Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2283606 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Szerviz
« Válasz #150 Dátum: 2005.02.22 13:22:27 »
Idézetet írta: "Random_"
Ablakmosót kérdezték külön az nem volt alap én valamikor november fele öntöttem bele egy literrel és bár nem vezetek gyakran, de gondoltam csak fogyott. Nem az volt a nagy tétel.

Igen a Sedanban 2-3 literes a tartály, de a HB-ben 6 literes, amit ha 500-600 HUF/liter áron töltenek fel, az már komolyabb. Amúgy nem sok lötyit használtál a télen, ha eddig kitartott! Nekem már belecsorgott 5+2+1.5 liter és még egy 5 lityis kannának a nagyobb része.  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Szerviz
« Válasz #151 Dátum: 2005.02.22 13:27:15 »
Hát hóban nem vezettem mert nincs téli gumim amúgy garázsban állt.
1 litert öntöttek bele ha jól láttam a számlát.

Egész évben kevesebbet mentem a kocsival csak 8000 km-t az első éves 16ezerhez nézve ez azért lényegesen kevesebb.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: probléma
« Válasz #152 Dátum: 2005.02.22 13:51:26 »
Idézetet írta: "ovidiu"
Kicsit szomorú vagyok :( Egy éves corollámon előjött egy probléma, amiről egyelőre nem tudom, hogy mi lehet. A jelenség a következő: Ha teljesen kitekerem a kormányt (mindegy milyen irányba) és elindulok hangos recsegő/ropogó/kattogó hangot hallani. Remélem nem lesz nagy gond és persze, hogy garanciális. Holnap megyek a SUPER-hez.
Tapasztalt már valaki ilyet :?:

Honnan jön a hang? Ha nem a kerekek felől, akkor ez teljesen normális dolog: a kormányszervo hangja.
music     

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re: probléma
« Válasz #153 Dátum: 2005.02.22 17:23:39 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "ovidiu"
Kicsit szomorú vagyok :( Egy éves corollámon előjött egy probléma, amiről egyelőre nem tudom, hogy mi lehet. A jelenség a következő: Ha teljesen kitekerem a kormányt (mindegy milyen irányba) és elindulok hangos recsegő/ropogó/kattogó hangot hallani. Remélem nem lesz nagy gond és persze, hogy garanciális. Holnap megyek a SUPER-hez.
Tapasztalt már valaki ilyet :?:

Honnan jön a hang? Ha nem a kerekek felől, akkor ez teljesen normális dolog: a kormányszervo hangja.


Érdekes, hogy most mentem az autóval és már most nem hallattszott a hang! Pedig elég erős kattogás volt! Az tutti, hogy nem a kormányszervó csinálta, hanem valami a futóművel volt, de mi azt nem tudom...
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: probléma
« Válasz #154 Dátum: 2005.02.22 18:35:14 »
Idézetet írta: "ovidiu"
Idézetet írta: "ovidiu"
Kicsit szomorú vagyok :( Egy éves corollámon előjött egy probléma, amiről egyelőre nem tudom, hogy mi lehet. A jelenség a következő: Ha teljesen kitekerem a kormányt (mindegy milyen irányba) és elindulok hangos recsegő/ropogó/kattogó hangot hallani. Remélem nem lesz nagy gond és persze, hogy garanciális. Holnap megyek a SUPER-hez. Tapasztalt már valaki ilyet :?:

Érdekes, hogy most mentem az autóval és már most nem hallattszott a hang! Pedig elég erős kattogás volt! Az tutti, hogy nem a kormányszervó csinálta, hanem valami a futóművel volt, de mi azt nem tudom...

Lehet, hogy csak sár, vagy jég darab került bele, ami valahogy kikerült onnan.
music     

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Szerviz
« Válasz #155 Dátum: 2005.02.23 09:49:33 »
Én is ezt mondtam hiszen most nem csoda ha befagy valami a kerékhez és az koptatja, dörzsöli. Mindenesetre enekem eszem ágába se jutna a féltengely inkább alánéznék kifordított kormánynál.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #156 Dátum: 2005.02.23 17:50:32 »
Idézetet írta: "whis"
A felszámított másfél órát nagyon korrektnek tartom, a legtöbb helyen szerintem ennél többet számolnak  :roll:

Kötelezően megadott óraszámok vannak a Toyotánál - azaz egy munka mennyi időbe telik, mennyit szabad érte felszámolni. Ezért _elméletileg_ mindenhol azonos óraszámnak kellene lennie.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Szerviz
« Válasz #157 Dátum: 2005.02.24 16:49:50 »
Leírom akkor a konkrét árakat:

pollenszűrő: 5.700 Ft
mobil fékolaj dot 4: 1.768 Ft
levegőszűrő: 4.324 Ft
ablakmosó koncentrátum, téli: 688 Ft
mobil 1 rally formula 5w-50 motorolaj: 14.708 Ft
olajszűrő: 1.971 Ft
tömítés: 172 Ft

javasolt műveletek: kerekek összeforgatása, fékek,
levegőszűrő, (pollenszűrő) tisztítása: 2.500 Ft

Corolla 30.000-es szervíz: 6.500 Ft

Összesen: 38.331 Ft
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re: probléma
« Válasz #158 Dátum: 2005.02.24 18:02:04 »
Idézetet írta: "music"
Lehet, hogy csak sár, vagy jég darab került bele, ami valahogy kikerült onnan.


IGEN latyak és a só: Megoldódott a Problémám: a kerék és tengely csatlakozásánál van 2 gumi harang ami összeér, azek a sós víz és a latyak miatt kiszáradtak és a surlódás okozta a hangot. A szervizben ráfújtak wd40 sprével és megszünt a hang  Tehát nem féltengely - furcsa is lett volna egy 1 éves corollától!

_________________
üdv,
O.
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Szerviz
« Válasz #159 Dátum: 2005.02.24 19:37:11 »
Örülök, hogy megoldódott a problémád. Ismét beigazolódott, hogy milyen apróságok mekkora riadalmat tudnak kelteni :D
Anno a starlettel jártam úgy, hogy állandóan felment a vízhőfokmérő. De úgy véletlenszerűen.  Termosztátot, ventillátorkapcsoló-gombát cseréltünk, hűtőt átmosattuk, vízpumpát leszedtük és átnéztük...  és kiderült a végén, hogy csak egy testkábel nem jól érintkezett, 10 perc alatt orvosolható volt a baj  :x    :D   Azért csak Toyota  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Szerviz
« Válasz #160 Dátum: 2005.03.06 17:40:58 »
Moderálásaim következő "áldozata":
Idézetet írta: "Maxika"
Elküldve: 2004.10.04 15:42:26 Hozzászólás témája: COROLLA GTI 16V 124LE RWD motor kérdés
Felújításra szorul a fenti autómban lévő 4A-GE mocim. Ha tudtok valakit, aki ilyennel foglalkozik, vagy esetleg van eladó 4A-GE motorja, akkor segítsetek. -> zsidomax@yahoo.com Köszönettel
Válasz:
Idézetet írta: "Lymphater"
Elküldve: 2004.10.05 12:52:51
nézz be ide: http://www.performance-tuning.hu/forum

A többi néhány hozzászólás nem ehhez kapcsolódik, és az adok-veszek topicba másoltam őket. (Pár perc múlva).
music     

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Szerviz
« Válasz #161 Dátum: 2005.03.07 20:53:30 »
Sziasztok!

Képzeljétek, most voltam az ajánlott olajcserén, a motort is átmosták, valamint a ablakmosót is feltöltötték.
21831 Ft fizettem. (ToyotaSuper)
ui: Mintha jobban menne! :lol:

Az lenne a kérédésem, hogy olajcsere után jobban húz ,más is tapasztalt ilyet? Vagy csak én érzem így?
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Szerviz
« Válasz #162 Dátum: 2005.03.07 21:10:21 »
Idézetet írta: "Ozvego"
Sziasztok!

Képzeljétek, most voltam az ajánlott olajcserén, a motort is átmosták, valamint a ablakmosót is feltöltötték.
21831 Ft fizettem. (ToyotaSuper)
ui: Mintha jobban menne! :lol:

Az lenne a kérédésem, hogy olajcsere után jobban húz ,más is tapasztalt ilyet? Vagy csak én érzem így?


A jobban húz nem biztos, de mindenesetre jól hallhatóan csendesebb!

-én holnap megyek -igaz  a 60e szervíz kicsit több lesz, kb a duplája.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Szerviz
« Válasz #163 Dátum: 2005.03.07 21:15:10 »
Az én szekeremebe most 3000km körül van. Azt hallottam , hogy érdemes ennyi km körül megejteni egy olajcserét.
Te tényleg sokkal csöndesebb lett! :lol:
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Szerviz
« Válasz #164 Dátum: 2005.03.07 21:34:19 »
Idézetet írta: "Ozvego"
Az én szekeremebe most 3000km körül van. Azt hallottam , hogy érdemes ennyi km körül megejteni egy olajcserét.
Te tényleg sokkal csöndesebb lett! :lol:


Hát az enyémben is 3000 körül van, de nekem eddig senki nem mondta, hogy olajcsere ajánlott (igaz, az emilferinél vettem... :( ), de most megnézem a könyvét..