Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2338334 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Szerviz
« Válasz #915 Dátum: 2007.05.31 22:02:48 »
Idézet
A hûtõfolyadékról honnan lehet tudni, hogy cserére érett?


Elvileg a tiédbe szép rózsaszín/piros hûtõfolyadéknak kell lennie. Na ha az nem ilyen, hanem barnás trugyis, akkor már biztosan csereérett. De ilyen fiatal autóba ez még kizárt.
Ezek már elvileg "Long Life" hûtõfolyadékok, de szerintem ha még nem volt cserélve, akkor így 120 ezer tájékán megérdemel egy cserét  :kacsint:
Xanyi

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Szerviz
« Válasz #916 Dátum: 2007.05.31 22:38:20 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
A hûtõfolyadékról honnan lehet tudni, hogy cserére érett?


Elvileg a tiédbe szép rózsaszín/piros hûtõfolyadéknak kell lennie. Na ha az nem ilyen, hanem barnás trugyis, akkor már biztosan csereérett. De ilyen fiatal autóba ez még kizárt.
Ezek már elvileg "Long Life" hûtõfolyadékok, de szerintem ha még nem volt cserélve, akkor így 120 ezer tájékán megérdemel egy cserét  :kacsint:


Kék színû.  :pofa:  Hogy már volt-e cserélve, nem tudom...  :nagymosoly:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Szerviz
« Válasz #917 Dátum: 2007.05.31 23:03:01 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
A hûtõfolyadékról honnan lehet tudni, hogy cserére érett?


Elvileg a tiédbe szép rózsaszín/piros hûtõfolyadéknak kell lennie. Na ha az nem ilyen, hanem barnás trugyis, akkor már biztosan csereérett. De ilyen fiatal autóba ez még kizárt.
Ezek már elvileg "Long Life" hûtõfolyadékok, de szerintem ha még nem volt cserélve, akkor így 120 ezer tájékán megérdemel egy cserét  :kacsint:


Kék színû.  :pofa:  Hogy már volt-e cserélve, nem tudom...  :nagymosoly:


Akkor pláne lecserélném  :kacsint:
Xanyi

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Szerviz
« Válasz #918 Dátum: 2007.06.02 15:40:22 »
Idézetet írta: "kis_andras"
Sziasztok!

1.4 D4D 45ezres szerviznél miket cserélnek? Lassan esedékes, és nemtudom pénzügyileg hogy készüljek... :hmm:


Csütörtökön megmondom :)
Amúgy, bemész egy márkaszervizbe, és megkeresed a nagy, kifüggesztett tablót, amin minden motor minden szervizének alapeseti ára fel van írva.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Szerviz
« Válasz #919 Dátum: 2007.06.02 15:43:12 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Idézetet írta: "kis_andras"
Sziasztok!

1.4 D4D 45ezres szerviznél miket cserélnek? Lassan esedékes, és nemtudom pénzügyileg hogy készüljek... :hmm:


Csütörtökön megmondom :)
Amúgy, bemész egy márkaszervizbe, és megkeresed a nagy, kifüggesztett tablót, amin minden motor minden szervizének alapeseti ára fel van írva.

Köztes szervíz, tehát olaj, szûrõ, és ami elhasználódott. (pollen, levegõ, fékbetét, ha kell)
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Szerviz
« Válasz #920 Dátum: 2007.06.03 16:19:41 »
Idézetet írta: "Kgabe"

Köztes szervíz, tehát olaj, szûrõ, és ami elhasználódott. (pollen, levegõ, fékbetét, ha kell)



Köszönöm uraim!

Fékbetét csere aktuális (hol van mûár a legendás Carina E fékbetét tartósság... :robbanfej: )

Szóval ~40ezer forint körül kijön?!?!?! :hmm:
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Szerviz
« Válasz #921 Dátum: 2007.06.04 10:26:03 »
Nekem ~28 volt, de nem kellett semmi extrát cserélni. És igen, hol van már azoknak a betéteknek a tartóssága: az elõzõ Corimat gyári betétekel adtam el 200e km-nél. Persze ezek az újak jóval kevésbé károsak a környezetre... :sohaj:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #922 Dátum: 2007.06.04 19:15:57 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Nekem ~28 volt, de nem kellett semmi extrát cserélni. És igen, hol van már azoknak a betéteknek a tartóssága: az elõzõ Corimat gyári betétekel adtam el 200e km-nél. Persze ezek az újak jóval kevésbé károsak a környezetre... :sohaj:


Meg egy régi betét intervalluma alatt ezekkel a f*sza kis környezetkímélõkkel vagy 5ször mehetsz cserére, az biztos nem annyira környezetszennyezõ, de biztos jobban megéri a gyártónak. :mrgreen:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Szerviz
« Válasz #923 Dátum: 2007.06.04 23:22:10 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Kgabe"
Nekem ~28 volt, de nem kellett semmi extrát cserélni. És igen, hol van már azoknak a betéteknek a tartóssága: az elõzõ Corimat gyári betétekel adtam el 200e km-nél. Persze ezek az újak jóval kevésbé károsak a környezetre... :sohaj:


Meg egy régi betét intervalluma alatt ezekkel a f*sza kis környezetkímélõkkel vagy 5ször mehetsz cserére, az biztos nem annyira környezetszennyezõ, de biztos jobban megéri a gyártónak. :mrgreen:

Bár mit dumálok. Eddig 50000 és még nincs hír cserérõl... És most látom, hogy nincs "sohaj" ikon... :szemforgat:
Gabe 254.

Proszper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Szervizek E-K Mo-on?
« Válasz #924 Dátum: 2007.06.05 22:41:21 »
Sziasztok,
van valakinek összehasonlítási alapja a miskolci, egri, debreceni szervizek között? Melyik jobb, olcsóbb, vevõorientáltabb, gyorsabb, rugalmasabb, egyéb?
Köszi
Üdv.

James

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Klima tisztitas
« Válasz #925 Dátum: 2007.06.07 09:38:12 »
hello

Bocs ha mar a klima tisztitassal kapcsolatban nyilt mar topic, sajna nem talaltam meg. Az lenne a kerdesem,
hogy a klimat hogy kell tisztitani. Klima tisztito spray-t mar vettem. Eleg csak a befuvo nyilasoknal befujogatni
vagy maskent is szoktak. Masodik kerdes milyen gyakran kell a klimat ellenorizni? En telen-nyaron hasznalom.

koszi

szep napot

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Szerviz
« Válasz #926 Dátum: 2007.06.07 12:53:53 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Idézetet írta: "kis_andras"
Sziasztok!

1.4 D4D 45ezres szerviznél miket cserélnek? Lassan esedékes, és nemtudom pénzügyileg hogy készüljek... :hmm:


Csütörtökön megmondom :)
.

Mivel csütörtök van:
- Olaj: helyi Castrol Powertec 5w-40, 4l: 12 840 Ft (bruttó árak)
- Légszûrõ: 5293 Ft
- Pollenszûrõ: 6320 Ft
- Tömítés: 188 Ft
- Olajszûrõ: 2436 Ft
- Munkadíj: 3300 Ft (fél óra)

Szumma: 30 377 Ft.
Sok vagy kevés, ki-ki döntse el. Legközelebb azért a pollenszûrõt megnézem csere elõtt, az gyomron hasított ennyiért... Egy sz.r kis papírharmonika az egész...  :shock:
Fékbetét a szaki szerint 60ezerig biztos jó lesz, tán még utána is...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Klima tisztitas
« Válasz #927 Dátum: 2007.06.07 14:10:11 »
Idézetet írta: "James"
hello

Bocs ha mar a klima tisztitassal kapcsolatban nyilt mar topic, sajna nem talaltam meg. Az lenne a kerdesem,
hogy a klimat hogy kell tisztitani. Klima tisztito spray-t mar vettem. Eleg csak a befuvo nyilasoknal befujogatni
vagy maskent is szoktak. Masodik kerdes milyen gyakran kell a klimat ellenorizni? En telen-nyaron hasznalom.

koszi

szep napot


A pollenszûrõ helyén is fujd be...
Xanyi

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
2 kérdés
« Válasz #928 Dátum: 2007.06.07 15:49:35 »
Srácok,

meg tudja valaki mondani az ékszíj típusát Corollához? 2002. 04. havi, szedán, török gyártású, 1.6-os, manuális klímával.

A szervizkönyvben nincs benne, a mostaninak a felirata meg annyira le van kopva, hogy nem olvasható. A Toyota boltban a srác bogarászta a gépben, de több féle hosszúságú van, csak annyi biztos, hogy 6 hosszbordás.  :hmm:

Még egy kérdés: a sebességváltó melyik oldalán van a betöltõ nyílás? az autó eleje, vagy hátulja felé?  :nagymosoly:

Köszönöm!

Üdv, Zoli

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: 2 kérdés
« Válasz #929 Dátum: 2007.06.07 19:37:27 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Srácok,

meg tudja valaki mondani az ékszíj típusát Corollához? 2002. 04. havi, szedán, török gyártású, 1.6-os, manuális klímával.

A szervizkönyvben nincs benne, a mostaninak a felirata meg annyira le van kopva, hogy nem olvasható. A Toyota boltban a srác bogarászta a gépben, de több féle hosszúságú van, csak annyi biztos, hogy 6 hosszbordás.  :hmm:

Még egy kérdés: a sebességváltó melyik oldalán van a betöltõ nyílás? az autó eleje, vagy hátulja felé?  :nagymosoly:

Köszönöm!

Üdv, Zoli


A váltón a beöntõnyílás az autó eleje felé néz. A leeresztõ pedig a kerék felé...

Ha alvazszám alapján kereste, akkor azért olyan sok variáció nem lehet. Ha klímás akkor a hosszabbik kell, ha nem klímás akkor a rövidebb. Ha kettõnél több variációt hoz ki, akkor pedig nagyjából le kell mérni és kész.
Xanyi