Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2341987 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #750 Dátum: 2006.11.08 23:15:13 »
Idézetet írta: "Kgabe"

Nade kinek az anyagi érdeke?! :hmm: Úgyis a kedves ügyfél fizet, nem? A mszervíznek meg szted nem érdeke a drágább olaj eladása? És ha meg ilyen az a szervíz, akkor ott kell hagyni és keresni egy másikat.


Kinek... :szemforgat:  
Hát a szerviznek...
Én nem tudom mi az érdekük, de az össze mszervizbe 10W-40et raknak a Corollába, Yarisba egyaránt!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #751 Dátum: 2006.11.08 23:25:12 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Kgabe"

Nade kinek az anyagi érdeke?! :hmm: Úgyis a kedves ügyfél fizet, nem? A mszervíznek meg szted nem érdeke a drágább olaj eladása? És ha meg ilyen az a szervíz, akkor ott kell hagyni és keresni egy másikat.


Kinek... :szemforgat:  
Hát a szerviznek...
Én nem tudom mi az érdekük, de az össze mszervizbe 10W-40et raknak a Corollába, Yarisba egyaránt!



Mert az még olcsón beszerezhetõ, és a gyári leírás tartalmazza, így megfelelõ haszonkulcs mellett is emészthetõ áron tudják eladni.

-Pedig 0-40 es, vagy 0-30 as olajakkal jobban megy, kevesebbet eszik, kevésbé kopik. - de ezek kb 3-4x árban vannak.

Pl a kisteherbe 10w40-es került 4400Ft-ért, mig a Coriba 0-30 12e-ért
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #752 Dátum: 2006.11.08 23:37:18 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Kgabe"

Nade kinek az anyagi érdeke?! :hmm: Úgyis a kedves ügyfél fizet, nem? A mszervíznek meg szted nem érdeke a drágább olaj eladása? És ha meg ilyen az a szervíz, akkor ott kell hagyni és keresni egy másikat.


Kinek... :szemforgat:  
Hát a szerviznek...
Én nem tudom mi az érdekük, de az össze mszervizbe 10W-40et raknak a Corollába, Yarisba egyaránt!



Mert az még olcsón beszerezhetõ, és a gyári leírás tartalmazza, így megfelelõ haszonkulcs mellett is emészthetõ áron tudják eladni.

-Pedig 0-40 es, vagy 0-30 as olajakkal jobban megy, kevesebbet eszik, kevésbé kopik. - de ezek kb 3-4x árban vannak.

Pl a kisteherbe 10w40-es került 4400Ft-ért, mig a Coriba 0-30 12e-ért


Én tudom, írtam is... :wink:
Kgabe cartársnak mondjad... :nagymosoly:

Amúgy én "legrosszabb" olajként 5W-40et raknék Coriba, de a következõ már 0ás lesz... (ahogy Te is írtad)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Szerviz
« Válasz #753 Dátum: 2006.11.09 08:59:33 »
vicc apám vicc.  :turelmetlen:
a 10w -40 olaj tök olcso. én valvo topguarddal járok és 5e ft /5 liter  az én én kocsimba való az nem vvti-be..
haver roverjában is én cserélem az olajat + egyebeket  eccer megszpatták a bmw hungáriánál , aztán megkért h csináljam meg és neki is fullsynt olajat töltünk a motorjába lényegsen drágább.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #754 Dátum: 2006.11.09 10:26:51 »
Idézetet írta: "Peti500"
Pedig nyugodj meg hogy csak és kizárólag anyagi okokból teszik azt az olajat, meg még pont megüti a megfelelõ "szintet" a vvti-be... :?  

Igen, mivel az ügyfél anyagi érdeke az olcsóbb olaj. Rengetegen nem hajlandóak kifizetni 4-5 ezer forinttal többet a jobb olajért!

De én többet nem vagyok hajlandó errõl vitázni. Biztos a teljes Toyota hálózat mindent rosszul csinál, a TMH meg direkt engedélyezi, hadd szívjon az ügyfél  :robbanfej:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #755 Dátum: 2006.11.09 10:45:45 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Peti500"
Pedig nyugodj meg hogy csak és kizárólag anyagi okokból teszik azt az olajat, meg még pont megüti a megfelelõ "szintet" a vvti-be... :?  

Igen, mivel az ügyfél anyagi érdeke az olcsóbb olaj. Rengetegen nem hajlandóak kifizetni 4-5 ezer forinttal többet a jobb olajért!

De én többet nem vagyok hajlandó errõl vitázni. Biztos a teljes Toyota hálózat mindent rosszul csinál, a TMH meg direkt engedélyezi, hadd szívjon az ügyfél  :robbanfej:


Na most Szeke!
Amit írok nem azért írom, hogy Téged bosszantsalak...
Sajna... :roll:

Aki meg nem hajlandó 5ezerrel többet fizetni, annak meg nem autó való hanem ló, de inkább szamár...

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #756 Dátum: 2006.11.09 10:58:21 »
Idézetet írta: "Peti500"
Amit írok nem azért írom, hogy Téged bosszantsalak...

Én elhiszem, de hidd már el, hogy jó a 10w-es félsynth olaj a vvt-i-kbe.

