Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2341935 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Szerviz
« Válasz #780 Dátum: 2006.11.22 12:15:26 »
madárnak néztek , keresd meg szekét vagy vidd le vidékre
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Szerviz
« Válasz #781 Dátum: 2006.11.22 17:05:56 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "pr"
Sziasztok!

Lassan aktuális lesz a corollám 30ekm-es (második) kötelezõ szervize. Érdeklõdtem a szervizben, mégis mekkora összegre számíthatok, hát majdnem leültem! Azt mondta a manus, hogy kb. 50eFt az alap plusz kb. 25-30eFt az elsõ fékbetét csere, fékolaj, plusz ha kell még valamit cserélni... Most engem néznek madárnak, vagy tényleg ennyi??? Az elsõ szerviz kb. 35eFt volt, azt is sokalltam egy kissé, de ennek a majdnem a háromszorosa azért tényleg nem tûnik reálisnak...Vélemény?

Rob

Fékolaj? 30.000km-nél? (vagy még inkább alig több, mint 2 év után?) Elsõ fékbetét még bõven bírhatja. Ez nekem is soknak hangzik. Kérj máshol is ajánlatot!
Fékbetétet csak nem cserélik ki, ha nincs elkopva, viszont asszem a fékolaj csere kötelezõ 30e-nél, vagy 2 év után. Legalábbis a Yaris-nál így volt. A Corollába még nincs 30e :D
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #782 Dátum: 2006.11.22 22:21:44 »
Idézetet írta: "pr"
Sziasztok!

Lassan aktuális lesz a corollám 30ekm-es (második) kötelezõ szervize. Érdeklõdtem a szervizben, mégis mekkora összegre számíthatok, hát majdnem leültem! Azt mondta a manus, hogy kb. 50eFt az alap plusz kb. 25-30eFt az elsõ fékbetét csere, fékolaj, plusz ha kell még valamit cserélni... Most engem néznek madárnak, vagy tényleg ennyi??? Az elsõ szerviz kb. 35eFt volt, azt is sokalltam egy kissé, de ennek a majdnem a háromszorosa azért tényleg nem tûnik reálisnak...Vélemény?

Rob


A motorolajon kívül legfeljebb a szûrõket kellene cserélni, a fékfolyadékra nem merek megesküdni, de szerintem 3 év, vagy 60e, ahogy a hûtõfolyadék is!

Ha nagyon dirván számolok, Olaj 15e szûrõk, 3e+4e , ez Kb 20e és munkadíj, 1 óra, kb 7-9e pesten, 6e vidéken.

Az elsõ szervíznél is nagyon átvágtak, csak nem realsistema, ott szoktak ennyire durva árakkal dolgozni!!!

Pesten a Supernél keresd Máté Imrét - munkafelvevõ, említsd meg a klubbot. - normálisan fognak dolgozni, bemehetsz a kocsi mellé, ha szépen megkéred, viheted az olajat ( értelem szerûen ha jobb, mint amit beletennének, ha rosszabb úgyse teszik bele) -de arról vigyél számlát, vagy náluk is választhatsz. Megbeszélheted, hogy mia az amit elõírás szerint cserélni kell, és mi az, amit hagyhatnak (pl ablakmosó feltöltése...)

vagy ha van kedved utazgatni, a Kiskõrösi Toyotásokat keresd meg - Márkakereskedõk topicban- utána személyesen.û
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

pr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Szerviz
« Válasz #783 Dátum: 2006.11.23 08:48:55 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "pr"
Sziasztok!

Lassan aktuális lesz a corollám 30ekm-es (második) kötelezõ szervize. Érdeklõdtem a szervizben, mégis mekkora összegre számíthatok, hát majdnem leültem! Azt mondta a manus, hogy kb. 50eFt az alap plusz kb. 25-30eFt az elsõ fékbetét csere, fékolaj, plusz ha kell még valamit cserélni... Most engem néznek madárnak, vagy tényleg ennyi??? Az elsõ szerviz kb. 35eFt volt, azt is sokalltam egy kissé, de ennek a majdnem a háromszorosa azért tényleg nem tûnik reálisnak...Vélemény?

Rob


A motorolajon kívül legfeljebb a szûrõket kellene cserélni, a fékfolyadékra nem merek megesküdni, de szerintem 3 év, vagy 60e, ahogy a hûtõfolyadék is!

Ha nagyon dirván számolok, Olaj 15e szûrõk, 3e+4e , ez Kb 20e és munkadíj, 1 óra, kb 7-9e pesten, 6e vidéken.

Az elsõ szervíznél is nagyon átvágtak, csak nem realsistema, ott szoktak ennyire durva árakkal dolgozni!!!

Pesten a Supernél keresd Máté Imrét - munkafelvevõ, említsd meg a klubbot. - normálisan fognak dolgozni, bemehetsz a kocsi mellé, ha szépen megkéred, viheted az olajat ( értelem szerûen ha jobb, mint amit beletennének, ha rosszabb úgyse teszik bele) -de arról vigyél számlát, vagy náluk is választhatsz. Megbeszélheted, hogy mia az amit elõírás szerint cserélni kell, és mi az, amit hagyhatnak (pl ablakmosó feltöltése...)

vagy ha van kedved utazgatni, a Kiskõrösi Toyotásokat keresd meg - Márkakereskedõk topicban- utána személyesen.û


Ráhibáztál, reálszisztéma...:(
Köszönöm a tanácsot, ma érdeklõdöm is a Super-nél!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Szerviz
« Válasz #784 Dátum: 2006.11.23 09:04:35 »
Corolla szervízkönyvben 30000-ként csere:
-olaj, szûrõ
-légkondi szûrõ
-fékfolyadék (!)
tehát azt elvileg kell cserélni, de akkor irreálisnak hangzik. Egyébként tényleg kérdezz rá Szekére, hogy pl Kméten mennyiért csinálják. Lehet, hogy még a leutazással együtt is jobban jársz.
(amúgy ugyanebben a kiskönyvben elég vicceset találtam a "további cserék/ellenõrzés részben: tudtátok, hogy az Aygoban 4 évente ellenõrizni kell a dízelfüstöt? :D)
Gabe 254.

pr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Szerviz
« Válasz #785 Dátum: 2006.11.23 14:23:39 »
Nos, érdeklõdtem az újpesti szerviznél. 40 és 90eFt forint közötti összeget mondtak, attól függõen, hogy szükség van-e az elsõ és/vagy hátsó fékbetétek cseréjére. Ez némileg jobb ajánlat, fõleg hogy a minimum nem 75eFt...

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Szerviz
« Válasz #786 Dátum: 2006.11.24 06:42:11 »
Idézetet írta: "pr"
Nos, érdeklõdtem az újpesti szerviznél. 40 és 90eFt forint közötti összeget mondtak, attól függõen, hogy szükség van-e az elsõ és/vagy hátsó fékbetétek cseréjére. Ez némileg jobb ajánlat, fõleg hogy a minimum nem 75eFt...

Szia!
Javaslom a Toyota Tsusho-t is ajánlatkérés szempontjából. Tel: 348-4073.
Nemrég voltam náluk 1 éves szervízen, és mindennel együtt 26 eFt-ból megúsztam.
Tdom, hogy a 30 ezres szervíz többe kerül, de talán mégsem annyival, mint amit neked eddig mondtak.
Üdv. Czoki. :vezetes:  :toy:
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Szerviz
« Válasz #787 Dátum: 2006.11.30 13:03:09 »
Sziasztok!

Tudna valaki árat mondani nekem futómû vizsgálatra és esetleg állításra?
Ugyanis nemrég kapott az egyik elsõ kerék egy ütést amire a felni ráment
és most mintha 140 fölött rázna a kormány és a hangja is zajosabb a keréknek.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Szerviz
« Válasz #788 Dátum: 2006.11.30 13:28:23 »
Idézetet írta: "Random_"
Sziasztok!

Tudna valaki árat mondani nekem futómû vizsgálatra és esetleg állításra?
Ugyanis nemrég kapott az egyik elsõ kerék egy ütést amire a felni ráment
és most mintha 140 fölött rázna a kormány és a hangja is zajosabb a keréknek.


Olyan 10k saccintom, de + is lehet. :szomoru:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Szerviz
« Válasz #789 Dátum: 2006.11.30 13:47:51 »
Idézetet írta: "Random_"
Sziasztok!

Tudna valaki árat mondani nekem futómû vizsgálatra és esetleg állításra?
Ugyanis nemrég kapott az egyik elsõ kerék egy ütést amire a felni ráment
és most mintha 140 fölött rázna a kormány és a hangja is zajosabb a keréknek.


Független futómûves szakszervízben olyan 3-4 ezer körül van egy elsõ futómû-ellenõrzés és -beállítás ; legalábbis itt Pécsett . Viszont én a helyedben megnézetném a kerekek centrírozottságát is , valamint hogy nem üt-e valamelyik felni vagy gumi . Ez persze plusz pénz , a fenti összegben nincs benne .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Szerviz
« Válasz #790 Dátum: 2006.11.30 13:55:48 »
A baleset helyszínén volt rendõri intézkedés is és kaptam levelet, hogy érvényesíthetem káresetem.
Ott akkor a felni és a gumi lett lefotózva mert az volt látható remélem a márkakereskedõnél kiderül, hogy
van-e egyéb elsõre nem látható hiba mert elvileg azt is megtérítik. Gondolom.
A gumikat elõtte cseréltem télire és akkor ki lettek centírozva. Amikor ott az út szélén megkaptam
a kokit akkor nyári pótkereket tettem elõre és elég szar volt a hangja mikor mentem M3-ason.
Gondoltam azért van mert nem egyforma a 2 elsõ kerék, de miután egy gumis újra elõre tette a télit és
kicentírozta elvileg nem kellene zajnak lennie.

Szerintetek a gumi is megnyekkent? Mert a felni deformálódott a kerék meg azonnal leeresztett ebbõl
kifolyólag. Most használom a gumit és nem tûnik rossznak csak nagy sebességnél zajosabb.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Szerviz
« Válasz #791 Dátum: 2006.11.30 15:03:13 »
Lehetõségek:
- A gumi szálszakadásos. Mondjuk ezt illet volna észrevennie a gumisnak.
- A futómû állításra szorul.
- A kerékagycsapágy hangját hallod. Csere...

Hirtetelen ennyi...

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #792 Dátum: 2006.11.30 20:41:11 »
Idézetet írta: "Random_"
Sziasztok!

Tudna valaki árat mondani nekem futómû vizsgálatra és esetleg állításra?
Ugyanis nemrég kapott az egyik elsõ kerék egy ütést amire a felni ráment
és most mintha 140 fölött rázna a kormány és a hangja is zajosabb a keréknek.


Én egy hónapja állítattam be, 3280HUF volt és kb. 10perc...

Alig kellett tekerni rajta, sztem szép teljesítmény, elvégre 3,5éve nem volt állítva, no meg fél év nagy felnivel volt... :vag2:  
Azt se szereti a futómû...

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Szerviz
« Válasz #793 Dátum: 2006.12.01 06:46:16 »
Köszi a válaszokat!

Jövõ hét péntekre kértem idõpontot akkor kiderül mi a helyzet a futómûvel.
Nekem lassan 4 éves lesz a vertdám szóval valószínû érdemes megnézetni.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

stig

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Szerviz
« Válasz #794 Dátum: 2006.12.01 13:34:57 »
Helló!
Csak tájékoztatásul:
Szerdán voltam 75ezres szervízen Monoron.
A kötelezõ olaj, szûrõcserén kívûl elsõ féktárcsát, betéteket, és hátsó betéteket cseréltek (természetesen elõzetes egyeztetés alapján).
Kézifékket kérés nélkül beállították.
Olajat én vittem.
A végösszeg 83ezer forint volt (6500 forint óradíj).
2 óra alatt végeztek.
Igaz nem vették észre, hogy a fed.comp nem müxik és a jobb elsõ ajtót az esetek 20%-ban nem zárja a kp. zár (valamiért akad a kallantyú), de ezeket egyébként sem ott kívánom megjavítattni, de a szervízt ajánlom mindenkinek, mert normálisak voltak és kultúrált környezetben, láthatóan szakértelemmel dolgoznak.

Apropó: Valaki nem tudja milyen minõségû és márkájú fékbetéteket rakhattak bele? Az elsõ pár ára 20ezer, a hátsó 13ezer körül volt.
ár kétszer levágtunk belõle, de még mindig rövid...