Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2264279 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Szerviz
« Válasz #45 Dátum: 2004.07.14 08:24:25 »
Sziasztok!

Lenne esetleg valakinek egy 92-97-ig gyártott Corollához kapolásicsrajza? Az írányjelzők érdekelnének, ugyanis egy vonóhorog költözik az autóra. Vagy esetleg tudja valaki, hogy hol van pontosan az indexvillogtató ami kattog?

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Szerviz
« Válasz #46 Dátum: 2004.07.16 18:27:10 »
Üdv!

Ha már kapcsolási rajzról van szó, engem is érdekelne 97-00 corolla elektronikáról rajz. pl arra vagyok kiváncsi, hogy az ablak-motorok, kapcsolók hova vannak kötve, meg úgy nagy általánosságban, hogy hogyan is működik. úgyhogy végülis bármilyen rajz megfelel, az autóm még úgysincs meg :) csak szeretnék egy kicsit képbe kerülni, hogy mi is van egy ilyen vagy egy ehhez hasonló gépben.
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

ferrus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Szerviz
« Válasz #47 Dátum: 2004.07.19 17:53:32 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "thajdu"
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Ezek szerint mindenki márkaszervízbe viszi a kocsiját?


Nehéz megbízható szakit találni. Viszont - sajnos nem emlékszem, hogy ki, és hogy itt, vagy az indexes fórumon - említette, hogy Üröm faluban van egy jó szerelö :idea:

No megtaláltam, íme: Csak Toyotát szerel. Csömör.  Kacsóh Pongrác utca (ha jól emlékszem a névre) a falu harmadik utcája.
Ez ugyan nem egészen Üröm, de erre gondoltam... [smilie=sm54.gif]
Továbbá:a monori Toyota Kovács Autóház budapesti kirendeltsége (X. kerület, Gép u. 2/a, tel: 261-8012, Zöld Pont Szerviz néven fut, sehol nincs feltüntetve a márkaszervizre utalás). Nem tudom, létezik-e még, de meg kell próbálni...


Utánanéztem én is: Csömörön van egy szerelő a Kacsoh Pongrác u -ban, de nem csak Toyota...
Ürömön van a Toyotás műhely, ők valóban szakosodtak.
Tapasztalatom nincs még egyik helyről sem, ha valakinek már van, megoszthatná velünk...  :roll:

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Szerviz
« Válasz #48 Dátum: 2004.07.21 14:33:41 »
Hali .

Van egy kis gondom a corollam kozponti zarjaval.

Nem is a zarral inkabb a taviranyitora vagy az erzekelore gyanakszom.

A szitu :
Neha nem reagal a taviranyito jelere, ilyenkor se be, se ki nem nyitja a zarakat.
DE a kulcssal nyitva az ajtot hallani hogy kattan a zar es nyitja mindket ajtot.
Viszont utanna is ugyanolyan kuka a taviranyitora.
Csereltem elemet, viszont nem talalom az erzekelot, ez hol lehet ?
Arra mar rajottem, ha valami razosabb uton megyek akkor valt allapotot.
Tehat jo eselyel valami kilazulhatott :( .
Merre nezelodjek. egyaltalan kulon allo ez a vevoresz v. egyben van a soforoldali zarszerkezettel ?
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

gyuribá

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Szerviz
« Válasz #49 Dátum: 2004.07.21 21:22:11 »
Idézetet írta: "MrIP"
Hali .

Van egy kis gondom a corollam kozponti zarjaval.

Nem is a zarral inkabb a taviranyitora vagy az erzekelore gyanakszom.

A szitu :
Neha nem reagal a taviranyito jelere, ilyenkor se be, se ki nem nyitja a zarakat.
DE a kulcssal nyitva az ajtot hallani hogy kattan a zar es nyitja mindket ajtot.
Viszont utanna is ugyanolyan kuka a taviranyitora.
Csereltem elemet, viszont nem talalom az erzekelot, ez hol lehet ?
Arra mar rajottem, ha valami razosabb uton megyek akkor valt allapotot.
Tehat jo eselyel valami kilazulhatott :( .
Érdekes, pedig a te autód nem is zöld színű! :lol:
Merre nezelodjek. egyaltalan kulon allo ez a vevoresz v. egyben van a soforoldali zarszerkezettel ?

Érdekes, pedig a te autód nem is zöld színű! :lol:
yuribá Corolla HB Terra

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Szerviz
« Válasz #50 Dátum: 2004.07.21 22:01:08 »
Nem is a zár a hibás.
Viszont az enyémnél meg kell jegyeznem, hogy utólag berakott közp. zár romlott el, nem gyári.
Lehet, hogy mégsem a zöld szín teszi? :wink:
music     

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Szerviz
« Válasz #51 Dátum: 2004.07.22 09:43:49 »
Idézetet írta: "gyuribá"
Idézetet írta: "MrIP"
Hali .

Van egy kis gondom a corollam kozponti zarjaval.

Nem is a zarral inkabb a taviranyitora vagy az erzekelore gyanakszom.

A szitu :
Neha nem reagal a taviranyito jelere, ilyenkor se be, se ki nem nyitja a zarakat.
DE a kulcssal nyitva az ajtot hallani hogy kattan a zar es nyitja mindket ajtot.
Viszont utanna is ugyanolyan kuka a taviranyitora.
Csereltem elemet, viszont nem talalom az erzekelot, ez hol lehet ?
Arra mar rajottem, ha valami razosabb uton megyek akkor valt allapotot.
Tehat jo eselyel valami kilazulhatott :( .
Érdekes, pedig a te autód nem is zöld színű! :lol:
Merre nezelodjek. egyaltalan kulon allo ez a vevoresz v. egyben van a soforoldali zarszerkezettel ?

Érdekes, pedig a te autód nem is zöld színű! :lol:


Szia!
Nyugi, valószínűleg nincs baj! :P  A kulcsmemória túlcsordulhatott - nem egyedi jelenség - és könnyen megoldható ....  :lol: Bármelyik szervizben - nálunk is - max félórás munka, újra kell programozni a kulcsokat. Mindegyiket!! Bármelyik délután bejöhetsz!! Figyu: minden kulcs kell (távirányítós)!! :!:
Hali:
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Wartburg311

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Szerviz
« Válasz #52 Dátum: 2004.07.23 08:48:54 »
MrIP!

Nekem is csinálta az előző Corollám ugyan ezt. Abban Laserline 974-es riasztó volt és időnként az is megkukult, akkor semmire sem reagált. Annyi volt a megoldás, hogy a riasztón a kiskulcsot el kellett fordítani, majd vissza (reset) utána ok. volt minden egy darabig. A riasztó a motor mögött a tűzfalon középen volt.

Szabolcs
-----------------------------------------
'97 Corolla Wagon 1.3 Xli benzin/gáz

Szabolcs

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Szerviz
« Válasz #53 Dátum: 2004.07.23 12:40:42 »
Köszi a válaszokat Hillar és Wartburg311  !

Valoszinuleg a jovoheten benezek hozzatok Hillar,van hozzá 3 kulcs + szervizkulcs, de a taviranyito kulon van, a kulcsban csak az immo adoja van nem ?

Egyszer mar aramtalanitottam  :D  a kocsit amikor a magnot raktuk be, na ennek az lett a vege hogy nem engedte az immo inditani a kocsit.
Persze egy kis telefonos segitseggel megoldottuk  :lol:
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Szerviz
« Válasz #54 Dátum: 2004.07.23 17:41:18 »
Idézetet írta: "MrIP"
Köszi a válaszokat Hillar és Wartburg311  !

Valoszinuleg a jovoheten benezek hozzatok Hillar,van hozzá 3 kulcs + szervizkulcs, de a taviranyito kulon van, a kulcsban csak az immo adoja van nem ?

Egyszer mar aramtalanitottam  :D  a kocsit amikor a magnot raktuk be, na ennek az lett a vege hogy nem engedte az immo inditani a kocsit.
Persze egy kis telefonos segitseggel megoldottuk  :lol:


Szia!

Gyere nyugodtan!! A kulcsban csak az immo adója van, ha külön van a riasztó távirányítója! (De miért van külön....?  :?  )
No problemo.
Hali:
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

csaszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Szerviz
« Válasz #55 Dátum: 2004.07.24 21:54:37 »
segítsetek l.sz., hogy hol lehet 93-as corolla sedanhoz olcsóbban alkatrészhez jutni? Az előző tulaj össze-vissza karcolta az ajtókon lévő feső fekete részt, amit szerintem ráégettek a gyárban, talán nem lehet fényezni, de a rozsda már felbukkant. Megjelent a rozsda a lökhárítók környékén is, amit talán tudnak orvosolni nem csak 3 hónapra, mint a SAKURA Óbuda szervíz.Fosok eléggé. Macskaköves úton nagyon ráz a kormány, pedig valami perselyt és összekötő pálcát is cseréltek.

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
fényezés
« Válasz #56 Dátum: 2004.07.26 12:34:45 »
ha egy autón újrafényeznek valamit akkor utána az tartósságban vagy bármiben jelentkezik? arra vagyok kiváncsi mi az a hiba ami miatt még meg szabad venni az autót? konkrétan, ezek csak horzsolások állítólag nem horpadt.
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: fényezés
« Válasz #57 Dátum: 2004.07.26 17:54:11 »
Idézetet írta: "Gábor"
ha egy autón újrafényeznek valamit akkor utána az tartósságban vagy bármiben jelentkezik? arra vagyok kiváncsi mi az a hiba ami miatt még meg szabad venni az autót? konkrétan, ezek csak horzsolások állítólag nem horpadt.

Ha törése volt. Ugyanis, ha törik, akkor drasztikusan csökken a karosszéria merevsége, ami egy esetleges következő balesetnél tragikus lehet.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: fényezés
« Válasz #58 Dátum: 2004.07.26 20:20:57 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Gábor"
ha egy autón újrafényeznek valamit akkor utána az tartósságban vagy bármiben jelentkezik? arra vagyok kiváncsi mi az a hiba ami miatt még meg szabad venni az autót? konkrétan, ezek csak horzsolások állítólag nem horpadt.

Ha törése volt. Ugyanis, ha törik, akkor drasztikusan csökken a karosszéria merevsége, ami egy esetleges következő balesetnél tragikus lehet.

Attól függ, mennyire kellett az alvázhoz és a váznyúlványokhoz nyúlni... Ha csak a külső karosszéria-elemeket kellett cserélni, semmivel sem lesz gyengébb a kocsi.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: fényezés
« Válasz #59 Dátum: 2004.07.26 23:38:36 »
Idézetet írta: "Szeke"
Attól függ, mennyire kellett az alvázhoz és a váznyúlványokhoz nyúlni... Ha csak a külső karosszéria-elemeket kellett cserélni, semmivel sem lesz gyengébb a kocsi.

Ez igaz, ilyenkor csak a bizalom töredezik meg...
music