Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2264508 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #5880 Dátum: 2011.10.16 22:09:32 »
Én a mostani friss kipufogós élményemből kiindulva simán elvinném egy korrekt szakemberhez. Nekem is gyári minőséget produkáltak annyi külömbséggel, hogy egy kicsit dörmögősebb.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #5881 Dátum: 2011.10.18 21:23:48 »
Bár sejtem a választ, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Eddig akármilyen hideg volt, a Cori gyakorlatilag 2-3 km után tuti legalább langyos levegőt fújt. Most kell vagy 6 km neki. Basszus, a régi dízelem melegedett ilyen lassan és még nincs is tél! Ti mit néznétek meg? Termosztát? A vízhőfokmutató relatíve normálisan felmegy (időben is), de mégis nagyon gyengének érzem a belső fűtést az eddigi telekhez képest. :surrender:
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #5882 Dátum: 2011.10.18 21:28:44 »
Menjél lassabban, idő kérdése és bemelegszik :flowers:

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Szerviz
« Válasz #5883 Dátum: 2011.10.18 21:46:55 »
Esetleg hűtő (fűtő) rendszer átmosatás.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #5884 Dátum: 2011.10.18 21:47:57 »
Fűtőmotor rendben van?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Szerviz
« Válasz #5885 Dátum: 2011.10.19 06:58:31 »
Bár sejtem a választ, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Eddig akármilyen hideg volt, a Cori gyakorlatilag 2-3 km után tuti legalább langyos levegőt fújt. Most kell vagy 6 km neki. Basszus, a régi dízelem melegedett ilyen lassan és még nincs is tél! Ti mit néznétek meg? Termosztát? A vízhőfokmutató relatíve normálisan felmegy (időben is), de mégis nagyon gyengének érzem a belső fűtést az eddigi telekhez képest. :surrender:
Ha a vízhőfok mérőd rendben működik, tehát viszonylag gyorsan eléri az üzemi hőfokot, akkor a termosztátod rendben van. Ellenben ellenőrizd a pollenszűrődet (nem tudom, utólag cserélted-e ollajcserénél), mert az utastérbe áramló levegő azon jön át.

Még egy házi trükk (amit a CCH-n feleslegesnek ítéltek, de bizonyítottan nem az!), hogy takard el a hűtőnyílást elől valamilyen kartonpapírral. Nem kell teljesen még, mert nincs annyira hideg, de legalább félig. Ezzel meggátolod, hogy a hideg menetszél hidegindítás után feleslegesen hűtse a motorblokkot, elsősegíti a gyorsabb felmelegedést. Azért, ha napközben 10fok fölé megy a hőmérséklet, hagyni kell levegőzni a hűtőrácson keresztül is a blokkot, de reggelente nekem tavaly is sokat segített ez a módszer. Sajna elég gagyi a kartonpapír, olyan sufni megoldás, de hasznos.  :yes: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #5886 Dátum: 2011.10.19 07:36:28 »
Igen, ezt régebbi autóknál gyakran használták, én viszont a kispolskinál megtanultam, hogy nem nyúlunk bele a gyárilag kitalált hűtési rendszerbe. (viccesnak hangozhat, hogy a kispókot mondom, de ott többeknek kiderült, hogy a pár (5-10) centire kitámasztott motorháztető rosszabb hűtést eredményez, mint ami be van csukva, valószínűleg úgy vannak kitalálva a levegőáramlási utak). Szóval én tuti nem tennék bele papírt, arról nem is beszélve, hogy elég igénytelenül néz ki.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Szerviz
« Válasz #5887 Dátum: 2011.10.19 08:12:08 »
Igen, ezt régebbi autóknál gyakran használták, én viszont a kispolskinál megtanultam, hogy nem nyúlunk bele a gyárilag kitalált hűtési rendszerbe. (viccesnak hangozhat, hogy a kispókot mondom, de ott többeknek kiderült, hogy a pár (5-10) centire kitámasztott motorháztető rosszabb hűtést eredményez, mint ami be van csukva, valószínűleg úgy vannak kitalálva a levegőáramlási utak). Szóval én tuti nem tennék bele papírt, arról nem is beszélve, hogy elég igénytelenül néz ki.
mondi, azt azért ugyen kell mondjam, hogy a kispolák LÉGHŰTÉSES?  :szemez: Rossza példád! Léghűtéses autó hűtési rendszerébe belepofázni valóban tilos, de a vízhűtésesnek lehet, hiszen, ott, ha melege van a motornak, akkor egyszerűen nyit a termosztát és pont. Ezért mondtam kleingy-nek, hogy teljesen ne takarja el a hűtőt, de a felét minden további nélkül el lehet. Te ne tedd, ha nem érzed szükségét, de én az Ő kérdésére adtam egy MŰKÖDŐ ötletet, amit vagy kipróbál, vagy nem.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #5888 Dátum: 2011.10.19 12:58:49 »
A kispolski léghűtéses, ezt jól tudom.
Ti tudjátok, én Gyöngyinek inkább a fűtőmotor ellenőrzését javasolnám, mert azt mondja máskor jobban volt fűtése. A karton pedig valóban igénytelenül néz ki  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Misi_007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Szerviz
« Válasz #5889 Dátum: 2011.10.19 14:19:23 »
sziasztok , nem tudom jó helyre irok e, de mindenesetre örülök hogy rábukkantam erre az oldalra,.Van egy Toyota Corolla  1.4 -em ,,2004-es évjáratu sedan. A szivargyujtómba esett egy fém , és amikor megpróbáltam kiszedni, mintha rövidre zárt volna,,,és aztán nem ment a magnó , és nem megy a szivargyujtó sem , arra gondolok talán biztositék mehetett ki , kivül találtam egy biztositék táblát , de ott minden rendben volt .egy biztositék sem volt kimenve . de biztosan van belül is, de nem tudom hol, ha valaki esteleg tudna segiteni , és küldeni egy egy biztositéktábla rajzot a motorháztatő alatt és ha van a kocsi belsejében lévő biztositékok helyes elhelyezkedéséről , azt megköszönném....Előre is köszönöm

