Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766544 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3885 Dátum: 2020.02.12 11:26:22 »
Kedves Klubtagok!

Téli abroncsok felszerelésénél ajánlották hogy érdemes lenne tavasszal új kerék anyákat vennem.
Mert már kicsi ellenállást lehet érezni felcsavaráskor.

Milyen jó minőségű anyákat tudtok ajánlani? Gondolom a gyári egy vagyon.
Viszont csavartörést, egyéb problémákat el szeretnék kerülni.
Kinek van jó, rossz tapasztalata?

A válaszokat előre is köszönöm!

Vegyen Febi anyákat, azzal nem fog mellé!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3886 Dátum: 2020.02.12 13:12:55 »
Kedves Klubtagok!

Téli abroncsok felszerelésénél ajánlották hogy érdemes lenne tavasszal új kerék anyákat vennem.
Mert már kicsi ellenállást lehet érezni felcsavaráskor.

Milyen jó minőségű anyákat tudtok ajánlani? Gondolom a gyári egy vagyon.
Viszont csavartörést, egyéb problémákat el szeretnék kerülni.
Kinek van jó, rossz tapasztalata?

A válaszokat előre is köszönöm!

A Szakálnál vettem, lehet pont Febi volt, évek óta jók hála Istennek.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3887 Dátum: 2020.02.12 15:18:22 »
Gátrepedés? Kifejtenéd egy kicsit bővebben?
Ez hengerfejességre utaló jel. Lehetséges, hogy a nem kellően tömítő hengerfej tömítés átereszti a motorolajat a víztérbe, ahonnan eljut a kiegyenlítő tartályba.
Ha ez a helyzet, akkor viszonylag sürgősen szét kellene szedni a motort, mielőtt maradandó károsodást szenved. Be kell azonosítani pontosan a hiba forrását.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bodlor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3888 Dátum: 2020.03.01 19:33:50 »
Hello érdeklődnék hogy TOYOTA AVENSIS I SEDAN (T22) 1.6 VVT-I  ilyen tipusú kocsim van és az lenne a kérdésem,hogy hátsó fék csérét szeretnék elvégezni tárcsa fékről lenne szó és olyan próbélmám lenne hogy valaki megtudná mondani hogy milyen átmérőjű tárcsát kell vennem?előre is köszönöm a választ:) azért kérdezem,mert nem akarom széd szedni hogy meg mérjem az át mérőjét

keeleios

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3889 Dátum: 2020.03.19 08:57:04 »
Sziasztok!

Valakinek volt már olyan problémája hogy az ajtóba épített vezető oldali kishangszóró zörög?

Olyan 60as tempó felett egyre erősebb zörgő hangja van, aztán érdekes módon autópálya tempónál elhallgat....

Kiszedtem, visszaraktam többször is de nem találom rajta hogy melyik alkatrésze zörög...

gambler

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3890 Dátum: 2020.05.12 15:19:28 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, hogyan férek hozzá az elpárologtatóhoz a T22-es Avensisemben, klímatisztító habot szeretnék használni.
Köszönöm!

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3891 Dátum: 2020.05.14 14:37:27 »
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, hogyan férek hozzá az elpárologtatóhoz a T22-es Avensisemben, klímatisztító habot szeretnék használni.
Köszönöm!

Utas oldalon leveszed a kesztyűtartó ajtó alatt a lábtérben a műanyag takaróelemet, ami egészen a taposó kárpitozásáig takar be. A belső kárpitot, amit taposol 2 patent rögzíti a középkonzol oldalához és a lábtérben van még egy nagyobb rögzítőelem, Ezeket vedd ki és hajtsd fel a kárpitot, hogy hozzáférj a középkonzol oldalának legaljához. Itt van a kondenzvíz elvezetésére szolgáló kis kivezetés, ami egy gumicsőre csatlakozik, ami pedig a kocsi padlólemezén át a külvilágban ér véget. Ez a gumicső lehúzható a kivezetésről és azon a műanyag csonkon keresztül lehet jól feltölteni habbal a kondenzátort és a körülötti lévő teret.
Előtte a középkonzol túlsó oldala felől távolítsd el a pollenszűrőt, különben tönkremegy a nedvességtől. Én egy fél flakon Prevent klímatisztító habot be szoktam neki fújni úgy, hogy már a lábtérbe fújó kivezetéseken buggyan ki két oldalon. Plusz kibontom a szellőzőrostélyokat középen bal oldalon és oda is fújok a légcsatornákba, Itt figyelni kell, mert visszafelé is folyhat lé, amit gondosan fel kell törölni különben elektronikai eszközökre folyva tönkreteheti azokat.
Mindezek után pedig kellhet még egy fertőtlenítő "bomba" (PL. Loctite SF7080 klímatisztító és fertőtlenítő) is és kész is a teljes tisztítás és fertőtlenítés.

