Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 767381 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

f.somodi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3825 Dátum: 2019.08.09 09:07:51 »
Nem jött..

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3826 Dátum: 2019.08.09 11:40:39 »
Spam mappába se?

f.somodi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3827 Dátum: 2019.08.09 12:53:08 »
Nincs ott sem

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3828 Dátum: 2019.08.09 14:47:21 »
Nincs ott sem

Aki rosszul adja meg az e-mail címét az ne szémítson semmi jóra :)
(f.somodi75@gmai.com) Én meg csak copy + paste-eltem...

Ment újra, már helyesen.

Üdv:
BF

f.somodi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3829 Dátum: 2019.08.09 15:26:23 »
Bocs. Csak a  minimál alvás hosszu távon ezt  teszi ::)

Pötyi61

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3830 Dátum: 2019.08.10 08:13:04 »
Sziasztok!

Segítségeteket kérem.

Menet közben megjelent egy súrlódó hang,ami csapágy hangra hasonlít.Két egymástól független szerelő,és a futómű beállító ember szerint nem az,a csapágyak nem lógnak,a futómű rendben.A hang,sebességben hajtásra is,és üresben gurulásnál is hallatszik,a fordulatszámtól független.Felcseréltem a gumikat,semmi változás.Azt nem tudtam megállapítani,hogy a váltó felőli,vagy a kerék felőli oldal,de bal oldalról hallatszik.A kerék fordulat számával egyre hangosodik,kb 70-nél éri el a maximumot,tovább gyorsítva csendesedik.

Sajnos nincs ötletem,de hátha valaki már találkozott hasonlóval.A kocsi 1.6 VVT-i

Minden ötletet köszönök.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3831 Dátum: 2019.08.10 10:11:17 »
Sziasztok!

Segítségeteket kérem.

Menet közben megjelent egy súrlódó hang,ami csapágy hangra hasonlít.Két egymástól független szerelő,és a futómű beállító ember szerint nem az,a csapágyak nem lógnak,a futómű rendben.A hang,sebességben hajtásra is,és üresben gurulásnál is hallatszik,a fordulatszámtól független.Felcseréltem a gumikat,semmi változás.Azt nem tudtam megállapítani,hogy a váltó felőli,vagy a kerék felőli oldal,de bal oldalról hallatszik.A kerék fordulat számával egyre hangosodik,kb 70-nél éri el a maximumot,tovább gyorsítva csendesedik.

Sajnos nincs ötletem,de hátha valaki már találkozott hasonlóval.A kocsi 1.6 VVT-i

Minden ötletet köszönök.
Kerékjárati takarólemezek stabilan állnak, távol a keréktől? Nem hiányzik patent sehol? Ha hozzáér, az adhat ki ilyen hangot. A hang forrását biztosan beazonosítottad? Ha másvalaki vezet és te fülelsz jobbra-balra, elöl-hátul, akkor lehet rájöhetsz, hogy máshonnan jön.

Pötyi61

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3832 Dátum: 2019.08.10 11:30:12 »
Azt hiszem egy húrra jár az agyunk.Tegnap levettem a kerekeket,megnéztem minden csavart,patentet,ahol kellett cseréltem. Nem lifeg sehol sem,a motorvédő takaró is rendben.Még egy gyanúm van.Előző tulajnál volt törve az eleje.Jelenleg az első lökhárító,és a lámpatest,és index között van vagy 8mm-es rés.Lehet,hogy itt fúj be a menetszél?Tömítsem ki?  Küldök képet.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3833 Dátum: 2019.08.10 15:14:28 »
Meg kell próbálni... Viszont ha a rés ott volt, de eddig nem volt súrlódó hang, akkor sanszos hogy más lesz. :hmmmm:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3834 Dátum: 2019.08.10 15:33:21 »
Sziasztok!

Segítségeteket kérem.

Menet közben megjelent egy súrlódó hang,ami csapágy hangra hasonlít.Két egymástól független szerelő,és a futómű beállító ember szerint nem az,a csapágyak nem lógnak,a futómű rendben.A hang,sebességben hajtásra is,és üresben gurulásnál is hallatszik,a fordulatszámtól független.Felcseréltem a gumikat,semmi változás.Azt nem tudtam megállapítani,hogy a váltó felőli,vagy a kerék felőli oldal,de bal oldalról hallatszik.A kerék fordulat számával egyre hangosodik,kb 70-nél éri el a maximumot,tovább gyorsítva csendesedik.

Sajnos nincs ötletem,de hátha valaki már találkozott hasonlóval.A kocsi 1.6 VVT-i

Minden ötletet köszönök.

Szia!

Lehet átsiklottam felette, de elől vagy hátul?
A csapágyak hangját nem feltétlenül követi a lógásuk is. Ha megvan, melyik oldalon van a hang, akkor ellenkező kanyarban kell figyelni (bal kanyarban a jobb oldalon és fordítva), ha erősödik, akkor valószínűleg csapágy.
Nekem például a bal hátsó keréknél volt nagyobb zaj, aztán a fékhez szorult be szennyeződés. Kitakarítás megoldotta.

Pityosz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3835 Dátum: 2019.08.11 13:03:42 »
Sziasztok!
Szerintem, ha még nincs meg a hiba, akkor oldalanként emeld fel a kocsit! Kézi féket húzd be, mikor az elejét próbálod, tedd 1-be, ha hátul.
pl: bal eleje fel, majd indíts be a kocsit és tedd kettesbe mondjuk és adj gázt ( a felemelt kerék fog csak pörögni ne félj!) vagy ültess be valakit és Ő tegye ezt: Te mellette  jól hallhatod a hangokat a kerék felől:
- ha csapágyas, akkor bugó hangot hallasz
- ha jó akkor csak surranást
ismételd meg oldalanként és hallani fogod, ha baj van ( hátul persze kézzel tekerd meg a kereket)
Tutti rá fogsz jönni!
1. lehet kezdődő fékbetét kopás és ezt jelzi a betéten elhelyezett kis fémlap.
2 lehet csapágy is
csak azon csodálkozom, hogy a két szerelő(?) nem tette ezt meg!!!
Autóban utazva ne keress hibát, mert a fül a nyitott ablakon keresztül nem tud zaj irányt pontosan behatárolni!
Üdv Pityosz

Pötyi61

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3836 Dátum: 2019.08.14 20:00:57 »
Köszönöm az ötleteket,mérgemben eljöttem veie Montenegróba,nem búg jobban,mint induláskor.A kanyarokban majd fülelek,ha hazaértem megcsinálom Pityosz által leírtakat,és megírom a diagnózist.

Üdv:Pötyi 61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10230
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3837 Dátum: 2019.08.14 20:28:03 »
Hát nemtom, nekem több autónál is sikerült menet közben behatárolni, melyik csapággyal volt gond, és nem hinném, hogy etalon lenne a fülem  :hmmmm:
Igaz, hogy az ablakkal nem szórakoztam.

Pötyi61

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3838 Dátum: 2019.08.26 12:52:12 »
A hosszú montenegrói út megtette hatását,most már a szerelő is hallotta a hangot bal oldalról........a jobb kerékagy csapágy szól.Ő is a bal oldalra gyanakodott,de annyi hangterelő műanyag,és szigetelés van ebben a típusban,hogy nagyon nem is csodálkozott,szerinte is nehéz megállapítani.Így jövő héten újból csendes kis autóm lesz.Hozzáteszem,amikor először meghallottam a morgást,az tavaly nyár elején volt,azóta 30 000 km ment az autóba,és nem esett szét a csapágy,bírta.....csak roppant idegesítő volt.
Köszönöm a segítségeteket,soha senkinek nagyobb baja ne legyen az Avensisével.

Czimi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3839 Dátum: 2019.08.28 11:11:32 »
Sziasztok,

A tanácsotokat szeretném kérni.

2001-es Avensisemnek nem működik a bal első ablakemelője: csak egy kattanó relé hangot ad, mikor az ablakemelő gombot bármelyik irányban megnyomom. Régebben, mikor a hiba kezdődött, sokadik próbálkozás után (ha szerencsém volt) még elindult az ablak.

Rendeltem egy új ablakemelő szerkezetet (motorral együtt van szerelve), de annak a vezetéke csak 2 eres, szemben az autóban lévő szerkezet 5 eres vezetékével (nem találtam 5 eres ablakemelő szerkezetet).
Közben "teszteltem" az autóban lévő ablakemelő szerkezetet is: az emelőmotor 2 kimenő lábára (ami már az 5 eres csatlakozójú motorvezérlő elektronika után van) rákötöttem +12V-ot, majd -12V-ot (felcseréltem az érpárt), és az ablak hibátlanul ment le és fel.
Az ajtón lévő kezelőegységet (amin az ablakemelő gombok vannak) is próbáltam kicserélni, hátha az okozza a hibát, de az új kezelőegységgel is ugyanaz a probléma fennállt, szóval úgy tűnik, nem az a hibás.

Ha valaki az alábbiakban tud segíteni, megköszönném:
1) Beépíthető a 2 eres ablakemelő szerkezet az 5 eres helyére? Ha igen, kell további alkatrészt vásárolnom ennek érdekében? Egyáltalán van értelme ezzel próbálkozni, a fentiek tekintetében? (Nekem úgy tűnik, nem az ablakemelő szerkezet a hibás.)
2) Tudtok olyan kereskedésről, akinél van 5 eres ablakemelő szerkezet? (Fetételezem, hogy az 5 eres ablakemelő szerkezet esetén a motorvezérlő elektronika az alkatrész része lenne.)
3) Mi lehet még a hiba forrása? Én az 5 eres bemenetű motorvezérlő elektronikára gondolok. Lehet még esetleg más? Ilyen vezérlő egységet lehet valahol kapni? (Én eddig nem találtam, igazából a rendes nevét sem tudom.)

Tudom, hogy autóvillamossági szakemberhez kellene fordulnom (újra), de a helyzet az, hogy első körben, mikor ott voltam, azt mondták, hogy az emelő szerkezet a hibás, amiről közben kiderült, hogy hibátlanul végzi a dolgát, ezért szeretnék tájékozódni, mielőtt újra felkeresem őket.

Segítségeteket előre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2019.08.28 11:25:31 írta Czimi »