Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2288568 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Szerviz
« Válasz #10605 Dátum: 2017.06.09 18:32:05 »
Sziasztok!
Érdeklődnék közületek van valakinek tapasztalata a Veszprémi szervízzel? Váltóban is szeretnék olajat cseréltetni és mostanában előjött még egy problémám vezérműtengely jeladó hiba. Kb két havonta világít a sárga lámpa ismerőssel kiüttetem a hibakódot de most már kezd idegesíteni. Autóban  jelenleg 56.000km van.
Veszprémi szervíz megbízható?
Válaszokat előre is köszönöm. ::)
Üdv: Robi
Lehet, hogy már késő de én legalább 4-5 évig hordtam a vp-i szervízbe a COV-ot(garancia 5 éve után!) és meg voltam elégedve velük.

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Szerviz
« Válasz #10606 Dátum: 2017.06.14 18:12:59 »
Ma volt pont egy hete (szerda), hogy leadtam az autót javításra a Toyota szakszervizbe. Hétfőn érdeklődtem, azt mondták már megy az autó, csak alapjárata nincs. (Eddig is ment, hisz én mentem vele oda, csak alapjárata nem volt) Leengedték a benzint, és tettek bele másikat, de nem értik mi a baja. Na, mindegy, csak jó legyen, de szerintetek mennyi az az eltelt idő, amikor az elégedetlenkedjek, hogy na, mi van már?!

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Szerviz
« Válasz #10607 Dátum: 2017.06.19 11:32:58 »
Rövid kettő hét és ma kész lett az autóm, állítólag egy vákuum cső volt eldugulva. Viszont rendeltek hozzá benzinszűrőt, mert azt állítólag a Toyota visszahívásban cseréli az ilyen típusú Corollánál. Majd értesítenek és azt mondták kb. kettő óra lesz a szerelése..

p2pp2p

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Szerviz
« Válasz #10608 Dátum: 2017.06.19 21:24:34 »
30.000 km van benne a váltó olajban, mint kiderült.
Most ott tartunk, hogy Kuplung Szett csere lesz majd vmikor.

Mint az olajok általában ez is vallás kérdése. Én Toyota 75W olajat tetetek bele, ezt ajánlották a márkaszervízben és már a második adag van benne (60 ezrenként csere).
Ehhez a váltóhoz ez nem gyári ajánlás, viszont a 6 sebességeshez igen. Nekem bevált, sokkal finomabb vele a váltó.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Szerviz
« Válasz #10609 Dátum: 2017.06.28 19:03:41 »
garancia-szervíz kérdés szervizesekhez.
Hogy van az új autó garancia helyhez kötve? Konkrétan, a balga/belga autóban majd 10e km van most és remélhetően belemenne egy 5e km-es körút augusztusban amiben kb 3500 km-nél érnénk hazai vizekre. Azaz, valószínűen mire visszaérnénk Belgiumba átmenne már a 15- ezren. Ez első év amúgy csak októberben jár le.
Köszi!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #10610 Dátum: 2017.06.29 10:00:27 »
garancia-szervíz kérdés szervizesekhez.
Hogy van az új autó garancia helyhez kötve? Konkrétan, a balga/belga autóban majd 10e km van most és remélhetően belemenne egy 5e km-es körút augusztusban amiben kb 3500 km-nél érnénk hazai vizekre. Azaz, valószínűen mire visszaérnénk Belgiumba átmenne már a 15- ezren. Ez első év amúgy csak októberben jár le.
Köszi!
Kérdezd meg a szervízt, márkafüggő. Nálunk a Toyotánál annyira talán nem szigorú, de lehet, hogy ez szervíztől is függ. Skodánál igen szigorú (feleségemet elég rendesen kiosztották amikor odavitte a szervízbe a Skodáját és valami 60-100 kilométerrel volt túl a 30ezren), de például a Fordnál is elég laza volt (Fordnál 1-2 ezer kilométerrel volt benne több, és nem szóltak rá semmit, gond nélkül bepecsételték).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

nemcsak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Szerviz
« Válasz #10611 Dátum: 2017.06.30 19:28:41 »
Sziasztok!

Lehet rossz helyre írok akkor bocsánat  ::)

Toyota Auris 1.4 D4D -vel valaki tapasztalt-e olyat hogy a P/S , ABS , BRAKE warning egyszerre világít illetve a kilóméter óra nem megy de a fordulatszámmérő okés. Ha beindítom akkor minimális szervózás van , mert álló helyzetben nem lehet tekerni de beindítva valamennyivel könnyebb.


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Szerviz
« Válasz #10612 Dátum: 2017.07.01 21:21:14 »
garancia-szervíz kérdés szervizesekhez.
Hogy van az új autó garancia helyhez kötve? Konkrétan, a balga/belga autóban majd 10e km van most és remélhetően belemenne egy 5e km-es körút augusztusban amiben kb 3500 km-nél érnénk hazai vizekre. Azaz, valószínűen mire visszaérnénk Belgiumba átmenne már a 15- ezren. Ez első év amúgy csak októberben jár le.
Köszi!

Most az a kérdés, hogy elfogadják e azt, ha magyar szervizben végzik a szervizt?

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Szerviz
« Válasz #10613 Dátum: 2017.07.01 22:45:57 »
Elvileg, az EUn belül el kellene fogadni....és végül is ez a gyártótól kellene, hogy függjön és nem attól, hogy egy szervízben mit gondolnak. Ezért szeretném tudni, hogy mi az otthoni tapasztalat, mielőtt itt rákérdezek.

toocool

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Szerviz
« Válasz #10614 Dátum: 2017.07.06 20:02:19 »
Sziasztok!

1.4-es VVT-I Aurisom van. 4ZZ-FE motor. Kérdésem: Üzemanyagszűrőt kell/lehet ebben cserélni? Másik: Váltóolajat lehet cserélni?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #10615 Dátum: 2017.07.06 21:58:26 »
Sziasztok!

1.4-es VVT-I Aurisom van. 4ZZ-FE motor. Kérdésem: Üzemanyagszűrőt kell/lehet ebben cserélni? Másik: Váltóolajat lehet cserélni?
Üzemanyagszűrővel nem kell foglalkozni, és eléggé nehéz helyen is van.
Váltóolaj: ha jól tudom nem kötelező, de ajánlás van rá és ez alapján a szervízek gyakorlata az, hogy 60 ezrenként cserélik.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

toocool

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Szerviz
« Válasz #10616 Dátum: 2017.07.07 10:29:57 »
Értem. A szűrő hol van? Csak, mert nálunk sajnos bevett szokás, hogy inkább tankolnak 20× 2 ezeré', mintsem teletankolják a kocsit, és gondolom jó mocskos lehet már.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #10617 Dátum: 2017.07.07 11:36:17 »
Értem. A szűrő hol van? Csak, mert nálunk sajnos bevett szokás, hogy inkább tankolnak 20× 2 ezeré', mintsem teletankolják a kocsit, és gondolom jó mocskos lehet már.
Valahol a hátsó ülés alatt. Olyan helyen, ahová nem kell nyúlni, mert úgysem szükséges cserélni. Pár éve egyik fórumtárs, aki már nincs itt a fórumon kiszedte, és teljesen felesleges volt, mert azt mondta tényleg nem kell cserélni, illetve olyan durva szűrő (nagylyukú), hogy nem is ér túl sokat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Szerviz
« Válasz #10618 Dátum: 2017.07.07 13:47:10 »
Nekem ugyan 2008-as évjáratú E15 Corollám van, de abban éppen tegnap előtt cserélték visszahívásos garanciában a tankban lévő aktív szénszűrős benzinszűrőt, meg azt a szűrőt ami a szivattyúra van szerelve. (Egy viszonylag nagy műanyag doboz csövekkel.)Az üza szűrőt valóban nem szokták szennyeződés miatt cserélni, mert ugyan lehet kapni a szivattyúval együtt adják, vagy külön, de akkor rá kell szerelni a szivattyúra, de csereperiódusra az az autó élettartamát jelölik meg.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #10619 Dátum: 2017.07.07 14:19:05 »
Nekem ugyan 2008-as évjáratú E15 Corollám van, de abban éppen tegnap előtt cserélték visszahívásos garanciában a tankban lévő aktív szénszűrős benzinszűrőt, meg azt a szűrőt ami a szivattyúra van szerelve. (Egy viszonylag nagy műanyag doboz csövekkel.)Az üza szűrőt valóban nem szokták szennyeződés miatt cserélni, mert ugyan lehet kapni a szivattyúval együtt adják, vagy külön, de akkor rá kell szerelni a szivattyúra, de csereperiódusra az az autó élettartamát jelölik meg.
Mondjuk ez az autó élettartama nekem mindig kicsit furcsa... Mint a vezérműláncnál, de ott igaz is. Ha vége, akkor vége a motor élettartamának is  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...