Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2291109 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #10005 Dátum: 2016.02.11 09:10:22 »
Kavics apró lyukat ütött, víz alá ment?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #10006 Dátum: 2016.02.11 09:55:50 »
hali! ilyen nálam lekaparva a festéket.
ki mit olvas le róla? :) http://m.blog.hu/ga/gaborjozsef/image/forumos/rozsda-helye.jpg

fehér roszda+gázképződés (tüzi horganyzás----->horganyzott felületek visszamaratás anyagai, technológiai fea.-i, gépészete)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Szerviz
« Válasz #10007 Dátum: 2016.02.11 22:53:14 »
HelP!
2000-es, 1.4 vvti corollárol lenne szó.
Egy pár hete kinlódok egy fejegység beszerelésével, ma sikerült.
Kb 3 hete áll a kocsi, kb 4 alkalommal orákig nyitva volt az ajtó riaszto vissza jelző villogott sötétben utastér világítás.
Be szereltem a fejegységet, be akartam indítani a kocsit, de semmi. Akku le merült! (Vadi ujj kb 2 honapos)
Azota az ablaktörlő folyamatosan megy ha rajta van a gyujtásy hiába kapcsolgatom. Valamint amikor be akartam indítani a kilométer óra meg vadulva össze vissza ugrált.

Be bikáztuk, a kilométer ora hiba mentes, de az ablak törlő folyamatosan megy...

Valakinek valami ötlet????? Csak nincs nagy baja....

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Szerviz
« Válasz #10008 Dátum: 2016.02.12 07:24:48 »
Akkusarut levenni.
Akkut feltölteni. (akár a kocsiban, akár kiszerelve, attól függően, hogy magán vagy közterületen parkolsz).
Akkusarut visszatenni.
Szerintem ezek után helyre fog állni.

Aker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Szerviz
« Válasz #10009 Dátum: 2016.02.12 09:48:07 »
Üdv!
2013-as Corolla esetében 3-4-nél több alkalommal előfordult velem, hogy az autó olyan hangot hallatott mikor lejtőről lefelé tempóból fékeztem, mintha a futófelület vagy a váll esetleg más a karosszériához érne és erős berregő hangot adna. Szóljak az ügyben a szerviznek?

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Szerviz
« Válasz #10010 Dátum: 2016.02.12 15:02:22 »
fehér roszda+gázképződés (tüzi horganyzás----->horganyzott felületek visszamaratás anyagai, technológiai fea.-i, gépészete)

ezt nem értem.

de úgy néz ki beette magát a rozsda igaz.?! Sajnos másik oldalon is a kerék előtt, a küszöb végződésénél is látszik már a felületi rozsda, hát mi lesz ebből? még szerencse hogy a totalcar autós "szaklap" nepperje szerint "nem rozsdásodó típus" az én corollám. Persze kivételek mindig vannak. De ez az autó törve sem volt.
                                                                                                                                                   

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Szerviz
« Válasz #10011 Dátum: 2016.02.12 17:25:56 »
Akkusarut levenni.
Akkut feltölteni. (akár a kocsiban, akár kiszerelve, attól függően, hogy magán vagy közterületen parkolsz).
Akkusarut visszatenni.
Szerintem ezek után helyre fog állni.

Be bikáztuk , ugyan az volt az eredmény.. Remélem a feltöltés segít. Ma egy " hozzá értő" olyasmit gagyogott hogy a testet a szuvargyujtórol kell adni stb...

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Szerviz
« Válasz #10012 Dátum: 2016.02.12 19:03:05 »
Be bikáztuk , ugyan az volt az eredmény.. Remélem a feltöltés segít. Ma egy " hozzá értő" olyasmit gagyogott hogy a testet a szuvargyujtórol kell adni stb...
Én a rendellenes ablaktörlő működésre írtam a tippet.
Az akku feltöltése alap (kár lenne kinyírni egy 2 hónapos akkut), és ha egy időre le van kötve a kocsi elektronikájáról, resetelődik minden, ami esetleg megzavarodott az alacsony akku feszültségtől.

Még egy dologra gondolok, nem lehet, hogy a kormánykapcsoló csatlakozója széthúzódott valahol a fejegység szerelés miatt és azért viselkedik így az ablaktörlő?

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Szerviz
« Válasz #10013 Dátum: 2016.02.12 20:54:48 »
Én a rendellenes ablaktörlő működésre írtam a tippet.
Az akku feltöltése alap (kár lenne kinyírni egy 2 hónapos akkut), és ha egy időre le van kötve a kocsi elektronikájáról, resetelődik minden, ami esetleg megzavarodott az alacsony akku feszültségtől.

Még egy dologra gondolok, nem lehet, hogy a kormánykapcsoló csatlakozója széthúzódott valahol a fejegység szerelés miatt és azért viselkedik így az ablaktörlő?

Tényleg nem nyultam semmihez, figyeltem is rá, csak és kizárólag az hifi csatlakozót csesztettem... Más kábelhez próbáltam nem érni (persze véletlenek vannak) ... Meg próbálom a resetet...

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Szerviz
« Válasz #10014 Dátum: 2016.02.14 12:32:15 »
Hát tisztelettel jelentem az aku kivétel (reset) NEM oldotta meg a problémát....  Ugy hogy tovább kell okoskodni, most meg próbálom a gyárit kazettást vissza tenni hogy ugy mit mutat...

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Szerviz
« Válasz #10015 Dátum: 2016.02.14 13:34:31 »
Ez jó ötlet, majd írd mire jutottál így.
Fery

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #10016 Dátum: 2016.02.14 13:48:32 »
Hát tisztelettel jelentem az aku kivétel (reset) NEM oldotta meg a problémát....  Ugy hogy tovább kell okoskodni, most meg próbálom a gyárit kazettást vissza tenni hogy ugy mit mutat...
Gyanítom hogy már az sem fogja megoldani, ha visszateszed a régi fejegységet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Szerviz
« Válasz #10017 Dátum: 2016.02.14 17:42:10 »
Tök mindegy mit teszel a fejegység helyére, semmi köze az ablaktörlőhöz...

Jó eséllyel az alacsony akufesszel, és jó nagy áramlökésekkel sikerült megölni az ablaktörlő vezérlő elektronikáját. Általában a karba van integrálva. Vidd el egy villamosságis szerelőhöz, ki kell tudja mérni...

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Szerviz
« Válasz #10018 Dátum: 2016.02.14 17:56:52 »
Na szoval... Uj fejegység ki , régi vissza, ugyan az... Ki kötöttem a régit , valamint finoman végig tapogattam a kézzel elérhető kábeleket, ujj fej egység vissza, minden áromos cucc vissza( szivargyujtó,világítás stb) és minden klappul megy, minden hiba elmult, proba kör is volt...
Most már csak az a zavaró hogy mi okozta ezt...

pali80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Szerviz
« Válasz #10019 Dátum: 2016.02.15 11:21:24 »
Sziasztok,

klímás kérdésem lenne: poros, pállott szaga van a klímának. A pollenszűrőt cserélem, ez alap, plusz egy Loctite -os füstbomba rendszerű tisztítóval is kezeltem de valószínűleg az elpárologatató tiszta retek.

Tudja valamki, hogy merre van az elpárologtató egy 2005-ös corollában (kombi). Benyúltam amennyire csak tudtam a pollenszűrő mellett de nem találtam. A habos verziót nem szeretném próbálni, ha a hab belefolyik az elektronikába kárt is tehet benne (nem mindig tesz de tehet).

Minden tippet előre is köszönök.
üdv
P