Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2291455 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9600 Dátum: 2015.04.10 19:41:35 »
@TCr
Az akksit is az a szerviz tette bele, ahonnan az autot vetted és ahova visszavinni szoktad?

Igen. Mikor lefoglalóztam még a gyári, öreg akksi volt benne, mikor elhoztam már az új.

figu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Szerviz
« Válasz #9601 Dátum: 2015.04.12 20:43:31 »
Sziasztok!

Tudnátok-e nekem segíteni, valami nagyon csörög az autó motorjánál egy szerelő azt mondta hogy a leömlőbe valami csavar de nem csinálja meg, lehet hogy igazat mond vagy csak ráfogta valamire? e12 corolla sedán-rol van szó.
A csörgés intenzitása fordulat hatására csökken 2500-nál elcsitul. Legintenzívebb akkor csinálja ha körülbelül 10 percet járt a motor és már be melegedett. kérlek ha tudtok segítsetek mert nem szeretném hogy valami nagy baja legyen a kocsinak.
Előre is köszönöm!

AttilaZK

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #9602 Dátum: 2015.04.17 02:45:44 »
Találgatások helyett szerintem gyorsan kérj időpontot egy közkedvelt szakértőhöz, nehogy nagyobb kár keletkezzen a motorban (bármi is okozza):
http://www.charlieauto.xls.hu/
AttilaZK
Corolla Verso D-4D Sol '04

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Szerviz
« Válasz #9603 Dátum: 2015.04.21 13:50:26 »
COV 2008-as 1ZZ-s 1.8 VVti motor hosszbordás szíj feszítőjénél mintha hallanék egy kis hangot (94ekm van benne), le akartam szerelni, hogy kézben megvizsgáljam, de a blokkhoz átmenő csavar hosszával akadt egy kis gondom...nem bírom teljesen kitekerni, mert az alváz nyúlvánnyal össze ér kitekerés közben és onnantól nem tudom tovább kitekerni....lehet valaki leírta már, de kissé furcsállom, hogy ez így van megoldva...gondolom a szervizekben ilyenkor bakot fellazít kicsit ráemel a blokkra és kész...vagy rosszul gondolom? mi a megoldás?

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #9604 Dátum: 2015.04.21 15:10:08 »
Azt hiszem ez a megoldàs. De ha van emelöd magad is megoldhatod a bak meglazitàsàval.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Szerviz
« Válasz #9605 Dátum: 2015.04.22 09:09:18 »
Azt hiszem ez a megoldàs. De ha van emelöd magad is megoldhatod a bak meglazitàsàval.
Csak nekem egy kicsit meredek, hogy mondjuk 10mm miatt alsó motorburkolat, motorbak bontás motorblokk megemelés a megoldás....ez egy kicsit el van ....va. :eek:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #9606 Dátum: 2015.04.22 09:20:39 »
Miért lenne ***va?

1. valószínűleg gondozásmentesre van kitalálva
2. ha mégis hozzá kellene nyúlni valamiért, akkor úgyis márkaszervizbe viszi az ügyfél - gondolja a gyártó. Ezek nem Ladák, meg Skodák, meg Trabantok, hogy otthon bütykölje az ember.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Officer79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Szerviz
« Válasz #9607 Dátum: 2015.04.22 22:24:47 »
Sziasztok!

Viszonylag friss Toyota tulajdonos vagyok (10 hónap), de rohamosan közeleg a 15 ezres szervíz. Tudnátok ajánlani Pesten megbízható márkaszervízeket? Fontos lenne, hogy ott lehessek az autó mellett, de legalább egy üvegfalon keresztül követhessem az eseményeket. Ami nekünk fél percre van kocsival az az Emil Frey a Mogyoródi úton. Van valakinek esetleg tapasztalata velük kötelező szervíz szempontból?Előre is köszi a válaszokat: Tibi

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Szerviz
« Válasz #9608 Dátum: 2015.04.23 07:18:59 »
Ha nagyon fent kezd el fogni a kuplung, akkor mely alkatrész kophatott el? Persze tudom, hogy kompletten kell cserélni, de azért érdekelne, hogy mégis melyik a hibás. Az adott Corollában még csak 95 ezer km van, leginkább országúton használták, és vidéken, tehát nagyvárosban nem sokat futott, ebből adódóan szerintem normális esetben nem szabadna, hogy elkopjon ilyen gyorsan. Valószínűsítem, hogy a felhasználó a hibás ebben. De kíváncsi lennék rá, hogy milyen vezeteéstechnikai hiba vezet ehhez. Más baja nincs, nem csúszik, a váltó is jól kapcsolható. Nekem azt mondták, hogy a lábtartóként használt pedál lehet az oka. Szerintetek? Ellenőrizni nem tudom, hogy így használták-e az autót (2 emberről van szó, lehet, csak az egyik gyilkolta ily módon szegény autót). Néha amikor vele utaztam, nem is figyeltem. Azt viszont tapasztaltam, hogy váltáskor kicsit rángat az autó, tehát nem finoman kezelte a sofőr a pedált. Esetleg ha gyakran lefullasztották az is eredményezhet ilyen hibát?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #9609 Dátum: 2015.04.23 08:17:28 »
Amennyire én tudom, ilyenkor a kuplung tárcsa kopik el és igen, a "rajtafelejtett láb" simán okozhat ilyet, de a notórius kuplungcsúsztatás is.
95.000 valós km alatt ez gyakorlatilag barbárság kategóriája... :wacko: :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #9610 Dátum: 2015.04.23 10:42:53 »
20e km alatt is simán el lehet tüntetni egy kuplungot. Láttam  :D

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9611 Dátum: 2015.04.23 11:11:39 »
Mindenhogy! Nehogy feszegesd, elég csak megmozgatni ilyenkor. Ez csak egy lehetséges ötlet volt.  :flowers:
Attól, hogy cseréltek aksit, még nem biztos, hogy az "új" az állapotát tekintve is új...

Egy k*rva csatlakozó volt kilazulva valahol a motorblokk előtt, be sem vitték a műhelybe, a Toyota-szervizes srác az "orrom előtt" kattintotta vissza a helyére, azóta nem produkálta a jelenséget.

L4mie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
Re:Szerviz
« Válasz #9612 Dátum: 2015.04.23 14:17:18 »
Egy k*rva csatlakozó volt kilazulva valahol a motorblokk előtt, be sem vitték a műhelybe, a Toyota-szervizes srác az "orrom előtt" kattintotta vissza a helyére, azóta nem produkálta a jelenséget.

 :clap: nalátod :) nincs ezzel gond, óradíjat felszámolták? :D

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9613 Dátum: 2015.04.23 14:34:02 »
Dehogy. :)
Mondta a szervizvezető srác, hogy a héten hívjam fel, hogy mi újság.
Azt nem tudom, hogy egy ilyen csatlakozó hogy a 'csába tud kimozdulni?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Szerviz
« Válasz #9614 Dátum: 2015.04.23 19:11:58 »
Sziasztok!

Viszonylag friss Toyota tulajdonos vagyok (10 hónap), de rohamosan közeleg a 15 ezres szervíz. Tudnátok ajánlani Pesten megbízható márkaszervízeket? Fontos lenne, hogy ott lehessek az autó mellett, de legalább egy üvegfalon keresztül követhessem az eseményeket. Ami nekünk fél percre van kocsival az az Emil Frey a Mogyoródi úton. Van valakinek esetleg tapasztalata velük kötelező szervíz szempontból?Előre is köszi a válaszokat: Tibi

Szerintem úgy nagyátlagban mind korrekt, normális csapat.. persze mindenhol ki lehet fogni kellemesebb, vagy nem annyira kellemes mukafelvevőt..akin sok minden múlik.
Üvegfal talán mindnhol van (kivéve reál toyota buda), bár szerintem sokszor üvegfalas szervizben sem látod az összes szerelőállást, beengedni amúgy is beengednek..  :hug: Én mindenképp oda vinném, ami fél percre van..