Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2292173 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #120 Dátum: 2005.02.07 10:30:14 »
Idézetet írta: "Satriani"
Szélvédő mennyi lehet egy 2002-es 5 ajtós HB-re? Találtam egy hajszálrepedést (kőfelverődés nyoma lehet), ki kellene cserélni, mielőtt az arcomba robban az egész...


Nem fog robbanni, legfeljebb lessan tovareped, viszont nézesd meg egy szélvédőjavítóval, kis repedést meg tudnak csinálni, főleg ha nem a ragasztás körül vn a legszélén, olcsóbb mint a csere, és nem fogod észrevenni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #121 Dátum: 2005.02.07 11:20:31 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Nem fog robbanni, legfeljebb lessan tovareped, viszont nézesd meg egy szélvédőjavítóval, kis repedést meg tudnak csinálni, főleg ha nem a ragasztás körül vn a legszélén, olcsóbb mint a csere, és nem fogod észrevenni.


Köszönöm a tippet! A repedés bal oldalt, szemmagasságban, kb. 8-10 centire az A-oszloptól van. Meg fogom nézetni.

Amúgy mennyi lenne a csere?

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Szerviz
« Válasz #122 Dátum: 2005.02.07 15:17:39 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Tamás69"
Nem fog robbanni, legfeljebb lessan tovareped, viszont nézesd meg egy szélvédőjavítóval, kis repedést meg tudnak csinálni, főleg ha nem a ragasztás körül vn a legszélén, olcsóbb mint a csere, és nem fogod észrevenni.


Köszönöm a tippet! A repedés bal oldalt, szemmagasságban, kb. 8-10 centire az A-oszloptól van. Meg fogom nézetni.

Amúgy mennyi lenne a csere?


Szerintem 30 e alatt nem jön ki a csere.
Anno a Twingomon 3-szor kellett cascora szélvédőt cserélni, ahhoz pl. 112 ezer Ft-ba! került egy szélvédő szereléssel együtt. Nagyanyám '86-os Starletjéhez '94-ben került 30 ezerbe a szélvédő :(

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
lámpabúra
« Válasz #123 Dátum: 2005.02.09 11:08:14 »
Sziasztok!

Mennyibe kerül egy hátsó lámpabúra és hol lehet beszerezni? Leszedni, hogy lehet? Egy picit eltört és szeretném kiegyengetni, meg esetleg ragasztani. Az égőket hátulról még kicsavargatni csak csak megy, de hogy lehetne lekapni a nagy piros búrát? Egyetlen fémszínű csavart látok hátulról.




köszi!
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: lámpabúra
« Válasz #124 Dátum: 2005.02.10 19:07:38 »
Idézetet írta: "Gábor"
Sziasztok!

Mennyibe kerül egy hátsó lámpabúra és hol lehet beszerezni? Leszedni, hogy lehet? Egy picit eltört és szeretném kiegyengetni, meg esetleg ragasztani. Az égőket hátulról még kicsavargatni csak csak megy, de hogy lehetne lekapni a nagy piros búrát? Egyetlen fémszínű csavart látok hátulról.

köszi!


Szia Gábor!

Ajánlom figyelmedbe, ha arra jársz, a szentendrei bontót, (adatok a klub honlapon) utángyártottat, vagy bontottat, de gyárit is biztosan kapsz. Sajnos, az új borsos árú, az utángyártott kevésbé, a bontott lehet a legjobb megoldás. Csak becsülni tudom, 12 és 18 eFt. közé. A lámpabúrád - ha a képen láthatóról van szó - úgy tudom, rejtett kupakú csavarok, illetve stiftek rögzítik, első házi kiszerelés előtt érdemes meglesni egy szakszervízt, vagy a bontóban megkérni a kollégát, hogy a számítógépes rajzon mutassa meg a rögzítési pontokat.
Ismereteim szerint ennél a típusnál a lámpa az égőházzal melegen sajtolt eljárással van összehozva, így nem tudod csak a színes, külső búrát cseréltetni, cserélni. Végül tapasztalatból mondom, hogy műanyag alapú, két komponenses, szintetikus ragasztót használj, ha teheted, ami együtt tágul a műanyaggal, ahhoz hasonló mértékben. Az elmúlt karácson során sikerült megtolatnom épp hogy egy autót, megrepedt nekem is a külső búra. Végül az Araldit két komponenses ragasztójánál maradtam, amely kis kiszerelésben is kapható, és ha nem túl hidegben ragasztod, akkor szép, áttetszővé válik. Több napos száradás után szinte polírozható, így szinte semmi sem látszik, ha sikerül.

(Láttam, a Corolla fórumon is írtál, azért légy türelemmel irántunk, igyekszünk mi segíteni :-) )
Zsono

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Szerviz
« Válasz #125 Dátum: 2005.02.12 22:29:10 »
Az alábbi hsz. egy rég(ebb)i, most általam megszüntetett topicból való:

Szerző: sparkle
Csatlakozott: 2004.10.11., Hétfõ, 7:23
Hozzászólások: 1

#20532 Hozzászólás Elküldve: 2004.10.18 11:48:42    Hozzászólás témája: A 2C-s motorról...

Üdv. Mindenki,

Ilyen motorral szerelt Corolla tulajdonosa vagyok, szeretnék néhány kérdésre választ kapni. Gondolom van itt olyan aki mélyebben benne van a témában. Szóval:
Mennyi a motor olajcsere periódusa?
Milyen elven történik a szelephézag állítás?
Gázolajszűrő csere után hogyan kell légteleníteni?
Előre is kösz a válaszokat.
sparkle

--------------------------

Szerző: Szeke #20542 Hozzászólás Elküldve: 2004.10.18 12:27:08    

Üdv!
Én is használok ilyen Corollát.
10.000-enként szoktunk benne olajat cserélni, de főleg városi használat mellett javasolt a 7.500-as periódus.
music     

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
lámpabúra
« Válasz #126 Dátum: 2005.02.13 16:27:15 »
Köszi a tippeket, esetleg vki a szétszereléssel kapcsolatban tud tanácsot adni?
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: lámpabúra
« Válasz #127 Dátum: 2005.02.13 18:05:07 »
Idézetet írta: "Gábor"
Köszi a tippeket, esetleg vki a szétszereléssel kapcsolatban tud tanácsot adni?


Mármint a lámpa kiszereléshez? Én még Toyotán nem szedtem ki, de Mazdán, Fordon igen. Ha gondolod szívesen segítek. Nagy művészet nem lehet.

izomhod

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Szerviz
« Válasz #128 Dátum: 2005.02.17 12:29:48 »
Sziasztok!

Sajnálom, hogy ide kell írnom, de megtörtént. Lezúzták a kocsi elejét:(
Én nem láttam, mert mire hazaértem, a drága már a karcagi szerviz fele volt úton, úgyhogy csak annyit tudok, amennyit hallottam.

Kicsit havas út falun belül, 30as, óvatos tempó. Egy kapubejáróból egy másik autó halad el keresztbe, eddig oké. Aztáncsak reccs, kraccs, csatt, argh! A kocsi egy másik autót húzott acélkötéllel ki a kapubejáróból, de olyan hoszzún, hogy mikor a másik oldalba ért, csak akkor feszült meg a drót, ami ledarálta a lökhárítót, de nemgyengén. Ugye szabálytalan volt a vontatás, semmi jelölés a dróton (de minek kellett vajon olyan hosszú? ez nem fér a fejembe). De valamelyik birka kiállhatott volna az útra, hogy acélhuzal fog feszülni köcsögök!
Na felmérgesítem csak magamat, bocsánat.
Annyit akartam kihozni ebből egyelőre, hogy néha az óvatosság sem elég, vigyázzatok az autóra, és főleg magatokra.

Ja, a szervizesek Karcagon rendesek voltak, segítőkészek.

Többet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki :D
ngry Beavers with TOYOTA

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Szerviz
« Válasz #129 Dátum: 2005.02.17 13:19:13 »
Idézet
...szabálytalan volt a vontatás, semmi jelölés a dróton (de minek kellett vajon olyan hosszú? ez nem fér a fejembe). De valamelyik birka kiállhatott volna az útra, hogy acélhuzal fog feszülni ...


Kitalálni sem könnyű egy ilyen esetet, nem hogy megélni... Ezentúl az ártatlan lassan kitolakodóktól is óvakodni kell... Elismerték a felelősségüket?
Zsono

izomhod

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Szerviz
« Válasz #130 Dátum: 2005.02.18 10:55:18 »
Jaja, elismerték. Bár először nemnagyon akarták, de szólt fater, hogy akkor 107. Nem is kellett mást mondnai, a másik csávó egyből elismerte, hogy ő volt a balfék:)
Úgy tudom, hogy ma, vagy holnap lehet a kocsiért menni, ha hazamegyek, majd megtudakolom mi hogy történt.
ngry Beavers with TOYOTA

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Szerviz
« Válasz #131 Dátum: 2005.02.21 11:16:13 »
A 2 éves szervíz mit foglal magában és körülbelül mennyibe kerül?
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Nerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
    • http://keressdapenzt.uw.hu
1985-87' Toyota Corolla 1.3 12v,2E motortípus vákuumrendszer
« Válasz #132 Dátum: 2005.02.21 20:25:40 »
Üdv mindenkinek aki olvassa!

Volna egy óriási problémám. Van egy 1985-ös Corollám 1.3 12v-s, 2E motortípussal. Sajnos belenyúlt az autóba, amíg a fateromé volt 1 olyan szaki, aki hótra nem ért a géphez. Össze vissza kutyulta a vákum csöveket meg a beállításokat.
Az volna a tiszetleteljes kérésem, ha valaki tudna nemek segítne bármilyen infóval ehez a motorhoz, azt nagyom megköszönném. Beállítások, leírások ábrák, bár mi.

nerver@sztgnet.hu e-mail címre kérném, ha lehetne a cuccokat. Persze a szöveges rész jó ide is.

Ha valaki egy könyvet tudna ajánlani (magyart), ami biztossan ehez a motorhoz jó az is frankó lenne.

Köszöm előre is a segítséget.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Szerviz
« Válasz #133 Dátum: 2005.02.21 20:41:57 »
Szia!

A motorról nekem ennyi van meg:
szelephézag: szívó 0,20 kipufogó 0,20 (meleg motornál)
gyújtógyertya típusa: Denso W16EXR-U11 vagy NGK BPR5EY11
gyertyahézag: 1,1mm
motorolaj mennyisége: 2,8l szűrővel 2,6l szűrő nélkül

Ez minden, amit találtam.
Esetleg megpróbálhatnád elvinni a kocsit olyanhoz, aki már látott
Toyotát.
 8)

Nerver

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
    • http://keressdapenzt.uw.hu
Szerviz
« Válasz #134 Dátum: 2005.02.21 21:05:10 »
Köszi!

Ez kb. nekem is meg van.

A legfontossab a vákumos rendszer volna.

Ha esetleg valakinek van ilyen gépe, akkor ha lefényképezné digittel és elküldené e-mailben a képeket megköszönném.

(Lehetnek jó minőségi képek, széles sávú neten vagyok.)

Köszönöm.