Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766585 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ricsosz01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3510 Dátum: 2018.02.13 22:15:54 »
Köszönöm a tippet. Sérülésmentes Avensis. Új kora óta a családban van és 130 ezer km van benne. Megnézem azt ami mondtál.

Na meglett a beázás nyoma. Három sebből is vérzett a dolog. A tetősín végén a csomagtér ajtónál, van a tető és a csomagtér összeeresztése. Mindkét oldalt el volt repedve a karosszéria tömítő, de pont annyira, hogy szabad szemmel nem lehetett látni. A hiba megállapítása szivárgáskereső illetve levegővel történt. Zsírtalanítás után egy kis karosszéria tömítővel orvosoltam a problémát. Mindkét oldalt van egy utastér nyomáskiegyenlítőnek hívott műanyag, aminek a gumi tömítése már nem volt az igazi. Zsírtalanítottam a műanyagot majd paszta gumitömítés és újból paszta és így pattintottam be a helyére. A harmadik hiba pedig a hátfalon volt. A lökhárító összesen négy átmenő csavarral van rögzítve, de hat lyuk van. Ebből kettőt lezártam szintén pasztával illetve megpasztáztam körbe azt a részt, ahol a lökhárító csatlakozik a hátfalhoz. Egyenlőre ázásnak nyoma sincs, pedig ma elég rossz időben tettem meg hazafelé 50 km-t. Majd holnap meglátjuk mi a végeredmény, de szerintem a hiba el lett hárítva, mert szinte azonnal folyt be a víz, amint kitöröltem. Ha holnap is száraz lesz minden, akkor összepakolom...

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3511 Dátum: 2018.02.14 12:39:48 »
Na meglett a beázás nyoma. Három sebből is vérzett a dolog. A tetősín végén a csomagtér ajtónál, van a tető és a csomagtér összeeresztése. Mindkét oldalt el volt repedve a karosszéria tömítő, de pont annyira, hogy szabad szemmel nem lehetett látni. A hiba megállapítása szivárgáskereső illetve levegővel történt. Zsírtalanítás után egy kis karosszéria tömítővel orvosoltam a problémát. Mindkét oldalt van egy utastér nyomáskiegyenlítőnek hívott műanyag, aminek a gumi tömítése már nem volt az igazi. Zsírtalanítottam a műanyagot majd paszta gumitömítés és újból paszta és így pattintottam be a helyére. A harmadik hiba pedig a hátfalon volt. A lökhárító összesen négy átmenő csavarral van rögzítve, de hat lyuk van. Ebből kettőt lezártam szintén pasztával illetve megpasztáztam körbe azt a részt, ahol a lökhárító csatlakozik a hátfalhoz. Egyenlőre ázásnak nyoma sincs, pedig ma elég rossz időben tettem meg hazafelé 50 km-t. Majd holnap meglátjuk mi a végeredmény, de szerintem a hiba el lett hárítva, mert szinte azonnal folyt be a víz, amint kitöröltem. Ha holnap is száraz lesz minden, akkor összepakolom...

Bő 3 éve engem is megőrjített az állandó víz a csomagtartó üregeiben. Egy jó hideg novemberi napon kipakoltam a csomagtartót (az enyém szedán), teljesen szárazra töröltem, majd kínomban kifújtam liszttel az egészet, hogy mindent befedjen egy jól látható réteg. Ezután ajtó lecsuk, slag elő és fél óráig áztattam minden irányból. Az eredmény az lett, hogy az általad felsorolt tünetekből az utolsó 2 nálam is jelentkezett, melyhez itt látható egy kis fotódokumentáció.
Volt egy harmadik elölről felülről érkező nedvesedés is, de arra végül nem jöttem rá. Szép küzdelem ez, hogy ro...adna meg...

ricsosz01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3512 Dátum: 2018.02.16 21:05:48 »
Bő 3 éve engem is megőrjített az állandó víz a csomagtartó üregeiben. Egy jó hideg novemberi napon kipakoltam a csomagtartót (az enyém szedán), teljesen szárazra töröltem, majd kínomban kifújtam liszttel az egészet, hogy mindent befedjen egy jól látható réteg. Ezután ajtó lecsuk, slag elő és fél óráig áztattam minden irányból. Az eredmény az lett, hogy az általad felsorolt tünetekből az utolsó 2 nálam is jelentkezett, melyhez itt látható egy kis fotódokumentáció.
Volt egy harmadik elölről felülről érkező nedvesedés is, de arra végül nem jöttem rá. Szép küzdelem ez, hogy ro...adna meg...

Update. Meg lett a negyedik pont. Amit említettél, hogy felülről ázik. Fújd meg szappanos vízzel a tetőt, ahol a díszcsík vége van majd belülről levegőpisztollyal . Ott is ahol össze van eresztve  a karosszéria a csomagtér ajtóval. Nekem ott volt egy szemmel alig látható repedés a karosszéria tömítőn mindkét oldalt valamint a díszcsík alatt (nehéz felszedni a végét). Ott lesz a hiba 99%. Én szélvédő ragasztóval kinyomtam. Azóta semmi ázás. Sajnos nekem belül már lett egy kis felületi rozsda, de az lekezeltem Corantal (rozsda átalakító).

akrugy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3513 Dátum: 2018.02.18 11:04:06 »
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az abs lámpa gyújtáskor nem folyamatosan ég hanem villog. Amikor elindulok kb 1 percig villog majd folyamatosan ég. Ilyenkor nincs is abs hatás. Viszont ha haladás közben leveszem a gyújtást majd vissza rakom akkor elalszik az abs lámpa és működik is. Amit még észrevettem, hogy az ilyen működés közben amikor már lasssítok egy kereszteződésnél és kb 5km/H alá esik a kocsi sebessége akkor hirtelen bekapcsol az abs és elkezd "rezegni" a pedál.

Találkozott e már valaki ilyennel illetve ki lehet e villogtatni az abs hibakódot?

Válaszokat előre is köszönöm.


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3514 Dátum: 2018.02.18 11:08:16 »
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az abs lámpa gyújtáskor nem folyamatosan ég hanem villog. Amikor elindulok kb 1 percig villog majd folyamatosan ég. Ilyenkor nincs is abs hatás. Viszont ha haladás közben leveszem a gyújtást majd vissza rakom akkor elalszik az abs lámpa és működik is. Amit még észrevettem, hogy az ilyen működés közben amikor már lasssítok egy kereszteződésnél és kb 5km/H alá esik a kocsi sebessége akkor hirtelen bekapcsol az abs és elkezd "rezegni" a pedál.

Találkozott e már valaki ilyennel illetve ki lehet e villogtatni az abs hibakódot?

Válaszokat előre is köszönöm.
99%, hogy az egyik ABS jeladó halt meg. Én a bal hatsoval jártam így. Ki kell mérni, melyik a rossz és cserélni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akrugy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3515 Dátum: 2018.02.18 11:13:13 »
Köszönöm

dtomi01

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3516 Dátum: 2018.02.21 21:20:22 »
Na meglett a beázás nyoma. Három sebből is vérzett a dolog. A tetősín végén a csomagtér ajtónál, van a tető és a csomagtér összeeresztése. Mindkét oldalt el volt repedve a karosszéria tömítő, de pont annyira, hogy szabad szemmel nem lehetett látni. A hiba megállapítása szivárgáskereső illetve levegővel történt. Zsírtalanítás után egy kis karosszéria tömítővel orvosoltam a problémát. Mindkét oldalt van egy utastér nyomáskiegyenlítőnek hívott műanyag, aminek a gumi tömítése már nem volt az igazi. Zsírtalanítottam a műanyagot majd paszta gumitömítés és újból paszta és így pattintottam be a helyére. A harmadik hiba pedig a hátfalon volt. A lökhárító összesen négy átmenő csavarral van rögzítve, de hat lyuk van. Ebből kettőt lezártam szintén pasztával illetve megpasztáztam körbe azt a részt, ahol a lökhárító csatlakozik a hátfalhoz. Egyenlőre ázásnak nyoma sincs, pedig ma elég rossz időben tettem meg hazafelé 50 km-t. Majd holnap meglátjuk mi a végeredmény, de szerintem a hiba el lett hárítva, mert szinte azonnal folyt be a víz, amint kitöröltem. Ha holnap is száraz lesz minden, akkor összepakolom...

Szia!

