Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766522 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

getcarter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3795 Dátum: 2019.06.10 20:25:02 »
Diagnosztika volt a kocsin? Műszerezettség nélküli szervízekben könnyen mondanak tippet a cserélendő alkatrészre, főleg ha a munkalapon nem azt vállalták, hogy az adott hibajelenséget megszüntetik. Fél kocsit boldogan kicserélik, hiszen te fizeted, ők meg az alkatrészen is keresnek. T22-nél nem tudom mennyire releváns, de T25-nél hallottam már olyat, hogy egyes hibákat csak a Toyota szervíz műszere tud olvasni.
állítólag volt és felajánlotta hogy elviszi felújíttatni 70k + 20k ki-be szerelés
nem értek hozzá különösebben de komplett hülye sem vagyok

getcarter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3796 Dátum: 2019.06.11 16:00:23 »
ma utána kérdezgettem és kiderült hogy csak 2000 után volt kötelező csatlakozó szerelése a kocsikba
az enyém 1999-es
lehet benne csati?
ha nincs hogy lehet kideríteni a hibát?

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3797 Dátum: 2019.06.11 17:28:45 »
ma utána kérdezgettem és kiderült hogy csak 2000 után volt kötelező csatlakozó szerelése a kocsikba
az enyém 1999-es
lehet benne csati?
ha nincs hogy lehet kideríteni a hibát?

Van rajta csatlakozó, de még nem kommunikál az OBDII szabvanynak megfelelő protokollokon, mert azt csak később írták elő kötelezően. Így az olcsó ELM chipes eszközök nem használhatók.

Vidd el egy normális helyre, akár egy Toyota márkaszervizbe, pár db ezrest megérhet egy rendes diagnosztika.

Bay the way, 10-20 Ft körül rendelhetőek specializálható kütyük, amikhez csomagban lehet megvásárolni adott gyártó régebbi autóhoz a kompatibilitást. Egyik kollégám egy régi Mitsubishi-jéhez vett egyet, ami alapból tudta a Toyotákat (neki még extrs 10.000 Ft-ba került a kiegészítő Mitsubishikhez), így az enyémet is.
De pl. a privát Toyotás szereplőmnek van gyári kütyüje a régebbi Toyotákhoz. Szeged környékén tudok segíteni.

BF

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3798 Dátum: 2019.06.12 21:18:29 »
Sziasztok!

Fékrásegítő problémával szeretném segítségeteket kérni.
Meleg motornál (1ZZFE) sípoló hang hallatszik a fékpedál környékéről alapjárattól 3000-es fordulatig -gondolom felette már nincs olyan erős vákum. Ha hozzérek a fékpedálhoz azonnal elhallgat (a rásegítő maga kifogástalanul üzemel). Mindeközben mindkét oxigén szenzor "system too lean" hibával  check engine-t dob, ami akár összefügghet a sípolással -valahol levegő jut be. A kérdésem az lenne, kezdjek el gyűjteni komplett fékrásegítő dob-ra, vagy létezik felujító klszlet hozzá?
köszönöm!
Szia!
Nekem is volt ez a hiba, de oxigénszenzor probléma nélkül.
Nálam egyértelműen a szervó dob eresztette a vákumot.
Vagy szervó dob csere, vagy én találtam az ebay-en javító kit-et, ami vagy segít, vagy nem. (Amúgy nekem ~3 év alatt nem romlott az álapota. Mondjuk hideg motorral kevésbbé firdult elő, meleggel idegesítőbb vilt.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

f.somodi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3799 Dátum: 2019.06.12 21:29:21 »
Sziasztok!

kérdés a következö: 2.0 benzines az autom,és  elszakadt a vezérmüszijjam( messze  nem érte el a csereperiodust, de  öreg volt)
milyen károsodásokra  számithatok ilyen estben?
járt már valaki ilyen cipöben?
komplett hengerfejfelujitással számolhatok,vagy van esély "olcsobban " meguszni a dolgot?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3800 Dátum: 2019.06.12 22:02:59 »
állítólag volt és felajánlotta hogy elviszi felújíttatni 70k + 20k ki-be szerelés
nem értek hozzá különösebben de komplett hülye sem vagyok
Látatlanban nehéz mit mondani, ha bízol benne akkor bízd rá. Az itteni tapasztalat az, hogy ABS kocka ritkán romlik el. Persze előfeltétel, hogy a fékfolyadék volt cserélve kétévente, előírás szerint.

