Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2339919 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
Re: klíma
« Válasz #885 Dátum: 2007.03.29 20:19:54 »
Idézetet írta: "Tamás69"
a legelsõ körben próbáld meg feltöltetni, mert van egy nyomásérzékelõ benne, ha alacsony a klimagáz nyomása, akkor nem fog bekapcsolni.
Sajnos volt egy baleset ami után hegesztettek rajta. Nade a javítás sikerességét nem mutatja ki egy nyomáspróba rendesen? Tudtok ajánlani valakit akihez vigyem?
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: klíma
« Válasz #886 Dátum: 2007.03.29 23:43:35 »
Idézetet írta: "Gábor"
Idézetet írta: "Tamás69"
a legelsõ körben próbáld meg feltöltetni, mert van egy nyomásérzékelõ benne, ha alacsony a klimagáz nyomása, akkor nem fog bekapcsolni.
Sajnos volt egy baleset ami után hegesztettek rajta. Nade a javítás sikerességét nem mutatja ki egy nyomáspróba rendesen? Tudtok ajánlani valakit akihez vigyem?


wolfman is jól mondja, típusfüggõ, de 5-10 fok között indul valahol a klíma mûködése, alatta nem csinál semmit.

Ha lassan fogy a gáz, azt a nyomáspróba nem mutatja ki! nekem a Vectra csinálta, hogy kb 3/4-év alatt dobta el a nyomást.

ötlet nincs, én rákérdeztem egy ismerõs autószerelõnél, aztán elvittem valahova, amit ajánlott.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Re: klíma
« Válasz #887 Dátum: 2007.03.30 07:48:42 »
Idézetet írta: "Gábor"
Idézetet írta: "Tamás69"
a legelsõ körben próbáld meg feltöltetni, mert van egy nyomásérzékelõ benne, ha alacsony a klimagáz nyomása, akkor nem fog bekapcsolni.
Sajnos volt egy baleset ami után hegesztettek rajta. Nade a javítás sikerességét nem mutatja ki egy nyomáspróba rendesen? Tudtok ajánlani valakit akihez vigyem?


Én az Üllõi út vége felé, a szûrõbolttól még kicsit kifelé levõ klímaszerelõhöz vittem tavaly a kocsim, klímatisztításra (Asszem Cool Mobil volt a nevük, de nem biztos). A fickó mondta, hogy klímatöltést is vállalnak. Rendes volt, és végülis amit kértem, azt jól megcsinálta. (a tisztítás 5 ezer volt, a töltés azért több, és 15e körüli összegre emlékszem.)

A hasznaltauto.hu-n jobb oldalt az autószaki rovatban amúgy lehet találni jópár klímaszerelõt is. Én is ott találtam azt, akihez mentem tavaly.

six

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Szerviz
« Válasz #888 Dátum: 2007.05.08 14:30:09 »
Idézetet írta: "aved"
1.4 vvt-i motorhoz milyen olaj kell? (...)
Mobil1 5W50-re vagy 0W40-re gondoltam...

Most hoztam el szervízbõl, Mobil1 5W50-et raktak bele; gondolom belevaló. :-)

GuMiSZu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Szerviz
« Válasz #889 Dátum: 2007.05.21 12:49:49 »
Hali!

Valaki tud olyan szervízt/szerelõt ajánlani aki megnézné a 94-es Corollámat (1.6 4AFE)
Néha hihetetlenûl erõtlen, csörögzörög, néha megy megy mint a jókisfiú. Amikor erõtlen többet is eszik a kelleténél.

Jó lenne valami diagnosztika vagy valami. Vagy ötlet, hogy mi lehet a gond...
kb 250Ekm van benne.
Olajat kicsit eszegeti, de nem vészes...


elõre is köszönöm a helpet..
Ha lehet DélBuda környékérõl...
Corolla XLI  '93 1,6 4a-fe "hecsbekk"
Corolla Verso  SOL '03 1,8 1ZZ

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Szerviz
« Válasz #890 Dátum: 2007.05.21 14:29:02 »
www.supratrend.hu
Keresd Zeke Zsoltot.
 :nagymosoly:

GuMiSZu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Szerviz
« Válasz #891 Dátum: 2007.05.22 08:26:38 »
Idézetet írta: "Misi"
www.supratrend.hu
Keresd Zeke Zsoltot.
 :nagymosoly:


Oda szokok járni azt mondta, hogy nincs semmi baja..
:(

brühühü
de majd még1* megyek... :)
Corolla XLI  '93 1,6 4a-fe "hecsbekk"
Corolla Verso  SOL '03 1,8 1ZZ

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Szerviz
« Válasz #892 Dátum: 2007.05.27 02:53:07 »
Ma éjszaka a garázsban parkoló Corollámnak csúnyán bezúzták a bal elsõ ablakát. Óriási szerencse, hogy nem tûnt el semmi, valószínûleg a GPS-t keresték, mert fent volt az ablakon a konzolja, de én meg épp felvittem a lakásba. Az illetõ nagyon barbár munkát végzett, mert egy csavarhúzóval feszítette az ablakkeretet.

Úgy tûnt, lõttek a hétvégi programnak, ami ráadásul szegedi kötelezõ szervízzel zárul majd kedden. Az egészet du. kettõkor vettem észre, addigra minden szervíz bezárt, gondoltam fehívom az Eurocare-t hátha tudnak segíteni. Persze, hogy nem, ugyan a kiscsaj készséges volt, de megtudtam, hogy az autó üzemképes, annak ellenére, hogy 70 felett csak bukósisakban vezethetõ szóval nekik nem kell szolgáltatni ilyen esetben jó tudni. Rendõrség nem volt hajlandó kijönni helyszínelni,mert nem tûnt el semmi.

És a mélyponton jött a megoldás, a Westend parkolójában találtam egy üveg szervízt, ahol szombat délután újraüvegezték 20 perc alatt a kocsit, potom 14 ezer forintért, és aztán mehettem az autópályára, tényleg nagyon korrektek voltak.

Sajnos a tömítés és az ablakkert csúnyán megsérült a csavarhúzós feszítés hatására, szélzaj jön arról a helyrõl 50 felett, nem tudom mennyiért és hogyan tudják megcsinálni... Azért is baj, mert az üveget fizeti a biztosító, de félek, hogy ajtónál befigyel a 100 ezres önrész... Vkinek van tapasztalata? Kedd még olyan soká van, és sejtem, hogy a márkaszervíz vmi irreálisan magas árat fog mondani.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Szerviz
« Válasz #893 Dátum: 2007.05.27 07:52:24 »
Részvét...
Talán annyi, hogy nekem, mikor berepedt a szélvédõm (kavics) akkor derült ki, hogy az önrész üvegtörés esetén csak 10000 forint. (habár a CASCO 10% v. 50000 volt, de üvegre volt egy külön pont.) Esetleg érdemes átfutni a CASCO szerzidet.
Még egy kérdés: a garázsodban nem esett kár? Oda hogyan jutottak be?
Gabe 254.

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
Szerviz
« Válasz #894 Dátum: 2007.05.27 10:32:36 »
Idézetet írta: "attila23"
Ma éjszaka a garázsban parkoló Corollámnak csúnyán bezúzták a bal elsõ ablakát.


hogy tud bemenni idegen a garázsotokba???
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Szerviz
« Válasz #895 Dátum: 2007.05.28 15:45:19 »
Köszönöm az együttérzést!

Idézetet írta: "Gábor"
Idézetet írta: "attila23"
Ma éjszaka a garázsban parkoló Corollámnak csúnyán bezúzták a bal elsõ ablakát.


hogy tud bemenni idegen a garázsotokba???


Ez egy teremgarázs, 6 lépcsõházból, illetve az autó ki és bejáraton lehet bejutni. Nem tudom, hogyan jutottak be, különösen azt figyelembe véve, hogy én hajnal 2-kor értem haza az autóval, és utána már nem szokott túl nagy mozgás lenni a házban. Eddig még nem volt ilyen probléma, csak biciklilopásra panaszkodtak és akkor a külsõs takarítócég embereit vádolták.

Beszéltem a biztosítási brókeremmel, az üvegnél 10% az önrész, nincs fix összeg, de azt mondta, hogy az is lehet, hogy 0 Ft. (Allianz 252)  Elsõ szélvédõre és lámpákra van egy olyan záradékom, hogy ha utángyártottból csináltatom meg vagy javítattom és az a csere/javítás költsége nem éri el a vezérképviseleti eredeti ár 85%-át, akkor nem kell önrészt fizetni.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Szerviz
« Válasz #896 Dátum: 2007.05.28 20:11:58 »
Idézetet írta: "attila23"
Köszönöm az együttérzést!

Idézetet írta: "Gábor"
Idézetet írta: "attila23"
Ma éjszaka a garázsban parkoló Corollámnak csúnyán bezúzták a bal elsõ ablakát.


hogy tud bemenni idegen a garázsotokba???


Ez egy teremgarázs, 6 lépcsõházból, illetve az autó ki és bejáraton lehet bejutni. Nem tudom, hogyan jutottak be, különösen azt figyelembe véve, hogy én hajnal 2-kor értem haza az autóval, és utána már nem szokott túl nagy mozgás lenni a házban. Eddig még nem volt ilyen probléma, csak biciklilopásra panaszkodtak és akkor a külsõs takarítócég embereit vádolták.

Beszéltem a biztosítási brókeremmel, az üvegnél 10% az önrész, nincs fix összeg, de azt mondta, hogy az is lehet, hogy 0 Ft. (Allianz 252)  Elsõ szélvédõre és lámpákra van egy olyan záradékom, hogy ha utángyártottból csináltatom meg vagy javítattom és az a csere/javítás költsége nem éri el a vezérképviseleti eredeti ár 85%-át, akkor nem kell önrészt fizetni.

Sztem mikor hajnal 2kor hazaértél már bent lehettek a garázsban. Örülj neki, hogy nem vágtak fejbe és vitték az autót!
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Szerviz
« Válasz #897 Dátum: 2007.05.29 08:45:36 »
hát részvétem :|
kialakult maffia van a lakóparkok garázsainak fosztogatására
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Szerviz
« Válasz #898 Dátum: 2007.05.29 09:34:09 »
Sziasztok!

1.4 D4D 45ezres szerviznél miket cserélnek? Lassan esedékes, és nemtudom pénzügyileg hogy készüljek... :hmm:
kisa
born to ride

.pont

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #899 Dátum: 2007.05.29 10:48:51 »
Sziasztok

Mennyivel lehet túllépni a kötelezõszervízt (nyaralni megyünk)?