Több olyan cégautó(!!) is jár hozzánk szervízre, amiben több százezer (!!) km van már, végig nálunk szervizelték 10w-40-es olajjal, és kutya baja az autónak.  Ennél több bizonyítékot nem tudok felhozni. És nem szeretnék már tényleg többet errõl beszélni, mert nagyon fel lehet vele idegesíteni.
Képzeld, a Toyotánál is képzett mûszaki szakemberek dolgoznak, akik tisztában vannak az általuk tervezett motorok igényeivel. És szerintük teljesen jó a 10w-40 félsynth.

De ha szerinted nem jó, akkor az biztos úgy is van.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #757 Dátum: 2006.11.09 11:02:19 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Peti500"
Amit írok nem azért írom, hogy Téged bosszantsalak...

Én elhiszem, de hidd már el, hogy jó a 10w-es félsynth olaj a vvt-i-kbe.

Több olyan cégautó(!!) is jár hozzánk szervízre, amiben több százezer (!!) km van már, végig nálunk szervizelték 10w-40-es olajjal, és kutya baja az autónak.  Ennél több bizonyítékot nem tudok felhozni. És nem szeretnék már tényleg többet errõl beszélni, mert nagyon fel lehet vele idegesíteni.
Képzeld, a Toyotánál is képzett mûszaki szakemberek dolgoznak, akik tisztában vannak az általuk tervezett motorok igényeivel. És szerintük teljesen jó a 10w-40 félsynth.

De ha szerinted nem jó, akkor az biztos úgy is van.



De jó...
Bocsánat, nem folytatom tovább a vitát...
Igazad van...
Mindenki azt öntsön bele amit jónak lát.
Üdv.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Szerviz
« Válasz #758 Dátum: 2006.11.09 11:12:51 »
Jut eszembe! Szeke, a COV 2.2 D-Cat-be Ti milyen olajat szoktatok tenni? (Márka és minõség) Köszi!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #759 Dátum: 2006.11.09 11:19:24 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Jut eszembe! Szeke, a COV 2.2 D-Cat-be Ti milyen olajat szoktatok tenni? (Márka és minõség) Köszi!

Shell Helix Ultra fullsynth 5w-40-et.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Szerviz
« Válasz #760 Dátum: 2006.11.09 12:09:38 »
na jóvan gyerekek.  :nagymosoly:
elég volt  :riding:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Szerviz
« Válasz #761 Dátum: 2006.11.09 19:16:52 »
Márkaszervizek védelmében:

Nekem mindig megmondják hogy mit ajánlanak, és megkérdezik jó lesz-e.
Mobil1 Rally Formula 5w-50 -t szoktak belerakni, valami 13-14 rugó volt legutóbb.
Még soha nem töltötték túl, soha nem volt kevesebb, egyáltalanán soha semmi rossz tapasztalatom nem volt még.
Teljesen korrektek!

Ellenben sok rosszat hallotam már a sok "maszek" kontár barbárról, pont eleget, hogy az én drága automat még a közelükbe sem engedném.

Jut eszembe, Peti mi lett az autód fényezésével amit a tuti maszek szerelõd produkált?  :kacsint:

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #762 Dátum: 2006.11.09 19:37:07 »
Idézetet írta: "Peter"

Jut eszembe, Peti mi lett az autód fényezésével amit a tuti maszek szerelõd produkált?  :kacsint:


Ha-ha...
Ugyanúgy elüt, mint amit a multiszuper márkaszerviz a túloldalon csinált...
Csak a márkaszerviz annyival bénább hogy nem volt képes egyszerre 3elemet egyszínûre lefújni...
Mert az egész oldala fújva lett és csak az ajtó üt el...
Na pá...

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Szerviz
« Válasz #763 Dátum: 2006.11.09 20:49:45 »
Idézetet írta: Peti500
Idézetet írta: "HITMAN"


Pedig nyugodj meg hogy csak és kizárólag anyagi okokból teszik azt az olajat, meg még pont megüti a megfelelõ "szintet" a vvti-be... :?  

Nekem is 10W-40volt benne, mitomén milyen márka, mszervizbe rakták bele, meglepõdtünk mennyivel csendesebb, finomabb lett a motor járása a Castrol 5W-40 full szintetikus olajtól, fogyasztásba néhány decivel meglehet érezni a jobb olajat, ez nem elég... :wink:  
Nem évente 5-6-7ezer forinton fogok spórolni szerencsétlen motoron, pláne hogy fogyiba is visszahoz belõle...


1. D4-D-rõl van szó egyébként, jelenleg...
2. DE volt vvti Corollám is (E12), amibe volt 10w-40 és 5w-40 is... Az égvilágon semmi különbséget nem tapasztaltam a két 15000-es periódus között... És hogy ettõl decikkel kevesebbet fogyasztana/100km - hát, számomra ez  :) ...

De mindenki abban hisz, amiben akar.

leszilaci

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #764 Dátum: 2006.11.09 22:40:06 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Jut eszembe! Szeke, a COV 2.2 D-Cat-be Ti milyen olajat szoktatok tenni? (Márka és minõség) Köszi!

Shell Helix Ultra fullsynth 5w-40-et.

ilyen van most a kisótómban :nagymosoly: és öcsém yarisába is ilyent töltettünk, és visszük a verso-t is :vag2: teljes vér-...akarom mondani olajcsere :vag2:

amikor a reálszisztémához vittem elsõ szervízreaz enyémet, akkor megkérdezték,h olcsóbb, vagy drágább olajat szeretnék bele..persze a drágábbat választottam...akkor is shell-lel öntötték fel(csak k*rva drágán mérték literjét 3800-4000ft körül 2003-ban)