getcarter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3801 Dátum: 2019.06.13 19:01:16 »
Látatlanban nehéz mit mondani, ha bízol benne akkor bízd rá. Az itteni tapasztalat az, hogy ABS kocka ritkán romlik el. Persze előfeltétel, hogy a fékfolyadék volt cserélve kétévente, előírás szerint.
utánakérdezgettem, utánanéztem
max kivillogtatni lehet de nem túl közlékeny a régi rendszer
de szerintem le se xarta
majd lesz valami

getcarter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3802 Dátum: 2019.06.13 19:03:15 »
Van rajta csatlakozó, de még nem kommunikál az OBDII szabvanynak megfelelő protokollokon, mert azt csak később írták elő kötelezően. Így az olcsó ELM chipes eszközök nem használhatók.

Vidd el egy normális helyre, akár egy Toyota márkaszervizbe, pár db ezrest megérhet egy rendes diagnosztika.

Bay the way, 10-20 Ft körül rendelhetőek specializálható kütyük, amikhez csomagban lehet megvásárolni adott gyártó régebbi autóhoz a kompatibilitást. Egyik kollégám egy régi Mitsubishi-jéhez vett egyet, ami alapból tudta a Toyotákat (neki még extrs 10.000 Ft-ba került a kiegészítő Mitsubishikhez), így az enyémet is.
De pl. a privát Toyotás szereplőmnek van gyári kütyüje a régebbi Toyotákhoz. Szeged környékén tudok segíteni.

BF
pesten a márkaszerviz min. 20k+áfa/óra

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3803 Dátum: 2019.06.13 20:08:50 »
pesten a márkaszerviz min. 20k+áfa/óra
ToyoTeam Garage 7k/h, Mayer Pilisvörösvár 12k/h

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3804 Dátum: 2019.06.15 06:27:39 »
pesten a márkaszerviz min. 20k+áfa/óra

Egy hibatároló kiolvasásáról van szó, vajon az hány munkaórát vehet igénybe? Nagyjából 0,2-t. Erre egyébként is fix díjat szoktak számolni.

getcarter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3805 Dátum: 2019.06.16 15:54:15 »
Egy hibatároló kiolvasásáról van szó, vajon az hány munkaórát vehet igénybe? Nagyjából 0,2-t. Erre egyébként is fix díjat szoktak számolni.
bent voltam egyben megkérdezni azért tudom nem a hasamra ütöttem
és mivel csak kivillogni tudna és irányt mutatni az ember mondta hogy további mérésekre lenne szükség
a megkezdett munkaórát mindig kifizettetik
nem percben mérik

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3806 Dátum: 2019.06.18 11:27:30 »
Egy hibatároló kiolvasásáról van szó, vajon az hány munkaórát vehet igénybe? Nagyjából 0,2-t. Erre egyébként is fix díjat szoktak számolni.
Márkaszervízben is max 5k, de nekem eddig mindig ingyen kiolvasták.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3807 Dátum: 2019.06.18 16:33:14 »
Márkaszervízben is max 5k, de nekem eddig mindig ingyen kiolvasták.

A legtöbb user itt hasonló árakról számolt be. Nyilván a kérdező bement, elmesélte a problémáját, amire egy hibafeltárást ajánlott a szervíz x Ft-os óradíjért, ami nem egyenlő egy hibatároló kiolvasásával.

Sárközi András

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3808 Dátum: 2019.06.19 12:56:50 »
 A márkaszervízben a hibatároló kiolvasás 12k..
Eddig nekem,ha bármilyen problémával mentem a szervízbe,a hibafeltárásra nem adtak árajánlatot,hanem csak a hibaelhárításra...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3809 Dátum: 2019.06.20 13:52:09 »
A márkaszervízben a hibatároló kiolvasás 12k..
Eddig nekem,ha bármilyen problémával mentem a szervízbe,a hibafeltárásra nem adtak árajánlatot,hanem csak a hibaelhárításra...
Naná, mert azt akarják hogy ott csináltasd meg. Lambdaszonda csréje pl. bárhol 35k, míg márkaszervízben 68k. Ebbe már belefér a hibakódolvasás meg a kávéd is. :whistling: