Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2290058 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #5985 Dátum: 2011.11.26 10:20:18 »
Az első bekezdéshez: Mi abban a baj, hogy egy 1,6-os benzines motor egy alsó-közepes kasztniban 160-nál 9,2-t eszik?!  :whistling: :surrender: Mutass egy másik ezzel teljes mértékben összevethető konkurenset, ami kevesebbet fogyaszt... Bocs, de a haverod nem kicsit tévúton jár, ami azt illeti...

A második bekezdés: Igen, már többször kitárgyalruk, mérgelődtünk itt a fórumon, hogy a Toyota nagyon fura piacpolitikát folytat, mind az árak, mind a felszereltség, mint a karosszériaváltozatok kapcsán, ami szerintünk nagyon nem jó irány az európai ízlésnek. Ráadásul, még nem is engednek az újautó áraikból, mint egyes konkurens márkák... szűk a motorválasztéka is...
Csak remélni lehet, hogy ez változik a jövőben.
Szük az uj Corolla? Hát igen a 4,5x1,76 m méretéhez képest valóban. De ne felejtsétek el hogy ez akkor is egy  "kisautó", csak egy kicsit megnőt.
Mondjuk én még nem ültem hátul  másodmagammal. :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #5986 Dátum: 2011.11.26 10:27:56 »
Az alkatrészárakhoz, meg egyáltalán az árakhoz:
nem a magyar pénztálcákhoz van mérve, de minek törödne vele egy japán vagy, nyugateuropai? Neki ennyibe kerül, náluk megfizetik, akkor nekünk is meg kell. Ja nálunk kevesebb kell  és hosszabb a szállitási költség, igy mégdrágább.
Minket se érdekel hogy Afrika közepén  egy család  mondjuk napi $1,-ból él. (most ne jöjjön valaki, hogy adományozott 5kg rizs árát a multkor :D)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Szerviz
« Válasz #5987 Dátum: 2011.11.26 10:50:51 »
3 hete láttam az új Yaris-t a szalonban, kívülről tetszetős, de beleülve majdnem megrémültem olyan kicsinek tűnt.
Jó pár év kellett, mire rájöttek, hogy a középre tett műszeregység, és kilóméteróra egy nagy ***ság.....
Most már ott tartunk egy hogy egy valamire való Yaris 3 Misi
Nekem nagyon tetszett az új yaris, sokkal nagyautósabbnak érzem, mint az elődjét. A műszerfala nagyon bejön, kimondottan jól néz ki. Én tágasabbnak is éreztem a kocsit az elődjénél. Ami nem tetszett, igaz valami alapmodellben ültem, na azok a műanyagok, főleg az ajtókat borító műanyagok: olcsó, suzuki feeling.
Hátul is van már elégséges hely, igaz, nem lehet tologatni az ülést, de akkora hely van benne most, mint az előző yarisban csontra hátratolva a hátsó üléssort.
És ami nekem nagyon bejött az új yarisban: az első ülések kényelme. Ebben nagyott lépett előre, nem olyan kisautós, mint a kategóriájában ez lenni szokott.
Úgy éreztem, az ülőlapja hosszabb, mint az aurisénak, ezért számomra kényelmesebbnek is tűnt. Fura. Ára meg inkább 3,5M Ft.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #5988 Dátum: 2011.11.26 11:11:13 »
gondolj arra hogy ha megtartod az autót akkor ez a sok befektetett összeg megtérül az évek alatt.  :flowers:
Ha nem terveznék még hosszú távra Vele, akkor nem is költöttem volna rá ezeket az összegeket.  ;) :flowers:
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Szerviz
« Válasz #5989 Dátum: 2011.11.26 11:21:41 »
Ha nem terveznék még hosszú távra Vele, akkor nem is költöttem volna rá ezeket az összegeket.  ;) :flowers:
öreg autóra költeni kell, ez van..  :hug: nem hiába olcsóbbak.
Én is ezt mondtam anno magamban az Fastrám esetében...csak az a baj, hogy minden évre jutott hosszú távra megoldott javítani való..  :lol:
És most meg a corollával kezdek ide érkezni..... eddig szinte csak olajcsere, most meg már mondogathatom, hogy na, ez az új gátló most 5-6évre, fűtőmotor 10évre stb stb... ez van, öreg autóra folyamatosan költeni kell, amennyiben napi használatban van.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #5990 Dátum: 2011.11.26 11:29:09 »
Tudom én, hogy igazatok van. De attól még rosszul esik. Addig nem annyira zavar, amíg a ráköltött összeg és a kocsi ára együtt nem éri el egy Sol felszereltségű, max 2005-ös E12 jelenlegi használt árát.  :devil:

Én is ezt mondtam anno magamban az Fastrám esetében...csak az a baj, hogy minden évre jutott hosszú távra megoldott javítani való..  :lol:
:yes: :devil: :D :helpsmilie: :clap:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #5991 Dátum: 2011.11.26 11:32:48 »
Szük az uj Corolla? Hát igen a 4,5x1,76 m méretéhez képest valóban. De ne felejtsétek el hogy ez akkor is egy  "kisautó", csak egy kicsit megnőt.
Mondjuk én még nem ültem hátul  másodmagammal. :D
Te ilyet hol olvastál????:eek:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #5992 Dátum: 2011.11.26 12:24:33 »

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Szerviz
« Válasz #5993 Dátum: 2011.11.26 12:46:47 »
Szük az uj Corolla? Hát igen a 4,5x1,76 m méretéhez képest valóban. De ne felejtsétek el hogy ez akkor is egy  "kisautó", csak egy kicsit megnőt.
Mondjuk én még nem ültem hátul  másodmagammal. :D
A Corolla nem kisautó, hanem alsó-közép kategória, más néven kompakt. Kisautó a Yaris, miniautó pedig az iQ.
Az E12-ben hátul kényelmesen elfér két felnőtt, de rövid távon három is elvan.
Három fő hátul kényelmesen meg már nem a kompakt kategóriát jelenti.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #5994 Dátum: 2011.11.26 12:49:44 »
Te ilyet hol olvastál????:eek:
Hát ja a szösszenetben :tt2:
Kérdőjelet is írtam! :yes: Vagyis megkérdőjeleztem a szükösségét :szemez:
Azt is leírtam, hogy én még nem ültem 2. magammal hátul, tehát én ilyet nem tapasztaltam. Nagyon ritkán ülünk az enyémben 3 főnél többen (velem együtt)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #5995 Dátum: 2011.11.26 12:53:17 »
A Corolla nem kisautó, hanem alsó-közép kategória, más néven kompakt. Kisautó a Yaris, miniautó pedig az iQ.
Az E12-ben hátul kényelmesen elfér két felnőtt, de rövid távon három is elvan.
Három fő hátul kényelmesen meg már nem a kompakt kategóriát jelenti.
Ezen nem  veszünk össze.  Az Auris az mi, az nem kompakt?  A Corolla meg csomagtaros Auris [rohog]

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Szerviz
« Válasz #5996 Dátum: 2011.11.26 13:08:09 »
Miert ne lenne kompakt? Ugyanugy kompakt mint a sedan. Viszont az Aurisban hatul tobb a labter  :tt2: (sokra nem megyek vele  :lol: )
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.26 13:10:01 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #5997 Dátum: 2011.11.26 13:46:54 »
Miert ne lenne kompakt? Ugyanugy kompakt mint a sedan. Viszont az Aurisban hatul tobb a labter  :tt2: (sokra nem megyek vele  :lol: )
Tényleg? Biztos előrébb huzod a vezetőülést :whistling:
Nekem meg nagyobb a csomagtaróm :tt2:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Szerviz
« Válasz #5998 Dátum: 2011.11.26 14:55:32 »
Tenyleg nagyobb a hatso labter azonos ulesbeallitas mellett. Na ez az. Most +40 liter cosmagter jobban jonne, mint 5 centi hatso labter  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Szerviz
« Válasz #5999 Dátum: 2011.11.26 18:09:30 »
A korábbi szöszenettel nem hergelni akartam a plebs-et  :clap: , csupán próbáltam jelezni, ha valaki próbál megfontoltan autót venni, és szeretné kicsit feljebb rakni a mércét, akkor lassan rá kell jönnie, hogy jelenleg ott tart az autógyártás, nem találja saját útját.....(Talán a Toyota a Prius-val a jövőbe mutat és remélem ez továbbra is így lesz)
Sógorom nem a szomszédoknak, és az ismerőseinek akar tetszelegni, csupán szeretné továbbra is a megbízhatóságot, és a kényelmet választva okosan dönteni, és legalább látni mi is valójában az a plussz, amit a pénzéért kap (a sok műanyagon kívül, mely ma már csöppet sem olyan barátságos főleg belül, mint akár az én járművemben)
Tudom én, hogy ezzel valóban a kategóriahatárokat feszegeti, van rá egyértelmű válasz, de mégis nem hiszem, hogy mindenkinek 5 méteres monstrumokat kellene vennie, ha egy kicsi pluszra vágyik.

A fogyasztásra visszatérve haverom nem azt mondja, hogy egy másik 1,6-os kevesebbet enne, hanem inkább azt, hogy nem látja az előrelépést a fogyasztás terén az elmúlt 8 évben, jelzem igazából én sem.
Tudom,tudom erre megint majd jönnek sokan, hogy csalás a szöveg, mert nő a kaszni, nő a tömeg, de ettől még a fogyasztás nem jobb, mint mondjuk 8 évvel ezelőtt (csupán a katalógusérték, ami közel sem áll az igazsághoz,  jelenleg egyre távolabb esik tőle), sőt ha jól tudom, cáfoljon meg aki akar, E11 is kevesebbet eszik, mint utódja....E12.

Még egy észrevétel, egy másik témában valamely fórumtársunk lehurrogott: Hogy jövök én ahhoz, hogy egy Prius-t bíráljak, akár még véleményt is alkossak róla, mikor csak egy ".... E12" volánja mögött ülök.

Remélem a jelenlegi témában aktív emberkék nem osztják ezt a majmozó szöveget, mert én embert nem az alapján ítélek milyen vas van a valaga alatt.... úgy tűnik más igen....
Jó lenne, ha esetleg változna ez az ország és nem olyan irányba mint Németország, ahol az emberek lakást nem vesznek, csupán 3 évente autót majomkodni...
Talán érdemes lenne inkább a svájciakról példát venni, ahol nem dívik ez a nagyzolási hóbort, pedig kicsit több pénzük van, mint a németeknek....

Ezen pár mondatommal nem szítani akarom a feszültséget, csupán jelezni, ez egy fórum, ahová szabad a bejárás mindenféle toyotásnak, évjárat lóerőtől függetlenül, vannak íratlan szabályok melyeket a bunkók inkább betartanának, mint áthágnak..... :otlet:
Auris HSD TS 2015.12