Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2338341 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Márkaszervíz vagy nem márkaszervíz?
« Válasz #975 Dátum: 2007.08.31 01:40:36 »
Idézetet írta: "ephudd"
Sziasztok!
A Corollám elmúlt három éves, most lesz a 60 ezres szervíz. Azon morfondírozok, hogy márkaszervízbe vigyem-e a kötelezõre most már. A 45 ezresnél elég húzósra jött ki (kb. 65 ezer ft volt, mert fékbetétcsere volt elõl, meg tárcsafelszabályozás, a fene tudja miért, mikor tényleg elég megfontoltan vezetek), és gondolom egy privát szerelõnél sokkal olcsóbbra jönne ki. Az autóval egyébként az égvilágon semmi baj nincs, eladni nem akarom, így lehet hogy a vezetett szervízkönyv sem annyira mérvadó... Ti mit tennétek a helyemben? Köszi: Pisti


Ha van egy jó, megbízható privi szerelõd akkor nyugodtan mehetsz oda, egy levegõ-olaj-pollen, ne adj' fékbetét cseréhez nem kell 2diploma, amúgy ezek a dolgok minimális affinitással otthon is elvégezhetõk, tulajdonképpen akkor jársz a legjobban, és amit Te magadnak megcsinálsz az tényleg böcsülettel elvan végezve, bár manapság már nem divat az autószerelés... :|

A szervizkönyvet nyugodtan irkáld tovább, legyen benne minden, nem -csak- a pecsét számít...

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Szerviz
« Válasz #976 Dátum: 2007.08.31 08:51:11 »
Peti megmondta a tutit. Nekem semmi bajom a markaszervizekkel, én az árat is elfogadhatónak tartom, nem drágábbak mint egy találomra választott maszek. Ha meg nincs tuti szerelõd, akkor találomra kifoghatsz egy olyat is aki az elsõ Corolláját látja, és még olcsobb sem lesz.
A szervizkonyvet pedig irogasd.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Szerviz
« Válasz #977 Dátum: 2007.08.31 09:17:32 »
Ja és pár hónapja voltam 60k servicen a Sakurában. Teljesen korrektek voltak, mondták hogy menjek velük, megbeszéljük miket fognak cserélni, illetve ha van olyan dolog ami kérdéses hogy csere, akkor azt modjam meg én mi legyen vele. 66khuf volt. Gyertyák, olaj és levegõszûrõ, mobil1 rf olaj, hajtomûolaj, fekfolyadék csere. 2.5 óra volt a munkadij 17khuf, ebben benne van hogy teljesen átnézték az autót, fékbetétek, tárcsák, futómûellenõrzés, fényszóróellenörzés, néztek logokat a computerben, felelmelték végignézték az alvázat is sérülések után kutatva.
Én ezt teljesen korrektnek tartottam, és az árát is elfogadhatónak tartom.

Megnéztem nekem a 45k-s service 28 rugó volt tavaly nyáron.
Nekem még az eredeti fékbetétek és tárcsák vannak fennt, 70k km-nél tartok most, igaz sokat megyek pályán, és keveset városban.

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Szerviz
« Válasz #978 Dátum: 2007.09.14 21:51:14 »
Sakura megcsinálta garanciában a vezérmûlánc és feszítõgörgõk cseréjét. Az egyetlen bibi, hogy errõl nem kaptam semmilyen papírt a megrendelõn kívül. (szervízkönyv garanciális részébe se írtak bele) Jó ez így, vagy menjek vissza ?

Az autót zárás után a karosszériásoktól vettem át (õk is dolgoztak rajta), ezért a helyszínen nem tudtam reklamálni, pedig már ott feltûnt a dolog.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Szerviz
« Válasz #979 Dátum: 2007.09.14 22:48:27 »
Idézetet írta: "attila23"
Sakura megcsinálta garanciában a vezérmûlánc és feszítõgörgõk cseréjét. Az egyetlen bibi, hogy errõl nem kaptam semmilyen papírt a megrendelõn kívül. (szervízkönyv garanciális részébe se írtak bele) Jó ez így, vagy menjek vissza ?

Az autót zárás után a karosszériásoktól vettem át (õk is dolgoztak rajta), ezért a helyszínen nem tudtam reklamálni, pedig már ott feltûnt a dolog.


A garis javítást be kell jegyezni, pótoltasd!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Szerviz
« Válasz #980 Dátum: 2007.09.17 15:36:24 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "attila23"
Sakura megcsinálta garanciában a vezérmûlánc és feszítõgörgõk cseréjét. Az egyetlen bibi, hogy errõl nem kaptam semmilyen papírt a megrendelõn kívül. (szervízkönyv garanciális részébe se írtak bele) Jó ez így, vagy menjek vissza ?

Az autót zárás után a karosszériásoktól vettem át (õk is dolgoztak rajta), ezért a helyszínen nem tudtam reklamálni, pedig már ott feltûnt a dolog.


A garis javítást be kell jegyezni, pótoltasd!


Ezzel nekem is gondom volt anno az MMT-javításnál, itt Pécsett. Az Istennek sem akarták beírni a szervízkönyvbe, magyarázták, hogy ez majd rosszul veszi ki magát a majdani eladásnál :shock: ... Miután makacsul ragaszkodtam a dologhoz, végül nagy nehezen beírták :turelmetlen: ...

Úgy tûnik, ez az általános gyakorlat, mert most a kaposvári szervíz sem írta be a kürtcserét a könyvbe :| ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Szerviz
« Válasz #981 Dátum: 2007.09.17 21:36:17 »
Lehet, hogy onnan fúj a szél, hogy kicserélt alkatrészre újrakezdõdik a garancia. Bár azt nem tudom, hogy a márkaszervízt ez hol érdekli, amikor a TMH megtéríti neki a javítást...

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Szerviz
« Válasz #982 Dátum: 2007.09.19 12:50:30 »
Szia!

Ismerek egy csapatot akik karosszériások és fényezõk a kolleganõm Astráját már háromszor javították ki utolsó esetben fölhasította az oldalát a kocsinak és mindent eltüntettek. Az ajtót bontóból cserélték pl.

Elérhetõségem nincs, de nekem is lehet, hogy kell mennem mert belémjöttek. Az eset hasonló mint neked csak itt én voltam az akibe jöttek oldalról és az én autómban lett kissebb kár. Van szerelõ ismerõs is az említett kolleganõm unokatestvére, de nem tudom mennyire dolgoznak jól.

Ha érdekel akkor próbálok elérhetõséget szerezni. Azt nem tudom neked garantálni, hogy megtudják saccolni a javítást lehet el kell menned, de ha beszélsz velük ez kiderül.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Szerviz
« Válasz #983 Dátum: 2007.09.19 14:08:03 »
Idézetet írta: "Random_"
Amúgy én is bevállaltam, hogy hibás voltam a papíron mégis a kárszakértõ és a kárleírás következtében úgy hozták ki, hogy nekem kedveztek.
70-30% arányban felelõsség megosztást ítéltek meg nekem a 70%-át a kárnak térítik ez jobb mintha casco-ra csináltatom mer ott 100ezer az önrész és így talán olcsóbban kijövök.


Az a baj, hogy nincs Casco-d sajnos itt Bp-en Casco nélkül én ki se tenném a lában az utcákra. Mióta másfél éve itt élek Budapesten 3x tört az autóm.
Kétszer a Corolla és egyszer most a Focus. Ha nem lett volna Casco most nem lenne autóm mert a Corolla totálkárra tört, de biztosító szépen fizetett.

Az én esetem úgy történt, hogy augusztus 19-én este 22 kor haladtam át Gödöllõn és egy lassan haladó golfot elkezdtem elõzni. A legnagyobb meglepetésemre mikor már mellette voltam láttam, hogy húzza rám a kormányt és nem bírtam elkerülni. Kiderült, hogy õ egy kapubejáróba akart bekanyarodni. A lány 1 hónapos jogsival és 2 tanuval állította, hogy indexelt. Persze ennek szerintem a fele ha igaz mert én mikor elkezdtem kerülni nem láttam, hogy indexel ha láttam volna nem kezdem el elõzni. Erre persze az én egyedüli szavam kevés. A golf bal hátsó lámpája nem is égett ezért tutira kellett volna látnom ha indexel. Na mind1 a lényeg, hogy beismertem én voltam a körülményeket a haverja rajzolta le mert nekem nem volt idegem hozzá.
Egy hónapos jogsis csaj beledurran a 3 hónapos autómba azért ez nem túl vicces.

A lényeg, hogy megkeresett másnap anyuka, hogy mem jó a papír mer nem jó. A golf rommá tört álítólag olaj elfojt elmászott a futómû A oszlop és küszöb horpadt, gumi kirepedt, váltó szétment. Kitalálták, hogy változtassuk meg a baleset körülményeit mer így nem hiszik el nekik, hogy ez mind ettõl a balesettõl lett. Ehhez nem járultam hozzá és másnap leadtam Casco-ra aztán mondtam, hogy az eset problémás és mondták nemgond majd a kárleírás után és a kárszakértõk felmérése után intézkednek. Elõször kaptam levelet, hogy a számlát nyújtsam be és casco feltételekkel rendezik. Aztán jelentkezett a másik fél és kijött, ez  a megosztás dolog így jobban jártam.

Most kértem egy értékbecslést mert azért nekem se van sok pénzem és vagy számla nélkül megcsináltalom töredék áron a biztosító meg fizeti töredékét a becsült kárnak vagy szakszervíz számla ellenében 70% térítés. Szóval ez a sztori.

Amúgy alapszabály, hogy rendõrt kell hívni! Most már én is ezt vallom!
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Zsoci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Szerviz
« Válasz #984 Dátum: 2007.09.19 14:16:49 »
hát nekem nem sok gondom volt a pesti vezetéssel.-.. 4 év alatt eddig csak 1x sikerült koccannom, mert bevágott elém egy autó megállni már nem tudtam... kicserélték az elsõ sárvédõn a fekete részt és kész... Lehet hogy csak szerencsém volt, de ha eléggé figyel az ember (na jó nagyon figyel) akkor elkerülehtõek a koccanások nagy része... persze ehez mázli is kell  :roll:
orolla '99 + Astra '07 meg hamarosan kétkerekû is...

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Szerviz
« Válasz #985 Dátum: 2007.09.19 14:28:20 »
Idézetet írta: "Zsoci"
hát nekem nem sok gondom volt a pesti vezetéssel.-.. 4 év alatt eddig csak 1x sikerült koccannom, mert bevágott elém egy autó megállni már nem tudtam... kicserélték az elsõ sárvédõn a fekete részt és kész... Lehet hogy csak szerencsém volt, de ha eléggé figyel az ember (na jó nagyon figyel) akkor elkerülehtõek a koccanások nagy része... persze ehez mázli is kell  :roll:


A három törésembõl az elsõt elkerülhettem volna ha nagyobb követési távolságot tartok mer esõs szutyok idõ volt és az elõttem haladó befékezett hirtelen.
A második esetben külterületen a barátnõm borult fel jeges út kanyar szembe elõztek és megijedt.
A harmadik eset szerintem kivédhetetlen volt egyszerûen nem láttam, hogy indexelne és szabad volt elõzni nem tudom mit hibáztam.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Szerviz
« Válasz #986 Dátum: 2007.09.20 08:39:20 »
Tegnap egy újabb negatív élménnyel lettem gazdagabb.
A 10 hónapos autómban a légkondicionáló kezelõpaneljében kiégett az egyik izzó.
A szervizben soron kivül kicserélték, azonban ezután következett amire nem számítottam.
2800Ft-os számla várt, nem az összeg nagysága zavart, hanem én arra számítottam, hogy ezt garanciában cserélik.
Megtudtam, hogy ez nem tartozik a garancia körébe.
Szerintem ez nevetséges, felháborító és egyben kicsinyes.
Az ember vesz egy 4,5 milliós autót, és tönkremegy egy olyan alkatrész, mely normális esetben legalább 5 évig müködik.
(az elõzõ autóimban ilyen egyszer sem fordult elõ, még 8 év után sem)

Zsoci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Szerviz
« Válasz #987 Dátum: 2007.09.20 08:39:59 »
Idézetet írta: "Random_"
Idézetet írta: "Zsoci"
hát nekem nem sok gondom volt a pesti vezetéssel.-.. 4 év alatt eddig csak 1x sikerült koccannom, mert bevágott elém egy autó megállni már nem tudtam... kicserélték az elsõ sárvédõn a fekete részt és kész... Lehet hogy csak szerencsém volt, de ha eléggé figyel az ember (na jó nagyon figyel) akkor elkerülehtõek a koccanások nagy része... persze ehez mázli is kell  :roll:


A három törésembõl az elsõt elkerülhettem volna ha nagyobb követési távolságot tartok mer esõs szutyok idõ volt és az elõttem haladó befékezett hirtelen.
A második esetben külterületen a barátnõm borult fel jeges út kanyar szembe elõztek és megijedt.
A harmadik eset szerintem kivédhetetlen volt egyszerûen nem láttam, hogy indexelne és szabad volt elõzni nem tudom mit hibáztam.


Pech  :nagymosoly:
persze én is jártam már pórul... egyszer bementem tescoba kajáért és mire kijöttem már össze volt törve a csomagtartóm... volt rajta egy jó kis hormapdás... valami furgon nekitolathatott mert a lökösnek semmi baja nem lett...  No és ugye betétlap miegyébb az sehol :robbanfej:
orolla '99 + Astra '07 meg hamarosan kétkerekû is...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #988 Dátum: 2007.09.20 09:45:01 »
Idézetet írta: "kari"
Tegnap egy újabb negatív élménnyel lettem gazdagabb.
A 10 hónapos autómban a légkondicionáló kezelõpaneljében kiégett az egyik izzó.
A szervizben soron kivül kicserélték, azonban ezután következett amire nem számítottam.
2800Ft-os számla várt, nem az összeg nagysága zavart, hanem én arra számítottam, hogy ezt garanciában cserélik.
Megtudtam, hogy ez nem tartozik a garancia körébe.
Szerintem ez nevetséges, felháborító és egyben kicsinyes.
Az ember vesz egy 4,5 milliós autót, és tönkremegy egy olyan alkatrész, mely normális esetben legalább 5 évig müködik.
(az elõzõ autóimban ilyen egyszer sem fordult elõ, még 8 év után sem)


Izzó kiégésre nemigen adnak garanciát, mellesleg érdemes lett volna mind a kettõt kicseréltetni, mert  általában együtt égnek ki. Én 3,5 év alatt 3 garniturát cseréltem, 1 csavar tartja, a töbi fül, ha nézted, hogy mit csinálnak, otthon is 15 perc alatt megvagy.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

SDavid

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Szerviz
« Válasz #989 Dátum: 2007.09.24 15:14:30 »
Sziasztok!

2000-res Corolla, 7. éves "köztes ellenõrzése" nagyságrendileg mennyibe kerül? Érdemes még elvinni az autót márkaszervízbe szerintetek? Most vettük az autót, nagyon tetszik  :pofa: Mit csinánálnak egy köztes ellenõrzésen, és mit csinálnak a "periodikus karbantartáson"?