Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2338348 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: 2 kérdés
« Válasz #930 Dátum: 2007.06.07 19:52:48 »
Idézetet írta: "Xanyi"

A váltón a beöntõnyílás az autó eleje felé néz. A leeresztõ pedig a kerék felé...

Ha alvazszám alapján kereste, akkor azért olyan sok variáció nem lehet. Ha klímás akkor a hosszabbik kell, ha nem klímás akkor a rövidebb. Ha kettõnél több variációt hoz ki, akkor pedig nagyjából le kell mérni és kész.


Köszi!

Az a baj, hogy nem alvázszám alapján kereste.  :nagymosoly:

James

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Klima tisztitas
« Válasz #931 Dátum: 2007.06.07 21:10:05 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "James"
hello

Bocs ha mar a klima tisztitassal kapcsolatban nyilt mar topic, sajna nem talaltam meg. Az lenne a kerdesem,
hogy a klimat hogy kell tisztitani. Klima tisztito spray-t mar vettem. Eleg csak a befuvo nyilasoknal befujogatni
vagy maskent is szoktak. Masodik kerdes milyen gyakran kell a klimat ellenorizni? En telen-nyaron hasznalom.

koszi

szep napot


A pollenszûrõ helyén is fujd be...


koszi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #932 Dátum: 2007.06.07 22:04:16 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Idézetet írta: "HITMAN"
Idézetet írta: "kis_andras"
Sziasztok!

1.4 D4D 45ezres szerviznél miket cserélnek? Lassan esedékes, és nemtudom pénzügyileg hogy készüljek... :hmm:


Csütörtökön megmondom :)
.

Mivel csütörtök van:
- Olaj: helyi Castrol Powertec 5w-40, 4l: 12 840 Ft (bruttó árak)
- Légszûrõ: 5293 Ft
- Pollenszûrõ: 6320 Ft
- Tömítés: 188 Ft
- Olajszûrõ: 2436 Ft
- Munkadíj: 3300 Ft (fél óra)

Szumma: 30 377 Ft.
Sok vagy kevés, ki-ki döntse el. Legközelebb azért a pollenszûrõt megnézem csere elõtt, az gyomron hasított ennyiért... Egy sz.r kis papírharmonika az egész...  :shock:
Fékbetét a szaki szerint 60ezerig biztos jó lesz, tán még utána is...


A légszûrõt, pollenszûrõt, érdemes magadnak kicserélni, é sszolni, hogy azt haggyák, (mert most cserélted, mert már nem kaptál bent levegõt - és akkor nem is szólnak érte)

és az olajat is érdemes neked vinni, ha engedik, mert úgy kb 8000-et spórólhatsz. ( igaz, akkor felszámolnak 1 órát, de még mindíg beljebb vagy 5e-vel)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Re: Szervizek E-K Mo-on?
« Válasz #933 Dátum: 2007.06.07 23:01:40 »
Idézetet írta: "Proszper"
Sziasztok,
van valakinek összehasonlítási alapja a miskolci, egri, debreceni szervizek között? Melyik jobb, olcsóbb, vevõorientáltabb, gyorsabb, rugalmasabb, egyéb?
Köszi
Üdv.

Eger, sima állapotfelmérés bruttó 8e volt asszem.
Szerk: egy lámpa-beállítás még belefért ebbe. A hátsó fékek kitisztítása már nem. (nem volt jelentõs eltérés, így magam sem csináltam vele semmit még)

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: 2 kérdés
« Válasz #934 Dátum: 2007.06.09 21:24:10 »
Idézetet írta: "Xanyi"

A váltón a beöntõnyílás az autó eleje felé néz. A leeresztõ pedig a kerék felé...


Szia!

Találtam egy 24-es csavart a váltó elején, ami olyan, mintha lemezbõl lenne hajtogatva, az lenne a betöltõ nyílás csavarja?  :hmm:
A leresztõt még nem kerestem nagyon, majd reggel.  :pofa:

Ma csak a motorolajat és a hûtõfolyadékot cseréltem le. Egy csomó ideig kerestem a hûtõ leeresztõjét, már majdnem lebontottam alulról a mûanyag borítást is :nagymosoly:, amikor rátaláltam arra a mûanyag szárnyas csavarra, ami a leeresztõ csavar. Bár fél órán át folyattam ki belõle a régi cuccost, de nem ment bele a könyv szerinti 6,5 l, csak olyan 5-5,5. De gondolom, ez nem akkora tragédia. Azóta már kétszer utántöltöttem, ahogy a levegõ mindig feljött a betöltõnyíláshoz, de most már úgy tûnik, hogy több nem fér bele.

Üdv, Zoli

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: 2 kérdés
« Válasz #935 Dátum: 2007.06.09 22:38:28 »
Idézetet írta: "kekesiz"


Szia!

Találtam egy 24-es csavart a váltó elején, ami olyan, mintha lemezbõl lenne hajtogatva, az lenne a betöltõ nyílás csavarja?  :hmm:
A leresztõt még nem kerestem nagyon, majd reggel.  :pofa:

[/quote]

Az lesz az, a leeresztõt meg alulról nézve észreveszed, ugyanakkora, mint a feltöltõ, és a váltó legalsó pontján van.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re: 2 kérdés
« Válasz #936 Dátum: 2007.06.09 22:40:44 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Az lesz az, a leeresztõt meg alulról nézve észreveszed, ugyanakkora, mint a feltöltõ, és a váltó legalsó pontján van.


Köszönöm!  :vezetes:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Szerviz
« Válasz #937 Dátum: 2007.06.11 19:34:20 »
Néminemû kérdésem lenne:

Nemsoká aktuális lesz néminemû 135 ezres szervíz. A kérdésem az lenne, hogy a 120 ezresen mi az a plusz, amit a 135-ösön nem néznek, vagy nem csereberélnek? Már csak azért, hogy mit kellene még megnézetnem a standard dolgokon kívül...

Fékfolyadék csere biztos lesz, gyanús, hogy sok újabb, vagy korabeli Corollán jobban harap a fék...

Mutant

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Szerviz
« Válasz #938 Dátum: 2007.06.14 13:34:34 »
Sziasztok!

Egy 1996/12-es Corolla 1,3i vásárlásában kérném a tanácsotokat / segítségeteket. Decemberben jön a baba, kell addigra valami megbízható családi autónak alkalmas járgány.

Infók a kocsiról: 147e km, 2. tulaj, töreltlen, rendszeresen márkaszervízben szerelték.

Kérdések:
1. Második tulaj, de szervízkönyv minden megvan. Aszerint 45, 90 és 135 ezres szervíz megvolt - olajcsere mindenben, utoljára légszûrõ stb.
A kopó alkatrészek cseréje viszont nincsen beleírva. Ezért:

A vezérmûszíj, ékszíj, görgõk szokásos cseréje eredeti alakatrészekkel cirka mennyi? Bp-n a Sakura esik hozzám legközelebb (III.ker.) ill. Debrecenbõl hoznám el a kocsit. Ott ismertek jó márkaszervízt Toyo Karcag, Debrecen? Mennyi idõ alatt cserélik ki ezeket, ha van alkatrész?

2. Milyen egyéb kopóalkatrészek cseréjét javasolnátok még? Szilentek stb?

3. Milyen más dolgokra figyeljek még a vásárláskor?

4. Mennyire jellemzõ a rohadás / rozsdásodás a típusra?

Hálás köszi elõre is a segítségért!

Várom válaszotokat, itt a fórumon vagy privát üziben.

Üdv, Mutant

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Szerviz
« Válasz #939 Dátum: 2007.06.17 12:20:27 »
Sziasztok!
Nemrég megtörtént a 45e.-es szervizem. A következõket cserélték:
-Olaj,
-Olajszûrõ,
-Ablaktörlõ lapátok

Légszûrõt és pollenszûrõt már cseréltek 30e-nél , úgyhogy azokat csak tisztították.

Fékbetétet elég 60e-nél kicserélni. :D

31e.Ft-ot hagytam ott.
 
Emil Frei ismét megerõsítette az elégedettségi mutatómat.  :10:
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Szerviz
« Válasz #940 Dátum: 2007.07.10 10:40:04 »
Üdv mindenkinek!

Egy hónapja vettem egy 98-as corolla HB-t 105ezer km-rel, és tegnap elvittem az esedékes vezérmûszíjcserére. A szerelõ (maszek) ma felhívott, hogy készen van, és 52ezret kóstál a dolog. Lecserélte a görgõket is, de egy kicsit meglepett, hogy ennyibe fáj a dolog. A kérdésem:

Valóban ennyi egy vezérmûszíjcsere, vagy csak jól járt a szerelõ?

Köszi a válaszokat!

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Szerviz
« Válasz #941 Dátum: 2007.07.10 21:02:04 »
Idézetet írta: "Gyenega"
Üdv mindenkinek!

Egy hónapja vettem egy 98-as corolla HB-t 105ezer km-rel, és tegnap elvittem az esedékes vezérmûszíjcserére. A szerelõ (maszek) ma felhívott, hogy készen van, és 52ezret kóstál a dolog. Lecserélte a görgõket is, de egy kicsit meglepett, hogy ennyibe fáj a dolog. A kérdésem:

Valóban ennyi egy vezérmûszíjcsere, vagy csak jól járt a szerelõ?

Köszi a válaszokat!

Azt nem tudom a toyota mennyiért csinálja (esetleg telefonon felhívhatod valamelyik szervizet és megkérdezheted) , de annyi biztos hogy a renault megane vezérmûszíj csere 100e. ft-ot kostál munkatársam tapasztalata szerint.... mivel , hogy " ki kell venni a motort a szíjcseréhez".
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #942 Dátum: 2007.07.10 23:14:24 »
Idézetet írta: "Gyenega"
Üdv mindenkinek!

Egy hónapja vettem egy 98-as corolla HB-t 105ezer km-rel, és tegnap elvittem az esedékes vezérmûszíjcserére. A szerelõ (maszek) ma felhívott, hogy készen van, és 52ezret kóstál a dolog. Lecserélte a görgõket is, de egy kicsit meglepett, hogy ennyibe fáj a dolog. A kérdésem:

Valóban ennyi egy vezérmûszíjcsere, vagy csak jól járt a szerelõ?

Köszi a válaszokat!


Ha eredeti alkatrészeket ( de legalábbis nem nagyongagyit) használt, akkor kb. ennyi.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Szerviz
« Válasz #943 Dátum: 2007.07.11 16:03:38 »
Köszi a válaszokat, ezek szerint tényleg ennyi (felhívtam egy márkaszervízt, õk 60-ért csinálnák), szerencsére nem kell túl gyakran cseréltetni.

Adamot

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Szerviz
« Válasz #944 Dátum: 2007.07.11 21:08:31 »
Hali

Érdeklõdöm itt is.
Az E12 Corolla vezérmû szíjjas vagy láncos??
Eddig a lánc gyözött.
Ha szíjjas akkor mennyibe fáj a szíj és a feszítõ KB???
Ha lácos(mint felvilágosítottak)az elvileg addig birja mint a moci(nem feltétlenül de tovább mint a szíj)

Köszike