Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2329401 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #2595 Dátum: 2010.01.23 16:43:21 »
  -Fékolajcsere  (na ez sztem felesleges volt az állapotából ítélve)
A fékolaj állapotát hogyan állapítottad meg, ránézéssel?  :hmmmm:

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2596 Dátum: 2010.01.23 18:44:24 »
Letelt a gari.
A 60-ezres szervízt én és a haver közösen végeztük.
  -Kicseréltük az üzemanyag szűrőt amit a szervíz 60000-nél javasol(tapasztalatom max 20-30ezrenként.)

Hmm, nekem ezt eddig egy szervizes se mondta. Pedig nekem is több van már 60-nál.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Szerviz
« Válasz #2597 Dátum: 2010.01.23 19:06:56 »
de komoly :eek:
5 ropi a mszervizes pecsét? csuda dolgok vannak..
van ennek így értelme?  :no:

az tény, hogy így én is sajnálom azokat akik korrekt módon elviszik az autót és úgy jegyeztetik be, és teszik ezt azért hogyha majd eladják az autót tudják igazolni, hogy ez egy rendesen karbantartott autó.  

nem szép dolog hogy valaki erre szakosodott hogy csak pecsétel - 5ezerért, én is hallottam már, de baromi egyszerű kivédeni: aki autót akar venni egyszerűen utánajár a szervízben, hogy volt-e ott akkor az autó az adatbázisuk szerint. ha nem, akkor az autó felejtős + a szervíz a jogi hátterét kezdheti intézni a dolgoknak, ha meg már megvan melyik dolgozó, akkor annak meg kalap-kabát...
                                                                                                                                                   

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2598 Dátum: 2010.01.23 19:11:09 »


Na ma én is kicseréltem magamnak a pollenszűrőt egy aktivszenesre.
A 2 éves szűrő így nézett ki.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #2599 Dátum: 2010.01.23 19:14:14 »
Letelt a gari.
A 60-ezres szervízt én és a haver közösen végeztük.
Tapasztalatok:
  -Ugyanazon tipusú olaj cseréjével érdekes módon a motorolajnak még 2-3 ezer km.után is sokkal világosabb volt a szine.
  -Az olajszűrőt alíg bírtuk lepajszerolni az olajszűrő leszedővel(ez soha nem volt leszedve)
  -Kicseréltük az üzemanyag szűrőt amit a szervíz 60000-nél javasol(tapasztalatom max 20-30ezrenként.)
  -Levegőszűrő csere (gyanusan ez sem volt cserélve soha)
  -Fékolajcsere  (na ez sztem felesleges volt az állapotából ítélve)
  -Levegőszűrőcsere (ez soha nem vitatom 15000-ként.bár legutóbb sztem csak kifujták)
Ja és össz.   30000-be került. Mosóolajjal együtt.  a gyárival szembeni 60.000-el.
Érdekesség:   AZ AUTÓ SOKKAL JOBBAN MEGY.
   -Plussz egy harmadik személytől vettem pecsétet 5000-ér.

Ezek után csak legvégső esetben a márkaszervíz.

Gondolom szíjas vagy láncos leszedőt használtatok az olajszűrőhöz. A márkaszervízekbe viszont tányéros van, ami pontosan illeszkedik az olajszűrő végére és dugókulcsol hajtható. Így azzal sokkal erősebben rá lehet (és szokták is) húzni. Kizárt hogy a márkaszervízben nem cserélték.
Kifejthetnéd a tapasztalatodat a 20-30 ezres üzemanyagszűrővel kapcsolatban. Ezekszerint Ti jobban tudjátok mint a gyár...
A fékolajat hogyan állapítod meg műszer nélkül hogy kell-e cserélni? Csak mert ha már zavaros a színe akkor már régen cserélni kellett volna!! Úgyhogy azt szemre nem lehet megmondani.
Idézet
AZ AUTÓ SOKKAL JOBBAN MEGY
Egy olaj és légszűrőcserétől?  :eek: :eek: Neee [rohog]
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #2600 Dátum: 2010.01.23 19:15:37 »
http://s16.radikal.ru/i191/1001/cc/c6fdebe29381.jpg
Na ma én is kicseréltem magamnak a pollenszűrőt egy aktivszenesre.  A 2 éves szűrő így nézett ki.
Az autód kint parkol az utcán? Csak mert a korához képest elég brutálisan el van koszolódva. Nálad úgylátszik nem lenne felesleges az évenkénti csere sem!
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.23 19:22:50 írta kleingy »
Xanyi

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2601 Dátum: 2010.01.23 19:20:32 »
Igen, kint parkol egy udvarban. Néztem a légszűrőmet is az is el van már feketedve , igaz lassan az is 2 éves lesz.
Majd valami jobb tuning betétszűrőt tervezek, amit lehet mosni és nem kell állandóan cserélgetni.

A 0W-40-es Mobil 1 olaj az átépítés óta egy millimétert nem ment lejjebb a nívópálcán, pedig már 1000+1500km-t mentem azóta vele. Az első 1000 km gyári Toyota olaj volt. Az kötelező ilyenkor.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.23 19:22:15 írta tutinet »

TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2602 Dátum: 2010.01.23 19:21:28 »
Letelt a gari.
A 60-ezres szervízt én és a haver közösen végeztük.
  -Kicseréltük az üzemanyag szűrőt amit a szervíz 60000-nél javasol(tapasztalatom max 20-30ezrenként.)

Hmm, nekem ezt eddig egy szervizes se mondta. Pedig nekem is több van már 60-nál.

Szakinak dízele van, ott írja a gyár 60.000km-re az üzemanyagszűrő cseréjét.
A kolegám 1.4 d4d-jén is amikor csináltuk az éves karbantartást, már 30.000-nél cseréltük a gázolajszűrőt. Érdemes mert kiborítva a szűrőt elég sok apró dzsuva volt a szűrőben, pedig OMV prémiummal itatjuk. Meg is beszéltük hogy áttérünk a 30.000-res intervallumra a gázolajszűrővel.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.23 19:32:29 írta TZoli »

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2603 Dátum: 2010.01.23 19:26:01 »

« Utoljára szerkesztve: Ma - 19:22:50 írta kleingy »

Hihetetlen, milyen gyors vagy..... mintamoderátor !!!!  :clap: :clap:

TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2604 Dátum: 2010.01.23 19:30:47 »
Gázolajszűrő cserekor anno csináltam is egy képet a szűrőről ( kiöntöttem belőle a gázolajat és azok a szmötyik megtapadtak a tetején)
http://imagerz.com/QFdCVFgEC1Q

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2605 Dátum: 2010.01.23 21:51:41 »
Letelt a gari.
A 60-ezres szervízt én és a haver közösen végeztük.
....
Ja és össz.   30000-be került. Mosóolajjal együtt.  a gyárival szembeni 60.000-el.
   -Plussz egy harmadik személytől vettem pecsétet 5000-ér.
Szia! Ha neked ennyire fontos a pecsét, hogy képes vagy 5000ért venni, így törvénytelen útra tévedni, és a helyedben mást tettem volna.
1. besétáltam volna egy márkaszervizbe az olajjal és olajszűrővel, beleöntettem volna velük, szerintem 12 000 Ft körüli összegért megteszik. Így bekerülsz a márkaszerviz adatbankjába, és van számlád is, vagyis a kocsid továbbra is dokumentált, eladhatósága javul. Emellett meg magánba az összes egyéb műveletet megtudod csinálni magad.
2. Eldöntötted ugye, hogy nem viszed többet márkaszervizbe. Akkor meg én nem maszatoltatnám össze kamu pecséttel a 3évig rendesen vezetett szk-t. Simán elfogadható egy leendő vevő szemszögéből, hogy 3évig hordtad szervizbe, és ezt le is tudják kérdezni a szerviz számítógépén, majd te magad szervizelted. De így ez sem tiszta sor a plusz kamu pecséttel.

Persze ez is csak egy vélemény.....csak pont az enyém..

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2606 Dátum: 2010.01.23 21:57:43 »
az tény, hogy így én is sajnálom azokat akik korrekt módon elviszik az autót és úgy jegyeztetik be, és teszik ezt azért hogyha majd eladják az autót tudják igazolni, hogy ez egy rendesen karbantartott autó.  
Miért sajnálod azokat? Ma már egyre többen kinevetik a szervizkönyvet önmagában, számla és/vagy adatbázis lekérdezés nélkül semmit nem ér, és ezt egyre többen tudják.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #2607 Dátum: 2010.01.23 22:17:15 »
Idézet
Szia! Ha neked ennyire fontos a pecsét, hogy képes vagy 5000ért venni, így törvénytelen útra tévedni, és a helyedben mást tettem volna.
1. besétáltam volna egy márkaszervizbe az olajjal és olajszűrővel, beleöntettem volna velük, szerintem 12 000 Ft körüli összegért megteszik. Így bekerülsz a márkaszerviz adatbankjába, és van számlád is, vagyis a kocsid továbbra is dokumentált, eladhatósága javul. Emellett meg magánba az összes egyéb műveletet megtudod csinálni magad.

Jól mondod. Mert így az 5000 Ft-ért vett pecsét semmit sem ér. Egy 1 perces telefonnal kideríthető, hogy kamu. És a majdani leendő vevő szemében egy kamu pecséttel már minden az autóról mondott szó hiába... Mert lehet az is kamu!
Xanyi

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Szerviz
« Válasz #2608 Dátum: 2010.01.23 22:24:47 »
Ákos pont azért sajnálom őket, mert korrektül megcsinálják. De ennek a kamu pecsételősdinek úgyis egyre hamarabb híre megy, és semmit nem fognak vele érni.
Egyébként osztom a fenti véleményed, és most már értem miért viszed márkaszervízbe. Te egy olyan személy lehetsz, akitől érdemes autót venni.
                                                                                                                                                   

gyulagy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re: Szerviz
« Válasz #2609 Dátum: 2010.01.23 22:58:50 »
Én soha nem gondolok olyanra, hogy így és úgy könnyebb eladni, mindig próbálom legjobbat adni a kocsinak, és nem arra gondolok, hogy vigyázzak mindenre a következő tulaj miatt. (gyári üléskárpitot a 2. tulaj szokta élvezni) 0 km -es állapotban vettem 10-12 évig szeretném használni.
zegény vagyok