Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2280548 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

joco812

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Szerviz
« Válasz #10725 Dátum: 2017.12.17 18:09:24 »
Bárdiban 18000Ft kedvezménnyel (40%) a komplett +10000Ftért berakják, de nem nagy kaland ott helyben egy emelővel berakom bármikor meg kellhet még 1l váltóolaj.;-)
GSP-féltengely-szériahiba a rezgéscsillapítógumibaknál törik el-elreped és rozsdás a törés felület, klasszikus anyagfáradás.
Ja és ezen rajta vannak a csuklók, és a gumiharangok is, szóval csak plug and play:).

Bár most nem találom az oldalukon, de ott a Kovács Auto még Szegeden.

UNIX, Brádi és Kovácsauto szerint nem kapható, csak csuló készlet van náluk.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #10726 Dátum: 2017.12.17 18:56:16 »
Hát pedig nekem 1,5 hónapja törött el és a Bárdiból GSP volt és ennyit fizettem +15k az autómentő ami utólag hülyeség volt mert magam beraktam volna:). (megjegyzem baráti áron kaptam meg:))
-azóta fékbetét és tárcsa cserét csináltam a vason és ez még egyszerűbb->jobban jársz ha ott helyben cseréled

Konrád

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #10727 Dátum: 2017.12.17 19:04:10 »
magam beraktam volna:)
Csupàn a külsö, belsö csuklok cseréje is arànylag egyszerü müvelet?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #10728 Dátum: 2017.12.17 19:48:42 »
kerék levesz, féknyereg levesz, féktárcsa levesz, ricnis csavart kalapál, csavaroz légkulccsal, csonkállványt kibuktat-ha érdekel bővebben keress privátban.
Konrád

joco812

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Szerviz
« Válasz #10729 Dátum: 2017.12.18 03:37:06 »
kerék levesz, féknyereg levesz, féktárcsa levesz, ricnis csavart kalapál, csavaroz légkulccsal, csonkállványt kibuktat-ha érdekel bővebben keress privátban.
Egyszerűnek hangzik az első berohadt csavarig.  ::)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #10730 Dátum: 2017.12.18 12:11:39 »
Egyszerűnek hangzik az első berohadt csavarig.  ::)
Pedig nem nehéz, de döntse el ki-ki melyik utat járja. (nem igazán értelek, mivel ez a legolcsóbb variáció amit vázoltam)

A féltengely komplett szóval a szétszedésre én se vállalkoztam volna, az már pepecselős meló-én dobom ki a Méhbe:)
Fél óra volt az egész, kiszeded berakod és kész.

Milyen berohadt csavartól félsz... ha berohad, akkor cs lazító, de ezek nem kellenek, bár lehet jobb erőben vagyok mint te a 120kgommal a beigli szezon előtt:)

Mindenesetre sok sikert és kitartást!
PS: az a rezgéscsillapító gumi már az új féltengelyen nincs rajta-ami alatt eltört az enyém.
Konrád

gy.pisti

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #10731 Dátum: 2018.01.02 14:20:03 »
Sziasztok,

E15-ös corollába (1,6 benzin) szeretnék fagyálló hűtőfolyadékot cserélni. A  gyárin kívül tudtok ajánlani valami más alternatívát? Az az igazság hogy nem szeretnék 4000 Ft/l áron fagyállót venni bele.

Köszi előre is!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Szerviz
« Válasz #10732 Dátum: 2018.01.02 15:08:58 »
szerintem bármilyen aluprotekt jo bele.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

HJ_VERSO

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10733 Dátum: 2018.01.03 20:18:20 »
Tisztelt Fórumozók!

Boldog Újévet kívánok!

Új vagyok a fórumon, 3 hete egy COV 1,8 VVT tulajdonosa.
Sürgösen segítségre van szükségem. Az auto 500 km-en majd 2 liter olajat fogyasztott el. Füst nincs és látható olajszivárgás sincs. Van egy biztosítás 30 napra, ami motor vagy váltó meghíbásodásra szól. Felvettem a kapcsolatot a kereskedővel aki megígérte, hogy orvosolják a problémát, de nem találunk szervízt, aki számlaképes és vállalná a motor gyűrűzését és szelepek (szelepszárszimeringek) felújítását. Az idő sürget, mert január 12.-én lejár ez a bíztosítás és utána már a kereskedő eláll az ügytől.
Segítsetek, Budapest vagy környékén egy megbízható számlaképes szervízt találni, aki vállalná a javítást.

Üdvözlettel: Józsi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Szerviz
« Válasz #10734 Dátum: 2018.01.03 20:53:52 »
Szia!
Nem értem a problémát.
A 01.12. után mitől állna el a kereskedő? Addig írásban ( szigorúan!) kell bejelenteni a garanciális igényt. Az már utána külön megállapodás kérdése, hogy ki, mit intéz a javítás ügyében.
Ezzel az erővel azzal is próbálkozhatna kibújni, hogy nem 3 helyről viszel javítási árajánlatot.
Egyébként meg majd megy az alkudozás arról, hogy neki drága a gyári alkatrész?
Legjobban akkor jársz, ha még melegében visszacsinálod az üzletet. Utána úgy javíttat ahogy akar.
A rendszám megosztásának meg a következő kuncsaft jelölt örülne.

HJ_VERSO

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10735 Dátum: 2018.01.03 21:12:43 »
Ez egy 30 napos biztosítás, ami jan 12. után már érvénytelen. Természetesen a kereskedő ígérget, de mindenképp igénybe akarja venni a javításhoza biztosítást.
Visszacsinálni nem tudom, mert egy autót adtam cserébe, amit már eladtak. Nem ismerem a jogi buktatókat. Ha találnánk egy szervízt aki a gyűrűzést vállalná, akkor jól járnék, egyébként bukás lesz. Az eddig keresett szervízek túlterheltség miatt nem vállalják.
Kérdés: ki kelle-e emelni a motort a COV-ból a gyűrűzéshez?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Szerviz
« Válasz #10736 Dátum: 2018.01.03 21:25:01 »
Szerintem olvasd el még párszor a biztosítási szerződést. A határidő az igénybejelentés idejére vonatkozik, nem addig kell leadni a számlát.
Az írásbeli bejelentési kötelezettségednek mindenképp tegyél eleget ( másodpéldány érkeztetve, kicsinyítős fax, vagy tértivevényes levél).
Azt is jó lenne tudni, kik a szerződő felek? Te és a Biztosító vagy a nepper és a Biztosító? A bejelentést annak megfelelően kell tenni.

Az adásvételnél nyilván megállapításra került a régi kocsi beszámítási értéke. Szerződés nélkül azt sem lehetett eladnod, a szerződés egyik kötelmi eleme pedig a vételár.

Szétbontás nélkül hólyagjóslás kategória azt állítani, hogy az említett munkák elégségesek, maximum feltételezni lehet.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.03 21:33:02 írta Agyarka »

HJ_VERSO

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10737 Dátum: 2018.01.03 21:34:13 »
Köszönöm a választ.
A bíztosítás a biztosító és a nepper között köttetett.
Sem az előző autó adásvételi szerződésében sem pedig a COV adásvételi szerződésében
nincs belefoglalva a vételár. A jóhiszeműségemet használták ki, én hittem és valahol még most is bízakodom a hozzáállásukban. Most azon múlik, találunk-e szervízt vagy nem. Ez lenne most a legsürgösebb.

Üdv. Józsi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Szerviz
« Válasz #10738 Dátum: 2018.01.03 21:57:15 »
Az írásbeli bejelentéseden múlik, már ha egyáltalán van biztosítás.
Az adásvétel kötelező kelléke a vételár, a dátum, a km és a jámű valamint a szerződő felek adatai. Úgy rémlik ezek nélkül átiratni sem lehet. A kapott és ellenőrzött számla ( amennyiben az összeg azonos) sokat segít a dolgon.

Nem értem miért jó vkiknek a saját kárukra támogatni a neppereket.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.03 22:02:53 írta Agyarka »

HJ_VERSO

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10739 Dátum: 2018.01.03 22:13:48 »
A vételáron kívül minden adat benne van. Valaki azt mondta, hogy a vételár nem kötelező tétel. De az átírás megtörtént enélkül is.

Fél éve kerestem egy COV-ot egy gk. beszámítási lehetőséggel. Ez most így összejött, hát nem hagytam ki. Egyébként a motor szépen jár, a gk. rozsdamentes és rendben van, csak az olajfogyasztás jelent meg 3 hét és 500 km használat után. Ezt nem lehetett előzőleg felderíteni.
Itt a fórumon olvastam, hogy többen is voltak olajfogyasztási problémával, amit gyűrűzéssel megoldottak.