Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2341943 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Szerviz
« Válasz #765 Dátum: 2006.11.10 01:37:13 »
Á , látom , egyik kedvenc témám zajlik itt  :szemforgat: ... nos hát , én úgy gondolom , olyasmi a 10 W 40-es olaj egy modern motorba , mint 2-es átlaggal végigcsinálni az egyetemet . A diplomád meglesz vele , teljesíted a követelményeket . Éppen csak hogy ... de persze van akit ez nem érdekel . A dolog mûködik . Van akinek ez racionalista hozzáállás - van akinek igénytelen . Szerintem inkább az utóbbi . ELÉG a 10 W 40-es olaj is - senki nem mondta hogy nem az . De az 5 W , meg (egyes motorokba) a 0 W - JOBB . Ilyen egyszerû . Ez nem HIT kérdése , hanem mérésekkel dokumentált TÉNY .

Még egyszer , a világos érthetõség kedvéért : nem dönt ROSSZUL az , aki 10 W olajat tesz egy ilyen motorba . "Csak" annyit tesz , hogy a lehetséges alternatívák közül a legalját választja , ami még épp megfelel . Végül is ... a Tecso Gazdaságos sört is meg lehet inni , de a Staropramen azért finomabb egy kicsit  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gyulagy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Szerviz
« Válasz #766 Dátum: 2006.11.10 05:46:28 »
Sõt aki rövidebb szakaszokat autózik annak kifejezetten ajánlott jobb olaj.
A másik OFF autómban a gyártó ezt le is írja, sõt az olajcserét így sûrbben támogatja városi rövid szakaszokkal . A levegõszûrõt csak városi használat folyamán is sûrûbb cserére javasolja.
A céges autók nálunk is több 100-ezret mennek ilyen-olyan minõségi olajjal de a fogyasztásuk már jóval rosszabb (Mondjuk ez nem biztos ,hogy csak az olaj miatt).
zegény vagyok

9kS

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #767 Dátum: 2006.11.11 20:00:24 »
Üdv Mindenkinek!

Szeretnék infot kapni a Budaörs és Biatorbágy között, az 1. út mellett a Budaparkban található Márkakereskedésrõl/szervízrõl. (Már, ha az egyáltalán és nem vmi Toyota központ vagy ilyesmi...)

Köszi elõre is!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Szerviz
« Válasz #768 Dátum: 2006.11.11 21:03:54 »
Idézetet írta: "9kS"
Üdv Mindenkinek!

Szeretnék infot kapni a Budaörs és Biatorbágy között, az 1. út mellett a Budaparkban található Márkakereskedésrõl/szervízrõl. (Már, ha az egyáltalán és nem vmi Toyota központ vagy ilyesmi...)

Köszi elõre is!

Mégegy biatorbágyi! :-D Az nem szervíz, hanem a Toyota központ. Márkaszervíz legközelebb a Toyota Mayer Budakeszin illetve a Reálszisztéma Budapesten a Budaörsi - 1-es - út elején. (Én a Mayer-ékhez járok, de olvasd el elõbb a Márkakereskedõk topikot, illetve ami téged érdekel ebbõl.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

9kS

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #769 Dátum: 2006.11.12 18:31:11 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "9kS"
Üdv Mindenkinek!

Szeretnék infot kapni a Budaörs és Biatorbágy között, az 1. út mellett a Budaparkban található Márkakereskedésrõl/szervízrõl. (Már, ha az egyáltalán és nem vmi Toyota központ vagy ilyesmi...)

Köszi elõre is!

Mégegy biatorbágyi! :-D Az nem szervíz, hanem a Toyota központ. Márkaszervíz legközelebb a Toyota Mayer Budakeszin illetve a Reálszisztéma Budapesten a Budaörsi - 1-es - út elején. (Én a Mayer-ékhez járok, de olvasd el elõbb a Márkakereskedõk topikot, illetve ami téged érdekel ebbõl.)


Köszi a gyors választ!
Sejtettem, hogy vmi ilyen lehet, mivel semmilyen keresõ nem dobta ki szervíznek/kereskedésnek.

Egyébként tuti az autóm, csak a fényszóró magasság beállításával nem vagyok elégedett. Nem nagyon szeretnék belekontárkodni és ezért érdeklõdtem szervíz után.

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Szerviz
« Válasz #770 Dátum: 2006.11.13 08:10:11 »
Sziasztok!
Nem akarom az olajvitát tovább fokozni, inkább tájékoztatásként írom meg,hogy nekem a márkaszervíz
külön kérés nélkül Castrol 5W40 olajat öntött a gépbe. Úgy tûnik a szervizek sem egységesen kezelik
a felhasználásra kerülõ olajokat. :)  :vezetes:  :toy:
Üdv. Czoki
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

Rulli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
....
« Válasz #771 Dátum: 2006.11.13 21:35:48 »
Szerintem az olajon kell legutojára sporolni hiszen az a motor lelke.Vagy?

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Szerviz
« Válasz #772 Dátum: 2006.11.13 23:17:25 »
Idézetet írta: "gyulagy"
Idézetet írta: "attila23"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "attila23"
Kuplunggal nyûgöm van, nem tudom, hogy a hideg okozza-e.

Váltás után van hogy nem jön fel teljesen, az utolsó 1-2 centin megragad, majd kiugrik kis késleltetéssel (ilyenkor hangja is van). Mi lehet a baja? Meddig lehet ezzel járni? Nem akarom, hogy aztán tréler legyen belõle.


Ha nem a gumiszõnyeg akad bele ( nekem ez volt a helyzet egy OFF autóban) akkor irány a szervíz!


