Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766602 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3630 Dátum: 2018.10.02 22:11:17 »
Nem tudom, hogy milyen tárcsa van elöl, de Ate fékbetéteket raktam bele legutóbb. Szerintem jó, akkor 8000 alatt volt a szett némi kedvezménnyel. Egyszer kellett igazán komolyat fékeznem, jól vizsgázott hála Istennek.
Amúgy a lecserélt, az előző tulajnál beleapplikált QH betétek egyikéről levált és darabokra tört a "ferodol".

TptkXRN2...
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.02 22:14:09 írta vd1234 »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3631 Dátum: 2018.10.03 09:18:21 »
Nem tudom, hogy milyen tárcsa van elöl, de Ate fékbetéteket raktam bele legutóbb. Szerintem jó, akkor 8000 alatt volt a szett némi kedvezménnyel. Egyszer kellett igazán komolyat fékeznem, jól vizsgázott hála Istennek.
Amúgy a lecserélt, az előző tulajnál beleapplikált QH betétek egyikéről levált és darabokra tört a "ferodol".

TptkXRN2...
Kedvezmény nélkül mennyi? A Toyota Optfit betét előre 17.200Ft beszereléssel, azért vagyok kíváncsi, hogy egy jobb betét listaáron mennyivel lehet olcsóbb. Egyébként nem vagyok márkaszervíz mániás, csak szeretek olyat beletenni ami biztosan problémamentes és nem fog nyiszogni.
<OFF>Mx5 első betétjeit cserélni kellett nemrég, a Budakalászon lévő erre szakosodott szerelőhöz vittem el azzal, hogy Mazda betétet rakjon bele. Egy hónapra volt időpont... Kopásjelző persze nyüszített. Aztán felhívott, hogy lett szabad egy órás lyuk a naptárában mert késik egy alkatrész( :hug:) van utángyártott  azonnal(T betűvel kezdődik asszem 5 betűs neve van, de nem emlékszem a pontos márkára), azt azonnal bele tudja rakni. Vagy megyek 4 hét múlva, amikor van időpontja és addigra lesz gyári Mazda is gyári felárral. :D Nála, mint szakosodott szerelő, rá mertem bízni a döntést, hogy jót rak bele. Aztán mondta, hogy rendelhet Mazdát, ugyanaz lesz benne, csak 8.000 forinttal drágábban. Így fizettem 24k-t. </OFF>
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.03 09:29:09 írta Silent »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3632 Dátum: 2018.10.03 10:25:46 »
Mostani listaár 12000 pénz, de ennek azért nincs jelentősége, mert bárki bemegy, hozzávágnak 25% kedvezményt, tehát most 9000-ért kapnám a szettet.
Beszerelés meg pikkpakk megvan (még munkahenger visszanyomással együtt is).
Szépen dolgozik, hangtalanul, ennyi.
Spóroltam akkor kb. 8000-et, ami ugyan elsőre nem sok, de sok kicsi sokra megy.

Monostori István

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3633 Dátum: 2018.10.21 17:55:49 »
Kedves Klubtagok!

Toyota Avensis T22 (1998) kombi pótkerék tartó üregébe autómosás/nagyobb eső esetén becsorog egy kis víz.
A lökhárító felőli falon található lyukakon keresztül szokott beszivárogni a víz, lsd. mellékelt kép.

Találkozott már valaki ilyen problémával?
Hogyan oldotta meg?

Köszönöm

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3634 Dátum: 2018.10.21 18:42:03 »
Találkozott már valaki ilyen problémával?
Hogyan oldotta meg?
Igen. A lyuk vízáteresztés megszüntetésével lett megoldva. Ducttape rulz.

Monostori István

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3635 Dátum: 2018.10.21 19:03:13 »
"Silent" Ha csak simán leragasztom akkor nem csak máshol fog pangani a víz?
Szerintem a képen látható lyukak nem voltak gyárilag dugózva.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3636 Dátum: 2018.10.21 20:52:30 »
"Silent" Ha csak simán leragasztom akkor nem csak máshol fog pangani a víz?
Szerintem a képen látható lyukak nem voltak gyárilag dugózva.
Vissza kéne keresni, mert a probléma már jelentkezett másnál is. Nekünk nincs T22 2008 óta, így nem tudom megnézni, de úgy emlékszem, hogy közvetlenül jön be rajta a víz.

ceze

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3637 Dátum: 2018.10.30 14:19:06 »
Kedves Klubtagok!

Toyota Avensis T22 (1998) kombi pótkerék tartó üregébe autómosás/nagyobb eső esetén becsorog egy kis víz.
A lökhárító felőli falon található lyukakon keresztül szokott beszivárogni a víz, lsd. mellékelt kép.

Találkozott már valaki ilyen problémával?
Hogyan oldotta meg?

Köszönöm

Szia, igen ez mind kombi mind szedánnál jelentkezik sajnos, ha visszamész pár oldalt ott mindkettőnél találsz infót. Nekem pl az okozta a hibát hogy a két hátsó lökhárítónál van két szellőző és ezek tömítése tönkrement, ez engedte be a vizet. Én nagy mennyiségű szilikonnal oldottam meg a dolgot azóta hibátlan, illetve nekem megtörték a hátát és a visszahúzás után a lemezek a gumiperemeknél nem voltak tökéletesek ott is jött be a víz. Azóta semmi gondom velük max páralecsapódás van néha.

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=817.3510
 
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.30 14:25:37 írta ceze »

ceze

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3638 Dátum: 2018.10.30 14:27:42 »
Sziasztok,
Az után szeretnék érdeklődni, hogy 1.6 vvti motornál tapasztalta e valaki azt a hibát hogy hidegen valamiért az alapjárat közvetlen indítás után beesik 800 körülre mintha meleg lenne a motor. Persze ilyenkor le akar fulladni a kocsi és a computer avatkozik be. Tapasztalataim szerint 20 °C fölött ez a gond nem jelentkezik csak nagyon ritkán.
Előre is köszönöm a válaszokat:
Ceze

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3639 Dátum: 2018.10.30 15:37:08 »
Szia! Esetleg valami tömítetlenségi hiba a fojtószelepház és a szívókamra között? Féktisztítót odapermetezve kideríthető. Alapjárati szelep nem szorul? Esetleg a vízhőfok jeladója nem ad jelet, hogy kinyisson. Hirtelenjében ennyi.

ceze

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3640 Dátum: 2018.10.30 16:02:05 »
Szia! Esetleg valami tömítetlenségi hiba a fojtószelepház és a szívókamra között? Féktisztítót odapermetezve kideríthető. Alapjárati szelep nem szorul? Esetleg a vízhőfok jeladója nem ad jelet, hogy kinyisson. Hirtelenjében ennyi.

Szia a hőfok jeladót cseréltem, a fojtószelepet kitakarítottam és anno egy éve az alapjárati motor kis forgó részét is, bár az akkor is akadt nem volt az igazi, de alapos tisztítás után jónak tűnt. Lehet az teljesen elromlott? Ezt a tömítetlenségi gondot, hogy tudom tesztelni féktisztítóval tesztelni?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3641 Dátum: 2018.10.30 21:14:48 »
Szia a hőfok jeladót cseréltem, a fojtószelepet kitakarítottam és anno egy éve az alapjárati motor kis forgó részét is, bár az akkor is akadt nem volt az igazi, de alapos tisztítás után jónak tűnt. Lehet az teljesen elromlott? Ezt a tömítetlenségi gondot, hogy tudom tesztelni féktisztítóval tesztelni?
Járó motornál az illesztésekre, vákuumcsövek bekötési pontjaira fújsz egy keveset, és ha reagál rá a motor (fullad/felpörög), akkor tömítetlenség van. Azért esélyes, mert a motor levegőhöz jut, csak éppen az alapjárati szelep nélkül. Az indításkori 800-as alapjárat azt mutatja, hogy az zárva marad. Lehet még az is, hogy megakad, illetve a jeladó rossz. - Nálunk a Carinánál 3-féle hőfok jeladó van: külön az ECU-hoz (ami az alapjárati szelepet vezéréi), a mérőműszerhez, ventilátorhoz. Nem tudom, a VVTI-knél ez hogy van, melyiket cserélted.

ceze

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3642 Dátum: 2018.10.30 23:09:59 »
Szia,
Ezt kipróbálom köszönöm. Én a motorblokkba lévő hőjeladót cseréltem. A fojtószelep érzékelőt és az alapjárati motor szenzorát nem cseréltem, az alapjárati motor részeit takarítottam ki. De mivel a computer sokszor szokta a p0171 hibát írni ami a tömítetlenség gondolom az lesz, de már szinte mindent szétszedtem és újra tőmítetem, de akkor újra végignézem az ajánlott módszerrel.
Üdv
Ceze
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.30 23:13:28 írta ceze »

ceze

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3643 Dátum: 2018.10.30 23:46:31 »
Illetve valaki meg tudja mondani hogy 3ZZ-FE motornál hol találom az egr szelepet? Mert én csak a pcv-t tudom hol van, de tudtommal a kettő nem azonos. Van egyáltalán egr szelep ebben a motorban?
Köszönöm előre is:
Ceze

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3644 Dátum: 2018.10.31 07:28:16 »
Illetve valaki meg tudja mondani hogy 3ZZ-FE motornál hol találom az egr szelepet? Mert én csak a pcv-t tudom hol van, de tudtommal a kettő nem azonos. Van egyáltalán egr szelep ebben a motorban?
Köszönöm előre is:
Ceze
nincs
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu