Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2290398 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Remek Elek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10335 Dátum: 2016.10.09 13:56:12 »
Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Adott egy 2006-os évjáratú Corolla E12 1.4 D-4D.
A hibajelenség a következő:
Nincsen folyamatos fűtés a kocsiban, olykor csak hideg levegőt fúj. Függetlenül attól, hogy hány fokra van állítva a klíma.
Volt már valakinek hasonló problémája?
Előre is köszi a segítséget.

Üdv,
RE

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Szerviz
« Válasz #10336 Dátum: 2016.10.09 14:53:43 »
Manuális, vagy automata klíma?

Hűtővíz van benne rendesen, kiegyenlítőben hol áll a szint?

Remek Elek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10337 Dátum: 2016.10.09 14:57:45 »
Manuális, vagy automata klíma?

Hűtővíz van benne rendesen, kiegyenlítőben hol áll a szint?


Digit klíma, hidegen nem sok víz volt benne (minimum szint alatt), de már utána töltöttem.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Szerviz
« Válasz #10338 Dátum: 2016.10.09 15:17:54 »
Próbáld meg légteleníteni, lehet van egy légbuborékod valahol a fűtőradiátor körül. Bár ezt nem tartom valószínűnek, elég könnyen légtelenedik magától is.

A másik lehetőség az a klíma maga, lehet vezérlő, érzékelő(hőmérő), bevatkozó (pl fűtéscsap, külső/belső motor). Valószínű műszeres ellenőrzésre lesz szükség.  ::)

Remek Elek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10339 Dátum: 2016.10.09 15:25:38 »
Próbáld meg légteleníteni, lehet van egy légbuborékod valahol a fűtőradiátor körül. Bár ezt nem tartom valószínűnek, elég könnyen légtelenedik magától is.

A másik lehetőség az a klíma maga, lehet vezérlő, érzékelő(hőmérő), bevatkozó (pl fűtéscsap, külső/belső motor). Valószínű műszeres ellenőrzésre lesz szükség.  ::)

Légtelenítést is megcsináltam. Utána volt fűtés egy darabig. Az érdekes volt azonban, hogy álló helyzetben alapjáraton nem melegedett fel 55 foknál melegebbre, pedig járt a motor jó ideig. Valószínűleg az lesz a vége, hogy be kell vinnem valamelyik szakszervízbe.
Nagyon köszönöm a segítséged.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #10340 Dátum: 2016.10.09 18:05:29 »
Termosztát?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Remek Elek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10341 Dátum: 2016.10.09 18:30:32 »
Termosztát?

Az is ki lett már cserélve.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Szerviz
« Válasz #10342 Dátum: 2016.10.09 20:04:41 »
Légtelenítést is megcsináltam. Utána volt fűtés egy darabig. Az érdekes volt azonban, hogy álló helyzetben alapjáraton nem melegedett fel 55 foknál melegebbre, pedig járt a motor jó ideig. Valószínűleg az lesz a vége, hogy be kell vinnem valamelyik szakszervízbe.
Nagyon köszönöm a segítséged.

Dízel alapjáraton sose melegszik be, akkor van gond termosztát, és stb környékén, ha üzemmeleg hőmérsékletről visszahűl. Mondjuk ha pályán befutsz egy dugóba, és az üzemmeleg motor visszahűl arra az 50-60°C-ra, ott már tuti termosztát gond van (nyitva marad).

Remek Elek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10343 Dátum: 2016.10.09 20:16:37 »
Dízel alapjáraton sose melegszik be, akkor van gond termosztát, és stb környékén, ha üzemmeleg hőmérsékletről visszahűl. Mondjuk ha pályán befutsz egy dugóba, és az üzemmeleg motor visszahűl arra az 50-60°C-ra, ott már tuti termosztát gond van (nyitva marad).

Na ilyen hiba nem szokott előfordulni, de majd holnap megfigyelem a dugóban.
Én már arra is gyanakodtam a hűtőfolyadék "eltűnése" miatt, hogy nem lett hengerfejes a vasmadár? Mert az nagyon nem hiányozna.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Szerviz
« Válasz #10344 Dátum: 2016.10.09 20:25:11 »
Hát sajnos az lenne a harmadik lehetőség. Az oda-vissza szaladgáló hőfok hengerfejre is utalhat. De akkor viszont állandóan fogynia kell a hűtővíznek.
music     

Remek Elek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10345 Dátum: 2016.10.09 20:31:16 »
Hát sajnos az lenne a harmadik lehetőség. Az oda-vissza szaladgáló hőfok hengerfejre is utalhat. De akkor viszont állandóan fogynia kell a hűtővíznek.

Most feltöltöttem, pár nap múlva megnézem mi a helyzet a mennyiséggel. 208e km van benne, még nem kéne ilyen hibának előjönnie rajta. Bár tudom, ma már semmi nem olyan, mint régen, így sajnos a Corolla minősége sem.  :-(

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Szerviz
« Válasz #10346 Dátum: 2016.10.09 20:47:13 »
Egyrészt nagyon nem jellemző a típusra a hf hiba, másrészt akkor olajos lenne a víz/ vizes az olaj/ forralná a vizet. Én elektronikai gondra tippelek elsősorban.

Remek Elek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10347 Dátum: 2016.10.09 20:52:35 »
Egyrészt nagyon nem jellemző a típusra a hf hiba, másrészt akkor olajos lenne a víz/ vizes az olaj/ forralná a vizet. Én elektronikai gondra tippelek elsősorban.

Igen, ellenőriztem a vizet is és az olajat is, egyikben sincsen nem odaillő anyag. Teljes tanácstalanságban vagyok.  :-)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Szerviz
« Válasz #10348 Dátum: 2016.10.09 23:45:39 »
Egyrészt nagyon nem jellemző a típusra a hf hiba, másrészt akkor olajos lenne a víz/ vizes az olaj/ forralná a vizet. Én elektronikai gondra tippelek elsősorban.
Igen, a hengerfej csak akkor jöhet szóba, ha a másik két dolog kizárható.
music     

Remek Elek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szerviz
« Válasz #10349 Dátum: 2016.10.10 20:51:32 »
Sziasztok!

Ígértem, hogy visszajelzek, miket tapasztaltam ma.
Autópályán haladva nagyon hamar elérte az üzemi hőmérsékletet (80-85 fok) a paripa. Rögtön volt is olyan fűtés benne, hogy csak úgy "izzadtam". Aztán 80km megtétele után beértem a városba és lassan eltűnt a meleg levegő, helyette megjött a langyos, pedig a vízhőfok alig csökkent (75-80 fok). A hűtőfolyadék szintje számottevően nem csökkent, ezt ellenőriztem szemrevételezéssel. Amit viszont láttam, az az, hogy picit kinyomja a hűtőfolyadékot a túlfolyó csövön.  :-(
Viszont alapjáraton járó motornál, kikapcsolt fűtőberendezésnél meghallottam egy új hangot, amit nagyon régen már hallottam, de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki. Ez a hang pedig gyenge "csobogás" jellegű. Gyanítom ez sem normális jelenség. :-(
Találkozott már valaki hasonló hanggal?

Üdv,
Elek
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.10 21:13:40 írta Remek Elek »