Nos, a gumiszõnyeg a helyén van. Reggel nem raggadt be, de este (miután lehûlt) már megint. Érzésre olyan, mintha egy csapágy akarna szétesni. A beragadás ritkán fordul elõ, ellenben azon a 2 centin lötyög..

Én is így jártam a szervízben 5 perc múlva orvosolták


Ma voltam Sakuránál. Megnézték, megfújkálták vmi sprével. A ragadás persze nem jött elõ, mert meleg garázsból indult a kocsi. Azt mondták, hogy kuplung munkahengert cserélnek, ha továbbra is ragadni fog. Szóval elõször jobban tönkre kell tennem...

stig

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Szerviz
« Válasz #773 Dátum: 2006.11.21 13:09:16 »
Hali!
Nem tudom más szervíznél mi a jellemzõ, de most viszem elõször kötelezõ szervízbe az autót (75e), és Monoron azt modták, hogy vihetek olyan olajt, amilyet akarok, belerakják. Corolla 2002 évj., 1.4 VVTI-be Mobil1 5w40 jó olaj? mert az elõzõ tulaj ezt rakta bele.
ár kétszer levágtunk belõle, de még mindig rövid...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #774 Dátum: 2006.11.21 18:03:48 »
Idézetet írta: "stig"
Hali!
Nem tudom más szervíznél mi a jellemzõ, de most viszem elõször kötelezõ szervízbe az autót (75e), és Monoron azt modták, hogy vihetek olyan olajt, amilyet akarok, belerakják. Corolla 2002 évj., 1.4 VVTI-be Mobil1 5w40 jó olaj? mert az elõzõ tulaj ezt rakta bele.


A Monori egy elég kellemes szervíz, és igen legalább 5w40 olajat illik a VVTi motorokba tenni, de ha sokat hidegindítassz, és sokat jársz városban, vagy nagy sebességû autópályás szakaszok is vannak, akkor érdemes a 0W30 vagy 0W40 olajon is elgondolkozni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Szerviz
« Válasz #775 Dátum: 2006.11.22 09:32:06 »
Idézetet írta: "stig"
Hali!
Nem tudom más szervíznél mi a jellemzõ, de most viszem elõször kötelezõ szervízbe az autót (75e), és Monoron azt modták, hogy vihetek olyan olajt, amilyet akarok, belerakják. Corolla 2002 évj., 1.4 VVTI-be Mobil1 5w40 jó olaj? mert az elõzõ tulaj ezt rakta bele.

Nekem az uilyen kocsimba uilyen olajat raktak ennyi km-nél. (márka, tipus) Teljesen OK volt.
Gabe 254.

pr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Szerviz
« Válasz #776 Dátum: 2006.11.22 10:21:46 »
Sziasztok!

Lassan aktuális lesz a corollám 30ekm-es (második) kötelezõ szervize. Érdeklõdtem a szervizben, mégis mekkora összegre számíthatok, hát majdnem leültem! Azt mondta a manus, hogy kb. 50eFt az alap plusz kb. 25-30eFt az elsõ fékbetét csere, fékolaj, plusz ha kell még valamit cserélni... Most engem néznek madárnak, vagy tényleg ennyi??? Az elsõ szerviz kb. 35eFt volt, azt is sokalltam egy kissé, de ennek a majdnem a háromszorosa azért tényleg nem tûnik reálisnak...Vélemény?

Rob

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Szerviz
« Válasz #777 Dátum: 2006.11.22 10:30:47 »
Idézetet írta: "pr"
Sziasztok!

Lassan aktuális lesz a corollám 30ekm-es (második) kötelezõ szervize. Érdeklõdtem a szervizben, mégis mekkora összegre számíthatok, hát majdnem leültem! Azt mondta a manus, hogy kb. 50eFt az alap plusz kb. 25-30eFt az elsõ fékbetét csere, fékolaj, plusz ha kell még valamit cserélni... Most engem néznek madárnak, vagy tényleg ennyi??? Az elsõ szerviz kb. 35eFt volt, azt is sokalltam egy kissé, de ennek a majdnem a háromszorosa azért tényleg nem tûnik reálisnak...Vélemény?

Rob

Fékolaj? 30.000km-nél? (vagy még inkább alig több, mint 2 év után?) Elsõ fékbetét még bõven bírhatja. Ez nekem is soknak hangzik. Kérj máshol is ajánlatot!
Gabe 254.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Szerviz
« Válasz #778 Dátum: 2006.11.22 10:33:06 »
Idézetet írta: "pr"
Sziasztok!

Lassan aktuális lesz a corollám 30ekm-es (második) kötelezõ szervize. Érdeklõdtem a szervizben, mégis mekkora összegre számíthatok, hát majdnem leültem! Azt mondta a manus, hogy kb. 50eFt az alap plusz kb. 25-30eFt az elsõ fékbetét csere, fékolaj, plusz ha kell még valamit cserélni... Most engem néznek madárnak, vagy tényleg ennyi??? Az elsõ szerviz kb. 35eFt volt, azt is sokalltam egy kissé, de ennek a majdnem a háromszorosa azért tényleg nem tûnik reálisnak...Vélemény?

Rob

En ugy emlekszem, hogy 30nal is ugyanazt cserelik mint 15nel... nem kene ennyivel dragabbnak lennie. Gondolom valamelyik pesti szerviznel erdeklodtel, ott szoktak neha elszallni az arakkal...

pr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Szerviz
« Válasz #779 Dátum: 2006.11.22 10:43:45 »
Az biztos, hogy érdeklõdöm még máshol is... Egyébként mennyi lenne a reális ár a második szervizre? Van valaki, akinek mostanában volt esedékes?