Kicsit túlmagyaráztam, de nekem így teljes a kép.

Üdv:
BF

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3892 Dátum: 2020.05.14 21:11:21 »
Utas oldalon leveszed a kesztyűtartó ajtó alatt a lábtérben a műanyag takaróelemet, ami egészen a taposó kárpitozásáig takar be. A belső kárpitot, amit taposol 2 patent rögzíti a középkonzol oldalához és a lábtérben van még egy nagyobb rögzítőelem, Ezeket vedd ki és hajtsd fel a kárpitot, hogy hozzáférj a középkonzol oldalának legaljához. Itt van a kondenzvíz elvezetésére szolgáló kis kivezetés, ami egy gumicsőre csatlakozik, ami pedig a kocsi padlólemezén át a külvilágban ér véget. Ez a gumicső lehúzható a kivezetésről és azon a műanyag csonkon keresztül lehet jól feltölteni habbal a kondenzátort és a körülötti lévő teret.
Előtte a középkonzol túlsó oldala felől távolítsd el a pollenszűrőt, különben tönkremegy a nedvességtől. Én egy fél flakon Prevent klímatisztító habot be szoktam neki fújni úgy, hogy már a lábtérbe fújó kivezetéseken buggyan ki két oldalon. Plusz kibontom a szellőzőrostélyokat középen bal oldalon és oda is fújok a légcsatornákba, Itt figyelni kell, mert visszafelé is folyhat lé, amit gondosan fel kell törölni különben elektronikai eszközökre folyva tönkreteheti azokat.
Mindezek után pedig kellhet még egy fertőtlenítő "bomba" (PL. Loctite SF7080 klímatisztító és fertőtlenítő) is és kész is a teljes tisztítás és fertőtlenítés.

Kicsit túlmagyaráztam, de nekem így teljes a kép.

Üdv:
BF

Ez igaz, de csak félig, mert a kondenzátor az utastéren kívül van, az autóhűtő mellett. A kérdezőnek van igaza, mert az elpárologtató az utastérben van. A többi ~ rendben van! 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

gambler

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3893 Dátum: 2020.05.20 13:42:40 »
Utas oldalon leveszed a kesztyűtartó ajtó alatt a lábtérben a műanyag takaróelemet, ami egészen a taposó kárpitozásáig takar be. A belső kárpitot, amit taposol 2 patent rögzíti a középkonzol oldalához és a lábtérben van még egy nagyobb rögzítőelem, Ezeket vedd ki és hajtsd fel a kárpitot, hogy hozzáférj a középkonzol oldalának legaljához. Itt van a kondenzvíz elvezetésére szolgáló kis kivezetés, ami egy gumicsőre csatlakozik, ami pedig a kocsi padlólemezén át a külvilágban ér véget. Ez a gumicső lehúzható a kivezetésről és azon a műanyag csonkon keresztül lehet jól feltölteni habbal a kondenzátort és a körülötti lévő teret.
Előtte a középkonzol túlsó oldala felől távolítsd el a pollenszűrőt, különben tönkremegy a nedvességtől. Én egy fél flakon Prevent klímatisztító habot be szoktam neki fújni úgy, hogy már a lábtérbe fújó kivezetéseken buggyan ki két oldalon. Plusz kibontom a szellőzőrostélyokat középen bal oldalon és oda is fújok a légcsatornákba, Itt figyelni kell, mert visszafelé is folyhat lé, amit gondosan fel kell törölni különben elektronikai eszközökre folyva tönkreteheti azokat.
Mindezek után pedig kellhet még egy fertőtlenítő "bomba" (PL. Loctite SF7080 klímatisztító és fertőtlenítő) is és kész is a teljes tisztítás és fertőtlenítés.

Kicsit túlmagyaráztam, de nekem így teljes a kép.

Üdv:
BF

Hatalmas respect! Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást! Én is a loctite bombát szoktam elnyomni, mert a többi csak illatosít, de a habbal még nem dolgoztam. Original toyota leírást néztem én is, de ehhez a típushoz nem volt semmi infó!

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3894 Dátum: 2020.05.22 14:02:44 »
Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást!

Nem probléma.

dxnagy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3895 Dátum: 2020.06.08 21:55:09 »
Sziasztok, úgy alakult, hogy E11-es Corollám után Avensis (T22 2.0 benzin, aut.) tulaj lettem. Szeretem a "régi" Toyotákat. Szóval üdv mindenkinek!

Be is dobnék egy kérdést: gyorsításnál remeg az autó, ha elveszem vagy visszaveszem a gázt a remegés megszűnik. Ezen felül kb. 80km/h körüli sebességnél tapasztaltam, hogy ha elveszem a gázt jobbra megrántja a kormányt egy erős ütéssel, ha újra gázt adok ismét ránt a kormányon.
Féltengely környékén gyanakszom a hibára, tapasztaltatok már ilyet valaki esetleg?

Üdv!

opaul79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3896 Dátum: 2020.07.27 11:53:36 »
Sziasztok,

eltorott a T22-es Avensisem bal elso kilincse es mivel a taviranyito nem nyitja a kozponti zarat (ill. a kulcs is csak a bal elsot es csak sokadjara az osszeset), ezert eleg nehezkes a bejutas. Keresgelek bontokban kilincset, de eddig csak olyat sikerult vennem, amin eltortek a csavartartok.
Nem tudtok valami forrast itt a forumon esetleg valami mas kompatibilis kilincset? Mintha ma egy Corollan hasonlo kilincset lattam volna, de lehet meg a Carina is jo lehetne...

Koszonom elore is, ha tudtok segiteni.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3897 Dátum: 2020.07.27 13:06:13 »
Sziasztok,

eltorott a T22-es Avensisem bal elso kilincse es mivel a taviranyito nem nyitja a kozponti zarat (ill. a kulcs is csak a bal elsot es csak sokadjara az osszeset), ezert eleg nehezkes a bejutas. Keresgelek bontokban kilincset, de eddig csak olyat sikerult vennem, amin eltortek a csavartartok.
Nem tudtok valami forrast itt a forumon esetleg valami mas kompatibilis kilincset? Mintha ma egy Corollan hasonlo kilincset lattam volna, de lehet meg a Carina is jo lehetne...

Koszonom elore is, ha tudtok segiteni.

Szia!

Sajnos a két típus kilincsinek cikkszáma nem azonos, így szerintem nem jó a Carináé (69220-20270) a tiédbe (69220-05050-C0 a fekete).
Cikkszám alapján csak a T22-é ez a fajta.
Carinához találtam a Szakálmetálnál, kedvezménnyel 2700 HUF-tól, T22-höz sajnos nem volt. Esetleg megpróbálhatod belefaragni, kipasztázni, elvárás kérdése...kép alapján talán látod, megéri-e vele foglalkozni.

opaul79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3898 Dátum: 2020.07.27 15:49:43 »
Koszonom. Vegulis kozben sikerult egy olyat talalnom, ahol csak 1 csavartarto torott ki, abbol csinalok majd egy teljeset valahogy.

Szia!

Sajnos a két típus kilincsinek cikkszáma nem azonos, így szerintem nem jó a Carináé (69220-20270) a tiédbe (69220-05050-C0 a fekete).
Cikkszám alapján csak a T22-é ez a fajta.
Carinához találtam a Szakálmetálnál, kedvezménnyel 2700 HUF-tól, T22-höz sajnos nem volt. Esetleg megpróbálhatod belefaragni, kipasztázni, elvárás kérdése...kép alapján talán látod, megéri-e vele foglalkozni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3899 Dátum: 2020.07.28 19:55:57 »
Koszonom. Vegulis kozben sikerult egy olyat talalnom, ahol csak 1 csavartarto torott ki, abbol csinalok majd egy teljeset valahogy.
Ha nem sikerül így, akkor a Facebookon Karácsony Gábort érdemes megkeresni. Toyota bontott alkatrészekkel foglalkozik, nekem 2 hete egy szín azonos Yaris hátsó ajtót adott kompletten, olcsón, még a zsanérok is jártak hozzá. Sztem tudna segíteni T22 kilincsben is...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i