Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2287732 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Re: Szerviz
« Válasz #4395 Dátum: 2010.10.13 16:00:22 »
Köszi! Nem az ártól tartok, azért 4-5 db patent még nem veszélyezteti a havi cukroskenyér-fejadagot :D
Inkább attól, hogy tényleg jó-e az bele, meg tartós/méretpontos lesz-e.

Más márkákból jön ez a beidegződésem, hogy filléres ***okat márkakereskedésben megrendelni, bepattintani, sok évig örülni :)

No meg nekem ugyan a közelemben van a patentdepo, de aki pl Zalában lakik, annak nyilván ez nem opció :)
Fel fogom keresni az autóval, az a legegyszerűbb :)
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

Satriani

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #4396 Dátum: 2010.10.13 17:08:04 »
Inkább attól, hogy tényleg jó-e az bele, meg tartós/méretpontos lesz-e.

Ebben nem lesz hiba.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #4397 Dátum: 2010.10.13 17:13:50 »
Hű, ha nem felejtem el, este lefotózom neked, hogy minek kéne égnie.

Égnie kell az el. ablaknál az auto feliratnak, a ködzáró jelnek, a teljes óracsoportnak mindenhol (de a két tekerőnek nem), az elakadásjelző háromszögnek, a belső-külső levegőállító pöcöknek és a két szélső jelnek, a ventillátor/hideg-meleg meg még egy kerek izének körben teljesen, a hamutartónak és a szivargyújtónak.
(Nálam az AC és a hátsó szélvédő fűtés nem világít, de erős a gyanúm, hogy azoknak is kéne...)

Igen azoknak is kellene. Asszem az egyetlen kivétel az elektromos tükör gombja, az nem világít.
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4398 Dátum: 2010.10.13 17:14:54 »
Hmmm, akkor 3 év alatt nálam is jópár izzó megadta már magát. :)
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #4399 Dátum: 2010.10.13 17:46:36 »
Ja, volna még kérdés :whistling:

E11-ben a rádió konzolján a nyomógombok változó fényerővel világítanak. Értsd: egyik halványabban, másik még halványabban :lol:
Anno volt itt szó erről, E12 kapcsán. E11 hasonlóan pöcsörészős lenne?
Mert akkor jó az úgy, ahogyan van :)

És mégegy:

E11, A oszlop belső műanyag takarói lejönnek. Hiába ütögetjük vissza, leesnek.
Patentek elfáradtak volna?
A patentdeponál nem igazán tudok webfelületen keresni, talán az segíthetne, ha odamegyek a mintával.
De a legegyszerűbbnek nekem a márkakereskedéstől való megrendelés tűnik...:)
A rádió itt is macerás eléggé, szét kell bombázni mindent hozzá. Ha nem zavarnak a sötét foltok, akkor hagyd a francba, mert izmos szívás abban izzót cserélni.

Patentet kérj a kereskedésben, lehet, hogy hasonló áron adják...

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Szerviz
« Válasz #4400 Dátum: 2010.10.14 13:24:28 »
sziasztok!
Mint tudjátok a törött hátsó lámpámat cserélem újra...
mondanom sem kell,az új hátsó lámpa elektromos csatlakozója nem kompatibilis a régivel :censored:
Sőt még a lábkiosztás sem azonos,sem a vezeték színjelölései.Gondoltam majd az új lámpába belerakom a régi foglalatokat,így megúszom a csatlakozó mizériát,de sajnos a foglalatok sem csereszabatosak,most nekiállok forrasztgatni
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Szerviz
« Válasz #4401 Dátum: 2010.10.14 13:54:05 »
sziasztok!
Mint tudjátok a törött hátsó lámpámat cserélem újra...
mondanom sem kell,az új hátsó lámpa elektromos csatlakozója nem kompatibilis a régivel :censored:
Sőt még a lábkiosztás sem azonos,sem a vezeték színjelölései.Gondoltam majd az új lámpába belerakom a régi foglalatokat,így megúszom a csatlakozó mizériát,de sajnos a foglalatok sem csereszabatosak,most nekiállok forrasztgatni
Nem a faceliftes Corihoz kaptál hátsó lámpát? Az pont úgy néz ki, mint a békaszemű kívülről, csak a belsejében lehet különbség...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4402 Dátum: 2010.10.14 13:59:18 »
Meg kérdés, hogy nem más-e a japán és az angol ötajtós... hispané angol, de az első széria még Japán volt. Aztán isten tudja, honnan rendelik után ezeket a cuccokat. Én inkább visszavinném, ha lehet és keresnék másikat, amit csak egyszerűen be kell tenni.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Szerviz
« Válasz #4403 Dátum: 2010.10.14 14:12:25 »
Meg kérdés, hogy nem más-e a japán és az angol ötajtós... hispané angol, de az első széria még Japán volt. Aztán isten tudja, honnan rendelik után ezeket a cuccokat. Én inkább visszavinném, ha lehet és keresnék másikat, amit csak egyszerűen be kell tenni.
Lehet benne igazad, elvégre biztos nem 3000Ft-ért vesztegették... És olyan 10xxx, vagy 20xxxx környékén azért nehogy már forrasztgassam, hogy passzoljon... :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Szerviz
« Válasz #4404 Dátum: 2010.10.14 14:55:56 »
Most már mindegy :D átforrasztgattam..pepecs egy meló
12E volt,és ez az egy fajta van E11 liftback-hez :hmmmm:
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Szerviz
« Válasz #4405 Dátum: 2010.10.14 15:06:15 »
Most már mindegy :D átforrasztgattam..pepecs egy meló
12E volt,és ez az egy fajta van E11 liftback-hez :hmmmm:
Hát, ez érdekes... Így elcseszni egy utángyártott cuccot! Mármint nem a forrasztásodra gondolok, hanem a gyártóra, hogy nem számol a Nálad is jelentkezett problémával...
Neked elismerésem, hogy összehoztad a dolgot!  :flowers: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Szerviz
« Válasz #4406 Dátum: 2010.10.15 18:09:13 »
Sziasztok!

Kicseréltem ma a ködlámpákat,nem gyenge feladat,a lökhárító alsó burkolatát le kel szerelni,hogy a lámpákat kivegyem az "U" alakú konzolból.
Mivel merő rozsda volt az egész,gondoltam kicserélem az "U" konzolt is(komplett szettet vettem,tehát lámpa konzolok csavarok,kábelek,kapcsolók,relé)a konzol rögzítő csavarjaihoz csak az első fényszórók kiszerelése után fértem hozzá.Megtörtént a csere,az előző ködlámpák azért mentek tönkre mert fordítva lettek beszerelve,vagyis a szellőző,páralecsapódást elvezető nyílás nem lefelé nézett.Bár van rajta egy "top" felirat nekem értelemszerű volt a beszerelés helyzete,másnak ezek szerint nem :D
nem is ezért ragadtam "tollat" :D
Ugyanis nem világítottak a helyzetjelzők a fényszórókban,nosza itt az alkalom kicserélem,illetve csak akartam.A bal első az rendben ment,a jobb oldaliban viszont nagyobb méretű foglalat aljzat van,vagyis az izzót kicseréltem,de az foglalattal együtt beleesik a lámpa testbe
készült kép is róla,nézzétek el a minőséget,csak telefon volt kéznél.
http://kepfeltoltes.hu/101015/els__l_mp_k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #4407 Dátum: 2010.10.15 19:48:06 »
Ha a ködlámpák nem jól voltak beszerelve, akkor viszont nem is az utat világították, hanem épp hogy felfelé?  :eek: Grat. a beszerelőnek...

A két fényszóród amúgy más gyártmány. Látszik, hogy sokban különbözik a kettő!
Xanyi

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Szerviz
« Válasz #4408 Dátum: 2010.10.16 05:10:22 »
Ha a ködlámpák nem jól voltak beszerelve, akkor viszont nem is az utat világították, hanem épp hogy felfelé?  :eek: Grat. a beszerelőnek...

A két fényszóród amúgy más gyártmány. Látszik, hogy sokban különbözik a kettő!
nem,rendesen az utat világították,csak a lámpatest volt 180 fokkal elfordítva.Valahonnan vennem kéne egy jobbos elsőt,nézegetem a neten,de a hátoldaláról sehol nincs kép,nem akarok egy ugyanilyet berendelni,a fényszóró állítás csatlakozóhely kialakítása is nagyobb,az érintkező tüskék elhelyezkedése ugyanaz,de hiába dugom rá a csatit,nem működik,feltételezem a lábkiosztás más,lásd hátsó lámpám :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.16 05:14:38 írta hispan66 »
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4409 Dátum: 2010.10.16 15:36:46 »
Ma néztem olajszintet, 9000 kilométerrel az olajcsere után, és 2 mm-rel van a szint a maximum alatt. Azt hiszem ezzel elégedett lehetek ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...