Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2309929 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #2775 Dátum: 2010.02.17 22:06:01 »
Én vasco filters pollenszűrőt vettem, olyan 3400Ft körül, viszont az aktívszenes!
Az nem volt drága, sőt kimondottan olcsó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2776 Dátum: 2010.02.17 22:31:43 »
Fékbetétből viszont tudok szerezni legalább olyan jót, mint a gyári (pl. Ate), sokkal olcsóbban...
Az ATE felébe kerül a Jakoparts, és egyébként az sem olyan rossz...
Fékből, jóbarátném autója esetében, maximalista vagyok... Az Avéba Textart vettünk (szerelőm ajánlotta, nem csikorog), de a Corollába csakis Ate fog kerülni.

A sajátomba megvettem a Nippartsot, de az a sajátom, azzal kapcsolatosan csak magamnak kell elszámolnom. Ha viszont más helyett döntök, akkor a legjobb az épp elég jó.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.17 22:33:34 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2777 Dátum: 2010.02.18 07:49:53 »
A sajátomba megvettem a Nippartsot, de az a sajátom, azzal kapcsolatosan csak magamnak kell elszámolnom. Ha viszont más helyett döntök, akkor a legjobb az épp elég jó.
ööö..ez egy kicsit úgy hangzott, mintha a Nipparts/jakoparts nem egy erős középkategóriás minőségi termékeket gyártó nagy konszern lenne, hanem valami kínai no name vacak  :surrender:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2778 Dátum: 2010.02.18 13:11:47 »
Nekem most Japanparts betéteim vannak elöl. Meg vagyok vele elégedve eddig, egészen jól fognak és nem is kopik valami nagyon. A tárcsát sem kezdi kinyírni.

Nekem ami nagyon bevált, az a Ferodo, sosem volt ezzel problémám vagy panaszom erre; csak az ára nem tetszik annyira.

Az Ate szintén jó, gyakorlatban ez a Jurid fékbetétnek a "prémium" szériája, amit más néven forgalmaznak. Amúgy nekem ATE a fékmunkahengerem és a vákumdobom is...

Kaiser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Szerviz
« Válasz #2779 Dátum: 2010.02.18 14:03:15 »
Tudja esetleg valaki milyen árban szokott lenni az üzemanyagszűrő 2000-es évjáratú 1.4 16V VVTI corollához?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2780 Dátum: 2010.02.18 14:19:36 »
Tudja esetleg valaki milyen árban szokott lenni az üzemanyagszűrő 2000-es évjáratú 1.4 16V VVTI corollához?

Ha a motortérben van, az olyan 6-7.000, de lehet kapni akciósan néha 4.500-ért is.
Ha a tankban van, akkor nem kell cserélni sosem azt.

Ha van a motortérben, akkor azt a tűzfal körül találod lent, a kaniszter és a féktartály között lent.

Kaiser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Szerviz
« Válasz #2781 Dátum: 2010.02.18 19:27:06 »
Tudja esetleg valaki milyen árban szokott lenni az üzemanyagszűrő 2000-es évjáratú 1.4 16V VVTI corollához?

Ha a motortérben van, az olyan 6-7.000, de lehet kapni akciósan néha 4.500-ért is.
Ha a tankban van, akkor nem kell cserélni sosem azt.

Ha van a motortérben, akkor azt a tűzfal körül találod lent, a kaniszter és a féktartály között lent.

Köszi a tippet!
Belenézek :hmmmm:

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Szerviz
« Válasz #2782 Dátum: 2010.02.18 19:43:57 »
Ha a tankban van, akkor nem kell cserélni sosem azt.

És ha bioetanollal akarok járni, akkor sem? Ill plusz szűrőt javasolnak, azt hova kellene beiktatni?
                                                                                                                                                   

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2783 Dátum: 2010.02.18 20:13:20 »
És ha bioetanollal akarok járni, akkor sem? Ill plusz szűrőt javasolnak, azt hova kellene beiktatni?
A bioetanol szerintem nem befolyásol semmit sem, hiszen a pumpa alján levő szűrő nem fog attól eldugulni, mert közvetlenül a tankból szív, ami nálam meglepően tiszta volt...

Aztán a jelenlegi benzin is tartalmaz bioetanolt, tehát eddig is pucolta az alkohol a rendszert.

Ha megnyugtatásképpen plusz szűrőt szeretnél beszerelni, akkor javaslom, hogy a motortérben alakíts ki egy rendszert a tűzfalra. Én a tűzfalra felcsavaroznám a szűrőt és abba belevezetném a benzint. De ennek a megvalósítása eléggé kocsifüggő és sokat kellene agyalni rajta úgy, hogy közben látom a kocsit...
Ettől függetlenül fölöslegesnek tartom a plusz szűrő beszerelését a rendszerbe.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2784 Dátum: 2010.02.18 22:48:58 »
A sajátomba megvettem a Nippartsot, de az a sajátom, azzal kapcsolatosan csak magamnak kell elszámolnom. Ha viszont más helyett döntök, akkor a legjobb az épp elég jó.
ööö..ez egy kicsit úgy hangzott, mintha a Nipparts/jakoparts nem egy erős középkategóriás minőségi termékeket gyártó nagy konszern lenne, hanem valami kínai no name vacak  :surrender:
Nem annak szántam pedig  :) ... Szerinted vennék magamnak noname kínai vacakot  ;) ?

Ahogy írod: a Nipparts = középkategória. Ha valaki rámbízza, hogy a legjobbat válasszam neki, akkor az nem Nipparts lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.18 22:51:09 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2785 Dátum: 2010.02.18 22:53:32 »
Nekem ami nagyon bevált, az a Ferodo, sosem volt ezzel problémám vagy panaszom erre; csak az ára nem tetszik annyira.

Az Ate szintén jó, gyakorlatban ez a Jurid fékbetétnek a "prémium" szériája, amit más néven forgalmaznak. Amúgy nekem ATE a fékmunkahengerem és a vákumdobom is...
Ferodot is szívesen vennék; csak azt nem forgalmaz a Corollához a Láng. Így marad az Ate. Textaron agyaltam még, de félek, nehogy kifogjak egy csikorgósat; az Ave esetében vállaltam ezt a kockázatot, de jóbarátném Corija esetében nem vállalom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2786 Dátum: 2010.02.18 22:55:16 »
Tudja esetleg valaki milyen árban szokott lenni az üzemanyagszűrő 2000-es évjáratú 1.4 16V VVTI corollához?

Ha a motortérben van, az olyan 6-7.000, de lehet kapni akciósan néha 4.500-ért is.
Ha a tankban van, akkor nem kell cserélni sosem azt.

Ha van a motortérben, akkor azt a tűzfal körül találod lent, a kaniszter és a féktartály között lent.
Annyit tennék hozzá, hogy a kívülre, tehát a motortérbe szerelt fajtából csak a gyárit szabad megvenni! Az utángyártott esetében elég gyakran előfordul, hogy a hollandernél nem lesz pontos az illeszkedés és emiatt szivárogni fog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2787 Dátum: 2010.02.18 22:56:47 »
Mi a Hondákhoz mindig Japanparts-ot vettünk és eddig egyszer sem volt szivárgás. Adnak hozzá tömítéskészletet is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2788 Dátum: 2010.02.18 23:00:20 »
Mi a Hondákhoz mindig Japanparts-ot vettünk és eddig egyszer sem volt szivárgás. Adnak hozzá tömítéskészletet is.
Nézd, szerelőm elég sok ilyet cserél, tőle van az infó. Amit alátámaszt valakinek a sztorija (sajnos már nem emlékszem pontosan, hogy kinek), aki Carinán cserélt nemrégiben, és szívott is a szivárgás miatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2789 Dátum: 2010.02.18 23:03:19 »
Elhiszem, nem azt mondom, hogy nincs szivárgás vagy nem lehet. Azt mondom, hogy a Japanparts-szal eddig meg voltunk e tekintetben elégedve, ezért én ezt merem ajánlani a gyári alternatívájaként is.

Természetes a gyári a legtisztább és a legbiztosabb megoldás, pláne kevésbé rutinos "mestereknek". Ez ellen csak az ára szól...