Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2289794 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Szerviz
« Válasz #4470 Dátum: 2010.10.25 13:00:51 »
Szia!
Az enyém is 2005. évi, és 4.2 liter kell bele. Volt is vitám a szervizzel, mert azt hittem a kezelési könyv alapján, hogy
többet számláztak. Egyébként én csak 4 liter olajat veszek bele, az a 2 dl összejön a bennmaradt régivel.
Ha jól bele gondolsz az 5. litert,-ha nem fogy az olajod,- 5x olajcserénél tudnád felhasználni. Addigra meg
megromlik :lol: ;)
Üdv.

Végül úgy dönötttemn, hogy 5 litert rendelek. Valószínűleg nem márkaszervízbe viszem (olajat bármelyik auószerelő kicseréli, ráadásul nem kell 100 km-t utaznom és a munkadíj is olcsóbb). Aztán a maradékot meg megpróbálom eladni a szerelőnek.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4471 Dátum: 2010.10.25 13:32:47 »
Sztem meg rendelj ötöst, a maradékot hűvös, sötét helyre zárd el és jövőre ugyanilyen 4 liter olajhoz használd fel.  :D
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #4472 Dátum: 2010.10.25 13:38:30 »
Sztem meg rendelj ötöst, a maradékot hűvös, sötét helyre zárd el és jövőre ugyanilyen 4 liter olajhoz használd fel.  :D
Jah, szerintem is. És ha ne adja az Isten és enné, akkor meg lesz miből 1-2 decit hozzátölteni.

1-2 évig eláll száraz, nem túl hideg helyen, ha rendesen le van zárva. Igazából a kocsiban is a belekerült szennyeződések és a benzin az, ami az olajat kicsinálja legjobban, nem az, hogy levegőt kapott és áll. A másik dolog a nagy hideg, ez is szereti kicsinálni az olajakat, pláne a ratyibb ásványiakat, azokból még a paraffin is kicsapódik sokszor tavaszra. Pl. API SG szintű fűnyíróba való motorolaj és hideg garázs kombó.

Amúgy milyen olajat rendeltél pontosan és honnan is?

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Szerviz
« Válasz #4473 Dátum: 2010.10.25 17:03:27 »

Jah, szerintem is. És ha ne adja az Isten és enné, akkor meg lesz miből 1-2 decit hozzátölteni.

1-2 évig eláll száraz, nem túl hideg helyen, ha rendesen le van zárva. Igazából a kocsiban is a belekerült szennyeződések és a benzin az, ami az olajat kicsinálja legjobban, nem az, hogy levegőt kapott és áll. A másik dolog a nagy hideg, ez is szereti kicsinálni az olajakat, pláne a ratyibb ásványiakat, azokból még a paraffin is kicsapódik sokszor tavaszra. Pl. API SG szintű fűnyíróba való motorolaj és hideg garázs kombó.

Amúgy milyen olajat rendeltél pontosan és honnan is?

Mobil 1 ESP 5W30-at a Filtershopból, amit ti is ajánlottatok, hogy megbízható hely, és nem is olyan drága mint mondjuk az olajshop.hu. 0W30-ast akartam, de azt (még) nem forgalmazzák ott, de mindegy jó lesz ez is. Már csak az a kérdés, hogy mikor cseréltessem ki, most 5W40 van benne (nem tudom milyen, nincs rajta a számlán a márka, amit áprilisban tettek bele az időszakos szervízkor márkaszervízben). Azóta 10 ezret futott (ellenőriztem az olajszintet, nem sok fogyott), télen úgyse sokat lesz használva, lehet, hogy majd áprilisban kéne cseréltetni az éves szervízkor. Télen úgyis csak állni fog az autó, nem sokat fog menni, másrészt viszont a 30-as olaj lenne az optimálisabb.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re: Szerviz
« Válasz #4474 Dátum: 2010.10.26 04:58:50 »
E12-es 1,4 VVT-i Corollában pontosan mennyi motorolajat kell tölteni olajcserekor?
Az enyém is 2005. évi, és 4.2 liter kell bele. Volt is vitám a szervizzel, mert azt hittem a kezelési könyv alapján, hogy
többet számláztak. Egyébként én csak 4 liter olajat veszek bele, az a 2 dl összejön a bennmaradt régivel.
Ha jól bele gondolsz az 5. litert,-ha nem fogy az olajod,- 5x olajcserénél tudnád felhasználni. Addigra meg
megromlik :lol: ;)
Skóót, én inkább felönteném, minthogy a minimumon tartsam.

Ezt azért át kéne gondolnod, vagy a Te kocsidban 2 dl a különbség a min. és max közt??? :otlet: :otlet: ;)
Üdv. czoki.
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4475 Dátum: 2010.10.31 10:51:33 »
Szólt a szomszéd, hogy nem világít a bal hátsó féklámpám. Mennyire bonyolult kicserélni benne az égőt? Ha ide is nőgyógyász kéz kell, akkor bele sem kezdek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #4476 Dátum: 2010.10.31 11:37:24 »
Szólt a szomszéd, hogy nem világít a bal hátsó féklámpám. Mennyire bonyolult kicserélni benne az égőt? Ha ide is nőgyógyász kéz kell, akkor bele sem kezdek.

Nem tudom pontosan leírni a csere folyamatát, mert konkrétan nem rémlik, de az T25 Ave kombin kívül egy Toyotáét sem nagy ördöngősség cserélni... Azért is csak azért, mert vaktában kell kitekeredve tapogatni a kis nyílásán...
Csomagtartó felöl nézz bele, egyértelmű lesz!
Xanyi

Satriani

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #4477 Dátum: 2010.10.31 11:53:48 »
Tartalék izzó birtokában, előképzettség nélkül 2 perc volt. Le kell szedni a csomagtér felől egy burkolatot, kikeresni, melyik a féklámpa izzója, kicserélni az izzót, és kb. ennyi. A fényszóró izzócseréje sokkal nehezebb művelet (és az sem megoldhatatlan).

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4478 Dátum: 2010.10.31 12:24:01 »
Megoldva, köszönöm a segítséget!  ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4479 Dátum: 2010.10.31 12:25:20 »
Most néztem, hogy elég hülye megoldás, hogy a jobb hátsó ködlámpa le van dugózva. Suzukiban úgy volt megoldva, hogy mindkét oldal be volt kötve és nem volt benne égő. Gyárilag. Nekem mindkét oldalban volt  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #4480 Dátum: 2010.10.31 14:23:04 »
Most néztem, hogy elég hülye megoldás, hogy a jobb hátsó ködlámpa le van dugózva. Suzukiban úgy volt megoldva, hogy mindkét oldal be volt kötve és nem volt benne égő. Gyárilag. Nekem mindkét oldalban volt  :D .

De ha a bal hátsó féklámpád nem égett, akkor mit kerestél te a jobb oldalon?  [rohog] :D
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #4481 Dátum: 2010.10.31 14:26:39 »
A kérdés jogos! Miután kicseréltük, végignéztük az összes lámpát. Ekkor tűnt fel, hogy a jobboldali ködlámpa nem világít. Gondoltam, hogy nincs bekötve, de megnéztem. Ennyi  :surrender:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #4482 Dátum: 2010.10.31 17:48:21 »
Az autók többsége ilyen, hogy csak az egyik ködzáró világít; sőt némelyikben (pl. Yaris) eleve csak az egyik oldalon van. Igazából teljesen elég is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Szerviz
« Válasz #4483 Dátum: 2010.10.31 22:40:07 »
A kérdés jogos! Miután kicseréltük, végignéztük az összes lámpát. Ekkor tűnt fel, hogy a jobboldali ködlámpa nem világít. Gondoltam, hogy nincs bekötve, de megnéztem. Ennyi  :surrender:

nekem mindkettö világit... :whistling:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Zoolander

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Szerviz
« Válasz #4484 Dátum: 2010.11.04 23:08:17 »
elvileg nekem is mindkettő  :hmmmm:

a yaris verson hátul csak egy ködlámpa volt, sokat nem is használtam. Ellenben mostanság amint szürkül, illetve esik egyre gyakrabban használja pár hülye a városban is, nem ott ahol épphogy beért pályán, hanem a kellős közepén.
Egy idő után pár méterről nem kicsit ba***a az ember szemét.

A kérdés jogos! Miután kicseréltük, végignéztük az összes lámpát. Ekkor tűnt fel, hogy a jobboldali ködlámpa nem világít. Gondoltam, hogy nincs bekötve, de megnéztem. Ennyi  :surrender:

nekem mindkettö világit... :whistling:
Made in Japan