Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766513 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Gyufaaa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3900 Dátum: 2020.08.04 19:40:13 »
Sziasztok,

T22 Avensis (81Kw) bemelegedést követően elkezd a motor finoman rángatni. Fordulat stabil marad, autó erőtlenné válik.
Gyújtáselosztó fedél és rotor, holtponti jeladó és gyertyák cserélve lettek, továbbra is produkálja. Lehetséges, hogy üzemanyag szűrő okozza? Tudtok tanácsot adni mit elenőrizzek?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3901 Dátum: 2020.08.05 18:18:14 »
Sziasztok,

T22 Avensis (81Kw) bemelegedést követően elkezd a motor finoman rángatni. Fordulat stabil marad, autó erőtlenné válik.
Gyújtáselosztó fedél és rotor, holtponti jeladó és gyertyák cserélve lettek, továbbra is produkálja. Lehetséges, hogy üzemanyag szűrő okozza? Tudtok tanácsot adni mit elenőrizzek?

Szia!
Ha nem tévedek, 1.6 4A-FE motor, igaz?
Ennek a 26. oldalától van egy nagyon hasznos hibakeresési leírás, persze benne van hátrébb a javítás is az adott részhez. Külön nem tér ki a meleg motorra, de ez nem gond szerintem.
Egyébként az injektorokat mondtam volna elsőre, ha Bosch rendszer (szerintem az). Ha az a baja, akkor érdemes megnézni, hogy a Carina Denso injektorok jók-e bele (Bosch rendszerű Carinába tudtommal jók), kicserélni őket és probléma megoldva. A Denso gyártásúakat könnyebb beszerezni, mert megbízhatóbbak és nem kapkodják el, mint a Bosch-okat.

Gyufaaa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3902 Dátum: 2020.08.05 21:27:40 »
Szia, igen. 4A FE. Nem tudom sajnos a típusát. Ellenőrzöm az injektorokat. Köszönöm szépen válaszod!

B4nd1t4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3903 Dátum: 2020.08.15 21:26:13 »
Sziasztok, új vagyok a fórumon, kérlek segítsetek...

Próbáltam itt is keresni, mielőtt kérdezek, de nem jártam sikerrel, ezért hátha tudtok nekem megoldást.
Vettem egy 1DIN-es Sony fejegységet a 2002-es T22-esembe... A gyári meghalt... ISO kábel is megvan, össze is dugtam, az új fejegység meg se makkan... A CD lejátszó helyére tettem be, teljesen jó passzol. A CD lejátszó egyik kábele a "levegőben" lóg. Nem lehet, hogy erről kapna tápot, és nem az ISO csatin lévő kábelekből? Ha igen, van ehhez valami adapter? Vaagy simán az ISO átalakítóval mennie kellene... Neten nem találok erről semmit.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3904 Dátum: 2020.08.15 22:26:08 »
Szia!

Csak pár ötlet:
Biztosíték jó? A gyári cd egység csatlakozóján megvan a táp? Akkor az átalakítón keresztül az ISO csatin is (tehát a SONY- is) meg kell lennie. Így életre kellene kelnie. :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

B4nd1t4

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3905 Dátum: 2020.08.15 23:11:43 »
Nem tudom, de elkezdek méricskèlni... Ha működnie kellene akkor egyszerűbb a helyzet, csak a hibát kell megkeresni... Köszi

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3906 Dátum: 2020.08.17 22:56:35 »
Sziasztok

Van esetleg valakinek első generációs Avensishez (1999, 4A-FE) szerelési kézikönyve?

Köszi előre is.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3907 Dátum: 2020.08.17 23:51:52 »
Carinához van, ha tudod használni hozzá.

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3908 Dátum: 2020.08.18 08:45:55 »
Toyota.Carina.E.1992-1997.Haynes.Service.and.Repair.pdf - egy ilyenem már van és én ugyan nem tudom használni :), de remélem ismerős majd tudja, aki maga szereli a kocsijait. Ha ettől különbözik a tied, akkor jöhet...  ::)

Carinához van, ha tudod használni hozzá.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3909 Dátum: 2020.08.18 08:58:56 »
Toyota.Carina.E.1992-1997.Haynes.Service.and.Repair.pdf - egy ilyenem már van és én ugyan nem tudom használni :), de remélem ismerős majd tudja, aki maga szereli a kocsijait. Ha ettől különbözik a tied, akkor jöhet...  ::)
Igen, az az egyik. Nem világos nekem, hogy miért nehéz a használata  :hmmmm:
A Marótinál van a tiédhez is Haynes, gondolom hasonló filozófia alapján:
Még két darab készleten :)
Anno tőlük vettem Marutihoz, Samarához is javításikat.

Én Carinához a discodan.org-ról szedtem le még teljesen jó pdf-eket motorhoz, váltóhoz, motorvezérléshez, mert Celicában sok ugyanaz, mint a Carinában, valószínű van átfedés Avensisben is, a motor pl. tutira:
http://discodan.org/gfx/celica/servicemanual/engine/em.pdf
Itt lehet kutatgatni, futómű, fék, hűtési rendszer, stb. után (fi.pdf, br.pdf, co.pdf....).
Esetleg még itt néznék körül:
http://toyota.aitnet.org
« Utoljára szerkesztve: 2020.08.18 09:01:38 írta vd1234 »

Atesz82

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3910 Dátum: 2020.08.18 14:11:33 »
Köszi, meglesem őket.
Másik topikban írtam hogy én segghülye vagyok a szereléshez, egyedül nem fogok nekiállni semminek sem.  ::)

Igen, az az egyik. Nem világos nekem, hogy miért nehéz a használata  :hmmmm:
A Marótinál van a tiédhez is Haynes, gondolom hasonló filozófia alapján:
Még két darab készleten :)
Anno tőlük vettem Marutihoz, Samarához is javításikat.

Én Carinához a discodan.org-ról szedtem le még teljesen jó pdf-eket motorhoz, váltóhoz, motorvezérléshez, mert Celicában sok ugyanaz, mint a Carinában, valószínű van átfedés Avensisben is, a motor pl. tutira:
http://discodan.org/gfx/celica/servicemanual/engine/em.pdf
Itt lehet kutatgatni, futómű, fék, hűtési rendszer, stb. után (fi.pdf, br.pdf, co.pdf....).
Esetleg még itt néznék körül:
http://toyota.aitnet.org

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3911 Dátum: 2020.08.24 15:11:39 »
Sziasztok! Rácz Rolandot keresem bontott alkatrészekkel kapcsolatban. Itt van esetleg? Vagy elérhetőséget valaki?🤔

Fertam73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3912 Dátum: 2020.09.08 18:42:25 »
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni,hátha találkozott már valaki ezzel a problémával,és tudja a megoldást!😁
T22 2001-es 1.6 VVTI Sedan indulás után az első fékezésnél mégha az 5km/h-nál is történik a fékpedálon érzem,hogy dolgozik az ABS,majd tovább haladva pár másodperc múlva folyamatosan világít az ABS kontroll lámpa!Az ABS gyűrűket és jeladókat megtisztítottam,de a hiba továbbra is jelen van!A fék tökéletesen működik,fékfolyadék lecserélve újra!
Köszi előre is!

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3913 Dátum: 2020.09.09 14:02:29 »
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni,hátha találkozott már valaki ezzel a problémával,és tudja a megoldást!😁
T22 2001-es 1.6 VVTI Sedan indulás után az első fékezésnél mégha az 5km/h-nál is történik a fékpedálon érzem,hogy dolgozik az ABS,majd tovább haladva pár másodperc múlva folyamatosan világít az ABS kontroll lámpa!Az ABS gyűrűket és jeladókat megtisztítottam,de a hiba továbbra is jelen van!A fék tökéletesen működik,fékfolyadék lecserélve újra!
Köszi előre is!

A hibakód kiolvasásával előrébb leszünk. Egy mezei pár ezer forintos OBD-s kütyü is segíthet. Ha jól rémlik szenzortól érkező fals érték esetében pontosan megmondja melyik keréktől jön a butaság.

Fertam73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3914 Dátum: 2020.09.09 21:12:29 »
Van kiolasóm,de nem ír hibakódot!Sőt megpróbáltuk márkafüggetlen szervízben Delphi+Bosch programmal megnézni,de a motorvezérlőn kívül nem kommunikál más biztonsági egységgel!Állítólag a légzsákkal,fékrendszerrel csak a gyári program kompatibilis!Marad a Toyta márkaszervíz!Az autó használható,csak szeretem ha minden rendben van!