Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2339893 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Szerviz
« Válasz #855 Dátum: 2007.02.05 20:48:10 »
Na, megvolt a 15 ezres szervíz a Corollán. Problémamentesen zajlott szerencsére. Az olajat végül 14.180-ért kaptam meg, eléggé baráti ár (Liqui Moly 5W30 Leichtlauf Special). A szerelõnek úgy tûnt, nem nagyon tetszik hogy ott lebzselek mellette, kissé szófukar volt (pedig próbáltam kommunikálni) - dehát Istenem... Az olajat nem töltötte túl, 4.15 litert öntött bele mint utólag kiderült (otthon megmértem egy egyliteres flakonba átöntve a maradék olajat), 4.3 az elõírás, ez így pont jó. Kiszedte és kifújatta a pollen- és a légszûrõt, átnézte (elég gyorsan) a kocsi alját, fényszórókat és egyéb lámpákat.

Utána eltûnt egy idõre, majd elõjött egy aktatáska-szerûségbe csomagolt, kisebb laptop méretû, érintõképernyõs elektronikai kütyüvel, melyet rácsatlakoztatott egy aljzatra a mûszerfalon, és elkezdett tevékenykedni. Kérdeztem, hogy az egy diagnosztikai kiolvasó ;) ? Mondta erre, hogy igen... dolgozott még egy darabig, közben ráadta-levette a gyújtást párszor, és többször hallani lehetett, hogy az MMT váltó meg a kuplung mûködik, zajokat ad ki, csinál valamit. Nyilvánvaló volt, hogy mi történik, erre újra megkérdeztem, hogy ugye most éppen szoftvert frissít a váltó elektronikájában? No, hát erre is igenlõ választ kaptam  :kacsint: ...bõvebb magyarázatot viszont nem.

Úgyhogy valamivel késõbb, miközben a számla készült, a munkafelvevõnél ismét érdeklõdtem, hogy most tulajdonképpen mi is történt az autóval, és a beavatkozásnak pontosan milyen következményei lesznek, fogok-e érezni változást, ilyesmi. Erre azt mondta, hogy a dolog valóban a váltó szoftverjének a frissítése, és hogy ezt rutinszerûen elvégzik az elsõ szervíz során, de pontosan nem tudja megmondani, hogy a frissítés milyen változásokat eredményez  :szemforgat: ...csak annyit, hogy ez a meghibásodások elkerülésére szolgál, amelyek különben nagyobb eséllyel következnének be. Mondtam, hogy ez megnyugtató...

A számla 5702 Ft-ról szólt, ez az olajszûrõ és fél óra munkadíj. Soknak nem nevezhetõ.

A váltó mûködésén egyébként különbséget nem érzek. Tényleg érdekelt volna, hogy a szoftverfrissítés révén mi változik  :| ... És nem tudom, hogy erre miért kellett többször rákérdeznem, hogy kapjak egyáltalán bármiféle magyarázatot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #856 Dátum: 2007.02.05 20:55:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na, megvolt a 15 ezres szervíz a Corollán. Problémamentesen zajlott szerencsére. Az olajat végül 14.180-ért kaptam meg, eléggé baráti ár (Liqui Moly 5W30 Leichtlauf Special). A szerelõnek úgy tûnt, nem nagyon tetszik hogy ott lebzselek mellette, kissé szófukar volt (pedig próbáltam kommunikálni) - dehát Istenem... Az olajat nem töltötte túl, 4.15 litert öntött bele mint utólag kiderült (otthon megmértem egy egyliteres flakonba átöntve a maradék olajat), 4.3 az elõírás, ez így pont jó. Kiszedte és kifújatta a pollen- és a légszûrõt, átnézte (elég gyorsan) a kocsi alját, fényszórókat és egyéb lámpákat.

Utána eltûnt egy idõre, majd elõjött egy aktatáska-szerûségbe csomagolt, kisebb laptop méretû, érintõképernyõs elektronikai kütyüvel, melyet rácsatlakoztatott egy aljzatra a mûszerfalon, és elkezdett tevékenykedni. Kérdeztem, hogy az egy diagnosztikai kiolvasó ;) ? Mondta erre, hogy igen... dolgozott még egy darabig, közben ráadta-levette a gyújtást párszor, és többször hallani lehetett, hogy az MMT váltó meg a kuplung mûködik, zajokat ad ki, csinál valamit. Nyilvánvaló volt, hogy mi történik, erre újra megkérdeztem, hogy ugye most éppen szoftvert frissít a váltó elektronikájában? No, hát erre is igenlõ választ kaptam  :kacsint: ...bõvebb magyarázatot viszont nem.

Úgyhogy valamivel késõbb, miközben a számla készült, a munkafelvevõnél ismét érdeklõdtem, hogy most tulajdonképpen mi is történt az autóval, és a beavatkozásnak pontosan milyen következményei lesznek, fogok-e érezni változást, ilyesmi. Erre azt mondta, hogy a dolog valóban a váltó szoftverjének a frissítése, és hogy ezt rutinszerûen elvégzik az elsõ szervíz során, de pontosan nem tudja megmondani, hogy a frissítés milyen változásokat eredményez  :szemforgat: ...csak annyit, hogy ez a meghibásodások elkerülésére szolgál, amelyek különben nagyobb eséllyel következnének be. Mondtam, hogy ez megnyugtató...

A számla 5702 Ft-ról szólt, ez az olajszûrõ és fél óra munkadíj. Soknak nem nevezhetõ.

A váltó mûködésén egyébként különbséget nem érzek. Tényleg érdekelt volna, hogy a szoftverfrissítés révén mi változik  :| ... És nem tudom, hogy erre miért kellett többször rákérdeznem, hogy kapjak egyáltalán bármiféle magyarázatot.


Gondolom, mert foggalmuk sincs, hogy miért, csak kiadta a TMH hogy meg kell csinálni.

Az ár egyébként valóban korrekt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Szerviz
« Válasz #857 Dátum: 2007.02.06 15:11:43 »
nem semmi ez a váltó szoftver update.. :figyellek:  mik vannak már. biztos vmi eprom flasht csinált
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Szerviz
« Válasz #858 Dátum: 2007.02.06 15:37:00 »
Idézetet írta: "murray"
nem semmi ez a váltó szoftver update.. :figyellek:  mik vannak már. biztos vmi eprom flasht csinált


Hát azt én nem tudom, de tényleg elég sci-fi látvány volt nekem, régi autókon felnõtt embernek :)... Rádugta a kütyüt egy stekkerre a mûszerfalon, aztán matatott rajta, az autóban meg dolgozott a szerkezet  :o ... ezek a kocsik már tényleg guruló számítógépek, és ez csak egy Corolla!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

wd111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Szerviz
« Válasz #859 Dátum: 2007.02.09 17:53:36 »
Na, ma én is megejtettem az éves szervizemet.

Olajat vittem én is (LM valami full szintetikus 5w30-as, 17730 volt az 5 liter) és 5071 forintot fizettem (olajszûrõ+munkadíj).

Nem néztem végig mit csinálnak vele, egyrészt, mert úgysem értek hozzá, másrészt meg volt más dolgom is.
Gondolom a váltómat nekem is átprogramozhatták, mert nekem meg feltünt, hogy pl. 1-bõl 2be sokkal finomabban vált. Ezenkívül más változást még nem tapasztaltam, mondjuk nem is mentem még sokat azóta, de majd figyelek.
orolla D-4D Luna MMT

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Szerviz
« Válasz #860 Dátum: 2007.02.09 21:00:58 »
Idézetet írta: "wd111"
Na, ma én is megejtettem az éves szervizemet.

Olajat vittem én is (LM valami full szintetikus 5w30-as, 17730 volt az 5 liter) és 5071 forintot fizettem (olajszûrõ+munkadíj).

Nem néztem végig mit csinálnak vele, egyrészt, mert úgysem értek hozzá, másrészt meg volt más dolgom is.
Gondolom a váltómat nekem is átprogramozhatták, mert nekem meg feltünt, hogy pl. 1-bõl 2be sokkal finomabban vált. Ezenkívül más változást még nem tapasztaltam, mondjuk nem is mentem még sokat azóta, de majd figyelek.

Éves szervíz...ahh :roll:
Gabe 254.

wd111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Szerviz
« Válasz #861 Dátum: 2007.02.10 10:30:07 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Éves szervíz...ahh :roll:


Inkább hagyjam a garanciát veszni?
orolla D-4D Luna MMT

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Szerviz
« Válasz #862 Dátum: 2007.02.10 11:00:33 »
Idézetet írta: "wd111"
Idézetet írta: "Kgabe"
Éves szervíz...ahh :roll:


Inkább hagyjam a garanciát veszni?


Szerintem arra utalt Kgabe, h neki nem kell 1 év, h a 15.000 km beleszaladjon... Én is 3 hete vettem át a gépet, és van benne 2075 km, ha így halad, 5 hónap alatt belemegy 15ezer.  :pofa:
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Szerviz
« Válasz #863 Dátum: 2007.02.10 22:01:58 »
Idézetet írta: "djibril"
Idézetet írta: "wd111"
Idézetet írta: "Kgabe"
Éves szervíz...ahh :roll:


Inkább hagyjam a garanciát veszni?


Szerintem arra utalt Kgabe, h neki nem kell 1 év, h a 15.000 km beleszaladjon... Én is 3 hete vettem át a gépet, és van benne 2075 km, ha így halad, 5 hónap alatt belemegy 15ezer.  :pofa:

Na ja, én évente kb 4x megyek szervízbe, kötelezõre.
Gabe 254.

Aliz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Motortípus?
« Válasz #864 Dátum: 2007.02.11 09:16:13 »
Sziasztok!

Egy Toyota Corolla 1.3 XL 1989-as tulajdonosa vagyok. Lenne ötletetek, hol tudnák letöltni motorrajzot hozzá?

Köszi a segítséget,
Üdv,
Aliz

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #865 Dátum: 2007.02.11 16:30:53 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "djibril"
Idézetet írta: "wd111"
Idézetet írta: "Kgabe"
Éves szervíz...ahh :roll:


Inkább hagyjam a garanciát veszni?


Szerintem arra utalt Kgabe, h neki nem kell 1 év, h a 15.000 km beleszaladjon... Én is 3 hete vettem át a gépet, és van benne 2075 km, ha így halad, 5 hónap alatt belemegy 15ezer.  :pofa:

Na ja, én évente kb 4x megyek szervízbe, kötelezõre.


 :shock:

Vazzeg! Akkor Téged szeretnek! :nagymosoly:
Odaadjam a régi mûszeregységemet, barátkozz meg a zöld színnel azt járj feleannyit mszervizbe... :kacsint:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Szerviz
« Válasz #866 Dátum: 2007.02.11 18:47:27 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "djibril"
Idézetet írta: "wd111"
Idézetet írta: "Kgabe"
Éves szervíz...ahh :roll:


Inkább hagyjam a garanciát veszni?


Szerintem arra utalt Kgabe, h neki nem kell 1 év, h a 15.000 km beleszaladjon... Én is 3 hete vettem át a gépet, és van benne 2075 km, ha így halad, 5 hónap alatt belemegy 15ezer.  :pofa:

Na ja, én évente kb 4x megyek szervízbe, kötelezõre.


 :shock:

Vazzeg! Akkor Téged szeretnek! :nagymosoly:
Odaadjam a régi mûszeregységemet, barátkozz meg a zöld színnel azt járj feleannyit mszervizbe... :kacsint:

Nem mindig!! :ordog:
Miért is kellene feleannyit járnom a tieddel szervízbe? :hmm:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #867 Dátum: 2007.02.11 19:37:16 »
Idézetet írta: "Kgabe"

Miért is kellene feleannyit járnom a tieddel szervízbe? :hmm:


Mert abba tekernéd a kilométereket... :nagymosoly:

1hónapra meg visszarakod a sajátod és mehetsz az éves/15ezres szervizre... :sunyi:
Csak meg kell oldani az olaj/szûrõ cserét fusiba...
Amúgy csak vicc volt... :nana:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Motortípus?
« Válasz #868 Dátum: 2007.02.12 09:24:12 »
Idézetet írta: "Aliz"
Sziasztok!

Egy Toyota Corolla 1.3 XL 1989-as tulajdonosa vagyok. Lenne ötletetek, hol tudnák letöltni motorrajzot hozzá?

Köszi a segítséget,
Üdv,
Aliz


mirõl kellene rajz? az egész motorról?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
150.000 szerviz
« Válasz #869 Dátum: 2007.02.16 13:05:39 »
helo,

97-es Corollaval közelgek a 150.000km-hez.

-150ekm szervíz
-kuplung magasan fog
-vezérmûszíj csere
-forgalmi és zöldkártya frissítés
-légkondi töltés

Erre szerintetek mi egy jo arajanlat?

Kosz,
Robe
au