Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2281831 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #10350 Dátum: 2016.10.10 21:50:53 »
Nem lehet (részleges) dugulás valamelyik vízkörben?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Remek Elek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10351 Dátum: 2016.10.10 22:02:00 »
Nem lehet (részleges) dugulás valamelyik vízkörben?

Fogalmam sincsen. Beviszem majd valamelyik márka szervízbe, hogy nézzék meg, mi lehet a baja. Bár nincsenek túl jó tapasztalataim a Toyota szervízekről.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Szerviz
« Válasz #10352 Dátum: 2016.10.10 22:26:33 »
Levegős lenne a rendszer? Lehet, nem tudja magát légteleníteni?
Ha a hűtő sapkáját lecsavarod, a hűtő tele van vízzel?

Remek Elek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10353 Dátum: 2016.10.10 22:32:19 »
Levegős lenne a rendszer? Lehet, nem tudja magát légteleníteni?
Ha a hűtő sapkáját lecsavarod, a hűtő tele van vízzel?

A hűtő sapkáját még nem szedtem le, gondoltam, ha a tágulási tartályban van víz, akkor van a hűtőben is. De holnap reggel megnézem.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #10354 Dátum: 2016.12.07 08:54:11 »
Sziasztok!

Ide is beírom, mert micila fórumtárs szokásos bagatellizáló "poénkodásának" (nem!) köszönhetően süllyesztőbe került a hozzászólásom a másik topikban:

Srácok, járó motornál enyhe, de határozott benzinszagot érzek a motortér felől, ha áll az autó (és szintén jár a motor), kissé az utastérbe is beszivárog a szag.
Ez mi lehet?
Volt már ilyen valamelyikőtöknek?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #10355 Dátum: 2016.12.07 10:15:20 »
Srácok, járó motornál enyhe, de határozott benzinszagot érzek a motortér felől, ha áll az autó (és szintén jár a motor), kissé az utastérbe is beszivárog a szag.
Ez mi lehet?
Volt már ilyen valamelyikőtöknek?

Én csak fotel autó szerelő vagyok, de arra gondoltam, hogy végignézném a csöveket és a csatlakozásokat a motortérben. Semmiképp nem frankó így, utána kell menni!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #10356 Dátum: 2016.12.07 13:25:44 »
Sziasztok!

Ide is beírom, mert micila fórumtárs szokásos bagatellizáló "poénkodásának" (nem!) köszönhetően süllyesztőbe került a hozzászólásom a másik topikban:

Srácok, járó motornál enyhe, de határozott benzinszagot érzek a motortér felől, ha áll az autó (és szintén jár a motor), kissé az utastérbe is beszivárog a szag.
Ez mi lehet?
Volt már ilyen valamelyikőtöknek?


A tökéletesen meg(el)fogalmazott kérdésedre, parított zseniális választ vártál? (kaptál)!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #10357 Dátum: 2016.12.07 14:47:23 »
Könyörgöm, ne kezdd itt is!
Ki kért meg Téged arra, hogy a fórum elb*szott nyelvtan-nácija legyél és mindenkit, akinek számodra nem tetszik az írása ilyen szarkasztikus módon "hülyére vegyél"?
Hogy jössz Te ahhoz, hogy a sokszor értelmezhetetlen írásod mellett másoknál trollkodsz fogalmazási (ámde nem banális) hibák miatt?
Nem kell válaszolni, költői kérdésnek szántam!

Csak azért nem megyek (további) személyeskedésbe, mert nem szeretném kidobatni magam a fórumról, kedvelem az itteni társaságot, bár leginkább csak read-only módban vagyok jelen.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.07 14:55:29 írta TCr »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #10358 Dátum: 2016.12.07 17:09:19 »
Sziasztok!

Ide is beírom, mert micila fórumtárs szokásos bagatellizáló "poénkodásának" (nem!) köszönhetően süllyesztőbe került a hozzászólásom a másik topikban:

Srácok, járó motornál enyhe, de határozott benzinszagot érzek a motortér felől, ha áll az autó (és szintén jár a motor), kissé az utastérbe is beszivárog a szag.
Ez mi lehet?
Volt már ilyen valamelyikőtöknek?


Nem volt illen, de mi lehetne poor gáj mint tömörtelen tüzelőanyag hálózat!!??  Tiszta , világos kérdésre várhatsz hasonló választ!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #10359 Dátum: 2016.12.07 17:15:25 »
Könyörgöm, ne kezdd itt is!
Ki kért meg Téged arra, hogy a fórum elb*szott nyelvtan-nácija legyél és mindenkit, akinek számodra nem tetszik az írása ilyen szarkasztikus módon "hülyére vegyél"?
Hogy jössz Te ahhoz, hogy a sokszor értelmezhetetlen írásod mellett másoknál trollkodsz fogalmazási (ámde nem banális) hibák miatt?
Nem kell válaszolni, költői kérdésnek szántam!

Csak azért nem megyek (további) személyeskedésbe, mert nem szeretném kidobatni magam a fórumról, kedvelem az itteni társaságot, bár leginkább csak read-only módban vagyok jelen.

Nem kell személyeskedni, csak csendesen háborogni kussolni, ha nyílvánvaló balgaságot hülyeséget sikerült lekörmölni.
Válts át kombi (ríd és lörn ) módba, megkönnyíti a fogalmazást is és nem sarkall illen kérdések feltevésére sem a nyílvánvaló.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.07 17:22:16 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Szerviz
« Válasz #10360 Dátum: 2016.12.07 21:12:30 »
TCr:
Ha itt off is, de +1

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Szerviz
« Válasz #10361 Dátum: 2016.12.07 21:24:33 »
TCr:
szintén +1

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Szerviz
« Válasz #10362 Dátum: 2016.12.08 01:39:12 »
Sziasztok!

Ide is beírom, mert micila fórumtárs szokásos bagatellizáló "poénkodásának" (nem!) köszönhetően süllyesztőbe került a hozzászólásom a másik topikban:

Srácok, járó motornál enyhe, de határozott benzinszagot érzek a motortér felől, ha áll az autó (és szintén jár a motor), kissé az utastérbe is beszivárog a szag.
Ez mi lehet?
Volt már ilyen valamelyikőtöknek?

autónál még nem,de motornál igen..
tank aktatti benzincső lazult le...nagy melegben szivárgott...
kb3mm helyretolva megszünt a szag.
gyanitom,h nálad is ilyesmi okoz hibát...nyomozd ki honnan jön.
meg a levegöszürö házába is nézz be szürö alá. van e olajsár.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #10363 Dátum: 2016.12.08 08:42:07 »
meg a levegöszürö házába is nézz be szürö alá. van e olajsár.
Ezt nem egészen értem. TCr-nek egy vvt-i motoros Corollája van, a levegőszűrő házba képtelenség, hogy olaj kerüljön. Nagyon messze van a szívótoroktól a szűrőház és EGR szelep sincs benne...elképzelhetetlennek tartom, hogy olaj kerüljön ide...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #10364 Dátum: 2016.12.08 08:45:59 »
meg a levegöszürö házába is nézz be szürö alá. van e olajsár.

Erre nem is gondoltam, köszönöm a tippet!  :flowers:
Tegnap későeste hazaérve annyira volt erőm, hogy átnézzem a telefon lámpájával a motorteret, a blokk hátuljánál (a tűzfal felőli része) látok némi szivárgást, de nem tudom, hogy az olaj, vagy benzin lehet-e. (Lehet-e ott egyáltalán benzinszivárgás?)

Eszembe jutott viszont, hogy itt sokan nagyon dicsérték a ToyoTeamGarage-t, így ma reggel felhívtam őket, kérésükre küldtem email-t is, valószínűleg hétfőn viszem hozzájuk és akkor már át is nézetem.

BTW létezhet, hogy emiatt lett egy kis többletfogyasztás, vagy csak véletlen egybeesés ezzel a k*rvahideggel és ettől ment 7 liter fölé kicsivel? :)
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.08 08:50:07 írta TCr »