Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2264662 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Szerviz
« Válasz #75 Dátum: 2004.09.06 13:11:25 »
Ez érdekes. Én azt gondoltam (meg úgy is látszik), hogy a leeresztőcsavar a teknő alsó részén van, tehát optimális esetben csak annyi olajnak kéne bent maradnia, amennyi "vízszintesen" nem folyik ki.
Azért gondolkodtam el ezen, mert vannak azok az adalékok, amiket olajcsere előtt a motor tisztítása miatt kell beönteni (többek között Hillarnál a márkaszervizben is ajánlják egy ilyen szer használatát). Ezekre viszont rá van írva, hogy pár percig kell velük járatni a motort, aztán leereszteni az olajat, és hogy forgalomban ne közlekedj az autóval, miután beöntötted.
Ezek után, ha tényleg marad pár deci a régi löttyből, az nem okoz gondot hosszú távon?

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Szerviz
« Válasz #76 Dátum: 2004.09.06 20:58:30 »
Nekem a Corollán egy nem a legalsó ponton, hanem egy félferde lemez közepén van a leeresztő csavar... Idén megszívtam, mert már azután gondolkodtam, mikor leengedtem az olajat. de a következő cserénél már úgy állok le, hogy a két első kerék egy-egy 15 centi magas valamin legyen, akkor a leengedő nyílás lemeze pont vizszintes lesz, és a legalsó ponton. Vagy ha megint nem sikerül, egyszerűen kicsavarom... :)
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

somizoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Szerviz
« Válasz #77 Dátum: 2004.09.12 23:07:35 »
Most, hogy erre jártam, megosztom Veletek, amit a márkaszervízben beszélgettem a srácokkal: Shell Helixet használnak, és javasolták, hogy ha nem vagyok lusta, akkor hozzak olajat, mert volt már rá példa, hogy garis Toyotát gyűrűztek (!), meg különben is hamar feketedik az olaj.
Minden esetre érdekes....
ekem nem elég a 97 paci.. :(

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerviz
« Válasz #78 Dátum: 2004.09.13 00:01:27 »
Idézetet írta: "somizoli"
Most, hogy erre jártam, megosztom Veletek, amit a márkaszervízben beszélgettem a srácokkal: Shell Helixet használnak, és javasolták, hogy ha nem vagyok lusta, akkor hozzak olajat, mert volt már rá példa, hogy garis Toyotát gyűrűztek (!), meg különben is hamar feketedik az olaj.

Ez melyik szerviz volt? Ugyanis nem ugyanazt használják azonos autómárka esetén sem: attól függ, melyik olajcéggel vannak leszerződve. A szüleim OFF Astrájába is Helixet raktak a márkaszervizben, semmi baja nem lett tőle, ha csak a kóros étvágytalanságot nem nevezzük annak...
music     

Strong Bad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Szerviz
« Válasz #79 Dátum: 2004.09.15 15:10:06 »
Én e hónapban fogom vinni a Corollát első vizitre. Olajügyben viszont tök képzetlen vagyok, milyen típusú olaj ajánlott ilyenkor? Halásztelki Toyota szerviz olajcserélési szokásait ismeri valaki? Milyen olajat akarnak majd rámtukmálni?
oyota Corolla Sedan /2003/ 1.4VVT-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerviz
« Válasz #80 Dátum: 2004.09.15 22:41:04 »
Idézetet írta: "Strong Bad"
Én e hónapban fogom vinni a Corollát első vizitre. Olajügyben viszont tök képzetlen vagyok, milyen típusú olaj ajánlott ilyenkor? Halásztelki Toyota szerviz olajcserélési szokásait ismeri valaki? Milyen olajat akarnak majd rámtukmálni?

Én most 5W-40-eset tetetek bele. Ha nem jársz nagyon sokat városba, elég a 10W-40 is. Sz.rt nem fognak beletenni márkaszervizben. Úgy értem, noname márkát.
music     

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
lengéscsillapító
« Válasz #81 Dátum: 2004.09.22 18:43:49 »
Üdv!

Mi a véleményetek az alábbi adatokról?

A pestnél nézettem át az autómat vásárlás elött és aztmondták minden rendben van, hát egy barátom nem volt ezekkel az adatokkal egyáltalán megelégedve, ezért most titeket kérdezlek.

A tengely  bal kerék terhelés: 313kg csillapítottság: 77%
A tengely jobb kerék terhelés: 295kg csillapítottság: 80%
B tengely  bal kerék terhelés: 225kg csillapítottság: 67%
B tengely jobb kerék terhelés: 187kg csillapítottság: 71%

köszönöm.

ui: '98 3 ajtós corolla.
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Szerviz
« Válasz #82 Dátum: 2004.09.22 20:05:32 »
Szia!

Szerintem teljesen ok. Főleg, hogy 98-as a gép. Állítólag pár évesen már csak 70-75%-ot teljesítenek a csillapítok, főleg a jó magyar utak miatt.
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerviz
« Válasz #83 Dátum: 2004.09.22 20:14:34 »
A lengéscsillapítót akkor kell cserélni, ha belengeted a kocsit, és 2-nél többet leng; vagy pedig elfolyt belőle az olaj, és emiatt nem (tud) csinál(ni) semmit. Az elfolyás viszont nem megy egyik napról a másikra, és ha átnézték, akkor ezt (olajszivárgás) biztosan jelezték volna.
music     

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Szerviz
« Válasz #84 Dátum: 2004.09.22 22:22:27 »
Hétfőn viszem az AUTÓ-t a jégkár, ladáskár és a kötelező ügyében.
Még van egy harcom a biztosítóval, mert a motorháztető, nem egy sima lemez, hanem dupla egy kis közzel, ezért nem férni a horpadáshoz alulról, így csak glettelni lehetne.
Nade 3-5mm glett nem annyira működőképes, így cserélni kéne a motorháztetőt. Na ezt kell megdumáljam.
Nem lesz egyszerű...

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Szerviz
« Válasz #85 Dátum: 2004.09.24 10:07:36 »
Én Toyota-szervizben csak castrolra emléxem, amit láttam, bármelyikben jártam. De persze...

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Szerviz
« Válasz #86 Dátum: 2004.09.24 10:22:22 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Én Toyota-szervizben csak castrolra emléxem, amit láttam, bármelyikben jártam. De persze...


és az gagyi?
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Szerviz
« Válasz #87 Dátum: 2004.09.24 10:23:40 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Én Toyota-szervizben csak castrolra emléxem, amit láttam, bármelyikben jártam. De persze...



Én tegnap jártam a Supernél és ott az Esso és a Toyota olaj között lehetett választanom. De valoban Castrolt is szoktak árulni Toyota márkaszervízekben.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerviz
« Válasz #88 Dátum: 2004.09.24 10:33:25 »
Sztem van Mobil 1 is, meg Helix is, legalábbis találkoztam már velük Toyotánál.
music     

Strong Bad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Szerviz
« Válasz #89 Dátum: 2004.09.24 10:36:20 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Én tegnap jártam a Supernél és ott az Esso és a Toyota olaj között lehetett választanom. De valoban Castrolt is szoktak árulni Toyota márkaszervízekben.


És melyiket választottad? Nekem fogalmam sincs melyik olaj jó...
Halásztelki Toyota szervizzel van valakinek tapasztalata? MIlyen olajat szoktak tölteni?
oyota Corolla Sedan /2003/ 1.4VVT-i