Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2293096 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Szerviz
« Válasz #255 Dátum: 2005.08.22 23:05:55 »
Idézetet írta: "Blasius78"
A Robi által javasolt bontóban (köszi!) vettem a kocsimhoz kmjeladót a sebességváltóba.

Örvendek, hogy segíteni tudtam.

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Szerviz
« Válasz #256 Dátum: 2005.08.25 15:30:42 »
Ma reggel mentem Bercelre.

 Ez egy másik topikbol valo (off), de aszt hiszem, mindenhol ilyen szerviznek kellene lenni...

-  A reggel 8.00 órás szervízre megérkeztem 07,25 körül.
Már két szerelő toporgott a szalon előtt, az egyik meg is kérdezte mire várok majd beinvitált a szalonba.
-A reggeli felmosást jól kikerülve már foglalkoztak is velem...udvariasan, előzékenyen, alaposan....
GRATULÁLOK IGY KELL EZT CSINÁLNI!!!
- 7,5o kor már a szerlőállás előtt állt az autóm és én szürcsöltem a repi cappucinot...
- A műhelyben rend és patyolat tisztaság!
- A munkafelvevő beinvitált a szervízbe, mondván nyugodtan maradhatok az autóm mellett.
- 8,00 kor az autóm bent a szervízben kb. 10 perc alatt szétkapva és tökéletes alapossággal elrendezve az alkatrészek hozzáláttak a tisztogatásokhoz.
- Közben a szerlő részletessen válaszol a feltett kérdéseimre. Pár szót váltottam Ifj. Romhányi úrral is (a végén már tegeződtünk) elmondta miért fontos a sárfogó legalább előre...
- Feltárnak egy hibát amit a másik szervízben előző nap le se x-rtak (alakatrész hiányában nem került javításra)
- A műszerfal tetjén lévő fedeles tárolót megjavítják INGYEN.
- A szerlő kiszúrja, hogy a pollenszűrőtől hiányzik egy csavar...kb. 1 éve kallódik a hamutartóban az előző szervíz óta...örülök nagyon :o)
- A szervíz végesztével bekísér a szalonba, a munkafelvevő tételesen bemutatja a számlát, eggyetértek ezért bekísér a pénztárba amíg fizetek A szalon reklámtáskájába repibort prosikat stb. készít majd átadja...megköszöni a szervízt...kikísér az autóhoz (az ajtót kinyitják előttem állandóan) átnézünk mindent (rendben van) átveszem az autót
kezet fogunk, jó utat kíván és szeretettel visszavár....hát tutibiztos, hogy vissza is megyek!

no comment......
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Szerviz
« Válasz #257 Dátum: 2005.08.25 15:34:17 »
Idézetet írta: "antocian"
Ma reggel mentem Bercelre.

 Ez egy másik topikbol valo (off), de aszt hiszem, mindenhol ilyen szerviznek kellene lenni...

-  A reggel 8.00 órás szervízre megérkeztem 07,25 körül.
Már két szerelő toporgott a szalon előtt, az egyik meg is kérdezte mire várok majd beinvitált a szalonba.
-A reggeli felmosást jól kikerülve már foglalkoztak is velem...udvariasan, előzékenyen, alaposan....
GRATULÁLOK IGY KELL EZT CSINÁLNI!!!
- 7,5o kor már a szerlőállás előtt állt az autóm és én szürcsöltem a repi cappucinot...
- A műhelyben rend és patyolat tisztaság!
- A munkafelvevő beinvitált a szervízbe, mondván nyugodtan maradhatok az autóm mellett.
- 8,00 kor az autóm bent a szervízben kb. 10 perc alatt szétkapva és tökéletes alapossággal elrendezve az alkatrészek hozzáláttak a tisztogatásokhoz.
- Közben a szerlő részletessen válaszol a feltett kérdéseimre. Pár szót váltottam Ifj. Romhányi úrral is (a végén már tegeződtünk) elmondta miért fontos a sárfogó legalább előre...
- Feltárnak egy hibát amit a másik szervízben előző nap le se x-rtak (alakatrész hiányában nem került javításra)
- A műszerfal tetjén lévő fedeles tárolót megjavítják INGYEN.
- A szerlő kiszúrja, hogy a pollenszűrőtől hiányzik egy csavar...kb. 1 éve kallódik a hamutartóban az előző szervíz óta...örülök nagyon :o)
- A szervíz végesztével bekísér a szalonba, a munkafelvevő tételesen bemutatja a számlát, eggyetértek ezért bekísér a pénztárba amíg fizetek A szalon reklámtáskájába repibort prosikat stb. készít majd átadja...megköszöni a szervízt...kikísér az autóhoz (az ajtót kinyitják előttem állandóan) átnézünk mindent (rendben van) átveszem az autót
kezet fogunk, jó utat kíván és szeretettel visszavár....hát tutibiztos, hogy vissza is megyek!

no comment......


helyesírás egyes... ""AZT hiszem..."
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Szerviz
« Válasz #258 Dátum: 2005.08.25 16:14:12 »
Idézetet írta: "antocian"
helyesírás egyes... ""AZT hiszem..."
Oszt?  :D  
Idézetet írta: "antocian"
Ma reggel mentem Bercelre."
Ilyen is van Magyarországon??? El se hiszem... De örülök neki. Jó jel...
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Szerviz
« Válasz #259 Dátum: 2005.08.25 16:22:29 »
Idézetet írta: "robi"
Ez az egész jeladó egy összeragasztott házban van, szét csak fűrésszel tudtam szedni. A tudományért feláldozva  :D


Király vagy!  [smilie=sm23.gif]  Ez teljesen korrekt volt! ;) Köszi!
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Szerviz
« Válasz #260 Dátum: 2005.09.08 13:31:11 »
Ma beadtam a kocsim a szalonba újrafényezni. Ugyanis korábban már említettem, hogy az első lökhárítót cserélték és arról meg pörgött lefele a festék. Na most garanciálisan újrafényezik.
Valamint volt egy kis ütközésem egy beton virágvályúval ami benyomta a az ajtó alatti részt és a festék lepattant. Most azt is kijavítják kíváncsi leszek mennyit kérnek el. Valakinek van tapasztalata festési árakat illetően?
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Szerviz
« Válasz #261 Dátum: 2005.09.08 15:42:26 »
Nekem 1 karosszéria elem csere+ fényezés 40 volt 2 éve.Nem hiába metálfény az metálfény. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

StrongBad

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Szerviz
« Válasz #262 Dátum: 2005.09.08 15:51:06 »
Idézetet írta: "antocian"
Ma reggel mentem Bercelre.

 Ez egy másik topikbol valo (off), de aszt hiszem, mindenhol ilyen szerviznek kellene lenni...

-  A reggel 8.00 órás szervízre megérkeztem 07,25 körül.
[...]


Ez a beszamolo ugy hangzott mint egy alom... Miert nincs ilyen tobb?

2 eves szervizen mit csinalnak a Corollaval? 2003-as evjaratu 1.4vvt-i-rol van szo. Kb mennyibe faj?

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Szerviz
« Válasz #263 Dátum: 2005.09.09 09:55:06 »
Idézetet írta: "StrongBad"

2 eves szervizen mit csinalnak a Corollaval? 2003-as evjaratu 1.4vvt-i-rol van szo. Kb mennyibe faj?

Most voltam 30.000-es szervizen, 1,5 éves az autó.
Csak olajat kellett cserélni + szűrő + injektor és motorbelső tisztító + motormosás, összesen 30.000 HUF. Semmit nem vittem, csak a klub kártyát, ezért -5%.
A fékbetétre azt mondták, hogy még ~5.000 km-t bír, aztán csere.
Pollen és levegő szűrők maradtak.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Szerviz
« Válasz #264 Dátum: 2005.09.10 15:52:27 »
Idézetet írta: "antocian"
Idézetet írta: "antocian"
Ma reggel mentem Bercelre.

 Ez egy másik topikbol valo (off), de aszt hiszem, mindenhol ilyen szerviznek kellene lenni...

-  A reggel 8.00 órás szervízre megérkeztem 07,25 körül.
"


Hello antocian,

miért kellett szervizbe menned? Pár hónapos az autód, nem?

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Szerviz
« Válasz #265 Dátum: 2005.09.12 23:23:52 »
Majd meséld el, hogy mennyibe került! nekem is van egy pinduri horpadás rajta, s elszeretném tüntetni!

Idézetet írta: "Random_"
Ma beadtam a kocsim a szalonba újrafényezni. Ugyanis
korábban már említettem, hogy az első lökhárítót cserélték és arról meg pörgött lefele a festék. Na most garanciálisan újrafényezik.
Valamint volt egy kis ütközésem egy beton virágvályúval ami benyomta a az ajtó alatti részt és a festék lepattant. Most azt is kijavítják kíváncsi leszek mennyit kérnek el. Valakinek van tapasztalata festési árakat illetően?
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Szerviz
« Válasz #266 Dátum: 2005.09.13 06:54:38 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Idézetet írta: "antocian"
Idézetet írta: "antocian"
Ma reggel mentem Bercelre.

 Ez egy másik topikbol valo (off), de aszt hiszem, mindenhol ilyen szerviznek kellene lenni...

-  A reggel 8.00 órás szervízre megérkeztem 07,25 körül.
"


Hello antocian,

miért kellett szervizbe menned? Pár hónapos az autód, nem?

Hali,
ez egy idézet volt egy off tipus szervíztapasztalatából. De én is voltam tegnap, az un. ingyenes 3000-es átvizsgáláson. Nagyon rendesek voltak,megkérdezték, van-e valami gondom, problémám. Én soroltam, hogy : a kormányküllő kb 5-10 fokkal balra el van fordulva a vízszinteshez képest, a bal oldali kis tároló a műszerfalon akadozva jár, a váltógombot el lehet forgatni a rúdon, a jobb oldali első ajtó szemmel láthatóan kijjebb áll a síktól. Rendben, mondták. Visszakaptam az autót 25! perc múlva, semmit nem csináltak rajta, csak felemelték és leeresztették (gondolom, megnézték, hogy nem folyik-e trutyi valahol). Emiatt kicsit szomorú a saját tapasztalatom, véleményem szerint egy közel 5M-ás autó esetén több is kijárna ettől. De még fejlődni kell a kultúránknak, azt hiszem...
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Szerviz
« Válasz #267 Dátum: 2005.09.13 09:24:43 »
Idézetet írta: "antocian"
ez egy idézet volt egy off tipus szervíztapasztalatából. De én is voltam tegnap, az un. ingyenes 3000-es átvizsgáláson. Nagyon rendesek voltak,megkérdezték, van-e valami gondom, problémám. Én soroltam, hogy : a kormányküllő kb 5-10 fokkal balra el van fordulva a vízszinteshez képest, a bal oldali kis tároló a műszerfalon akadozva jár, a váltógombot el lehet forgatni a rúdon, a jobb oldali első ajtó szemmel láthatóan kijjebb áll a síktól. Rendben, mondták. Visszakaptam az autót 25! perc múlva, semmit nem csináltak rajta, csak felemelték és leeresztették (gondolom, megnézték, hogy nem folyik-e trutyi valahol). Emiatt kicsit szomorú a saját tapasztalatom, véleményem szerint egy közel 5M-ás autó esetén több is kijárna ettől. De még fejlődni kell a kultúránknak, azt hiszem...

Hova vitted?

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Szerviz
« Válasz #268 Dátum: 2005.09.13 10:48:45 »
Idézetet írta: "robi"

Hova vitted?

Lásd az avatarnál...
Annyit azért láttam, hogy bejött valami k*cs*g a bazi off Audijával on és annak kellett a hely hirtelen...
Ha nem siettem volna, szóvá is tettem volna.
Remélem, a 15e-s szervíz másképp fog lezajlani, különben pipa leszek..
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Szerviz
« Válasz #269 Dátum: 2005.09.13 10:55:01 »
Van egy márkakereskedők táma oda esetleg írd meg a véleményed mert hátha másnak hasznos lehet.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]