Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2291137 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Szerviz
« Válasz #9780 Dátum: 2015.07.09 23:27:04 »
Srácok, vannak olyan alkatrészek, amiket 220e km-nél illik cserélni?

Nemrég volt:

- kuplung - 200 körül (állítólag az előző gazdája cseréltette)
- akksi - 212 körül
- gyertyák - 212 körül
- benzinszivattyú szűrő - 212 körül
- katalizátor - 215 körül

Asszem ennyi.


 :no: :no: :no:

CSAK a gyertyát kell mert az van előírva. A többit csak akkor kell, ha ELKOPOTT.
DE ha akarod cserélhetsz féltengelyt, lambdaszondát, fogaskerekeket, dugattyúkat is ennyi erővel. Csak azért mert 200 ezret futott.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9781 Dátum: 2015.07.10 10:43:15 »
Nem akarok én olyasmit kicserélni, amit nem kell, csak kérdeztem, mert ez az első Toyotám.

A gyertyák cseréjére mi az előírás / ajánlás?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Szerviz
« Válasz #9782 Dátum: 2015.07.10 10:52:10 »
denso k16ru11
45e vagy 60ezrenként csere,ha jólemléxem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Szerviz
« Válasz #9783 Dátum: 2015.07.11 16:44:39 »
Ha már gyertya egy kis tapasztalat megosztás. Tavaly vásároltunk a nejemnek egy Aurist 1.6 Dual VVti. Egy hónapja elérkezett a 120E KM csereperiódus.
Úgy döntöttem szerviz helyett magam fogom megcsinálni. Van némi tapasztalat saját Corollámon is magam végzem az olaj és egyéb apróságok cseréjét.
 Már a tavaszon összevásároltam hozzá mindent olaj szíj szűrők és persze gyertyát is. És vennem kellett egy 14 es gyertyakulcsot mert ebben már ilyen méretű a gyertya. Az autó vezetett szerviz könyves volt idáig. Minden csereperiódus be volt pecsételve.
Megcsináltam a cseréket rendben gond nélkül lement. A kivett gyertya viszont szemet szúrt ,nem is kicsit. Teljesen elégett pólusok és a porcelán szigetelés tövénél nagyon erős barna elszíneződés. Cseréltem már gyertyát a saját Corollámban nem egyszer 60E KM alatt nem lesz ilyen lelakott egy gyertya. Viszont ha ezt nem cserélték 60E nél akkor később még úgy sem, ezért ebben már valószínű 120E volt.  Ebbe való IRDIUM gyertyának nem olcsó az ára
kb 4000 FT/DB. Az még szép mutatvány ha az előző tulajdonos ki is fizette a cserét 60E olajcsere alkalmával csak éppen nem végezték el.

Szereztem már pár negatív tapasztalatot márka szervizekkel hát éppen most sem javítottak rajta. A szervizkönyv sem garancia semmire.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Szerviz
« Válasz #9784 Dátum: 2015.07.11 17:34:26 »
Aurisban gyertyát úgy hiszem, hogy 90e km-nél kell cserélni.

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Szerviz
« Válasz #9785 Dátum: 2015.07.11 17:46:48 »
Aurisban gyertyát úgy hiszem, hogy 90e km-nél kell cserélni.

Nincs a közelemben a kézikönyv de utána nézek majd. Corollánál 60E szoktam.
Igaz ez most nem jelent semmit mert ebben sem 60E sem 90E Km nél nem cseréltek.
Ha 90 nél cseréltek volna most 120 nál még egész jó állapotúnak kellene lennie. Amit kivettem viszont nagyon távol áll ettől.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Szerviz
« Válasz #9786 Dátum: 2015.07.11 20:12:44 »
Nekem sem cseréltek 70e km-ig, akkor is csak azért, mert tönkrement az egyik gyujtótekercs. Van is egy olyan ideám, hogy közrejátszott a tönkremenetelben az elhasználódott gyergya. Én viszont nem láttam a gyertyák állapotát.

mesti77

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Szerviz
« Válasz #9787 Dátum: 2015.07.12 11:31:43 »
Nekem sem cseréltek 70e km-ig, akkor is csak azért, mert tönkrement az egyik gyujtótekercs. Van is egy olyan ideám, hogy közrejátszott a tönkremenetelben az elhasználódott gyergya. Én viszont nem láttam a gyertyák állapotát.
Erősen elhasznált gyertya hajlamos tönkretenni a gyújtótekercset, ezért szerintem időben cserélt pár 100 Ft-s gyertya ne legyen akadálya annak, hogy több tízezer forint plusz költségünk legyen gyújtótekercs hiba miatt .

