Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2339888 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Szerviz
« Válasz #870 Dátum: 2007.02.24 14:18:11 »
Corolla D4-D MMT
30e szervíz: 39846
- klímafertõtlenítõ (én kértem)
- pollenszûrõ
- TXT Castrol olaj, 5W-40 (4l ? tudtommal több kell bele)
- olajszûrõ
- lészûrõ
- munkaóra 1,2 óra

Üdv
A.
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #871 Dátum: 2007.02.24 14:21:34 »
Idézetet írta: "antocian"
munkaóra 1,2 óra...


1.2 óránál 1.2órát számláznak, vagy minden egyes megkezdett órát... :hmm:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Szerviz
« Válasz #872 Dátum: 2007.02.25 00:40:40 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "antocian"
munkaóra 1,2 óra...


1.2 óránál 1.2órát számláznak, vagy minden egyes megkezdett órát... :hmm:

Nekem pontosan szoktak, nem megkezdettet.
Gabe 254.

aved

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Szerviz
« Válasz #873 Dátum: 2007.02.28 13:12:25 »
1.4 vvt-i motorhoz milyen olaj kell? Kell bele a B1 minõsítés vagy az csak a D4D-be kell?
Mobil1 5W50-re vagy 0W40-re gondoltam...
Most lesz 60e szervíz ahol gyertyát is cserélnek. Szerintetek vegyek valami komolyabb gyertyát vagy jó lesz az a mit beleraknak?
OYOTA corolla 2004 HB 1.4 3d

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Szerviz
« Válasz #874 Dátum: 2007.02.28 13:53:48 »
Idézetet írta: "aved"
1.4 vvt-i motorhoz milyen olaj kell? Kell bele a B1 minõsítés vagy az csak a D4D-be kell?
Mobil1 5W50-re vagy 0W40-re gondoltam...
Most lesz 60e szervíz ahol gyertyát is cserélnek. Szerintetek vegyek valami komolyabb gyertyát vagy jó lesz az a mit beleraknak?

A B-s minõsítések dízel motorokra vonatkoznak...
Gépkönyv mit ír?
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Szerviz
« Válasz #875 Dátum: 2007.02.28 13:56:29 »
Idézetet írta: "antocian"

- TXT Castrol olaj, 5W-40 (4l ? tudtommal több kell bele)

Jól tudod, 4.3 liter kell bele. Lehet, h a maradék 3 deci a cég ajándéka volt. :-)
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Szerviz
« Válasz #876 Dátum: 2007.03.03 15:20:53 »
Ma voltam  15 000 km-es szervízen Debrecenben a Toyota Roadservice-nél.
Shell Helix Ultra 5W40-et tettek a kocsiba (4,2 l), olajszûrõt cseréltek, kifújták a levegõszûrõt, ellenõrizték a pollenszûrõt, feltöltötték az ablakmosót, és kiolvasták (gondolom) a computer-t.

30 percet dolgoztak a kocsin és 30 percet számláztak ki.
Mindösszesen 22470 HUF-ba volt a látogatás.

Ja, és megszüntettük a "rejtélyes zaj hátul" jelenséget, ami se nem kalaptartó, se nem rendszámtábla, hanem a csomagtér ajtó kárpitozását rögzítõ mûanyag fülecsek rezgése keltett.
Egy szerelõ srác az anyósülésben kezdte, majd a csomagtartóba (!) ülve sikeresen lokalizálta, majd elhárított a problémát. Szuper csapat!
D: 212

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Szerviz
« Válasz #877 Dátum: 2007.03.04 07:53:50 »
Létezik, hogyha optifit alkatrész kerül az autóba revizió esetén, akkor az ilyen alkatrészekbõl adodó meghibásodásra nem vonatkozik a garancia? Nekem hihetetlennek tûnik, több szempontból is...
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

andreas007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Szerviz
« Válasz #878 Dátum: 2007.03.06 20:36:27 »
Két napja vagyok egy 98" évjáratú corolla liftback tulajdonosa. Úgy néz ki kicsit átvert az eladó és az autó bal oldala törve volt. A hátsó ajtó alatt a küszöbtoldás nem  tûnik túl gyárinak ( látszik, hogy hegesztették )
és egy kicsit korrodált is, valamint a bal elsõ elemnél és lámpánál is felfedezhetõ némi lakatos munka.
Minden egyéb viszont jónak néz ki. Tudtok egy megbízható lakatost? Továbbá mi a véleményetek a Toyota Kovács - ról (Monor). Köszönöm a hozzászólásokat elõre is!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Szerviz
« Válasz #879 Dátum: 2007.03.06 21:39:39 »
Idézetet írta: "andreas007"
Két napja vagyok egy 98" évjáratú corolla liftback tulajdonosa. Úgy néz ki kicsit átvert az eladó és az autó bal oldala törve volt. A hátsó ajtó alatt a küszöbtoldás nem  tûnik túl gyárinak ( látszik, hogy hegesztették )
és egy kicsit korrodált is, valamint a bal elsõ elemnél és lámpánál is felfedezhetõ némi lakatos munka.
Minden egyéb viszont jónak néz ki. Tudtok egy megbízható lakatost? Továbbá mi a véleményetek a Toyota Kovács - ról (Monor). Köszönöm a hozzászólásokat elõre is!


Tudom, hogy kicsit késõ, de vétel elött célszerû elvinni a kocsit egy állapotfelmérésre.
Ha az autó állapota nagyon más, mint az elmondott, akkor még utólag is el lehet állni a vásárlástól. Sok vele a macera, de ha "nagyon átvágtak", akkor megéri.
A monori szervízrõl (és a többirõl is) a Márkakereskedõk topicban olvashatsz.
 :kacsint:

Gábor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
klíma
« Válasz #880 Dátum: 2007.03.29 02:13:33 »
Sziasztok!

A klímám nem mûködik, nem kapcsol be, azaz amikor benyomom a gombot a visszajelzõ led kigyullad, de a relé kattanása elmarad. Minden biztosítékot átnéztem ahol írnak légkondicionálót, azok rendben. Sajnos a relét nem tudom hol van, mert összesen kettõt tudok, hogy hol és mi, az egyik a vezetõ oldalon a biztosítékok között, ami a hátsó ablak fûtésnél kapcsol, a másik pedig az utas oldalon lábnál, az pedig a levegõ befújásnál kapcsol. Pedig ez is valahol itt lehet utastérben mert mindíg hallottam a kattanást. Tudtok valami tippet adni még itthoni ellenõrzésre illetve, hogy hova érdemes vinni Budapesten ahol elektronikával kapcsolatban képben vannak?

Köszönöm!
1998 Toyota Corolla 1.3 Hatchback

six

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Szerviz
« Válasz #881 Dátum: 2007.03.29 13:09:35 »
Sziasztok!

Kicsit felelõtlennek érzem magam, mert tavaly vettem az autót, de csak most jutottam el a kérdésig: 2001-es Corolla, most van az autóban 108e km. Mikor kellene elvinnem rendszeres szervízre, és ott milyen munkákat kéne normál esetben elvégezni? Nekem az a gyanúm, hogy 110-nél. A szervízkönyvbõl mindezeket ki tudnám olvasni, ebbõl talán sejtitek, hogy az nincs nálam...  :kormom:
Még azt sem tudom, hogy hova vigyem, de majd körbenézek elõbb a szervizek között...
Köszi!

s.

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Szerviz
« Válasz #882 Dátum: 2007.03.29 16:22:21 »
Idézetet írta: "six"
Sziasztok!

Kicsit felelõtlennek érzem magam, mert tavaly vettem az autót, de csak most jutottam el a kérdésig: 2001-es Corolla, most van az autóban 108e km. Mikor kellene elvinnem rendszeres szervízre, és ott milyen munkákat kéne normál esetben elvégezni? Nekem az a gyanúm, hogy 110-nél. A szervízkönyvbõl mindezeket ki tudnám olvasni, ebbõl talán sejtitek, hogy az nincs nálam...  :kormom:
Még azt sem tudom, hogy hova vigyem, de majd körbenézek elõbb a szervizek között...
Köszi!

s.


hali,

vidd el most, ha úgysem tudod, mikor volt utoljára... 105e-nél volt esedékes az utolsó, 15e v. 1 év a szokásos periódus.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: klíma
« Válasz #883 Dátum: 2007.03.29 18:00:33 »
Idézetet írta: "Gábor"
Sziasztok!

A klímám nem mûködik, nem kapcsol be, azaz amikor benyomom a gombot a visszajelzõ led kigyullad, de a relé kattanása elmarad. Minden biztosítékot átnéztem ahol írnak légkondicionálót, azok rendben. Sajnos a relét nem tudom hol van, mert összesen kettõt tudok, hogy hol és mi, az egyik a vezetõ oldalon a biztosítékok között, ami a hátsó ablak fûtésnél kapcsol, a másik pedig az utas oldalon lábnál, az pedig a levegõ befújásnál kapcsol. Pedig ez is valahol itt lehet utastérben mert mindíg hallottam a kattanást. Tudtok valami tippet adni még itthoni ellenõrzésre illetve, hogy hova érdemes vinni Budapesten ahol elektronikával kapcsolatban képben vannak?

Köszönöm!


a legelsõ körben próbáld meg feltöltetni, mert van egy nyomásérzékelõ benne, ha alacsony a klimagáz nyomása, akkor nem fog bekapcsolni.

( ja a ventillátor ugye be van kapcsolva? )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: klíma
« Válasz #884 Dátum: 2007.03.29 18:53:41 »
Idézetet írta: "Gábor"
Sziasztok!

A klímám nem mûködik, nem kapcsol be, azaz amikor benyomom a gombot a visszajelzõ led kigyullad, de a relé kattanása elmarad. Minden biztosítékot átnéztem ahol írnak légkondicionálót, azok rendben. Sajnos a relét nem tudom hol van, mert összesen kettõt tudok, hogy hol és mi, az egyik a vezetõ oldalon a biztosítékok között, ami a hátsó ablak fûtésnél kapcsol, a másik pedig az utas oldalon lábnál, az pedig a levegõ befújásnál kapcsol. Pedig ez is valahol itt lehet utastérben mert mindíg hallottam a kattanást. Tudtok valami tippet adni még itthoni ellenõrzésre illetve, hogy hova érdemes vinni Budapesten ahol elektronikával kapcsolatban képben vannak?

Köszönöm!


Lehet ám az is, hogy csak nagyon hideg volt neki. Decemberben én is be voltam parázva, hogy nem mûködik. Nem hogy a relé kattanását nem hallottam, de még csak a motor fordulatszáma sem változott, ahogy bekapcsoltam. (Persze, hova mûködjön, ha kint 3 fok van...?  :nagymosoly: )

Annyira meg voltam szeppenve, hogy beültem a haverom Corijába is, és elkezdtem azt is egrecéroztatni. Csak akor nyugodtam meg, amikor láttam, hogy az "övé sem mûködik".

Igazából amikor hidegebb volt, onnan vettem csak észre, hogy mûködik, hogy lehúzta a párát az ablakokról...