Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2264651 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csaszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Szerviz
« Válasz #60 Dátum: 2004.07.30 20:22:47 »
segítsetek lsz. Óbudán van egy 1987-es évjáratú 5 ajtós corolla eladó. Kinézetre szalonállapotú / semmi rozsda szép úléshuzat, gyönyörű fényezés nem kopott kormánykerék, sebváltó gomb, . 370 ezerért adják, 157 000 km-t írtak rá. Érdemes megvenni, csak télí használatra. Még nem indítattam be, szerintetek van hozzá alkatrész???   Márkakereskedőnél adták le.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerviz
« Válasz #61 Dátum: 2004.07.30 20:54:24 »
Idézetet írta: "csaszi"
segítsetek lsz. Óbudán van egy 1987-es évjáratú 5 ajtós corolla eladó. Kinézetre szalonállapotú / semmi rozsda szép úléshuzat, gyönyörű fényezés nem kopott kormánykerék, sebváltó gomb, . 370 ezerért adják, 157 000 km-t írtak rá. Érdemes megvenni, csak télí használatra. Még nem indítattam be, szerintetek van hozzá alkatrész???   Márkakereskedőnél adták le.

Eddig jól szól. Alkatrész van hozzá.
music     

Strong Bad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Szerviz
« Válasz #62 Dátum: 2004.08.09 13:59:39 »
Sziasztok!

Beszorult a csomagtartóm zárja...  :shock: Kulccsal nem nyilik, nem lehet elfordítani a zárban. Eleinte csak nyikorgott, meg nehezen fordult, de mostmár teljesen beállt. Szerencsére az utastérből azért nyitható, különben pakolhatnék a hátsó ülés kivételével.
Volt már valakinek ilyenje? Egyszerűbb bevinni a szervizbe, vagy van rá más gyógyír?

Köszi :roll:
oyota Corolla Sedan /2003/ 1.4VVT-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerviz
« Válasz #63 Dátum: 2004.08.09 14:53:49 »
Idézetet írta: "Strong Bad"
Sziasztok! Beszorult a csomagtartóm zárja.  :shock: Kulccsal nem nyilik, nem lehet elfordítani a zárban. Eleinte csak nyikorgott, meg nehezen fordult, de mostmár teljesen beállt. Volt már valakinek ilyenje? Egyszerűbb bevinni a szervizbe, vagy van rá más gyógyír? Köszi :roll:

Nekem volt ilyen, és akkor a lamellák koptak el; de - tekintettel arra, hogy a kocsid 1 éves - nálad ez nem valószínű. Bár ha mégis, akkor azt gariban meg kéne csinálniuk!
Először próbáld megolajozni, vagy WD-40-et belenyomni!
Mindenesetre az új zár majd 11e forint volt, és az enyém eggyel korábbi típus...
music     

Strong Bad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Szerviz
« Válasz #64 Dátum: 2004.08.16 20:34:49 »
Ma elvittem a jószágot a halásztelki Toyotához. Kb 10 percig vártam, és már hozták is. Lamellák bekoszolódtak valóban. Valószínűleg akkor történt, amikor az 51-esen autóztam, és baleset miatt leterelték a forgalmat 5-6 kilométer földútra. Előtte kb. három hete nem volt eső... Összefüggő porfelhőt generált a sok siető autós. Amikor megérkeztem a célállomásra, a csomagtartó alatti ütközőfelületről kb 5 centis homokréteget kellett lesöpöröm. Utána aztán szépen egyre nehezebben járt a csomagtartó zárja, és egy idő után beállt.
De nem baj, mert ameddig vártam, beültem az új Corollába, meg a Versóba is. Corollán csak a hátsó lámpákat irigylem, mert szépek, de a Versót úgy ahogy van elfogadnám. Tuti gép.
oyota Corolla Sedan /2003/ 1.4VVT-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Szerviz
« Válasz #65 Dátum: 2004.08.17 08:56:49 »
becopyzom ide is.

Helló Skacok!

van egy eléggé idegesitő bajom.
nyaralni voltam és a tengerparton arrébb kellett állni a kocsival, és mikor felkapcsoltam a világitást -tudjátok elcsavartam a bajuszkapcsolot -nagyon csúszott és eltörtem a stabil részét. sajna lecsúszott a kormány felé eléggé szarul néz ki. két rugó nyomja a két cuccot egymáshoz, és bár próbáltam pillanatragasztoval de nem fogta meg de vigyázni kellett hogy az elfordulás ok legyen, így szigetelőszalaggal lerögzitettem a stabil részt így legalább müködik de csúnya
mit csináljak vele? bontóban szerváljak másikat? nade ahhoz le kell szedni a kormányt . azt meg nem akarom.
vagy szervizben foglalkoznak ilyesmivel?
tippje van vkinek?
köszi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

EdGaR

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
    • Szervokormánymű javítás
Szerviz
« Válasz #66 Dátum: 2004.08.24 22:03:16 »
Üdvözlök Mindenkit! EdGaR vagyok, új tag köztetek. Nem túl régi, de elégedett Toyota tulajdonos :) ... bár, ahogy nézem itt Mindenki az...
"Nem félek a számítógépektől, a hiányuktól félek." - Isaac Asimov

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #67 Dátum: 2004.08.24 22:04:36 »
Üdv Edgar! Valószínűleg még sokáig elégedett is maradsz  :wink:   8)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

shomy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Szerviz-intervallum
« Válasz #68 Dátum: 2004.08.30 18:53:59 »
Tisztelt Klubtagok vagy Fórumozók!

Új vagyok itt a Toyota Klubon és a fórumon is. Nagyon sokat olvasgattam itt is és az index.hu Toyota fórumán két éve, mióta egy Corolla tulajdonosa vagyok. Viszont nem igazán emlékszem olyan hozzászólásokra, amikor arról szerezhettem volna információt, az egyes szervíz-periódusokban miket néznek át, miket cserélnek ki Toyotánkon a szervízben. Ez most azért vált számomra fontossá, mert ugyan Corollám két és fél éves, és közeledne a 30000-es átvizsgálás, viszont márkaszervízbe nem kivánnék vele menni, ugyanis 5 hónaposan totálkárra törtem saját hülyeségem miatt, azóta újraépítettük, viszont eddig sehol sem találtam információt arról, mit kell elvégezni 30000 km(illetve 2 év, de ez most nem igazán jön szóba) után. Természetesen már másfelől is próbáltam informálódni, de  olajcsere, olajszűrő-csere, légszűrő-csere, fékbetét-átvizsgálás, stb. -n kívül más információt nem igazán találtam. Ezért kérlek Titeket, vagy valakit, aki ebben tud, segítsen nekem is. Előre is köszönöm.

Balázs

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #69 Dátum: 2004.08.30 19:21:15 »
Azon kívül, amit a Kezelési Könyve ír az autónak, mást nem kell. Ott elég részletesen le van írva. Meg az autód elég új, tehát nem is kell mást nézni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Szerviz
« Válasz #70 Dátum: 2004.09.03 21:28:34 »
Az a furcsa, hogy megnéztem a párom hasonló korú autójának kézikönyvét, és nincs benne olyan leírás, amit shomy keres. Annál is inkább meglepődtem, mert az én autóm (most 6 éves) könyvében viszont benne van ez a táblázat. Hogy a kettő között mekkora különbség van, azt nem tudom, de az enyémet leírom viszonyításnak:

Csere:
- olaj,
- olajszűrő
Ellenőrzés és beállítás, ha szükséges:
- gyújtógyertyák
Ellenőrzés és beállítás vagy csere, ha szükséges:
- hűtés- és fűtésrendszer tömlői és csatlakozói
- olajhűtő tömlői és csatlakozói
- kipufogó csövek és csatlakozások
- akkumulátor
- levegőszűrő
- tanksapka, üzemanyagvezetékek és csatlakozóik, párolgást szabályozó szelep.

Hogy ennél pontosabban melyik mit jelent, azt ne kérdezd, a táblázatból csak ennyit tudok kiolvasni. :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerviz
« Válasz #71 Dátum: 2004.09.06 10:21:02 »
Szeke!
Létezik az, hogy az enyémben cserénél csak 3 liter olaj kell? Mert 3.8 liter fér bele!
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #72 Dátum: 2004.09.06 10:24:56 »
Létezhet, mert nem tudod az összes olajat leereszteni az autóból sohasem, mindig marad pár deci a teknőben - ezért is javasolják, hogy cserekor ugyanolyat rakjunk bele. Ahhoz, hogy minden olajat leeressz, le kell venni a teknőt - ez az én kicsikémnél nemrég megtörtént, mert a hajtókarcsapágyak kopognak egy picit, de kiderült, hogy nem nagy a baj, de állítani a csapágyhézagon nem lehet (előbb-utóbb cserélni kell), és még így is el fog menni több tízezer kilométert...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerviz
« Válasz #73 Dátum: 2004.09.06 10:27:31 »
Akkor viszont, ha ennyi bennemarad, lehet, hogy nem is érdemes finomabb olajat beletenni?
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #74 Dátum: 2004.09.06 10:32:02 »
Idézetet írta: "music"
Akkor viszont, ha ennyi bennemarad, lehet, hogy nem is érdemes finomabb olajat beletenni?

Nem tudom, pontosan mennyi marad a Tiedben a teknőben, és azt meg főleg nem, hogy ajánlott-e a finomabb olaj  :(  
Ártani biztos nem árt, és a köv. olajcserekor ha ismét 5w40est teszel bele, akkorra már ugye csak az marad benne.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D