Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2291518 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

ToyoTeam Garage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Szerviz
« Válasz #10050 Dátum: 2016.02.20 23:18:41 »
Sziasztok,

eddig Supratrendhez hordtam a kocsimat, de most kicsit megingott a bizalmam...
1. Az általuk berakott bordásszíj 20e km / 2 év után cserés lett. Igaz problémázásomra munkadíj nélkül, anyagár feléért cserélték.
2. Szivárgott az olaj a láncfeszítőnél, erre teljes vezérműlánc-cserét javasoltak (1 éve várom az ajánlatot rá, de inkább márkaszervízben megcsináltattam 10e Ft-ért a feszítő cseréjét)
3. Nemrég voltam náluk szervízen és átvizsgáláson, utána 2 héttel benézve a motortérbe látom hogy minimum alatt van a fékolaj és a szervóolaj is. Nem hiszem hogy 2 hét alatt fogyott le...
:(


Az autó Corolla Verso 2004, 1.8 VVTi.

A kérdéseim:

1. Fékfolyadék gondolom DOT 4 van benne, azt ha jól sejtem, minden további nélkül ráönthetek, igaz?
2. Szervóolajat töltsek utána - vagy inkább cseréljem (cseréltessem) le? Egyáltalán - mitől fogy? Kell ezt cserélni? (Az autó 2004-es)
3. Kezdődik a motorolajevészet (1.3liter 6.000km-en, 260.000 futott km). Kit tudtok javasolni Budapest környékén gyűrűcserére?

Kösz!


Szia!

Ha gondolod gyere el hozzánk. ToyoTeam Garage, 1047. Bp. Tinódi u. 18-22.

Írj egy emailt, ha gondolod a toyoteamgarage@gmail.com-ra és küldünk árajánlatot. Toyotaklub tagoknak 15% kedvezményt adunk.

Üdv,
Szuti

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Szerviz
« Válasz #10051 Dátum: 2016.02.21 08:53:04 »

Szia!

Ha gondolod gyere el hozzánk.

Szia,

sokkal szívesebben mennék hozzátok ha tiszta marketing mellett (helyett?) szakmai választ is tudnátok adni. Mert így az jön le, hogy fogalmatok sincs például az első két kérdésemről. Akkor viszont miért is vinném hozzátok, miért bíznám rátok az autót?

Bocs, de egyelőre elég kontraproduktív itt a fórumon a hozzáállásotok.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Szerviz
« Válasz #10052 Dátum: 2016.02.21 09:03:44 »
Szia!
Ha van türelmed innen kezdve olvashatod a "gyűrűzéses" sztorimat...

Kösz, átrágom magam rajta.

Most megnézem 5W-40-es olajjal -az még bőven jó neki a könyv szerint. Aztán meglássuk.

Mindenesetre bíztató amit írsz - ez alapján pl nem tűnik egy olyan nagy kalandnak maga a gyűrűzés sem, hogy ezért spéci szervízbe kelljen vinni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #10053 Dátum: 2016.02.21 09:44:19 »

Szia,

sokkal szívesebben mennék hozzátok ha tiszta marketing mellett (helyett?) szakmai választ is tudnátok adni. Mert így az jön le, hogy fogalmatok sincs például az első két kérdésemről. Akkor viszont miért is vinném hozzátok, miért bíznám rátok az autót?

Bocs, de egyelőre elég kontraproduktív itt a fórumon a hozzáállásotok.
Miert? Az korrekt hozzáállás a reszedrol, szted, hogy ismertség hiányában beszólsz nekik?
Gondolkodj egy picit....
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Szerviz
« Válasz #10054 Dátum: 2016.02.21 10:16:09 »
Szia,

sokkal szívesebben mennék hozzátok ha tiszta marketing mellett (helyett?) szakmai választ is tudnátok adni. Mert így az jön le, hogy fogalmatok sincs például az első két kérdésemről. Akkor viszont miért is vinném hozzátok, miért bíznám rátok az autót?

