Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2341950 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

fradigy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
    • http://www.prodigy.hu
Szerviz
« Válasz #720 Dátum: 2006.10.30 16:32:11 »
sziasztok, van 1 "kis" zur,
asszony ma reggel lemente a corollahoz, es ha ajtot sem birta kinyitni tavkapcsal, aztan mikor inditani akart se kep se hang...

megkert valakiket h adjanak aramot, de ugysem tudtak eletet lehelni az autoba...

van aki aksira tippel, van aki biztositekra.....

ilyenkor mi a teendo?

mivel nincs rajta keyboard en nem ertek hozza, elegge nem tudjuk mihez kezdjunk...

esetleg tudtok valakit aki ilyenkor kiszalad es megnezi vagy hogy megy az ilyen?
mert ugye en nem tudok elmenni szervizbe, na nemintha tudnam h hova vigyem,
mivel nem volt eddig semmi gond vele, epp a napokban gondolkodtunk h keresni kene
valami szervizt a kozelben....


szal
valaki
otlet?

ja, az IKEA mogott lakunk kb, ha ez szerviz vagy barmi szempontjabol valakinek valamit segit...


elore is kosz

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Szerviz
« Válasz #721 Dátum: 2006.10.30 19:44:30 »
Az Örsnél lévõ IKEA mögött laksz?
Mert én meg az Örs másik felén....
Csörögj rám, és kitalálunk valamit.
20/315-1182

tomimidi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Szerviz
« Válasz #722 Dátum: 2006.11.01 13:21:52 »
2004. januári Corolla 1.6 sedanom van. Most lenne 75e km-es szervíz. Tuti lesz olaj, olajszûrõ,pollen- klíma szûrõ cserém (jön a porszag ezerrel), de szerintem fékbetét csere is beugrik.  Ezen kívül cserélnek még valamit? Vagy érdemes még valamit megnézetni? Van egy ilyen gondolom, hogy a vezetõ oldali ajtó ablakvezetõ gumija összegyûrõdött a visszapillantó magasságában (gondolom elengedett a ragasztás) és ezért van amikor felhúzom az ablakot aztán megszorul és visszaenged. Már nagyon idegesít. Ez pld. garis csere?

Két gyors kérdés:
- A hátramenettel nektek nincs gond? Nekem idõnként nagyon nehezen akad be, ilyenkor újrakuplung és helyére megy.
- Az elsõ két ajtóm nyikorog, olyan hangot ad mintha fém a fémen surlódna. Olaj spay nem segített... Tipp?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #723 Dátum: 2006.11.01 13:56:21 »
Idézetet írta: "tomimidi"
2004. januári Corolla 1.6 sedanom van. Most lenne 75e km-es szervíz. Tuti lesz olaj, olajszûrõ,pollen- klíma szûrõ cserém (jön a porszag ezerrel), de szerintem fékbetét csere is beugrik.  Ezen kívül cserélnek még valamit? Vagy érdemes még valamit megnézetni? Van egy ilyen gondolom, hogy a vezetõ oldali ajtó ablakvezetõ gumija összegyûrõdött a visszapillantó magasságában (gondolom elengedett a ragasztás) és ezért van amikor felhúzom az ablakot aztán megszorul és visszaenged. Már nagyon idegesít. Ez pld. garis csere?

Két gyors kérdés:
- A hátramenettel nektek nincs gond? Nekem idõnként nagyon nehezen akad be, ilyenkor újrakuplung és helyére megy.
- Az elsõ két ajtóm nyikorog, olyan hangot ad mintha fém a fémen surlódna. Olaj spay nem segített... Tipp?


75e elvileg nem egy nagyszervíz, valószínüleg semmi más.

A gumigyûrõdés szinte biztos, hogy cserés, az ajtõnak meg kell kell egy kevés  zsír.

- Javaslom a Váci úti Supert - keresd Máté Imrét a munkafelvételen, vagy az M+F kecskeméti, vagy kiskõrösi mûhelyét, esetleg a monori Toyota Kovácsot - bár náluk csak egyszer jártam, de korreknek tûntek.
- Õk meg is csinálják, nem csak legyintenek a dologra!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tomimidi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Szerviz
« Válasz #724 Dátum: 2006.11.01 14:41:00 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "tomimidi"
2004. januári Corolla 1.6 sedanom van. Most lenne 75e km-es szervíz. Tuti lesz olaj, olajszûrõ,pollen- klíma szûrõ cserém (jön a porszag ezerrel), de szerintem fékbetét csere is beugrik.  Ezen kívül cserélnek még valamit? Vagy érdemes még valamit megnézetni? Van egy ilyen gondolom, hogy a vezetõ oldali ajtó ablakvezetõ gumija összegyûrõdött a visszapillantó magasságában (gondolom elengedett a ragasztás) és ezért van amikor felhúzom az ablakot aztán megszorul és visszaenged. Már nagyon idegesít. Ez pld. garis csere?

Két gyors kérdés:
- A hátramenettel nektek nincs gond? Nekem idõnként nagyon nehezen akad be, ilyenkor újrakuplung és helyére megy.
- Az elsõ két ajtóm nyikorog, olyan hangot ad mintha fém a fémen surlódna. Olaj spay nem segített... Tipp?


75e elvileg nem egy nagyszervíz, valószínüleg semmi más.

A gumigyûrõdés szinte biztos, hogy cserés, az ajtõnak meg kell kell egy kevés  zsír.

- Javaslom a Váci úti Supert - keresd Máté Imrét a munkafelvételen, vagy az M+F kecskeméti, vagy kiskõrösi mûhelyét, esetleg a monori Toyota Kovácsot - bár náluk csak egyszer jártam, de korreknek tûntek.
- Õk meg is csinálják, nem csak legyintenek a dologra!


Köszönöm a tippeket!
Hallottam azonban olyat is, hogy nem muszály márkaszervízbe vinni. Ha van olyan autószervízes vállalkozó akiben megbízol és van joga pecsételni is, akkor az semmivel nem különb, mint a márkaszervíz. Bocsánat... talán ha árakban nem is de hozzáállásban biztosan van eltérés (tisztelet a kivételnek!) Na és persze valószínüleg meg is fogja csinálni ha gond van, mert ugye a saját nevével játszik. Míg egy márkaszervízben nem sokat foglalkozik vele az alkalmazott, mert ugye alkalmazott...
Nyilván nem "garászvarázs"-ra gondoltam... Itt igazából a mûszerpark lehet kérdés, de szerintem ma már normális szervízekben fel vannak készülve minden típusra... Egyelõre bizakodom. :-)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #725 Dátum: 2006.11.02 07:52:47 »
Idézetet írta: "tomimidi"
Hallottam azonban olyat is, hogy nem muszály márkaszervízbe vinni. Ha van olyan autószervízes vállalkozó akiben megbízol és van joga pecsételni is, akkor az semmivel nem különb, mint a márkaszervíz.

Ez így van. Csak ha gond van az autóval, akkor be kell Neked és a pecsételõ szervíznek bizonyítania, hogy Toyota elõírások és technológiák felhasználásával és betartásával lett szervízelve a kocsi. Ez meg ugye lehetetlen, mert egy nemtoyota szervíz nem lehet toyota elõírások szerint kialakítva... Ki van ez találva, valamivel védenie kell a Toyotának is a szervízeit.

A hozzászólásod többi részéhez pedig inkább nem fûzök hozzá semmit.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Freestyler

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Szerviz
« Válasz #726 Dátum: 2006.11.04 11:09:37 »
Sziasztok!
30 000-es szerviz, Toyota Road Service Debrecen:

Shell Helix Ultra 4,2 l  16632
Olajszûrõ 2485
Pollenszûrõ 6320
Munkadíj O,8 óra 4800   más nem volt
Össz: 30 237

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Szerviz
« Válasz #727 Dátum: 2006.11.04 18:59:54 »
Idézetet írta: "Freestyler"
Sziasztok!
30 000-es szerviz, Toyota Road Service Debrecen:


Munkadíj O,8 óra 4800   más nem volt
Össz: 30 237


Én kedden viszem 30e-re, nekem elõzetesen 1,5 órát mondtak rá, Veszprémben és Fehérváron is...  :hmm:

Freestyler

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Szerviz
« Válasz #728 Dátum: 2006.11.04 19:30:25 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Idézetet írta: "Freestyler"
Sziasztok!
30 000-es szerviz, Toyota Road Service Debrecen:


Munkadíj O,8 óra 4800   más nem volt
Össz: 30 237


Én kedden viszem 30e-re, nekem elõzetesen 1,5 órát mondtak rá, Veszprémben és Fehérváron is...  :hmm:



Nekem is 1,5 órát mondtak elõtte! Aztán ennyi lett.

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #729 Dátum: 2006.11.05 19:00:26 »
1,5 óra :arrow:  3 szûrõ meg 1olaj cserére... :shock:
MszervizRULEZ

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #730 Dátum: 2006.11.06 10:26:17 »
Idézetet írta: "Peti500"
1,5 óra :arrow:  3 szûrõ meg 1olaj cserére... :shock:
MszervizRULEZ

Nyilván nem  fognak ennyiért másfél órát kiszámlázni, mint ahogy az elõzõekben is írták, hanem inkább max. 1 órát.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #731 Dátum: 2006.11.06 10:54:58 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Peti500"
1,5 óra :arrow:  3 szûrõ meg 1olaj cserére... :shock:
MszervizRULEZ

Nyilván nem  fognak ennyiért másfél órát kiszámlázni, mint ahogy az elõzõekben is írták, hanem inkább max. 1 órát.



Volt ismerõs akinek simán kiszámláztak két munkaórát ilyen a mûveletért (nem a  :toy: nál), úgyhogy azért annyira nem futurisztikus ez a dolog, aztán mikor megkérdezte hogy mit csináltak 2óráig egy 20perces mûveleten akkor csak "öööööö, hát, izé, hogy is mondjam" ez volt... :?

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #732 Dátum: 2006.11.06 11:30:12 »
Idézetet írta: "Peti500"
(nem a  :toy: nál)

Ez a lényeg  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Szerviz
« Válasz #733 Dátum: 2006.11.06 23:39:36 »
Kuplunggal nyûgöm van, nem tudom, hogy a hideg okozza-e.

Váltás után van hogy nem jön fel teljesen, az utolsó 1-2 centin megragad, majd kiugrik kis késleltetéssel (ilyenkor hangja is van). Mi lehet a baja? Meddig lehet ezzel járni? Nem akarom, hogy aztán tréler legyen belõle.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #734 Dátum: 2006.11.07 08:15:44 »
Idézetet írta: "attila23"
Kuplunggal nyûgöm van, nem tudom, hogy a hideg okozza-e.

Váltás után van hogy nem jön fel teljesen, az utolsó 1-2 centin megragad, majd kiugrik kis késleltetéssel (ilyenkor hangja is van). Mi lehet a baja? Meddig lehet ezzel járni? Nem akarom, hogy aztán tréler legyen belõle.


Ha nem a gumiszõnyeg akad bele ( nekem ez volt a helyzet egy OFF autóban) akkor irány a szervíz!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!