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Szerviz
« Válasz #5890 Dátum: 2011.10.19 14:26:52 »
utastérben bal oldalt alul, a motorháztetö nyitokar körül keresgélj ........ ott is van egy biztitábla :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #5891 Dátum: 2011.10.19 15:31:12 »
Misi_007!

biztosíték lesz, nekem anno a seggmelegítőm esett szét amit a slusszkulcsal piszkáltam hát hasonlóképpen jártam...

Amúgy mondinak igaza van, pl C5 gyári katalógusában van téli hűtőrács, szóval tőlünk fejlettebb országokban is használnak ilyet csak az gyári OEM megoldás. (persze van egy Celsius fok határ mettől meddig)
Konrád

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Szerviz
« Válasz #5892 Dátum: 2011.10.19 16:41:43 »
sziasztok , nem tudom jó helyre irok e, de mindenesetre örülök hogy rábukkantam erre az oldalra,.Van egy Toyota Corolla  1.4 -em ,,2004-es évjáratu sedan. A szivargyujtómba esett egy fém , és amikor megpróbáltam kiszedni, mintha rövidre zárt volna,,,és aztán nem ment a magnó , és nem megy a szivargyujtó sem , arra gondolok talán biztositék mehetett ki , kivül találtam egy biztositék táblát , de ott minden rendben volt .egy biztositék sem volt kimenve . de biztosan van belül is, de nem tudom hol, ha valaki esteleg tudna segiteni , és küldeni egy egy biztositéktábla rajzot a motorháztatő alatt és ha van a kocsi belsejében lévő biztositékok helyes elhelyezkedéséről , azt megköszönném....Előre is köszönöm
Nekem is az ment ki a múltkor, és a vezető bal térdénél lévő rekesz mögötti biztitáblában asszem a CIG kódjelű biztosítékot kellett cserélni (a kezelési könyv vége felé és a biztitáblák fedelének hátoldalán ott vannak a kódok) .

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Szerviz
« Válasz #5893 Dátum: 2011.10.19 21:01:02 »
Bár sejtem a választ, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Eddig akármilyen hideg volt, a Cori gyakorlatilag 2-3 km után tuti legalább langyos levegőt fújt. Most kell vagy 6 km neki. Basszus, a régi dízelem melegedett ilyen lassan és még nincs is tél! Ti mit néznétek meg? Termosztát? A vízhőfokmutató relatíve normálisan felmegy (időben is), de mégis nagyon gyengének érzem a belső fűtést az eddigi telekhez képest. :surrender:
Nekem a 93-as renault cliom volt ilyen.Hamar bemelegedett de mégse fújt csak langyosat.Nem jöttem rá a hibára eladó sorba került (persze nem ebből a hibából kifolyólag)

TSityu

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #5894 Dátum: 2011.10.19 21:06:59 »
A Japánoknál divat, hogy a mutató 60 és 90 foknál is nagyjából ugyanott áll. Akkor még nem meleg.  :hug: