Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2337279 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

sly

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
vettem corollát
« Válasz #1050 Dátum: 2007.11.24 21:25:55 »
Sziasztok tegnap vettem egy 95-ös 1.3as corollát, nem a 16szelepes, kereskedõtõl vettem és otthon amint vizsgálódtunk észrevettem hogy a hûtõvíz iszonyúan fekete és koszos valamint a kiegyenlítõtartájban 3cm vastagon állt a az alján valami rozsdabarna színû kövület ami hosszas ütögetés,öblögetés után sikerült eltávolítani.Szóval sokszor átmostam a hûtõrendszert és végül sima víz helyett fagyálló+desztillált vizet kapot viszont fordulaton enyhén buborékol a kiegyelnítõtartály de alapjáraton nem és mintha a megvételnél jobban "kotyogna" most így a motor alapjáraton.annyi lenne a kérdésem hogy ha minden igaz ez biztos hengerfejes lenne?? nem tartom elképzelhetetlennek mivel igen áron alul 350.000ért vettem vizsga nélkül és kívül belül makulátlan állapotban, 4el.ablakkal, szervóval valamint nagyon megszerettem ennek ellenére, csak nem tudom ennek mennyi a jav.költsége mivel ugye toyota nem olcsó hozzá semmi.valamint hogy a az enyhe alapjáratos kotyogás csapágy lenne e amit nem értek hiszen megvétalnél nem volt hangja..segítséget elõre is köszi

sly

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
durva
« Válasz #1051 Dátum: 2007.11.24 21:37:22 »
Idézetet írta: "csaszi"
Sakurába ne vigyétek!!! Úgy cseréltek fék betétet, hogy a kerékõr csavar kulcs nálam maradt. A többirõl nem is beszélve.



volt egy osztálytársam középiskolában aki úgy cserélt hondákban vezérmûszíjat hogy letörölgette a vezérmûszíj mûanyag takaró borítást, igaz én csak egy ilyet láttam tõle de ezt a heverja civicjén csinálta meg majd felmarkolta a pénzt és alõtte még üvegen hajtotta a vársban miközben mi is benne ültünk...mondjuk amíg mi ladákról meg szakadt golfokról álodoztunk akkoriban õ 98as bákaszemû civical járt már akkor is 18évesen...így lehet ilyen nemhogy a haverommal de még egy idegennel sem tennék meg és sajnálnám a civic-et is mert a toyotához hasonlóan az is egy remekmû..

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #1052 Dátum: 2007.11.24 21:38:44 »
Idézetet írta: "mozso"

Volt ugye egy apro horpadasom a gephazteton, emiatt lakatoltak es ujrafujtak. Az elso probalkozas katasztrofalis lett (+ az extra horpadas). Most kaptam vissza a kocsit, ingyen lefujtak ujra a gephaztetot (+ megpoliroztak hogy sotetebb legyen - hmmmm) es adtak ingyen csereautot. Ez idaig nagyjabol rendben lenne, a szin is jobb.

DE nem azonos meg most sem es nem picit zavar hogy este is latom a szinkulonbseget es nappal is, akarhogyan nezem + iszonyu huplis a lakkozas a serulesmentes elemekhez kepest.

Azt hiszem nem nagyon lenne etikus es persze hatekony sem ujra visszamennem ugyanabba a markaszervizbe es harmadszor is lefujatni, hiszen eddig kettobol ketszer nem sikerult, hiaba a pozitiv hozzaallas a szerviz reszerol.

Azt tudom hogy az 1C0-as szinkodnak vagy 7 kulonfele arnyalata van, azt is tudom az en automon melyik van (1C0 GE(lber), azaz sargasabb).

Sokan mondtak sokfelet, de egyszeruen nem tudom elhinni, hogy egy apro horpadas miatt az auto felet ujra kelljen fujni, hogy ne lassam a szinkulonbseget.

Legyszives mondjatok egy olyan helyet, ahol fizetes elleneben elo tudjak allitani a gyari szint es nagyjabol a gyari lakkozasi minoseget, mert iszonyuan zavar a dolog.


Átérzem :alright:  nekem is ez volt, a "sötétítõ polírozást" (nevetséges :szemforgat: ) és az újrafényezést csípõbõl kihagytam, attól csak rosszabb lesz...

Az igazat megvallva nemcsak a festéken hanem a technológián IS múlik, ha találsz olyan fényezõt aki megfelel minden kritériumnak akkor nekem is szólj majd! :rolleyes:

Én különben sokáig azon gondolkoztam (nem röhögni :) ) hogy veszek inkább egy bontott, színben passzoló gyári elemet, aztán simán csere, mint itt bohóckodni újrafényezni 1000mikronos festékvastagságot csinálni, de ez van, legalább az vígasztal hogy nem mindig látni az elütést, ha premierbe kapja a napfényt/erõs fényt akkor, amúgy viszonylag ok... viszonylag :?

Peti

  • Vendég
Re: durva
« Válasz #1053 Dátum: 2007.11.24 21:42:33 »
Idézetet írta: "sly"

volt egy osztálytársam középiskolában aki úgy cserélt hondákban vezérmûszíjat hogy letörölgette a vezérmûszíj mûanyag takaró borítást, igaz én csak egy ilyet láttam tõle de ezt a heverja civicjén csinálta meg majd felmarkolta a pénzt és alõtte még üvegen hajtotta a vársban miközben mi is benne ültünk...mondjuk amíg mi ladákról meg szakadt golfokról álodoztunk akkoriban õ 98as bákaszemû civical járt már akkor is 18évesen...így lehet ilyen nemhogy a haverommal de még egy idegennel sem tennék meg és sajnálnám a civic-et is mert a toyotához hasonlóan az is egy remekmû..


Ez durva... :shock:
Ilyen "letörölgetõs cserét" olaj, levegõszûrõnél szoktak akik szoktak, de ez azért nagyon kemény... :?

Peti

  • Vendég
Re: vettem corollát
« Válasz #1054 Dátum: 2007.11.24 21:45:51 »
Idézetet írta: "sly"
Sziasztok tegnap vettem egy 95-ös 1.3as corollát, nem a 16szelepes, kereskedõtõl vettem és otthon amint vizsgálódtunk észrevettem hogy a hûtõvíz iszonyúan fekete és koszos valamint a kiegyenlítõtartájban 3cm vastagon állt a az alján valami rozsdabarna színû kövület ami hosszas ütögetés,öblögetés után sikerült eltávolítani.Szóval sokszor átmostam a hûtõrendszert és végül sima víz helyett fagyálló+desztillált vizet kapot viszont fordulaton enyhén buborékol a kiegyelnítõtartály...


A leírtak alapján elképzelhetõ, a béka a kiegyenlítõben gyanús, de az olajiszapos-dzsuvás hûtõvíz se kecsegtet sok jóval...

Amúgy hogy lecserélted a vizet nem lehet csak levegõs volt a rendszer, vagy csinálja mostanság is???

sly

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: vettem corollát
« Válasz #1055 Dátum: 2007.11.24 21:57:18 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "sly"
Sziasztok tegnap vettem egy 95-ös 1.3as corollát, nem a 16szelepes, kereskedõtõl vettem és otthon amint vizsgálódtunk észrevettem hogy a hûtõvíz iszonyúan fekete és koszos valamint a kiegyenlítõtartájban 3cm vastagon állt a az alján valami rozsdabarna színû kövület ami hosszas ütögetés,öblögetés után sikerült eltávolítani.Szóval sokszor átmostam a hûtõrendszert és végül sima víz helyett fagyálló+desztillált vizet kapot viszont fordulaton enyhén buborékol a kiegyelnítõtartály...


A leírtak alapján elképzelhetõ, a béka a kiegyenlítõben gyanús, de az olajiszapos-dzsuvás hûtõvíz se kecsegtet sok jóval...


akkor még meglátom mi lesz mert 50.000 nincs még kifizetve az autóért lehet megmondom engedjen le az 50bõl egy hegerfej felújítást vagy lehet megúszom egy hengerfej tömítéssel ha szerencsém van, bár nem tudom mennyiért újjítják fel vagy mennyi egy bontott?? na midegy kicsit megszívtam de mivel sokkal olcsóbb volt így még valamennyire belefér ha tudom csatolom a hirdetést....ezen kívül szinte biztos hogy termosztátos mivel nincs fûtés és hideg a termosztát utáni csõ valamint nem mûködik a kp-zár sem..itt a hirdetés remélem sikerült csatolni illetve mondjátok meg a szar üzletet csináltam..:( innen is üdvözlöm az õszinte, remdes,jóindulatú kereskedõket...már ha van ilyen:)

http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1655464&command=ugras

tdraskovics

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: 60 ezres szervíz
« Válasz #1056 Dátum: 2007.11.25 11:10:57 »
Idézetet írta: "Peti500"

Nagyon egyszerû a dolog, elmész egy maszek szervizbe, ott rámérnek a fékfolyadékodra, és egybõl kiderül hogy igaz e a számlás maszlag vagy tényleg nem cserélték le...




Köszi a tanácsot ! Bocs , de a Ladám óta sem maszek szervízben nem jártam , meg a magam végezte javításokat is elhagytam,
úgyhogy nem gondoltam , hogy a fékfolyadék nedvességtartalma  viszonylag egyszerûen mérhetõ  :oops:
Egy másik kérdés : azt is közölték , hogy enyhén szivárog a vízpumpám , amit persze azonnal cseréltek volna...
(miután állítólag lecserélték a hûtõfolyadékot :hmm: ...) Nem mentem bele :kacsint: ...Sajnos otthon nem sikerült felfedeznem a szivárgás helyét (?), úgyhogy mindenképp felkeresek egy másik szervízt.
Normáli lehet 43e kilométer után egy ilyen hiba ? És ha igen , mennyire hirtelen adja meg magát a vízpumpa ?
A Ladánál azonnal (annak idején 3x cseréltem :robbanfej: ). De hát ez egy  :toy:  ! ( :elkeseredett: )
dom

Peti

  • Vendég
Re: 60 ezres szervíz
« Válasz #1057 Dátum: 2007.11.25 15:07:55 »
Idézetet írta: "tdraskovics"

Egy másik kérdés: azt is közölték , hogy enyhén szivárog a vízpumpám , amit persze azonnal cseréltek volna...
(miután állítólag lecserélték a hûtõfolyadékot :hmm: ...) Nem mentem bele :kacsint: ...Sajnos otthon nem sikerült felfedeznem a szivárgás helyét (?), úgyhogy mindenképp felkeresek egy másik szervízt.
Normáli lehet 43e kilométer után egy ilyen hiba ?


Normálisnak nem nevezném, a szivárgást amúgy felesleges keresned, ha valahol elmegy a víz, a tágulásin úgy is észre fogod venni. :wink:

Peti

  • Vendég
Re: vettem corollát
« Válasz #1058 Dátum: 2007.11.25 15:16:04 »
Idézetet írta: "sly"


akkor még meglátom mi lesz mert 50.000 nincs még kifizetve az autóért lehet megmondom engedjen le az 50bõl egy hegerfej felújítást vagy lehet megúszom egy hengerfej tömítéssel ha szerencsém van, bár nem tudom mennyiért újjítják fel vagy mennyi egy bontott?? na midegy kicsit megszívtam de mivel sokkal olcsóbb volt így még valamennyire belefér ha tudom csatolom a hirdetést....ezen kívül szinte biztos hogy termosztátos mivel nincs fûtés és hideg a termosztát utáni csõ valamint nem mûködik a kp-zár sem..itt a hirdetés remélem sikerült csatolni illetve mondjátok meg a szar üzletet csináltam..:( innen is üdvözlöm az õszinte, remdes,jóindulatú kereskedõket...már ha van ilyen:)



De csinálja még most is???
Nem lehet csak a hûtõ felöntése miatt jött ki a levegõ??? :hmm:

sly

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: vettem corollát
« Válasz #1059 Dátum: 2007.11.26 14:10:49 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "sly"


akkor még meglátom mi lesz mert 50.000 nincs még kifizetve az autóért lehet megmondom engedjen le az 50bõl egy hegerfej felújítást vagy lehet megúszom egy hengerfej tömítéssel ha szerencsém van, bár nem tudom mennyiért újjítják fel vagy mennyi egy bontott?? na midegy kicsit megszívtam de mivel sokkal olcsóbb volt így még valamennyire belefér ha tudom csatolom a hirdetést....ezen kívül szinte biztos hogy termosztátos mivel nincs fûtés és hideg a termosztát utáni csõ valamint nem mûködik a kp-zár sem..itt a hirdetés remélem sikerült csatolni illetve mondjátok meg a szar üzletet csináltam..:( innen is üdvözlöm az õszinte, remdes,jóindulatú kereskedõket...már ha van ilyen:)



De csinálja még most is???
Nem lehet csak a hûtõ felöntése miatt jött ki a levegõ??? :hmm:



azóta megnézte egy ismerõs szerelõ és azt mondta szinte 99% hogy nem hengerfejes...igazából nagy levegõáramlásról nincs szó meg az olaj sem fehér vagy habos...de a termosztát az biztosan rossz és emiatt a fûtés is mert az nincs, meg a hátsõ szilent miatt ad ki hangot kátyunál de ezek beleférnek ennyiért..de azért köszi annak aki foglakozott a dologgal...:) és remélem még sok gondtalanm kilómétert belerakok még ahogy eddig a suzukikba is mert hiába szídják annál megbízhatóbb autó sztem nem igazán van és még az alkatrész is nagyon olcsó hozzá már ha egyáltalán tönkremegy benne valami mert nekem még a 13évesen sem volt semmi csak bedobtam a kulcsot és beindult, ezért akartam ezután toyotát...

sly

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Szerviz
« Válasz #1060 Dátum: 2007.11.27 22:45:34 »
nem tud valaki esetleg 95ös corollához/55kw/ valamilyen robbantott szerkezeti rajzot vagy emailben átküldhetõ szerelési kézikönyvet..? ha esetleg igen nagyon megköszönném..

mizo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
150ezres szervíz
« Válasz #1061 Dátum: 2007.11.28 11:40:57 »
Sziasztok!
Remélem, itt tudtok segíteni.
Az érdekelne, hogy a 98-as (lásd adatlap) corollámon milyen alkatrészek cseréjét, ellenõrzését, stb. kellene végrehajtani a 150 ezredik km-nél. Szakszervízbe nem akarom vinni, amit lehet én akarok megcsinálni, vagy a szerelõm, akiben megbízom. Problémám nincs az autóval, de azért az elõírt dolgokat szeretném megcsinálni.
Vagy ha esetleg van ötletetek, hogy honnan tudhatom meg ezeket az infókat, azt szívesen fogadom.
Köszönöm,
Üdv,
Zoli

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: 150ezres szervíz
« Válasz #1062 Dátum: 2007.11.29 23:05:28 »
Idézetet írta: "mizo"
Sziasztok!
Remélem, itt tudtok segíteni.
Az érdekelne, hogy a 98-as (lásd adatlap) corollámon milyen alkatrészek cseréjét, ellenõrzését, stb. kellene végrehajtani a 150 ezredik km-nél. Szakszervízbe nem akarom vinni, amit lehet én akarok megcsinálni, vagy a szerelõm, akiben megbízom. Problémám nincs az autóval, de azért az elõírt dolgokat szeretném megcsinálni.
Vagy ha esetleg van ötletetek, hogy honnan tudhatom meg ezeket az infókat, azt szívesen fogadom.
Köszönöm,
Üdv,
Zoli

Olaj mellett hûtõvíz, fékfolyadék, üzemanyagszûrõ és difi olaj. Meg mindenfélék ellenõrzése.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Attila 31
  - Avensis
- Prius

mizo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: 150ezres szervíz
« Válasz #1063 Dátum: 2007.11.30 12:08:52 »
Szia!
Köszönöm szépen a táblázatot.
Nagyon hasznos!

ÜDv,
Zoli

Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "mizo"
Sziasztok!
Remélem, itt tudtok segíteni.
Az érdekelne, hogy a 98-as (lásd adatlap) corollámon milyen alkatrészek cseréjét, ellenõrzését, stb. kellene végrehajtani a 150 ezredik km-nél. Szakszervízbe nem akarom vinni, amit lehet én akarok megcsinálni, vagy a szerelõm, akiben megbízom. Problémám nincs az autóval, de azért az elõírt dolgokat szeretném megcsinálni.
Vagy ha esetleg van ötletetek, hogy honnan tudhatom meg ezeket az infókat, azt szívesen fogadom.
Köszönöm,
Üdv,
Zoli

Olaj mellett hûtõvíz, fékfolyadék, üzemanyagszûrõ és difi olaj. Meg mindenfélék ellenõrzése.

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Szervíz
« Válasz #1064 Dátum: 2007.12.01 17:13:37 »
Sziasztok!

Nem tudom ,hogy jó helyre írok e ,de mentségemre legyen mondva újonc vagyok.
A szervízt amit tudok ajánlani OMSZ( Országos Mentõszolgálat) XIII.ker Mohács utca.
Nekem generátor gondom volt, korrektül megoldották,alkatrészük is van hisz sok a toyota hiace
mentõautó.Bármilyen mechanikai illetve elektromos problémával lehet hozzájuk menni, DE a karosszériás
munkát el kell felejteni!!!(õk mondták) :toy:
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna