Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2338344 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Szerviz
« Válasz #900 Dátum: 2007.05.29 11:48:06 »
Idézetet írta: ".pont"
Sziasztok

Mennyivel lehet túllépni a kötelezõszervízt (nyaralni megyünk)?



Tavaly bennem is felmerült, a szervízben azt mondta a kisasszony, hogy plusz/minusz 2ezer km belefér a tûrésbe! (Szervízkönyv szempontból)
kisa
born to ride

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Szerviz
« Válasz #901 Dátum: 2007.05.29 13:26:10 »
Idézetet írta: "kis_andras"
Idézetet írta: ".pont"
Sziasztok

Mennyivel lehet túllépni a kötelezõszervízt (nyaralni megyünk)?



Tavaly bennem is felmerült, a szervízben azt mondta a kisasszony, hogy plusz/minusz 2ezer km belefér a tûrésbe! (Szervízkönyv szempontból)


Számomra az volt az érdekes, hogy ajánlották az olajcserét 3000km-nél, de mikor megcsináltattam a szervizkönyvbe nem írták be, mert nincs ilyen rublika (a számla igazolja az elvégzett munkát).
Ezekután megkérdeztem mikor esedékes a következõ szerviz, a válasz az volt, hogy a vásárlástól számított egy év vagy 15ezer km, csak azt nem értem ha részben az olajcsere miatt van a szervízperiódus (tekintve hogy az elsõ szervizkor az olajcserén kívül túl sok mindent nem csinálnak az autóval), akkor miért nem számit bele ez az extra olajcsere?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Szerviz
« Válasz #902 Dátum: 2007.05.29 14:23:27 »
Idézet
Számomra az volt az érdekes, hogy ajánlották az olajcserét 3000km-nél, de mikor megcsináltattam a szervizkönyvbe nem írták be, mert nincs ilyen rublika (a számla igazolja az elvégzett munkát).
Ezekután megkérdeztem mikor esedékes a következõ szerviz, a válasz az volt, hogy a vásárlástól számított egy év vagy 15ezer km, csak azt nem értem ha részben az olajcsere miatt van a szervízperiódus (tekintve hogy az elsõ szervizkor az olajcserén kívül túl sok mindent nem csinálnak az autóval), akkor miért nem számit bele ez az extra olajcsere?


Mert a 3000-es olajcserét csak az autód és az õ bevételük miatt ajánlották, nem kötelezõ!
Viszont a 15-ezres már az.
De hidd el, a motor élettartamába jelentõs ez az elsõ párezer km, úgyhogy jót tettél vele!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Szerviz
« Válasz #903 Dátum: 2007.05.29 14:25:03 »
Idézetet írta: ".pont"
Sziasztok

Mennyivel lehet túllépni a kötelezõszervízt (nyaralni megyünk)?


Nem az a kérdés, hogy túl lehet-e, hanem hogy érdemes-e elindulni egy nagyon elhasználódott olajjal nyaralni, amikor általában rendesen kapja a terhelést a motor!
Xanyi

TZoli

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #904 Dátum: 2007.05.29 18:00:23 »
Nekem is lassan vinnem kell olajcserére a gépet,  2700km van benne, azt mondták 3000-nél nem kötelezõ, de ajánlott egy olajcsere. Nem tudom mennyibe kerül, gondolom egy huszasból kijön.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Szerviz
« Válasz #905 Dátum: 2007.05.29 19:52:13 »
Idézetet írta: "kis_andras"
Idézetet írta: ".pont"
Sziasztok

Mennyivel lehet túllépni a kötelezõszervízt (nyaralni megyünk)?



Tavaly bennem is felmerült, a szervízben azt mondta a kisasszony, hogy plusz/minusz 2ezer km belefér a tûrésbe! (Szervízkönyv szempontból)


Hijnnye, a jóédesanyjukat!

Most esett le az ûberdisznóság! Ezt komolyan mondom, nem hiszem el.  :robbanfej:

Amikor ugyanis megvettem az autót a  :toy: Göbölösnél, akkor ugye - mint azt a kereskedõ topikjában is leírtam - remekül megvezettek, én meg a marha fejemmel hagytam, már ami a nem-elvégzett 120 ezres szervízt illeti.

És csak most esett le: anno azt mondta a szervzes mókus, hogy hát õ nem tudja, mennyi volt pontosan a kilométerállás, ezért 123 ezret írt be. Hát naná, hogy azér, hogy ha netán bármi beállna, mint a százas szeg ne mehessek variálni, meg lobogtatni a szervízkönyvet, hogy márkaszervízben szervízeltettem, hiszen a papír tanulsága szerint én büdös szemét rohadék nem tartottam be a kötelezõen elõírt-kõbe vésett szervízinterallumot, és még én rázom a járókát...

:axe: Fujj de undorító. Van itt hányós emotikon?

Aha. Van. Na akkó...

:vomit:

Na ezér ha bármi baj lesz, azér csak a nyakukba varrom ezt a féregséget is. Egyúttal egyre inkább óva intenék mindenkit a Toyota Göbölöstõl, meg az õ talpig becsületes szervízüktõl.

Ja és míg el nem felejtem, ezt a hozzászólást átpakolom a nagyszerû kereskedõ topikjába is, hogy aki tájékozódik, az beleakadjon...

Ui.: utólag kiderült, 119 ezer valahányszázzal, közel a 120-hoz vettem át az autót, de jelentõséget eddig nem tulajdonítottam neki...

Még egy ilyen disznóság, és bizisten elbattyogok egy _másik_ szakszervízbe és kérek egy állapotlapot, hogy mi milyen állapotban van rajta, illetve hogy az adott állapot az elmúlt szervíz óta megtett kb. 10Ekm futásnak felel-e meg...

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Szerviz
« Válasz #906 Dátum: 2007.05.29 21:50:42 »
Idézetet írta: "TZoli"
Nekem is lassan vinnem kell olajcserére a gépet,  2700km van benne, azt mondták 3000-nél nem kötelezõ, de ajánlott egy olajcsere. Nem tudom mennyibe kerül, gondolom egy huszasból kijön.


Én a Supernél cseréltettem, klubtagoknak engedik az olajcserét hozott anyagból, csak számla kell róla.
6500Ft volt az olajcsere olajszúrúvel együtt + olaj, amilyet szeretnél
(az általuk ajánlott hordós(5w-30 kb 3500Ft/liter volt, ha dobozost akartam volna kb 5000Ft/liter) olajnál olcsóbban jöttem ki a vitt dobozos olajjal, LM 5w-30)

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Szerviz
« Válasz #907 Dátum: 2007.05.29 23:31:56 »
Idézetet írta: ".pont"
Sziasztok

Mennyivel lehet túllépni a kötelezõszervízt (nyaralni megyünk)?


Tudomásom szerint maximum 1000 kilométerrel vagy 1 hónappal, utána ugrik a garancia.

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Szerviz
« Válasz #908 Dátum: 2007.05.29 23:45:11 »
Idézetet írta: "attila23"
Ma éjszaka a garázsban parkoló Corollámnak csúnyán bezúzták a bal elsõ ablakát.


Nos a csavarhúzós feszegetést a Sakura 40 ezerért gondolja megcsinálni... (tömítõgumi csere, ablak lakatosmunka, fényezés, matrica (amitõl fekete a keret))

Biztosító mondta, hogy nincs bónusz megvonás és fix összegû önrész, ha a rendõrség eredménytelenül zárja a nyomozást. Ezért ma feljelentést tettem. Egy nagyon csinos és kedves szöszi rendõr helyszínelõ lefényképezte a Kapitányság elõtt a kocsit és teljesen ki volt akadva azon, hogy a lusta kollégái nem jöttek ki szombaton, bele is írta a feljelentésbe, hogy rendõri intézkedés NEM történt a bejelentés ellenére. Vannak még jófej zsernyákok.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Szerviz
« Válasz #909 Dátum: 2007.05.30 09:50:08 »
na, legalább valami jó is legyen már, gondolatban megvolt a szöszi rendõr, mi?  :nagymosoly:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

TZoli

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #910 Dátum: 2007.05.30 17:43:14 »
Idézetet írta: "kari"
Idézetet írta: "TZoli"
Nekem is lassan vinnem kell olajcserére a gépet,  2700km van benne, azt mondták 3000-nél nem kötelezõ, de ajánlott egy olajcsere. Nem tudom mennyibe kerül, gondolom egy huszasból kijön.


Én a Supernél cseréltettem, klubtagoknak engedik az olajcserét hozott anyagból, csak számla kell róla.
6500Ft volt az olajcsere olajszúrúvel együtt + olaj, amilyet szeretnél
(az általuk ajánlott hordós(5w-30 kb 3500Ft/liter volt, ha dobozost akartam volna kb 5000Ft/liter) olajnál olcsóbban jöttem ki a vitt dobozos olajjal, LM 5w-30)


Én is a Supernél fogom, ott is vettem a kocsit

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Szerviz
« Válasz #911 Dátum: 2007.05.30 19:12:38 »
Idézetet írta: "TZoli"
Idézetet írta: "kari"
Idézetet írta: "TZoli"
Nekem is lassan vinnem kell olajcserére a gépet,  2700km van benne, azt mondták 3000-nél nem kötelezõ, de ajánlott egy olajcsere. Nem tudom mennyibe kerül, gondolom egy huszasból kijön.


Én a Supernél cseréltettem, klubtagoknak engedik az olajcserét hozott anyagból, csak számla kell róla.
6500Ft volt az olajcsere olajszúrúvel együtt + olaj, amilyet szeretnél
(az általuk ajánlott hordós(5w-30 kb 3500Ft/liter volt, ha dobozost akartam volna kb 5000Ft/liter) olajnál olcsóbban jöttem ki a vitt dobozos olajjal, LM 5w-30)


Én is a Supernél fogom, ott is vettem a kocsit


Nekem is õk, vagy a Supratrend van kiszemelve. Hátha õk megcsinálják, amit a Göbölösék "elfelejtettek"... :roll:

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Szerviz
« Válasz #912 Dátum: 2007.05.31 20:05:26 »
Sziasztok!

Corollánál mennyire komplikált kicserélni a sebességváltóban az olajat házilag? Most fogjuk elérni a 120e km-t, úgyhogy itt lesz az ideje.  :hmm:

Köszi!

Üdv, Zoli

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Szerviz
« Válasz #913 Dátum: 2007.05.31 21:03:40 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Sziasztok!

Corollánál mennyire komplikált kicserélni a sebességváltóban az olajat házilag? Most fogjuk elérni a 120e km-t, úgyhogy itt lesz az ideje.  :hmm:

Köszi!

Üdv, Zoli


Épp olyan egyszerû, mint az összes többi kéziváltós Toyotánál. Van egy leeresztõ és egy beõntõ csavar a váltón, semmi nehezítõ körülmény  :kacsint:
Asszem 24-es fejû mindkettõ, de ez nem 100%
Váltóolajból csak és kizárólag Castrol TAF-X!

Jah, és a gyertyacsere is 60 ezrenként aktuális, azt se hanyagold el  :kacsint:
Xanyi

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Szerviz
« Válasz #914 Dátum: 2007.05.31 21:22:55 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Épp olyan egyszerû, mint az összes többi kéziváltós Toyotánál. Van egy leeresztõ és egy beõntõ csavar a váltón, semmi nehezítõ körülmény  :kacsint:
Asszem 24-es fejû mindkettõ, de ez nem 100%
Váltóolajból csak és kizárólag Castrol TAF-X!

Jah, és a gyertyacsere is 60 ezrenként aktuális, azt se hanyagold el  :kacsint:


Köszi szépen, már meg is rendeltem az olajakat!  :nagymosoly:

A légszûrõ is, és a gyertyák nem olyan rég lettek cserélve, még talán a hûtõfolyadékot is megkukkantom, és megnézetem a fékolaj forráspontját is valahol. Mondjuk utóbbit itthon biztosan nem cserélném le. :pofa:

A hûtõfolyadékról honnan lehet tudni, hogy cserére érett?