Bocs, de egyelőre elég kontraproduktív itt a fórumon a hozzáállásotok.
üdv,

Figyi, 20 év márkaszervizes tapasztalattal, szerinted nem tudják milyen folyadékok kellenek egy rutin karbantartáshoz?
Elviszed a kocsit, megdumáljátok, megoldják. :)

Szerintem:
1. oka van, hogy a minimum alá ment a szint, át kell nézni, nem szivárog e valahol, vagy csak szimplán a betétek kopása miatt csökkent, akárhogy is van, valamit javítani/cserélni kell és javaslom a folyadék cserét is, biztos csere érett már. DOT 4 vagy DOT 5.1 után is töltheted, keverheted is, de én cserélném, mert 2 évente javasolt (ezt kevesen tartják be, én is el szoktam húzni 3 évig :) )
2. szivárgást kell keresni, valahol lesz nyoma. nem feltétlen kell cserélni, én 16-17 év után cseréltem és nem bántam meg, a szervó olaj még ok volt, de már elég sok darabka lebegett benne (tömítésekből levált darabok, vagy a csövekre lerakódott majd onnan levált darabok)
A hibát elhárítani és ezzel együtt vagy ez után csere javasolt.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Szerviz
« Válasz #10055 Dátum: 2016.02.21 10:30:22 »
Kösz, átrágom magam rajta.

Most megnézem 5W-40-es olajjal -az még bőven jó neki a könyv szerint. Aztán meglássuk.

Mindenesetre bíztató amit írsz - ez alapján pl nem tűnik egy olyan nagy kalandnak maga a gyűrűzés sem, hogy ezért spéci szervízbe kelljen vinni.

Pest megyében a Charlie bt-t(Sintár Károly) szokták még itt többen ajánlani. Én is beszéltem vele a gyűrűzés kapcsán annak idején. Ő csak gyári alkatrészekkel vállalja, ezért is drágább. Ö is korábban Toyota szervízben dolgozott... Rá mertem volna bízni... csak a távolság és az ár miatt lett más. :yes:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Szerviz
« Válasz #10056 Dátum: 2016.02.21 11:09:25 »
Miert? Az korrekt hozzáállás a reszedrol, szted, hogy ismertség hiányában beszólsz nekik?
Gondolkodj egy picit....

Gondolkodtam. Mi a probléma a hozzászólásommal, a véleményemet közöltem, indoklással. Melyik rész volt a "beszólás"?

Persze lehet hogy tévedtem, és más nick alatt tök' sok infót osztanak meg, csak most pont nem volt idejük megválaszolni a két kérdésemet.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Szerviz
« Válasz #10057 Dátum: 2016.02.21 11:12:35 »

Szerintem:
1. oka van, hogy a minimum alá ment a szint, át kell nézni, nem szivárog e valahol, vagy csak szimplán a betétek kopása miatt csökkent, akárhogy is van, valamit javítani/cserélni kell és javaslom a folyadék cserét is, biztos csere érett már. DOT 4 vagy DOT 5.1 után is töltheted, keverheted is, de én cserélném, mert 2 évente javasolt (ezt kevesen tartják be, én is el szoktam húzni 3 évig :) )
2. szivárgást kell keresni, valahol lesz nyoma. nem feltétlen kell cserélni, én 16-17 év után cseréltem és nem bántam meg, a szervó olaj még ok volt, de már elég sok darabka lebegett benne (tömítésekből levált darabok, vagy a csövekre lerakódott majd onnan levált darabok)
A hibát elhárítani és ezzel együtt vagy ez után csere javasolt.

Kösz, jogos, erre nem gondoltam.

ToyoTeam Garage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Szerviz
« Válasz #10058 Dátum: 2016.02.21 11:31:08 »
Szia,

sokkal szívesebben mennék hozzátok ha tiszta marketing mellett (helyett?) szakmai választ is tudnátok adni. Mert így az jön le, hogy fogalmatok sincs például az első két kérdésemről. Akkor viszont miért is vinném hozzátok, miért bíznám rátok az autót?

Bocs, de egyelőre elég kontraproduktív itt a fórumon a hozzáállásotok.

Szia!

Megpróbálom kicsit tisztába tenni a dolgokat, mert amiket leírsz, sajnos a legkisebb százalékban sem állják meg a helyüket.

Leírtam, hogy ha gondolod, küldj egy emailt és ott már Tamás, a társam, / aki 18 éves márkaszervizben töltött munkatapasztalattal a háta mögött/ fog tudni érdemben válaszolni. Mivel ő a szaki, én viszont nem vagyok autószerelő, csak gondoltam megpróbálok megoldást találni a problémádra, amivel egyértelműen a mi oldalunkat nézve egy elégedett ügyfelet fogunk kapni, te pedig egy jól működő autót. Ez nálam a win win helyzet. Az, hogy Tamás nem működik 0-24-es internetes autódoktorként, ennek az az oka, hogy neki nem ez a dolga, mivel ezt biztosan tudod te is, hogy telefonon , fórumon nem lehet autót javítani.

Ehelyett minden indok nélkül bírálod a hozzáállásunkat, szakmai tapasztalatunkat ahelyett, hogy egy email elküldésével rövidre zártad volna az egész dolgot, esélyt adva magadnak, hogy ne kelljen egy újabb olyan szervizbe menned, ahol, mint az általad leírtakban olvashatóan rosszul javították meg a kocsidat.

Tehát nem nagyon értem a dolgot.

Üdv,
Szuti

ToyoTeam Garage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Szerviz
« Válasz #10059 Dátum: 2016.02.21 12:18:49 »
Gondolkodtam. Mi a probléma a hozzászólásommal, a véleményemet közöltem, indoklással. Melyik rész volt a "beszólás"?

Persze lehet hogy tévedtem, és más nick alatt tök' sok infót osztanak meg, csak most pont nem volt idejük megválaszolni a két kérdésemet.

Egyedül Szuti néven osztok meg bármi más infót, de azt is csak Corolla TS-ről, vagy esetleg Celica GT4-ről, szervezéssel, versenyzéssel kapcsolatos dolgokról. Másban nem szoktam infót megosztani. Tamás még sosem írt semmilyen Nick néven semmit, így ha bárki másról azt gondolod, hogy mi vagyunk, akkor az rossz infó.

Üdv,
Szuti

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Szerviz
« Válasz #10060 Dátum: 2016.02.21 13:21:10 »
Gondolkodtam. Mi a probléma a hozzászólásommal, a véleményemet közöltem, indoklással. Melyik rész volt a "beszólás"?

Persze lehet hogy tévedtem, és más nick alatt tök' sok infót osztanak meg, csak most pont nem volt idejük megválaszolni a két kérdésemet.
Kontraproduktívnak nevezed a hozzáállását azoknak, akik teljesen korrekten felajánlották Neked a segítségüket, a kérésed nélkül, elérhetőségekkel együtt! Nem mellesleg, jelezték, hogy klubtagoknak jelentős (15%) kedvezmény is jár.
Vagy Te azt vártad, hogy látatlanban megmondják, miért ment szét idő előtt a hosszbordásszíjad?!
Vagy, hogy miért és hová tűnt el a fékfolyadékod?!
Ha ezeket komolyan gondoltad, akkor lehet, hogy gondolkoztál, de nagyon helytelen irányba mentél el...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Szerviz
« Válasz #10061 Dátum: 2016.02.21 15:09:19 »
Kontraproduktívnak nevezed a hozzáállását azoknak, akik teljesen korrekten felajánlották Neked a segítségüket, a kérésed nélkül, elérhetőségekkel együtt! Nem mellesleg, jelezték, hogy klubtagoknak jelentős (15%) kedvezmény is jár.
Vagy Te azt vártad, hogy látatlanban megmondják, miért ment szét idő előtt a hosszbordásszíjad?!
Vagy, hogy miért és hová tűnt el a fékfolyadékod?!
Ha ezeket komolyan gondoltad, akkor lehet, hogy gondolkoztál, de nagyon helytelen irányba mentél el...

Na, most bebizonyíthatod hogy tudsz értően olvasni. Ne mondd hogy nem adok rá esélyt.

1. Hol írtam hogy mondja meg bárki, mitől ment tönkre a hosszbordásszíjam?
2. Hol kérdeztem, hogy mondják meg hogy mitől, hova tűnt el a fékfolyadékom?

Hőbörgést be lehet rekeszteni.

Van aki értette a kérdést, és segített is. Neki köszönöm még egyszer.




big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Szerviz
« Válasz #10062 Dátum: 2016.02.21 15:29:21 »
Szia!

