Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2293026 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Szerviz
« Válasz #240 Dátum: 2005.08.17 13:19:37 »
Volt már régebben problémám a légtömegmérővel. A hibát csak a "check engine" lámpából vettem észre. Most, hogy a budaörsi Tesco kútnál tankoltam, megint kigyulladt a lámpa. Levettem az aksiról a sarú kb. 2 órára, utána vissza, a hibajel eltünt. Érdemes vele tovább foglalkozni?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Szerviz
« Válasz #241 Dátum: 2005.08.17 14:03:16 »
Idézetet írta: "afekete"
Volt már régebben problémám a légtömegmérővel. A hibát csak a "check engine" lámpából vettem észre. Most, hogy a budaörsi Tesco kútnál tankoltam, megint kigyulladt a lámpa. Levettem az aksiról a sarú kb. 2 órára, utána vissza, a hibajel eltünt. Érdemes vele tovább foglalkozni?

Persze! Azzal, hogy a hibajelzést kitörlöd, nem jelenti azt, hogy a hiba eltűnik. Ha valamelyik érzékelő beadja az unalmast, az elektronika tartalék üzemmódba vált...
Mostmár mindegy, de ha ha lámpa újra kigyul akkor tenni kell valamit az ügyben. 1992-1997-es Corollákhoz megvan hogy kell kiolvasni és értelmezni a hibakódot.

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Szerviz
« Válasz #242 Dátum: 2005.08.17 21:28:05 »
Sziasztok!
Az autót kötelezö-e ahhoz a kereskedőhöz vinni szervízeltetni ahol azt vásároltam?:?:
A válaszokat előre is köszi!  



U.i.: (....igen a kereskedő szervízzel is foglalkozik) :wink:
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #243 Dátum: 2005.08.17 21:43:30 »
Idézetet írta: "Benedek"
Sziasztok!
Az autót kötelezö-e ahhoz a kereskedőhöz vinni szervízeltetni ahol azt vásároltam?:?:
A válaszokat előre is köszi!  

Természetesen nem  :wink:
Oda viszed, ahová csak szeretnéd.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

logas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Szerviz
« Válasz #244 Dátum: 2005.08.19 08:37:12 »
Jó reggelt!

Tegnap elég kihalt volt a fórum, de tapasztalatokkal lehetett gazdagodni ettől függetlenül is.
Elvittem  a kocsit márkaservicébe, hogy cseréljenek a váltóban olajat meg a féket is vizsgálják meg.
Eredmény:
Időponra mentem, ennek ellenére a szervízállásra 50 perc várakozás után került fel a járgány.
A féket nem vizsgálták meg fékpadon csak alánéztek egy steklámpával.
Az olajcsere és a "fékvizsgálat" kb. 40 perc alatt megvolt kávészünettel.
Számla: 0,80 óra munkadíj 2,20 l olaj (megjegyzem a váltóba 1,9 l fér).
Ennyit a márkaszervízről.
orolla Linea Sol Wagon 1.6 00'

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #245 Dátum: 2005.08.19 08:50:03 »
Idézetet írta: "logas"
Jó reggelt!

Tegnap elég kihalt volt a fórum, de tapasztalatokkal lehetett gazdagodni ettől függetlenül is.
Elvittem  a kocsit márkaservicébe, hogy cseréljenek a váltóban olajat meg a féket is vizsgálják meg.
Eredmény:
Időponra mentem, ennek ellenére a szervízállásra 50 perc várakozás után került fel a járgány.
A féket nem vizsgálták meg fékpadon csak alánéztek egy steklámpával.
Az olajcsere és a "fékvizsgálat" kb. 40 perc alatt mevolt kávészünettel.
Számla: 0,80 óra munkadíj 2,20 l olaj (megjegyzem a váltóba 1,9 l fér).
Ennyit a márkaszervízről.


Érdemes lenne benézned az Általános/márkakereskedők topicba, vannak jó szervizek, meg vannak nemjók!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Szerviz
« Válasz #246 Dátum: 2005.08.19 09:52:35 »
Idézetet írta: "logas"
Ennyit a márkaszervízről.

Mondd ki a nevét! Ne kíméld!

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Szerviz
« Válasz #247 Dátum: 2005.08.19 10:35:20 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "logas"
Ennyit a márkaszervízről.

Mondd ki a nevét! Ne kíméld!

Mindannyiunk épülésére szolgálna az infó.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Szerviz
« Válasz #248 Dátum: 2005.08.19 10:43:53 »
Idézetet írta: "robi"
Persze! Azzal, hogy a hibajelzést kitörlöd, nem jelenti azt, hogy a hiba eltűnik. Ha valamelyik érzékelő beadja az unalmast, az elektronika tartalék üzemmódba vált...

Ennyire kritikus ez? Amikor a multkor ilyen hibám volt, megnézték, törölték a jelet és azt mondták használjam tovább nyugodtan, amíg megérkezik az alkatrész. December elején lesz kötelező szervíz, szerintetek ráérek addig vele.
Egyáltalán ki lehet majd olvasni a hibát, vagy az már véglegesen törlődött?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

logas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Szerviz
« Válasz #249 Dátum: 2005.08.19 11:28:48 »
Nos a márkakereskedő és service Karcagon található, Road Service néven fut. Sokan szeretik, vannak akik szidják. Nem tudtam eldönteni ,hogy kinek az oldalára álljak még nincs tapasztalatom. Ezek után én sem pártolom őket.
Itt történt az is (bár ezt csak hallomásból tudom),ha igaz, hogy csapvizet töltöttek a hűtőtartájba.
Egyébként udvarisak voltak, de ha átverik a fejem azt nem szeretem. Ha valaki nem ismeri a kocsija műszaki adatait, meg nem várja meg a szervizelést, mert hosszabb ideig tart azt még jobban átverik?
Végül is nem balhéztam. Kifizettem a számlát, de az biztos, hogy ide többet nem viszem az autómat. Most nyertek 1500-2000 ft-ot,  de vesziteni fognak a
későbbiekben több százezret, mert az új Toyotánkat nem náluk fogom megvenni és szervízbe sem megyek hozzájuk.
orolla Linea Sol Wagon 1.6 00'

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Szerviz
« Válasz #250 Dátum: 2005.08.19 14:22:18 »
Idézetet írta: "logas"
Nos a márkakereskedő és service Karcagon található, Road Service néven fut. Sokan szeretik, vannak akik szidják. Nem tudtam eldönteni ,hogy kinek az oldalára álljak még nincs tapasztalatom. Ezek után én sem pártolom őket.
Itt történt az is (bár ezt csak hallomásból tudom),ha igaz, hogy csapvizet töltöttek a hűtőtartájba.
Egyébként udvarisak voltak, de ha átverik a fejem azt nem szeretem. Ha valaki nem ismeri a kocsija műszaki adatait, meg nem várja meg a szervizelést, mert hosszabb ideig tart azt még jobban átverik?
Végül is nem balhéztam. Kifizettem a számlát, de az biztos, hogy ide többet nem viszem az autómat. Most nyertek 1500-2000 ft-ot,  de vesziteni fognak a
későbbiekben több százezret, mert az új Toyotánkat nem náluk fogom megvenni és szervízbe sem megyek hozzájuk.

Helyes.
Hogy a hülye managereknek miért nem jut ez az apróság az eszükbe...?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Szerviz
« Válasz #251 Dátum: 2005.08.20 16:41:24 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "robi"
Persze! Azzal, hogy a hibajelzést kitörlöd, nem jelenti azt, hogy a hiba eltűnik. Ha valamelyik érzékelő beadja az unalmast, az elektronika tartalék üzemmódba vált...

Ennyire kritikus ez? Amikor a multkor ilyen hibám volt, megnézték, törölték a jelet és azt mondták használjam tovább nyugodtan, amíg megérkezik az alkatrész. December elején lesz kötelező szervíz, szerintetek ráérek addig vele.
Egyáltalán ki lehet majd olvasni a hibát, vagy az már véglegesen törlődött?


Ha nem jön többet a hibakód , ne foglalkozz vele . Rendben műx egyébként az autó ? Akkor meg pláne ne foglalkozz vele ;) ... Nagyon meredek lenne , ha egy Toyotában ilyen rövid idő alatt két légtömegmérő is bekakálna  :roll: ... Én már éltem át légtömegmérő-hibát több autóban is - nem lehet nem észrevennni , hogy baja van : rángat , dadog , lefullad , ingadozik az alapjárat stb ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Szerviz
« Válasz #252 Dátum: 2005.08.20 16:43:42 »
Idézetet írta: "logas"
Egyébként udvarisak voltak, de ha átverik a fejem azt nem szeretem. Ha valaki nem ismeri a kocsija műszaki adatait, meg nem várja meg a szervizelést, mert hosszabb ideig tart azt még jobban átverik?


Naná .

Idézetet írta: "logas"
Végül is nem balhéztam. Kifizettem a számlát, de az biztos, hogy ide többet nem viszem az autómat. Most nyertek 1500-2000 ft-ot,  de vesziteni fognak a
későbbiekben több százezret, mert az új Toyotánkat nem náluk fogom megvenni és szervízbe sem megyek hozzájuk.


Nem izgatja őket a legkevésbé sem , mert marad így is épp elég ügyfelük . Meg jönnek persze az új , mit sem sejtők is .

Sajnos így megy ez  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Szerviz
« Válasz #253 Dátum: 2005.08.22 11:11:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha nem jön többet a hibakód , ne foglalkozz vele . Rendben műx egyébként az autó ? Akkor meg pláne ne foglalkozz vele ;) ... Nagyon meredek lenne , ha egy Toyotában ilyen rövid idő alatt két légtömegmérő is bekakálna  :roll: ... Én már éltem át légtömegmérő-hibát több autóban is - nem lehet nem észrevennni , hogy baja van : rángat , dadog , lefullad , ingadozik az alapjárat stb ...

Akkor kötelező szervizig marad. Érezni nem érzek belőle semmit.
Egyébként az előző légtömegmérő cserénél se volt különösebben semmi jele, legalább is én nem vettem észre. Nem fulladt, nem rángatott. (Meg nem is biztos, hogy most a légtömegmérő miatt jelzett.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Szerviz
« Válasz #254 Dátum: 2005.08.22 14:52:00 »
Hali, gondoltam beírom, hátha valakinek segít.

A Robi által javasolt bontóban (köszi!) vettem a kocsimhoz kmjeladót a sebességváltóba. Mivel a '97-es évjáratúba elektromos kell, így sajnos 10.000 Ft volt. Kiszedték ma olajcserén a rossz jeladómat. Kívülről látszólag az volt a fő hibája, hogy a fehér műanyag fogaskerék minden irányban lötyögött. (lehet, hogy belül is hibás volt)

A csere megvolt hamar, sokba se került, így örülök, hogy 11500-ból orvosoltam a km-óra remegés problémáját, remélem persze, hogy a bontott cucc sokáig bírja majd.


A másik tuti dolog az volt a bontóban, hogy 7000-ért árulnak utángyártott könyöklőt, nagyon kényelmes beszerelve, ajánlom mindenkinek, akinek nincs a kocsijában gyárilag.