Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2291199 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Szerviz
« Válasz #9750 Dátum: 2015.06.21 11:33:30 »
mindez mennyibe került?

15000. ft volt az alkatrész , márkáját nem tudom, gyári Toyota dobozból vettük ki. / bár pl. a Szakál Metálos kedvezményemmel 9000-12000 ft között tudtam volna venni a 3 fajta típust / 
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Szerviz
« Válasz #9751 Dátum: 2015.06.21 13:32:36 »
hát igen, nálam nem ez lesz, bár ment ez is régen rövid távokat, de olaj rendszeresen volt cserélve és a lánc nem csörög. Ma az olajirányító szelepet is kicseréltem barátom autójával, majd mentem egyet az enyémmel, nem sokkal később hibakódos lett, úgyhogy ezt is kizárhatom. Valószínű tényleg a szenzor lesz rossz, vagy valahol valami kontakt hiba van.
                                                                                                                                                   

chilly

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Szerviz
« Válasz #9752 Dátum: 2015.06.21 13:58:50 »
Sziasztok!
Nem tudom találkoztatok-e hasonló problémával, amivel a párom, tegnap délután...

A beindítás után a kormány nem fordítható el (szervo nem kapcsolt be?), a fékpedált nem lehetett lenyomni, a gázpedál nem reagál a gázadásra; mindezt 'D'-be kapcsolva egy kis lejtőn legurulás közben tapasztalták.


A Corolla 2003-as automata, kb 100ekm van benne, nincs agyonhasználva, nem rallizunk vele.
Mivel van beszerelve az autóba fedélzeti kamera, így láttam, illetve inkább hallottam, hogy vezetés közben mit tapasztalt és hogyan reagált rá. Megállás után leállította az autót, majd újra indítózott és akkor már normálisan működött a gép.
Így elindultak és pár perccel később egy kereszteződés előtt ismét nem működött a fék és begurultak a kereszteződésbe... és peche volt, mert egy autó jött.. és csatt volt!

Ebből aztán pár probléma is keletkezett,
  • a váltó - szervo - fék - gázpedál kombónak valamilyen hibájának orvoslása
  • bal első ajtó kuka
  • bal első sárvédő összegyűrődött
  • küszöb szintén gyűrődött

Tehát okos ötletek és pár javaslat szerelőre / karosszériásra / esetleg valakinek elfekvőben lévő 5 ajtós Corolla sofőroldali ajtó??
'03 Corolla 1.6 VVTi Aut

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Szerviz
« Válasz #9753 Dátum: 2015.06.21 14:11:41 »
vidd be egy toyotába,h vizsgálják ki és csinálják meg,h gyári hiba e.
ha nem akarják,akkor pereld be.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Szerviz
« Válasz #9754 Dátum: 2015.06.21 14:39:43 »
Sziasztok!
Nem tudom találkoztatok-e hasonló problémával, amivel a párom, tegnap délután...

A beindítás után a kormány nem fordítható el (szervo nem kapcsolt be?), a fékpedált nem lehetett lenyomni, a gázpedál nem reagál a gázadásra; mindezt 'D'-be kapcsolva egy kis lejtőn legurulás közben tapasztalták.


A Corolla 2003-as automata, kb 100ekm van benne, nincs agyonhasználva, nem rallizunk vele.
Mivel van beszerelve az autóba fedélzeti kamera, így láttam, illetve inkább hallottam, hogy vezetés közben mit tapasztalt és hogyan reagált rá. Megállás után leállította az autót, majd újra indítózott és akkor már normálisan működött a gép.
Így elindultak és pár perccel később egy kereszteződés előtt ismét nem működött a fék és begurultak a kereszteződésbe... és peche volt, mert egy autó jött.. és csatt volt!

Ebből aztán pár probléma is keletkezett,
  • a váltó - szervo - fék - gázpedál kombónak valamilyen hibájának orvoslása
  • bal első ajtó kuka
  • bal első sárvédő összegyűrődött
  • küszöb szintén gyűrődött

Tehát okos ötletek és pár javaslat szerelőre / karosszériásra / esetleg valakinek elfekvőben lévő 5 ajtós Corolla sofőroldali ajtó??

Szia!
Generátor, relé gondnak tűnik...
Lekapcsolnak a fő fogyasztók...
a fékpedál az furcsa, mintha leállt volna kocsi, mert akkor keményedik fel a fék, mert nincs vákuum...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Szerviz
« Válasz #9755 Dátum: 2015.06.21 16:18:14 »
Garázsban alszik az autó, vagy csillaggarázsban?  Nincsenek rágásnyomok a kábeleknél, vagy bárhol máshol a motortérben? Patkány, egér ,nyest durva hibákat csinálhat...
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #9756 Dátum: 2015.06.21 21:25:07 »
balos ts küszüböm van, az lakatolás után tökéletesen eltakarná a hibát:) és sportosabb lenne a verda...
Konrád

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Szerviz
« Válasz #9757 Dátum: 2015.06.21 21:59:03 »
Hali! Is-is, mikor hogy, de inkább szabadban van. Sajnos van nyest erre, volt, mikor a suzukimat minden este megmászta. Ill. toyota motorterében is vannak nyomok, de rágás nyomokat nem találtam sosem, szerencsére.

Van egy fejlemény, de előrébb nem vagyok vele. Haverom ugyanilyen autójából kivettük azt a szelepet, ami az olajáramlásért felelős, ami majd elfokolja a vezérlést. Na, tudtam, hogy városi gyorsítgatás.lassíthatásnál, inkább produkálja a hibakódot az autó, mint konstans tempónál, úgyhogy városba mentem vele egyet (10km kellett kb..), jött is a hibakód, de az autón nem venni észre semmit.

Úgyhogy az ocv szelep (oil control valve) is kizárható. Kitöröltem a hibakódot, mivel ma délután még kísérleteztem: egy baromi érdekes dolog, amit nem értek, és szakértő válasza érdekelne: próbaképp lehúztam erről a szelepről a csatlakozót járó motornál.
Nem gyulladt ki a sárga lámpa! Leállítottam, beindítottam, úgy sem.

Bemelegítettem a motort, 2.-ben tiltásig húzattam, gondolván akkor már kellett volna váltson a vezérlés aminek következtében vártam volna, kigyullad a sárga lámpa. De nem! Kérdem én, ez normális?! Így elvileg nem változó szelepvezérléssel működött az autó, de teljesítményben sem vettem észre gyengülést a korábbihoz képest, meg a check engine sem világított. Van valakinek ötlete? Most már tényleg arra tudok lassan gondolni, hogy a szöghelyzet érzékelő a rossz, csak a vezérlőegység nem mindig "ellenőrzi", hanem esetleg bizonyos időközönként, és akkor gyullad ki a sárga. Ötlet?! Leginkább most ez foglalkoztat, hogy lehúzott csatlakozóval, miért nem volt hibajelenség (gyengébb teljesítmény, esetleg torpanás), se sárga lámpa..



Garázsban alszik az autó, vagy csillaggarázsban?  Nincsenek rágásnyomok a kábeleknél, vagy bárhol máshol a motortérben? Patkány, egér ,nyest durva hibákat csinálhat...

                                                                                                                                                   

chilly

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Szerviz
« Válasz #9758 Dátum: 2015.06.22 00:28:37 »
Szia!
Generátor, relé gondnak tűnik...
Lekapcsolnak a fő fogyasztók...
a fékpedál az furcsa, mintha leállt volna kocsi, mert akkor keményedik fel a fék, mert nincs vákuum...

Köszi az 5letet, meg fogom nézetni.
Mindenesetre vasárnap egy igen jót autóztunk a párommal, hogy megismétlődik-e a fenti hibaegyüttes, de sajnos - vagy szerencsére - nem. Bár Ő arra hivatkozott, hogy a balesetnél nem fogott a fék, de a kamera felvételét megnézve, ez nem egyértelmű, mert nagyon lassan "csurgott" ki a kereszteződésbe.
Sajna a kilátást egy ott parkoló tgk zavarta és emiatt fordult ki pont rosszkor.

A másik kérésem, kérdésem az lenne, hogy Budapesten, esetleg XIV -XV. kerület környezetében Toyota szerelőt, lakatost tudtok-e? A márkaszervízen kívül (Emil Frey-ben vettem az autót)...

Köszi mégegyszer a válaszokat.
'03 Corolla 1.6 VVTi Aut

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re:Szerviz
« Válasz #9759 Dátum: 2015.06.22 05:20:21 »
Szia!

Egy telefont vagy e-mailt biztos megér.

Mobil Kft. Toyota szerviz.


Simon László. +36 30/932-8842
simon@mobil-auto.hu
Bp.XIV (XIII) Tatai út 13.

Üdv.
czoki
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

peti86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Szerviz
« Válasz #9760 Dátum: 2015.06.22 06:43:59 »
Személyes tapasztalatom nincs, de úgy hallottam, hogy ő nagyon jó Toyotás szaki.
olaszból fagylaltot, franciából krémest, japánból autót


chilly

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Szerviz
« Válasz #9761 Dátum: 2015.06.22 09:03:40 »
Szia!

Egy telefont vagy e-mailt biztos megér.

Mobil Kft. Toyota szerviz.


Simon László. +36 30/932-8842
simon@mobil-auto.hu
Bp.XIV (XIII) Tatai út 13.

Üdv.
czoki

Köszönöm a javaslatot, fel fogom venni vele a kapcsolatot!
'03 Corolla 1.6 VVTi Aut

proxyon

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
Re:Szerviz
« Válasz #9762 Dátum: 2015.06.22 11:13:35 »
Köszi az 5letet, meg fogom nézetni.
Mindenesetre vasárnap egy igen jót autóztunk a párommal, hogy megismétlődik-e a fenti hibaegyüttes, de sajnos - vagy szerencsére - nem. Bár Ő arra hivatkozott, hogy a balesetnél nem fogott a fék, de a kamera felvételét megnézve, ez nem egyértelmű, mert nagyon lassan "csurgott" ki a kereszteződésbe.
Sajna a kilátást egy ott parkoló tgk zavarta és emiatt fordult ki pont rosszkor.

A másik kérésem, kérdésem az lenne, hogy Budapesten, esetleg XIV -XV. kerület környezetében Toyota szerelőt, lakatost tudtok-e? A márkaszervízen kívül (Emil Frey-ben vettem az autót)...

Köszi mégegyszer a válaszokat.


Tr Performance Kft. Piszkor Richárd 06-70-547-2800  onlineautoalkatresz@gmail.com
Az egyik legjobb Toyota szerelő!!!!! Amúgy a Simon Lászlóval egy telepen vannak egymás mellett kb.100 méterrel. 

Zoli

peti86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re:Szerviz
« Válasz #9763 Dátum: 2015.06.22 16:54:20 »
Az FL utáni kör ködlámpás corollába H11-es izzó kell?
Illetve csak hátulról lehet cserélni, a dobbetét bontásával?
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.22 17:05:59 írta peti86 »
olaszból fagylaltot, franciából krémest, japánból autót


G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Szerviz
« Válasz #9764 Dátum: 2015.06.23 18:31:49 »
valahogy gondoltam, hogy az én problémámhoz senki nem tud hozzászólni ..