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Szerviz
« Válasz #9788 Dátum: 2015.07.12 11:52:32 »
Erősen elhasznált gyertya hajlamos tönkretenni a gyújtótekercset, ezért szerintem időben cserélt pár 100 Ft-s gyertya ne legyen akadálya annak, hogy több tízezer forint plusz költségünk legyen gyújtótekercs hiba miatt .

Ebben erősen igazad van! Még akkor is ha néhány gyertya típus azért nem pár száz ft os.
De akkor miért nem cserélik ki a márkaszervizben? Ha valaki tudja mi a csereperiódusa egy egy alkatrésznek nem ők?
Igaz azok után már nem csodálkozom semmin mikor Toyota váltó olajat akartam venni egy környékbeli márkaszervizben azt mondták csak Castrol van náluk ők is ezt használják.

mesti77

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Szerviz
« Válasz #9789 Dátum: 2015.07.13 22:38:55 »
Ebben erősen igazad van! Még akkor is ha néhány gyertya típus azért nem pár száz ft os.
De akkor miért nem cserélik ki a márkaszervizben? Ha valaki tudja mi a csereperiódusa egy egy alkatrésznek nem ők?
Igaz azok után már nem csodálkozom semmin mikor Toyota váltó olajat akartam venni egy környékbeli márkaszervizben azt mondták csak Castrol van náluk ők is ezt használják.
Csak az érzékeltetés miatt írtam, hogy mekkora különbség van nagyságrendileg a két alkatrész között.
Valószínűleg a szerviz legombolta a 4db gyertya árát és a munkadíjat. Vagy abból induljunk ki, hogy valamelyik szerviz során beírták, hogy cserélték a gyertyák és a következő szervizen már nem nézték mivel csereperióduson belül lett cserélve.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Szerviz
« Válasz #9790 Dátum: 2015.07.14 22:38:47 »
gyertyát 30-40 ezrekén illik cserélni, az iridiumost 90 ezer...

Igazából elég sok okból eltud használódni egy gyertya és ezzel terheli a trafót, végső esetben tönkre vágja, toyotánál nem olyan gyakori hiba, vw ag, franciáknál, opeleknél, nissámoknál, fordoknál elég sokat cserélek trafót...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Szerviz
« Válasz #9791 Dátum: 2015.07.16 19:51:49 »
gyertyát 30-40 ezrekén illik cserélni, az iridiumost 90 ezer...

Igazából elég sok okból eltud használódni egy gyertya és ezzel terheli a trafót, végső esetben tönkre vágja, toyotánál nem olyan gyakori hiba, vw ag, franciáknál, opeleknél, nissámoknál, fordoknál elég sokat cserélek trafót...

Pont ez a gáz!  Ha egy márkaszervizben bepecsételik az kilométer szerinti aktuális szervizt, az gondolja a tulajdonos hogy minden rendben.
Az a kisebb gond hogy időben nem cseréltek gyertyát. De ezzel már a gyújtó trafót is veszélyeztetik.
Ha hazaviszi valaki a márkaszervizből az autót szét kell szednie megnézni hogy kicseréltek mindent vagy csak ráfogták?
És akkor mindent így cserélnek, szűrők szíj?

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Szerviz
« Válasz #9792 Dátum: 2015.07.17 21:04:50 »
Pont ez a gáz!  Ha egy márkaszervizben bepecsételik az kilométer szerinti aktuális szervizt, az gondolja a tulajdonos hogy minden rendben.
Az a kisebb gond hogy időben nem cseréltek gyertyát. De ezzel már a gyújtó trafót is veszélyeztetik.
Ha hazaviszi valaki a márkaszervizből az autót szét kell szednie megnézni hogy kicseréltek mindent vagy csak ráfogták?
És akkor mindent így cserélnek, szűrők szíj?

Legtöbb helyen azért kicserélnek mindent, olajjal szoktak néha játszani, hogy az összest nem engedik le...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Szerviz
« Válasz #9793 Dátum: 2015.07.18 20:03:14 »
Legtöbb helyen azért kicserélnek mindent, olajjal szoktak néha játszani, hogy az összest nem engedik le...

Ez azért ***a jó!
Horror rezsióra felszámolva a levegővétel is meg az anyag is megszorozva kettővel. De kicsit spórolnak rajtunk.


boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Szerviz
« Válasz #9794 Dátum: 2015.07.19 16:05:09 »
Legtöbb helyen azért kicserélnek mindent, olajjal szoktak néha játszani, hogy az összest nem engedik le...
Én dolgoztam egy màr megszünt Honda szervizben....tudnék mesélni...azt mondom,autót márkaszervizbe sose vinnék!!