Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2338359 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Szerviz
« Válasz #960 Dátum: 2007.07.31 20:33:06 »
Idézetet írta: "Peti500"


Motorolaj 3.7 szûrõ nélkül, váltóba 60ezer vagy 4évente kell a csere és 1.9 a feltöltési mennyiség, én már a garancia vége elõtt se vittem mszervizbe, otthon csináltam mindent, ettõl függetlenül "lehet érdeme", eladásnál szeretik a szervizkönyvet...


Köszönöm a segítséget!
Én is arra gondoltam, hogy ez az autó most 6 éves, 3 év múlva ha lesz rá módom, akkor egy fiatalabbra cserélném és hátha többet ér egy kicsit, ha van vezetett szervízkönyve... bár ha kiszámolom, hogy 3 év alatt a vezetett szervízkönyv mibe kerülne és ez az autó árában eladáskor mennyire jönne vissza, hát... lehet, hogy nincs értelme márkaszervízbe vinni.
 :hmm:

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #961 Dátum: 2007.07.31 21:36:11 »
Idézetet írta: "wittlia"
...bár ha kiszámolom, hogy 3 év alatt a vezetett szervízkönyv mibe kerülne és ez az autó árában eladáskor mennyire jönne vissza, hát... lehet, hogy nincs értelme márkaszervízbe vinni.
 :hmm:


Egyetértek........

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Szerviz
« Válasz #962 Dátum: 2007.07.31 21:51:35 »
Idézetet írta: "wittlia"
Köszönöm a segítséget!
Én is arra gondoltam, hogy ez az autó most 6 éves, 3 év múlva ha lesz rá módom, akkor egy fiatalabbra cserélném és hátha többet ér egy kicsit, ha van vezetett szervízkönyve... bár ha kiszámolom, hogy 3 év alatt a vezetett szervízkönyv mibe kerülne és ez az autó árában eladáskor mennyire jönne vissza, hát... lehet, hogy nincs értelme márkaszervízbe vinni.
 :hmm:


Szerintem nem is a pecsét számít, hanem hogy legyen szervizelve és ez le legyen dokumentálva.
Azt meg te is bele tudod irni a kezeddel a szervizfüzetébe hogy mikor mit cseréltél rajta. Ha ezt megteszed, szerintem ér annyit mint egy pecsét amir ráadásul akármikor szerzel. Es nem kerül semmibe.

Zsoci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Szerviz
« Válasz #963 Dátum: 2007.08.02 10:04:46 »
Sziasztok!

Van egy 99-es corollám, még a körlámpás 160 ezer kmel. Szerencsére eddig soha semmi nem ment tönkre benne :vag2:
Viszont kb 2 hónapja elszállt benne egy biztosíték :evil:  így nem ment az elektromos ablak, fordulatszámmérõ, hûtõvíz hõmérõ kijelzõje és a szellõzés. Minden más jól mûködött. Sajnos ma is ugyanez a probléma adódott, és a Toyota Super ujpestenen kicserélte ingyé a biztosítékot, viszont egyel nagyobbat tettek bele, ami nekem nemigazán tetszik és ugy döntöttem kicserélem magam kisebbre (olyanra mint a gyári-piros 10.) legfeljebb majd 1-2 honap mulva kivágja ismét és elviszem teljes kivizsgálásra a kocsit.
A problémám hogy ugyan tudom hol van a biztosítótábla, de foggalmam sincs hogy melyik biztosíték mit kapcsol. A tábla meletti rajz számomra nem teljesen egyértelmû, ezért az a kérdésem hogy valaki nem tudja honnan lehetne letölteni az elektromos shéma rajzát, esetleg a biztosítótábla normális részletesebb leírását....
Magam is keresem, de ha valakinek már megvan megköszönném ha belinkelné vagy elküldené...

Üdv
orolla '99 + Astra '07 meg hamarosan kétkerekû is...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Szerviz
« Válasz #964 Dátum: 2007.08.02 12:58:55 »
Idézetet írta: "Zsoci"
Sziasztok!

Van egy 99-es corollám, még a körlámpás 160 ezer kmel. Szerencsére eddig soha semmi nem ment tönkre benne :vag2:
Viszont kb 2 hónapja elszállt benne egy biztosíték :evil:  így nem ment az elektromos ablak, fordulatszámmérõ, hûtõvíz hõmérõ kijelzõje és a szellõzés. Minden más jól mûködött. Sajnos ma is ugyanez a probléma adódott, és a Toyota Super ujpestenen kicserélte ingyé a biztosítékot, viszont egyel nagyobbat tettek bele, ami nekem nemigazán tetszik és ugy döntöttem kicserélem magam kisebbre (olyanra mint a gyári-piros 10.) legfeljebb majd 1-2 honap mulva kivágja ismét és elviszem teljes kivizsgálásra a kocsit.
A problémám hogy ugyan tudom hol van a biztosítótábla, de foggalmam sincs hogy melyik biztosíték mit kapcsol. A tábla meletti rajz számomra nem teljesen egyértelmû, ezért az a kérdésem hogy valaki nem tudja honnan lehetne letölteni az elektromos shéma rajzát, esetleg a biztosítótábla normális részletesebb leírását....
Magam is keresem, de ha valakinek már megvan megköszönném ha belinkelné vagy elküldené...

Üdv


Szerintem semmi baja sem lesz ha nagyobb bizti van a kocsidban, de már írt a Super vezetõje a márkakereskedõk topicban, hogy menj be és kicserélik neked.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #965 Dátum: 2007.08.02 23:05:51 »
Idézetet írta: "Zsoci"
Sziasztok!

Van egy 99-es corollám, még a körlámpás 160 ezer kmel. Szerencsére eddig soha semmi nem ment tönkre benne :vag2:
Viszont kb 2 hónapja elszállt benne egy biztosíték :evil:  így nem ment az elektromos ablak, fordulatszámmérõ, hûtõvíz hõmérõ kijelzõje és a szellõzés. Minden más jól mûködött. Sajnos ma is ugyanez a probléma adódott, és a Toyota Super ujpestenen kicserélte ingyé a biztosítékot, viszont egyel nagyobbat tettek bele, ami nekem nemigazán tetszik és ugy döntöttem kicserélem magam kisebbre (olyanra mint a gyári-piros 10.) legfeljebb majd 1-2 honap mulva kivágja ismét és elviszem teljes kivizsgálásra a kocsit.
A problémám hogy ugyan tudom hol van a biztosítótábla, de foggalmam sincs hogy melyik biztosíték mit kapcsol. A tábla meletti rajz számomra nem teljesen egyértelmû, ezért az a kérdésem hogy valaki nem tudja honnan lehetne letölteni az elektromos shéma rajzát, esetleg a biztosítótábla normális részletesebb leírását....
Magam is keresem, de ha valakinek már megvan megköszönném ha belinkelné vagy elküldené...

Üdv


erõsen gyanakszom az elektromos ablak motorjainak túláramfogyasztására, valószínüleg kicsit kiszáradt a zsírzás, és picivel több áramot vesz fel, így bezáráskor, amikor több alakot próbálsz egyszerre felhúzni, kimegy a bizti. -elég érdekes, hogy eddig is kibírta, mert egy normál ablakemelõmutor kb. 3A-áramot fogyaszt, de induláskor, és végállásban, a 2-3x áram is elõfordul.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

rutin76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Szerviz
« Válasz #966 Dátum: 2007.08.03 08:42:40 »
Tegnap voltam a 15 ezres szervízen a Toyota Tsusho M5-nél.
Mindenben teljesen korrektek voltak. Ezekért fizettem:

Olaj: 20.460
ablakmosó koncentrátum: 244
tömítés: 188
olajszûrõ: 2220
szervíz: 3350
Összesen: 26664 Ft
Corolla Wagon 2006 1.4 D4D

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Szerviz
« Válasz #967 Dátum: 2007.08.03 10:21:35 »
Idézetet írta: "rutin76"

Olaj: 20.460


Milyen olajat raktak bele? Ez 4.800 Ft / liter körüli ár...
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

rutin76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Szerviz
« Válasz #968 Dátum: 2007.08.03 10:54:35 »
5W40 4,40 liter
Corolla Wagon 2006 1.4 D4D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #969 Dátum: 2007.08.03 11:08:03 »
Idézetet írta: "djibril"
Idézetet írta: "rutin76"

Olaj: 20.460


Milyen olajat raktak bele? Ez 4.800 Ft / liter körüli ár...


biztos aranyozott dobozban volt :D :ordog:  nem aranyozott verzióban kb 1/2 ár
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Zsoci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Szerviz
« Válasz #970 Dátum: 2007.08.03 12:21:22 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Zsoci"
Sziasztok!

Van egy 99-es corollám, még a körlámpás 160 ezer kmel. Szerencsére eddig soha semmi nem ment tönkre benne :vag2:
...

Üdv


erõsen gyanakszom az elektromos ablak motorjainak túláramfogyasztására, valószínüleg kicsit kiszáradt a zsírzás, és picivel több áramot vesz fel, így bezáráskor, amikor több alakot próbálsz egyszerre felhúzni, kimegy a bizti. -elég érdekes, hogy eddig is kibírta, mert egy normál ablakemelõmutor kb. 3A-áramot fogyaszt, de induláskor, és végállásban, a 2-3x áram is elõfordul.


Köszi a tippet meg fogom nézetni!
orolla '99 + Astra '07 meg hamarosan kétkerekû is...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Szerviz
« Válasz #971 Dátum: 2007.08.03 12:24:43 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "djibril"
Idézetet írta: "rutin76"

Olaj: 20.460


Milyen olajat raktak bele? Ez 4.800 Ft / liter körüli ár...


biztos aranyozott dobozban volt :D :ordog:  nem aranyozott verzióban kb 1/2 ár


inkább aranyozott 200 literes hordoban.. :szemez:
sok. borzalmas sok.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #972 Dátum: 2007.08.03 18:46:07 »
Most a mszervizes dolgokba ne menjünk bele, vagy jót vagy semmit :ordog:  de nem érné meg ha magatoknak vinnétek az olajat???
Tényleg minimális utánajárással fele/harmad áron beszerezhetõk, persze mindenki a maga pénzének barátja/ellensége... :roll:

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Szerviz
« Válasz #973 Dátum: 2007.08.03 20:04:58 »
Idézetet írta: "Peti500"
Most a mszervizes dolgokba ne menjünk bele, vagy jót vagy semmit :ordog:  de nem érné meg ha magatoknak vinnétek az olajat???
Tényleg minimális utánajárással fele/harmad áron beszerezhetõk, persze mindenki a maga pénzének barátja/ellensége... :roll:

Én 14-ért szereztem 5 liter Mobil1 ESP Formula 5w-30-at, hétfõn viszem.  :kacsint:
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Márkaszervíz vagy nem márkaszervíz?
« Válasz #974 Dátum: 2007.08.30 22:02:50 »
Sziasztok!
A Corollám elmúlt három éves, most lesz a 60 ezres szervíz. Azon morfondírozok, hogy márkaszervízbe vigyem-e a kötelezõre most már. A 45 ezresnél elég húzósra jött ki (kb. 65 ezer ft volt, mert fékbetétcsere volt elõl, meg tárcsafelszabályozás, a fene tudja miért, mikor tényleg elég megfontoltan vezetek), és gondolom egy privát szerelõnél sokkal olcsóbbra jönne ki. Az autóval egyébként az égvilágon semmi baj nincs, eladni nem akarom, így lehet hogy a vezetett szervízkönyv sem annyira mérvadó... Ti mit tennétek a helyemben? Köszi: Pisti