Megpróbálom kicsit tisztába tenni a dolgokat, mert amiket leírsz, sajnos a legkisebb százalékban sem állják meg a helyüket.
(...)

Szuti

Először is elnézést kell kérnem, megbántani nem volt senkit szándékomban.
Te leírtad, hogy mi nálatok az ábra - teljesen érthető. Viszont (szerintem) az üzletszerzésnél érdemes a megcélzott "közeg" sajátosságait figyelembe venni.

Tehát ez egy fórum - ahol sokan vannak (megkockáztatom - a többség) aki valamilyen szinten szereti érteni a dolgokat, kvázi "DIY-nindzsa" (a szó rossz és jó értelmében is), és kérdéseket tesz fel. Vannak persze témák, amik kimerítik a táv-diagnosztika lehetőségeit, és ilyenkor javaslat hangzik el a szervíz meglátogatására. Tiszta sor, erre utaltál Te is.
A Corolla fórumban aránylag keveset fordulok elő, lehet itt más a "szokás" - de nem hiszem - de a Carinában annak idején próbáltunk egymás baján-kínján segíteni, ötletelni. Hiszen a hallgatóság nem "úri vezetőkből áll", hanem szép számmal (megkockáztatom - többségben) otthon csüng a szerelő-overáll. Persze, ki meddig mászik bele a kocsijába (én csak módjával)

Az én olvasatomban ez itt a közönség.

Lehet hogy nálam magasan van a léc.Az offos Honda Jazz-emhez pl. fórumban találtam szerelőt, aki a hozzáállásával fogott meg. Nem hirdette magát, semmilyen kedvezményt nem adott, egyszerűen segített. Ha valakinek kérdése volt, amit tudott válaszolt. Ez kialakít egy olyan bizalmi légkört, amiben már nem kell reklámoznia magát, mert mindenki alig várja hogy mehessen hozzá. Nem, nincs 20 éves márkaszervízi múltja. Sőt, van amikor előre megmondja, hogy ez neki nem fog menni, keressem ezt és ezt. DE megvan a _bizalom_. Hogy garantálva érzem - amit megcsinál jó minőségben teszi, mert látom a hozzáállását. És jajj neki ha a fórumon valaki "lehúzza".

Én ezzel a háttérrel láttam, hogy  "ömlöttek" be a hirdetések.
És úgy láttam, az én kérdésemre is nem feltétlen egy segítő szándékú válasz érkezett, hanem egy reklám. Mert választ  a kérdésemre (utántölthetek-e?) nem kaptam, csak a harmadikra - egy profitorientáltat.

Ez nálam az ellenkező hatást váltja ki.

Ha megbántottam valakit, úgy elnézést kérek. Én csak egy segítő szándékú (ám kritikus) kommentet írtam. Lehet elfogadni, lehet nem elfogadni. Van aki csak a pozitív kritikára kiváncsi, van aki a negatívra is.

Lehet lépni tovább, nincs itt kérem semmi látnivaló.

ToyoTeam Garage

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Szerviz
« Válasz #10063 Dátum: 2016.02.21 16:47:42 »
Először is elnézést kell kérnem, megbántani nem volt senkit szándékomban.
Te leírtad, hogy mi nálatok az ábra - teljesen érthető. Viszont (szerintem) az üzletszerzésnél érdemes a megcélzott "közeg" sajátosságait figyelembe venni.

Tehát ez egy fórum - ahol sokan vannak (megkockáztatom - a többség) aki valamilyen szinten szereti érteni a dolgokat, kvázi "DIY-nindzsa" (a szó rossz és jó értelmében is), és kérdéseket tesz fel. Vannak persze témák, amik kimerítik a táv-diagnosztika lehetőségeit, és ilyenkor javaslat hangzik el a szervíz meglátogatására. Tiszta sor, erre utaltál Te is.
A Corolla fórumban aránylag keveset fordulok elő, lehet itt más a "szokás" - de nem hiszem - de a Carinában annak idején próbáltunk egymás baján-kínján segíteni, ötletelni. Hiszen a hallgatóság nem "úri vezetőkből áll", hanem szép számmal (megkockáztatom - többségben) otthon csüng a szerelő-overáll. Persze, ki meddig mászik bele a kocsijába (én csak módjával)

Az én olvasatomban ez itt a közönség.

Lehet hogy nálam magasan van a léc.Az offos Honda Jazz-emhez pl. fórumban találtam szerelőt, aki a hozzáállásával fogott meg. Nem hirdette magát, semmilyen kedvezményt nem adott, egyszerűen segített. Ha valakinek kérdése volt, amit tudott válaszolt. Ez kialakít egy olyan bizalmi légkört, amiben már nem kell reklámoznia magát, mert mindenki alig várja hogy mehessen hozzá. Nem, nincs 20 éves márkaszervízi múltja. Sőt, van amikor előre megmondja, hogy ez neki nem fog menni, keressem ezt és ezt. DE megvan a _bizalom_. Hogy garantálva érzem - amit megcsinál jó minőségben teszi, mert látom a hozzáállását. És jajj neki ha a fórumon valaki "lehúzza".

Én ezzel a háttérrel láttam, hogy  "ömlöttek" be a hirdetések.
És úgy láttam, az én kérdésemre is nem feltétlen egy segítő szándékú válasz érkezett, hanem egy reklám. Mert választ  a kérdésemre (utántölthetek-e?) nem kaptam, csak a harmadikra - egy profitorientáltat.

Ez nálam az ellenkező hatást váltja ki.

Ha megbántottam valakit, úgy elnézést kérek. Én csak egy segítő szándékú (ám kritikus) kommentet írtam. Lehet elfogadni, lehet nem elfogadni. Van aki csak a pozitív kritikára kiváncsi, van aki a negatívra is.

Lehet lépni tovább, nincs itt kérem semmi látnivaló.

Pontosan értem amit írsz, de szerintem az, hogy a közeg mit kíván és hogy én mit ajánlok ott van összekapcsolva, hogy nem írok le hülyeséget, mivel nem  vagyok szerelő, hanem elirányítalak oda, ahol segíteni tudnak neked, de ha olyan kérdést tettél volna fel, hogy hogy kell 2 perc körüli idő alatt körbeérni a Hungaroringen, akkor egyértelműen nem azt írtam volna, hogy írj egy emailt a címünkre, hanem megoldottam volna saját tapasztalatból.

Mivel az általad feltett kérdésekből csak a harmadikra tudtam rendes választ adni, így ezt tettem.Szerintem ezen nincs mit magyaráznom.

Az, hogy ömlöttek be a hirdetések, nem igaz, hiszen a saját topikunkban vagyunk fent és egy alkalommal tettem be 5 másik topikba a bemutatkozásunkat Mickey engedélyével, mivel nem voltam benne biztos, hogy a tagok nagy része legörget a lap aljára, ahol vagyunk, amiben igazam is volt, mert a megtekintések megsokszorozódtak ezután. Azóta egyszer sem írtam sehova, hogy csak hozzánk gyertek, mert az a tuti.

Az, hogy azt írod egy fórumban, hogy fogalmunk sincsen az első két kérdésedről inkább csak azt mutatja, hogy úgy rosszul ítélted meg a szervizünket a szerinted sok reklám miatt, plusz nem voltál tisztában a felállással. Tehát semmi bajom a jogos kritikával, szívesen fogadunk minden jó szót és igyekszünk tanulni a hibákból, amiket vétünk, de szerintem ez nem az volt. Ennek ellenére nem haragszom, csak nem értem a dolgot.

Az pedig, hogy profitorientált volt a válaszom, ebben még most tartom azt, hogy persze, ha elkészül az autód, akkor abból nekünk profitunk lesz, mint ahogy mindenki megkapja a fizetését az elvégzett munkáért és ez így van rendjén.

Üdv,
Szuti

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Szerviz
« Válasz #10064 Dátum: 2016.02.21 17:20:28 »

...
Az, hogy azt írod egy fórumban, hogy fogalmunk sincsen az első két kérdésedről inkább csak azt mutatja, hogy úgy rosszul ítélted meg a szervizünket a szerinted sok reklám miatt, plusz nem voltál tisztában a felállással.

...

Üdv,
Szuti

Korrekt. Mail ment.