Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2337273 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: 30e km szervíz
« Válasz #1035 Dátum: 2007.11.16 10:08:42 »
Idézetet írta: "czsiga"
Sziasztok,

30 000-es szervíz jön nekem is, de valószínûleg 31 000-es lesz, mivel addig nem sikerül szervízbe menni. Mennyiben érinti ez a garanciát?

üdv, Zsiga

Hali,
valszeg semennyire. Ha kötözködnek, elviszed máshová. Ennél sokkal durvább túllépéseken is átlépnek...

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Szerviz
« Válasz #1036 Dátum: 2007.11.16 14:52:22 »
Plussz ,minusz 1000 km megengedett

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Szerviz
« Válasz #1037 Dátum: 2007.11.16 15:58:40 »
Idézetet írta: "England"
Plussz ,minusz 1000 km megengedett


Köszi srácok, remélem így lesz :))
D: 212

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Szerviz
« Válasz #1038 Dátum: 2007.11.17 21:47:15 »
Sziasztok!
Csütörtök reggel csúnya dolog történt. Kint állt a ház elõtt a Corolla, valami barom végighúzta a jobb oldalát, belecsattant a jobb elsõ kerékbe is.  :cry: Tettes nincs meg, enyhén szólva megszívtuk. Az autó eléggé balra húz, illetve a hangja se egészséges. Hétfõn szemlére jön a biztosító (bár értelme az nincs), illetve elvileg délután megy szerelõhöz. Valaki így elõre meg tudja mondani, hogy mi lehet vele, és mire számíthatunk anyagilag?  :cry: Tudom hülye kérdés, de hát esz az ideg, rossz így tétlenül, és még ott a külsõ...fényezés, festés is kell majd úgy láttam, ***a jó. Hátsó ajtó szélénél láttam egy horpadást is, ahol a festék is lejött róla. Szemét egy világ, még most se akarom elhinni, hogy ez megtörtént velünk. Az autó fehér, piros autó tolatott belénk, sõt a visszapillantóját is itt hagyta...
Ha nem jó helyre írtam, akkor sorry.
Hát ennyi.  :banging:
 :toy:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Szerviz
« Válasz #1039 Dátum: 2007.11.17 22:00:29 »
Sajnálom a történteket. Jó nagy prosztó volt az illetõ, hogy csak úgy továbbhajtott. Persze az is lehet, hogy komoly oka volt (drink, bankrablás, lopott kocsi, stb.)
Leírás alapján nehéz pontos javítási költséget mondani, még ha látnánk a kocsit, akkor is lehet meglepi a bontás után.
Elemenként, lakatolással együtt nyugodtan számolhastz 25-30 ezer forinttal. Talán még több is lehet. Szervíz függõ.
Ha a futomû is sérült, akkor még többet készíthetsz. Ha szerencséd van megúszod pár tízezerbõl, ha nagyon peches vagy, akkor akár egy százas is lehet.
Mondom, csak tippelni lehet...

Boxer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Szerviz
« Válasz #1040 Dátum: 2007.11.17 23:42:34 »
Hát azért 25-30 csak nem lesz elemenként a dolog (akkor hagyom is a p...ába). Úgy láttam csak 1 pici helyen horpadt, nem a lakatolás fogja megnyomni a dolgot. Mûszakilag majd meglátjuk. Az biztos, hogy szivesen szétzúznám az arcát az illetõnek...
Ha gondolod\gondoljátok linkelek képeket is.

Satriani

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #1041 Dátum: 2007.11.20 00:21:24 »
Az normális, hogy 120 ezernél az összes féktárcsámat ki kellett cserélni? Körbekérdeztem hirtelen, hasonló évjáratú, más márkájú és típusú autóknál 80-90 ezer körül is elõfordul az ilyesmi.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Szerviz
« Válasz #1042 Dátum: 2007.11.20 08:42:35 »
Idézetet írta: "Satriani"
Az normális, hogy 120 ezernél az összes féktárcsámat ki kellett cserélni? Körbekérdeztem hirtelen, hasonló évjáratú, más márkájú és típusú autóknál 80-90 ezer körül is elõfordul az ilyesmi.


hát az attol függ mennyire kopott, nem?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Szerviz
« Válasz #1043 Dátum: 2007.11.20 10:33:37 »
Idézetet írta: "Satriani"
Az normális, hogy 120 ezernél az összes féktárcsámat ki kellett cserélni? Körbekérdeztem hirtelen, hasonló évjáratú, más márkájú és típusú autóknál 80-90 ezer körül is elõfordul az ilyesmi.


Szerintem normális. Ha visszaemlékszem a különféle nyúzótesztekre, az autók többségénél befigyel a féktárcsa-csere már az elsõ 100 ezer km-en belül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tdraskovics

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
60 ezres szervíz
« Válasz #1044 Dátum: 2007.11.23 21:59:25 »
Sziasztok !

4-éves (60-ezres) szervízem volt , bár csak 43e van az autóban. annak rendje módja szerint bejelentettem
a szakszervízbe , ahova eddig is vittem ... közben kaptam a Toyotától egy levelet , melyben akcióban
kínálják a garanciális idõn túli járgányok idõszakos karbantartását.
Nem rossz !  A 3-as csomag (amely megfelel a 60e -szervíznek) 36094 Ft ami olajcserébõl , pollenszûrõ -, gyertya-,
hûtõfolyadék-, fékfolyadék cserébõl áll , természetesen anyag + munkadíjakkal , + adnak hozzá egy befecsken-
dezõrendszer-tisztító adalékot is.
Telefonálok is a szervízbe , hogy engem ez érdekel , mire közli az ügyintézõ , hogy OK a dolog , de akkor ezt
neki meg kell rendelni (?). Mondtam : rendben , akkor a megbeszéltek szerint viszem a kocsit.
A munka lezajlott , az ígért 1,5 óra helyett kevesebb mint egy óra alatt (hm...), aztán kapom a számlát ,
amin nem szerepelt a hûtõfolyadék , meg a fékolaj , és nem láttam a  befecskendezõrendszer-tisztító adalékot sem ,
azt állítólag a tankba töltötték,  a számlán ez sem szerepelt... A végösszeg persze ezek nélkül is kijött
az akciós 36e- re !(?) No , most otthon megnéztem a hûtõ környékét , a fékek légtelenítõ csavarjait, hát ott
porzott minden ! Szerintetek lehet ilyen "tisztán" folyadékokat cserélni , vagy csak én vagyok paranoiás ?
Esetleg ötlet , hogy mivel nyugtathatom magam ? Elõre is köszi !
dom

Peti

  • Vendég
Re: 60 ezres szervíz
« Válasz #1045 Dátum: 2007.11.24 00:20:20 »
Idézetet írta: "tdraskovics"
Közben kaptam a Toyotától egy levelet , melyben akcióban
kínálják a garanciális idõn túli járgányok idõszakos karbantartását.
Vagy csak én vagyok paranoiás ?



Én nem kaptam ilyen levelet :hmm:  lehet már ismernek :nagymosoly:

Csak gondolom ha nincs a számlán nem is lett cserélve...
Jah, hogy a végösszeg mégis kijött, semmit nem jelent, miért nem kérdeztél rá ott helyben :roll:

Peti

  • Vendég
Szerviz
« Válasz #1046 Dátum: 2007.11.24 00:23:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Satriani"
Az normális, hogy 120 ezernél az összes féktárcsámat ki kellett cserélni? Körbekérdeztem hirtelen, hasonló évjáratú, más márkájú és típusú autóknál 80-90 ezer körül is elõfordul az ilyesmi.


Szerintem normális. Ha visszaemlékszem a különféle nyúzótesztekre, az autók többségénél befigyel a féktárcsa-csere már az elsõ 100 ezer km-en belül.


Sztem is, enyimébe 60van, kicsit több, mint félúton vannak a tárcsák...

tdraskovics

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: 60 ezres szervíz
« Válasz #1047 Dátum: 2007.11.24 09:47:32 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "tdraskovics"
Közben kaptam a Toyotától egy levelet , melyben akcióban
kínálják a garanciális idõn túli járgányok idõszakos karbantartását.
Vagy csak én vagyok paranoiás ?



Én nem kaptam ilyen levelet :hmm:  lehet már ismernek :nagymosoly:

Csak gondolom ha nincs a számlán nem is lett cserélve...
Jah, hogy a végösszeg mégis kijött, semmit nem jelent, miért nem kérdeztél rá ott helyben :roll:



Megkérdeztem , de elkábítottak valami "jövedéki termék ezen a számlán nem szerepeltethetõ, de ettõl minden a
csomagban szereplõ tétel rendben van  , csak nekünk így a jobb" szöveggel. Aztán csak bámultam bután ...
Egyébként a szervízkönyvbe bejegyezték azt is amit a számlán nem tüntettek fel... (Ez nem nagyon gyõzött meg.)
Nem is ez érdekel már, csak az elgondolkodtató , hogy ha mindez megesik egy márkaszervízben akkor most
cc.: 4 éves fékolajjal járok és az azért mégsem olyan , mint mondjuk "elfelejteni" az ablaktörlõ lapát cseréjét !
Részemrõl ennyi volt  a márka szervízhálózatába vetett bizalom...
Ja , nem hinném , hogy jobban ismernek , mint más Toyotást , még nem vettem semmi hasonlót igénybe , de
ezután nem is fogok . A márkakereskedés meg (ahol az autót vettem , és 4-évig szervizeltettem ) vesztett egy
potenciális vevõt néhány ezer forintos nyerészkedés  miatt!
 
dom

Peti

  • Vendég
Re: 60 ezres szervíz
« Válasz #1048 Dátum: 2007.11.24 18:09:23 »
Idézetet írta: "tdraskovics"

Megkérdeztem , de elkábítottak valami "jövedéki termék ezen a számlán nem szerepeltethetõ, de ettõl minden a
csomagban szereplõ tétel rendben van  , csak nekünk így a jobb" szöveggel. Aztán csak bámultam bután ...
Egyébként a szervízkönyvbe bejegyezték azt is amit a számlán nem tüntettek fel... (Ez nem nagyon gyõzött meg.)
Nem is ez érdekel már, csak az elgondolkodtató , hogy ha mindez megesik egy márkaszervízben akkor most
cc.: 4 éves fékolajjal járok és az azért mégsem olyan , mint mondjuk "elfelejteni" az ablaktörlõ lapát cseréjét !


Nagyon egyszerû a dolog, elmész egy maszek szervizbe, ott rámérnek a fékfolyadékodra, és egybõl kiderül hogy igaz e a számlás maszlag vagy tényleg nem cserélték le...



Idézet
Ja , nem hinném , hogy jobban ismernek , mint más Toyotást , még nem vettem semmi hasonlót igénybe , de
ezután nem is fogok . A márkakereskedés meg (ahol az autót vettem , és 4-évig szervizeltettem ) vesztett egy
potenciális vevõt néhány ezer forintos nyerészkedés  miatt!


Ezt spec magamra értettem :)   mivel mondjuk úgy nem egy mszerviz a 2.kedvenc helyem... :wink:

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Szerviz
« Válasz #1049 Dátum: 2007.11.24 20:10:54 »
Sziasztok!

Segitseg kellene...

Volt ugye egy apro horpadasom a gephazteton, emiatt lakatoltak es ujrafujtak. Az elso probalkozas katasztrofalis lett (+ az extra horpadas). Most kaptam vissza a kocsit, ingyen lefujtak ujra a gephaztetot (+ megpoliroztak hogy sotetebb legyen - hmmmm) es adtak ingyen csereautot. Ez idaig nagyjabol rendben lenne, a szin is jobb.

DE nem azonos meg most sem es nem picit zavar hogy este is latom a szinkulonbseget es nappal is, akarhogyan nezem + iszonyu huplis a lakkozas a serulesmentes elemekhez kepest.

Azt hiszem nem nagyon lenne etikus es persze hatekony sem ujra visszamennem ugyanabba a markaszervizbe es harmadszor is lefujatni, hiszen eddig kettobol ketszer nem sikerult, hiaba a pozitiv hozzaallas a szerviz reszerol.

Azt tudom hogy az 1C0-as szinkodnak vagy 7 kulonfele arnyalata van, azt is tudom az en automon melyik van (1C0 GE(lber), azaz sargasabb).

Sokan mondtak sokfelet, de egyszeruen nem tudom elhinni, hogy egy apro horpadas miatt az auto felet ujra kelljen fujni, hogy ne lassam a szinkulonbseget.

Legyszives mondjatok egy olyan helyet, ahol fizetes elleneben elo tudjak allitani a gyari szint es nagyjabol a gyari lakkozasi minoseget, mert iszonyuan zavar a dolog.

koszi
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb