Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2291439 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Szerviz
« Válasz #9945 Dátum: 2016.01.19 14:57:58 »
Akkor fékfolyadék. Azt is megnézted?

Nem biztos, hogy észreveszed, hogy egy fél másodpercre felvillan a jelzés. Tudom, tapasztaltam.
Az, hogy éppen hideg van, nem azt jelenti, hogy a hideg miatt történik. Fékezéskor leesik a kiegyenlítő tartály szintje (az a dolga), tehát lehet az.
Az olaj pedig ha határon van, akkor a fékezéstől vagy kanyarodáskor egy pillanatra a min szint alá eshet, ez is ilyen jelzést okozhat.

1 hónappal a szerviz után??? Furcsa lenne... :censored:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #9946 Dátum: 2016.01.19 15:17:22 »
1 hónappal a szerviz után??? Furcsa lenne... :censored:
Valamiért csak vinnyog az az autó egy hónappal a szerviz után  :censored:

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Szerviz
« Válasz #9947 Dátum: 2016.01.19 17:33:55 »
Ugy vettem meg h a kereskedésben meg néztem decemberben és még a minimum felett volt egy picit, a kutra ahogy kiértünk (6km-el arrébb) ott már minimum alatt volt picit, de a lámpa nem égett, meg is vettem az olajat, de nem akartam rá önteni mert nem tudtuk milyen van benne. Ugy h elindultunk. Dr gondolom azért volt a minimum alatt mert meg volt dermedve az olaj a minusz 10-ben.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #9948 Dátum: 2016.01.19 17:37:27 »
Dr gondolom azért volt a minimum alatt mert meg volt dermedve az olaj a minusz 10-ben.
Nem. Azért, mert eszi az olajat és csesztek a motorra, nem töltöttek utána.
Attól mert hideg van, nem lesz fele akkora az olaj térfogata  ;) Abból közel 2 liter olaj hiányzik!

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Szerviz
« Válasz #9949 Dátum: 2016.01.19 19:27:20 »
Csütörtökön vagy pénteken meg kapja az olaj,olajszűrő,levegő szűrű,pollenszűrő és a bordás ékszíj cserét és meg látjuk mit produkál.
Nemert rá tölteni egy deci olajat sem mert azt mondják hogybnem szabad mert fel habzik stb, pláne ha nem olyan olajtupust öntök bele. Amugy kb hány liter fog bele menni max?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #9950 Dátum: 2016.01.19 20:15:41 »
Szerintem a kevés olaj többet árt, mint 1liter 5W30. Nem habzik ott semmi ettől, max ha moslék volt benne olaj helyett.

Én biztosan fennakadtam volna a jelentős olaj hiányon.

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Szerviz
« Válasz #9951 Dátum: 2016.01.19 21:35:39 »
Lehet aőt igazad van, csak fo##am hogy többet fogok ártani. Na de a lényeg hogy a napokban meg kapja ami kell és meg látjuk mi lesz...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #9952 Dátum: 2016.01.19 22:14:29 »
A nívó min-max értéke között 1,3 liter különbség van. A motorba eleve kevés, 3,5 liter olaj van, plusz 0,2 liter az olajszűrőben. Ha ebből elfogyott közel 1,5 liter, és te úgy használod, az kb katasztrofális hatással van a motorra.
Ha megvan az az egy liter a flakonban, öntsd bele mindet!
Kivéve, ha idő előtti motor generál a célod. Bár, így sem biztos, hogy megúszod...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Szerviz
« Válasz #9953 Dátum: 2016.01.19 22:25:04 »
Ha tényleg világitott a dzsin lámpa, és közben még morgó hang is jött a motorból, az 99% hogy csapágy csere, max azon lehet drukkolni, hogy a főtengely, hajtókarok, dugók megússzák....

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Szerviz
« Válasz #9954 Dátum: 2016.01.20 12:06:06 »
Bocsi hogy beleszólok, de annyira silány a piac, és szomorú látni, hogy toyotákat tönkretesznek, és hiába jó autó, amiket árulnak 99%-ukkal történt valami, én csak azt tudom mondani sokat néztem anno!: néha hirdetik úgy, hogy végig vezetett szervizkönyv márkaszervizben, aztán mikor leellenőriztem kiderült, hogy valójában nem csináltak rajta márkaszervizben semmit, csak hibakód kiolvasást. Na ezek a durva dolgok. Vagy a vezetett szervizkönyv egyeseknél azt jelenti, hogy van néhány bejegyzés, de alapvetően nincs rendszeresen vezetve.

Elhanyagolt, elhúzott karbantartások, eltitkolt hibák, karambolos-törött előélet, "tekert" óraállás... nagyjából ezek a fő csapásvonalak szerintem, de biztos vannak még finomságok, amiket én nem látok, pl. jogilag hogyan nyúlják le az ember pénzét úgy, hogy később megússzák a felelősségrevonást, mert nyilván vannak erre is trükkök. Szomorú valóság.

Ja! Totalcaron volt az elmúlt hetekben "garantált kilométer" -es hirdetésről cikk, amit szintén leinformáltak és kiderült, hogy jóval több. Hogy van pofájuk mindent lehazudni? Mondanom sem kell, rögtön levették a hirdetést ahogy megjelent a cikk. És szerintem több is volt, az összeset levették 2 db kivételével. Egy használt autó kereskedés volt.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.20 12:09:14 írta G86 »
                                                                                                                                                   

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9955 Dátum: 2016.01.20 12:28:12 »
A használt autó kereskedelem az egyik leggusztustalanabb piac nálunk (meg gondolom máshol is), és ez sajnos márkától független.
Szomorú a helyzet.

Gondolom láttad az én Toyota vásárlós kálváriámat még 2014 év végén, az sem volt egyszerű.
Annyival voltam könnyebb helyzetben, hogy nekem volt kiknek a nyakukra járnom, hónapokon keresztül.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.20 12:31:09 írta TCr »

L4mie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
Re:Szerviz
« Válasz #9956 Dátum: 2016.01.20 14:39:35 »
Enyémnek is derültek ki érdekes dolgok vásárlás után, szerencsére azért előző tulaj igényes volt és pl, az eleje valamit kapott, de szépen rendbe lett téve....csak ugye elfelejtettek róla szólni, ráadásul toyota kereskedésből vettem...és jött a soha nem tört duma, közben egyik első lámpa jó pár évvel fiatalabb :D 
Na de szerencsére ezen meg hogy látszik a csavarokon hogy ki lettek cserélve nem látszik semmi, szóval igazából rendbe van.  :szemez:
csak az érzés, hogy b*sztak rendesen felvilágosítani....
Legjobb amikor az AAA autóban kinéztem egy Corollát garantált kilométer 180k erre a fényképen ránagyítottál és 216 volt :D onnantól ignoráltam a kereskedés hirdetéseit.

M5-ös szervizről /toyota délpest vagy mi/  meg annyit, hogy kb. lecseszett a szerelőjük, hogy minek viszem oda a kocsit fékcserére, mivel csak az a baja, hogy nem nyomom rendesen a féket ezért teljesen korrodált a hátsó tárcsa.
Na akkor nyomtam 2 hónapig rendesen...persze semmit sem kopott.
Elvittem Predatorhoz megnézte, kiderült kb semmi hátsó fékhatásom nem volt mert valami kis vezetőcsapon a gumi megnyúlt és szorult az egész fék....ki tudja mióta, de csere lett az egész hátsó tárcsa mert már eléggé szétrohadt :)

Ja TCr azthiszem láttam a régi első féktárcsáid :D
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.20 14:43:20 írta L4mie »

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9957 Dátum: 2016.01.20 15:28:29 »
Ja TCr azthiszem láttam a régi első féktárcsáid :D

 :clap:

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 128
Re:Szerviz
« Válasz #9958 Dátum: 2016.01.20 17:53:37 »
Sziasztok!

Szerintetek mennyibe kerül ezt rendbehozatni? Az ajtó is kissé sérült nagyjából az irányjezővel egy síkban horpadt. Az union biztosító számla nékül 61eFt-ot fizetne...
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Szerviz
« Válasz #9959 Dátum: 2016.01.20 17:58:28 »
Szerencsére nálunk nem volt meglepetés a használtautó vásárlás után, mert mi viszonylag fiatalon, 2 éves korában jutottunk ehhez a corollához, még a rajta eladáskor lévő adatlap is megvan. :)

Persze ez nem jelenti azt, hogy nem hordozza magában a veszélyt, csak egy 2 éves autónál jóval kisebb a rizikó, mint egy idősebbnél.

Pontosabban annyi meglepetés volt, hogy később itthon feltűnt az ajtó mellé a B oszlopra beragasztva az olajcsere matrica, amin 10W-40 olaj szerepelt be x-elve, azt lehúzva láthatóvá vált a korábbi matrica, amin meg 15W-40,  - na ezek már megleptek. Hogy valóban ilyen viszkozitású olajjal használták-e azt nem tudom, de szerencsére az autóval nem volt probléma. Nálunk kizárólag 5W-30 és 0W-30 olajokkal futott.

És bár nekem jelenleg bőven megfelelne egy kisebb autó is, de a nyugalmam miatt döntöttem úgy, hogy mire apu lecserélné ezt, arra én szeretném átvenni. (neki az az elve, hogy 7-8 évesen el kell adni az autót) Idén már 2. éve én használom. Szerintem ez a legtutibb dolog a világon. A jó kocsik családban maradnak, ha szükség van rá :) Pedig mikor apunak néztünk autót egyik helyen még kiszaladt a kereskedő, hogy milyen jó corollánk van, azt nem-e akarjuk eladni, beszámíttatni!? :) Aztán végülis magánszemélytől lett autója, az idén lesz 5 éves, szerencsére azzal sem vertek át, most már kijelenthetjük.