Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2339920 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

wd111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Szerviz
« Válasz #840 Dátum: 2007.01.27 11:58:27 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Palaczk"
én a Liqui Moly Leichtlauf Special 5 W 30-ast veszem .


Ha nem titok, hol és mennyiért veszed, illetve, hol lesz a szerviz?
Kösz!


Ez engem is érdekelne, mert nekem is majd most kell február végén 15000-esre vinnem, és még nem tudom hol veszek B1-es olajat.
orolla D-4D Luna MMT

laci21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
fordulatszám
« Válasz #841 Dátum: 2007.01.27 15:52:24 »
Szia Jency!
Olyat találtam hogy E1 és TE1, ezeket rövidrezártam, beültem és ráadtam a gyujtást és nem villogott fel semmilyen szám!Nem kell belenyomni a drotot gondolom elég ha csak a fémekhez hozzáérintem?!A lényeg hogy össze volt zárva és nem irt ki semmit!Mit tegyek?
üdv laci

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Szerviz
« Válasz #842 Dátum: 2007.01.28 13:30:20 »
Idézetet írta: "wd111"
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Palaczk"
én a Liqui Moly Leichtlauf Special 5 W 30-ast veszem .


Ha nem titok, hol és mennyiért veszed, illetve, hol lesz a szerviz?
Kösz!


Ez engem is érdekelne, mert nekem is majd most kell február végén 15000-esre vinnem, és még nem tudom hol veszek B1-es olajat.


Itt Pécsett egy Farkas Filter nevû boltban veszem , akik a LM helyi fõ forgalmazói . Az ára most így hirtelen passz , de olyan 15 körül jön ki az 5 literes flakon . A szerviz a helyi Toyota dílernél , a Toyota Troskánál lesz (ha hagyják , hogy ott legyek folyamatosan az autó mellett) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: fordulatszám
« Válasz #843 Dátum: 2007.01.28 13:31:15 »
Idézetet írta: "laci21"
Szia Jency!
Olyat találtam hogy E1 és TE1, ezeket rövidrezártam, beültem és ráadtam a gyujtást és nem villogott fel semmilyen szám!Nem kell belenyomni a drotot gondolom elég ha csak a fémekhez hozzáérintem?!A lényeg hogy össze volt zárva és nem irt ki semmit!Mit tegyek?
üdv laci


Figyi , szerintem ezt a Carina topikba kellene beírd , Jency azt szokta általában olvasgatni . Nem tudom , hogy ide be szokott-e nézni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

wd111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Szerviz
« Válasz #844 Dátum: 2007.01.29 11:29:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Itt Pécsett egy Farkas Filter nevû boltban veszem , akik a LM helyi fõ forgalmazói . Az ára most így hirtelen passz , de olyan 15 körül jön ki az 5 literes flakon . A szerviz a helyi Toyota dílernél , a Toyota Troskánál lesz (ha hagyják , hogy ott legyek folyamatosan az autó mellett) .


Hm. Érdekes. Én most kérdeztem, habár én a "Synthoil Longtime Plus Motorolaj SAE 0W-30"-et, ami elvileg nem rész, hanem teljesen szintetikus, és valami harmincsokezret mondtak egy 5 literesre, ami azért egy kicsit durva.
orolla D-4D Luna MMT

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Szerviz
« Válasz #845 Dátum: 2007.01.29 11:40:01 »
Idézetet írta: "wd111"
Idézetet írta: "Palaczk"

Itt Pécsett egy Farkas Filter nevû boltban veszem , akik a LM helyi fõ forgalmazói . Az ára most így hirtelen passz , de olyan 15 körül jön ki az 5 literes flakon . A szerviz a helyi Toyota dílernél , a Toyota Troskánál lesz (ha hagyják , hogy ott legyek folyamatosan az autó mellett) .


Hm. Érdekes. Én most kérdeztem, habár én a "Synthoil Longtime Plus Motorolaj SAE 0W-30"-et, ami elvileg nem rész, hanem teljesen szintetikus, és valami harmincsokezret mondtak egy 5 literesre, ami azért egy kicsit durva.


Durván hangzik, de sajnos ennek ennyi az ára
http://olajshop.hu/termekek/liqui_moly/motorolaj_szintetikus/synthoil_longtime_plus_sae_0w_30/5l/details

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Szerviz
« Válasz #846 Dátum: 2007.01.29 12:02:43 »
Idézetet írta: "kari"
Idézetet írta: "wd111"
Idézetet írta: "Palaczk"

Itt Pécsett egy Farkas Filter nevû boltban veszem , akik a LM helyi fõ forgalmazói . Az ára most így hirtelen passz , de olyan 15 körül jön ki az 5 literes flakon . A szerviz a helyi Toyota dílernél , a Toyota Troskánál lesz (ha hagyják , hogy ott legyek folyamatosan az autó mellett) .


Hm. Érdekes. Én most kérdeztem, habár én a "Synthoil Longtime Plus Motorolaj SAE 0W-30"-et, ami elvileg nem rész, hanem teljesen szintetikus, és valami harmincsokezret mondtak egy 5 literesre, ami azért egy kicsit durva.


Durván hangzik, de sajnos ennek ennyi az ára
http://olajshop.hu/termekek/liqui_moly/motorolaj_szintetikus/synthoil_longtime_plus_sae_0w_30/5l/details


Palaczk asszem 5-30-ról írt, még ez 0-30-as... :hmm:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Szerviz
« Válasz #847 Dátum: 2007.01.29 12:42:11 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "kari"
Idézetet írta: "wd111"
Idézetet írta: "Palaczk"

Itt Pécsett egy Farkas Filter nevû boltban veszem , akik a LM helyi fõ forgalmazói . Az ára most így hirtelen passz , de olyan 15 körül jön ki az 5 literes flakon . A szerviz a helyi Toyota dílernél , a Toyota Troskánál lesz (ha hagyják , hogy ott legyek folyamatosan az autó mellett) .


Hm. Érdekes. Én most kérdeztem, habár én a "Synthoil Longtime Plus Motorolaj SAE 0W-30"-et, ami elvileg nem rész, hanem teljesen szintetikus, és valami harmincsokezret mondtak egy 5 literesre, ami azért egy kicsit durva.


Durván hangzik, de sajnos ennek ennyi az ára
http://olajshop.hu/termekek/liqui_moly/motorolaj_szintetikus/synthoil_longtime_plus_sae_0w_30/5l/details


Palaczk asszem 5-30-ról írt, még ez 0-30-as... :hmm:


Így van . Én a Leichtlauf Special nevezetû , 5W30-as , rész-szintetikus olajról beszéltem , amit azért választottam , mert teljesíti az ACEA B1 minõsítést . Ma rendeltem meg , 15.180-ért kapom majd meg az ötliteres kannát .

A Synthoil Longtime Plus természetesen nem ugyanaz ; ez egyébként , ha jól tudom , a LM Top-of-the-range olaja , a legdrágább termékük .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Szerviz
« Válasz #848 Dátum: 2007.01.29 12:43:07 »
Na, megvan a szervíz-idõpont a jövõ hétre. Szerencsére mindkét kérésemre (hozott olaj, kocsi mellett akarok lenni) abszolút elfogadóan reagáltak. Pozitív :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

wd111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 62
Szerviz
« Válasz #849 Dátum: 2007.01.29 13:27:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Így van . Én a Leichtlauf Special nevezetû , 5W30-as , rész-szintetikus olajról beszéltem , amit azért választottam , mert teljesíti az ACEA B1 minõsítést . Ma rendeltem meg , 15.180-ért kapom majd meg az ötliteres kannát .

A Synthoil Longtime Plus természetesen nem ugyanaz ; ez egyébként , ha jól tudom , a LM Top-of-the-range olaja , a legdrágább termékük .


Igen, valóban nem a legolcsóbb árkategória, viszont LM-bõl olyan ami a B1-et teljesíti van ez a full szintetikus 36.000-ért és a Palaczk által említett részszintetikus 15-16.000-ért.
Na most ha már a könyv szerinti elvárásokat nézzük, akkor szerintem nem árt a szintetikus olaj (habár pontosan nem tudnám felidézni hogy ezt így írják-e a könyvében).
orolla D-4D Luna MMT

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Szerviz
« Válasz #850 Dátum: 2007.01.29 14:11:32 »
Idézetet írta: "wd111"
Idézetet írta: "Palaczk"

Így van . Én a Leichtlauf Special nevezetû , 5W30-as , rész-szintetikus olajról beszéltem , amit azért választottam , mert teljesíti az ACEA B1 minõsítést . Ma rendeltem meg , 15.180-ért kapom majd meg az ötliteres kannát .

A Synthoil Longtime Plus természetesen nem ugyanaz ; ez egyébként , ha jól tudom , a LM Top-of-the-range olaja , a legdrágább termékük .


Igen, valóban nem a legolcsóbb árkategória, viszont LM-bõl olyan ami a B1-et teljesíti van ez a full szintetikus 36.000-ért és a Palaczk által említett részszintetikus 15-16.000-ért.
Na most ha már a könyv szerinti elvárásokat nézzük, akkor szerintem nem árt a szintetikus olaj (habár pontosan nem tudnám felidézni hogy ezt így írják-e a könyvében).


Ha 0w-30-ast szeretnél, akkor szerintem Mobil 1 Fuel Economy Formula 0W-30 lehet a jó választás, ez is megfelel a B1-es minõsítésnek
(http://www.motorolajbolt.hu/termekek.php?szt=38&szfk=1)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Szerviz
« Válasz #851 Dátum: 2007.01.29 14:21:03 »
Idézetet írta: "wd111"
Idézetet írta: "Palaczk"

Így van . Én a Leichtlauf Special nevezetû , 5W30-as , rész-szintetikus olajról beszéltem , amit azért választottam , mert teljesíti az ACEA B1 minõsítést . Ma rendeltem meg , 15.180-ért kapom majd meg az ötliteres kannát .

A Synthoil Longtime Plus természetesen nem ugyanaz ; ez egyébként , ha jól tudom , a LM Top-of-the-range olaja , a legdrágább termékük .


Igen, valóban nem a legolcsóbb árkategória, viszont LM-bõl olyan ami a B1-et teljesíti van ez a full szintetikus 36.000-ért és a Palaczk által említett részszintetikus 15-16.000-ért.
Na most ha már a könyv szerinti elvárásokat nézzük, akkor szerintem nem árt a szintetikus olaj (habár pontosan nem tudnám felidézni hogy ezt így írják-e a könyvében).


Nem ír ilyesmit a könyv . A Longtime Plus egy elsõsorban a hosszú csere-intervallumokra optimalizált olaj , elsõsorban emiatt fontos a full-szint mivolta - a full-szint olajok ugye ellenállóbbak az öregedéssel szemben . Viszont mivel a Corollában 15 ezrenként kell cserélni,  ezért ez a képesség itt nem számít . Ezen túlmenõen még a hidegindítás utáni átolajozásban mutatkoznak elõnyei , lévén 0 W , míg a másik 5 W ; azonban már az 5 W tudása is jó e szempontból , úgyhogy ez a kismértékû plusz tudás nekem biztosan nem érne meg 20 ezer forint többlet kiadást olajcserénként .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Szerviz
« Válasz #852 Dátum: 2007.01.29 15:43:21 »
Nem lehetne, ezt az olajtopicban továbbragozni? Sokan okulnának belõle, és nem Corolla specifikus a dolog... :hmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Szerviz
« Válasz #853 Dátum: 2007.01.29 21:35:22 »
Idézetet írta: "David"
Sziasztok,

Szervízesek,

Most lesz a Corollánkban a 75e  mennyibe fájna a szervíz?
Ilyenkor mit néztek rajta? Mi a csere köteles, vagy ez csak köztes olaj és szûrõs(levegõ, pollen, olaj) cserés szervíz?

Elõre is köszönöm a választ.

David :toy: Fan


Valaki tudne erre válaszolni?

David :toy: FAN
avid :toy: Fan

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Szerviz
« Válasz #854 Dátum: 2007.02.05 20:31:05 »
Idézetet írta: "David"
Idézetet írta: "David"
Sziasztok,

Szervízesek,

Most lesz a Corollánkban a 75e  mennyibe fájna a szervíz?
Ilyenkor mit néztek rajta? Mi a csere köteles, vagy ez csak köztes olaj és szûrõs(levegõ, pollen, olaj) cserés szervíz?

Elõre is köszönöm a választ.

David :toy: Fan


Valaki tudne erre válaszolni?

David :toy: FAN


Én sajnos nem tudok, de ha felhívod bármelyik márkaszervízt, pontosan megmondják neked, hogy mit kell cserélni és mibe fog kerülni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )