni. Viszont - sajnos nem emlékszem, hogy ki, és hogy itt, vagy az indexes fórumon - említette, hogy Üröm faluban van egy jó szerelö :idea:

No megtaláltam, íme: Csak Toyotát szerel. Csömör.  Kacsóh Pongrác utca (ha jól emlékszem a névre) a falu harmadik utcája.
Ez ugyan nem egészen Üröm, de erre gondoltam... [smilie=sm54.gif]
Továbbá:a monori Toyota Kovács Autóház budapesti kirendeltsége (X. kerület, Gép u. 2/a, tel: 261-8012, Zöld Pont Szerviz néven fut, sehol nincs feltüntetve a márkaszervizre utalás). Nem tudom, létezik-e még, de meg kell próbálni...
music     

thajdu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Szerviz
« Válasz #9 Dátum: 2004.05.04 09:25:11 »
Music, köszi szépen a tippeket, ezeknek utánanézek akkor!

csaszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Szerviz
« Válasz #10 Dátum: 2004.06.18 17:22:52 »
Sakurába ne vigyétek!!! Úgy cseréltek fék betétet, hogy a kerékőr csavar kulcs nálam maradt. A többiről nem is beszélve.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #11 Dátum: 2004.06.18 21:55:02 »
Idézetet írta: "csaszi"
Úgy cseréltek fék betétet, hogy a kerékőr csavar kulcs nálam maradt.

Juuujjjj ez nagyon durva :!:   :evil:  :gunfirej:  :execute:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Szerviz
« Válasz #12 Dátum: 2004.06.18 22:23:08 »
Idézetet írta: "csaszi"
Sakurába ne vigyétek!!! Úgy cseréltek fék betétet, hogy a kerékőr csavar kulcs nálam maradt. A többiről nem is beszélve.


Biztos nem szedték valahogy? Mert ez így kétségkívűl nagyon gáz.

csaszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Szerviz
« Válasz #13 Dátum: 2004.06.18 22:40:03 »
Az olajcserére valami félszintetikus olajat írtak úgy, hogy az előző tulaj a motorra ragasztott egy matricát, amin egy hónappal előtti dátum szerepelt és minusz 300 km, mert vizsgázott az autó. Az Öreg, akitől vettem berakta a szervízkönyvbe a vizsga előtti számlát. Volt rajta fékbetét is. Amikor telefonon reklamáltam, a munkafelvevő  elküldött a p...ba. De amíg a szervízben vártam, addig a következőt mondták egy másik ügyfélnek a telefonba, amikor érdeklődött, hogy az előző szervíznél mit csinált a Sakura:  

-- Volt egy gyertya csere, egy olajcsere, ELVILEG egy ékszíjcsere, stb.


Ez az elvileg nagyon elgondolkodtatott.

Másik hiba,hogy odavittem fényeztetni is az autót, mert azt mondták a fényezők, hogy ők nem olyan kutyaütők, mint a szervizesek.
Az első szélvédő körül lakatoltattam, fényeztettem a rozsdafoltot és három hónap mulva ugyanott előjöttek.Az igaz, higy elismerték a barkácsmelót, de ha megint ők csinálják, akkor megint szar lesz.Ráadásul a multkor tele szórógittelték a hangszórókat, leszakították a tömítőgumikat, ami miatt 200 ezerbe került a meló.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerviz
« Válasz #14 Dátum: 2004.06.20 15:42:02 »
Idézetet írta: "csaszi"
De amíg a szervízben vártam, addig a következőt mondták egy másik ügyfélnek a telefonba, amikor érdeklődött, hogy az előző szervíznél mit csinált a Sakura:  -- Volt egy gyertya csere, egy olajcsere, ELVILEG egy ékszíjcsere, stb.Ez az elvileg nagyon elgondolkodtatott.

csaszi!
Ez a Bartok Bela uti, vagy az obudai Sakura volt?
music