Én is hasonló gonddal küzdök. A mostani csapadékos időben észrevettem, hogy az emelő alatt megállt a víz és másik oldalon is látható még némi nedvesség. A bal oldalon a külső karosszéria elem és a kerékdob összeillesztésénél mintha látható volna, hogy végig nedves. Vajon az általad is tapasztalt a tető végén történő beázás oda folyna le?
Sajnos a másik oldalt, az emelőnél nem láttam, hogy honnan folyik a víz. Ami biztos, hogy álló helyzetben is lassanként gyűlik a víz, így az merült fel bennem még, hogy vagy a lámpánál, vagy még a csomagtartó tartó teleszkóp rögzítésnél folyhat be a víz. Hasonlót nem tapasztaltál? Sedan, kombi vagy liftback karosszéria változatnál tapasztaltad a problémákat?

djyuri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3517 Dátum: 2018.02.24 20:35:44 »
Oké Srácok :)
A hezitálós hibára lett egy újabb hibakód.
Eddig a légtömeg mérők hibái miatt tiltotta le szakaszosan a turbót.
Ez ki lett cserélve. Ment is a gépezet,mint állat.
Ezek után idővel (egy hét) teljes tartományban turbó tiltásra állt át a gépezet.
Tegnap jutottunk el kód olvasásra ismét és a két üzemanyag nyomás érzékelő hibája jön be folyamatosan a hibakódokhoz.
Jelenleg ezeknek a pontos típusainak megnézésén és utána beszerzésén vagyunk.

Üdv

Sziasztok!

Ismét eltelt egy hosszabb idő, hogy valós lehessen a tapasztalat.
A két üzemanyag nyomás érzékelőt megpucoltuk és vissza lett téve aznap, hiszen használni kell az autót. Hibakódot ki lehetett ütni egyből!
Azóta okés az autó :D Szóval kosz és kontakthiba okozta.

Üdv

ricsosz01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3518 Dátum: 2018.02.28 11:46:54 »
Szia!

Én is hasonló gonddal küzdök. A mostani csapadékos időben észrevettem, hogy az emelő alatt megállt a víz és másik oldalon is látható még némi nedvesség. A bal oldalon a külső karosszéria elem és a kerékdob összeillesztésénél mintha látható volna, hogy végig nedves. Vajon az általad is tapasztalt a tető végén történő beázás oda folyna le?
Sajnos a másik oldalt, az emelőnél nem láttam, hogy honnan folyik a víz. Ami biztos, hogy álló helyzetben is lassanként gyűlik a víz, így az merült fel bennem még, hogy vagy a lámpánál, vagy még a csomagtartó tartó teleszkóp rögzítésnél folyhat be a víz. Hasonlót nem tapasztaltál? Sedan, kombi vagy liftback karosszéria változatnál tapasztaltad a problémákat?

Szia. Az emelőnél is ugyan az a helyzet, mint a másik oldalt. Ki kell szerelni a kárpitokat teljesen és végig kell nézni a tetejétől, hogy honnan folyik. Biztosra veszem, hogy neked is folyik ott ahol nekem folyt :) Szerintem a díszcsík végénél kezdd a dolgot. Nézd meg nincs e kirepedve a karosszéria tömítő. Nekem onnan ázott mindkét oldal.

ricsosz01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3519 Dátum: 2018.03.01 15:47:37 »
Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egyszerűen nem találtam beépítő keretet a rádiózoz. Mivel tönkrement gondoltam teszek bele egy 1 DIN-es magnót de a CD helyére nem fér be. Mit tanácsoltok. Előre is köszi.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3520 Dátum: 2018.03.01 16:53:36 »
Szia!

Én is hasonló gonddal küzdök. A mostani csapadékos időben észrevettem, hogy az emelő alatt megállt a víz és másik oldalon is látható még némi nedvesség. A bal oldalon a külső karosszéria elem és a kerékdob összeillesztésénél mintha látható volna, hogy végig nedves. Vajon az általad is tapasztalt a tető végén történő beázás oda folyna le?
Sajnos a másik oldalt, az emelőnél nem láttam, hogy honnan folyik a víz. Ami biztos, hogy álló helyzetben is lassanként gyűlik a víz, így az merült fel bennem még, hogy vagy a lámpánál, vagy még a csomagtartó tartó teleszkóp rögzítésnél folyhat be a víz. Hasonlót nem tapasztaltál? Sedan, kombi vagy liftback karosszéria változatnál tapasztaltad a problémákat?

Nekem is volt ~fél liter víz az emelőnél T22 sedannál. :wacko:
Van egy szellőző szelep oldalt (kívülről a lökhárító takarja).
Nekem ott jött a víz be. Nem a szelep zárt rosszul, hanem  a szelep házán volt letörve az egyik fül, ezért rosszul illeszkedett a kasztnihoz...ott jött be a víz. Sziloplasztal "javítottam" belülről. Nem volt türelmem levenni a lököst...úgy jobban helyre lehetett volna tenni  a szelepet. :whistling: Azóta nincs víz... :cool2:
Próba: Először töröld szárazra az emelő alatt. Majd kívülről a lökhárító sarkánál csorgass rá egy vödörnyi vizet... és belül figyeld az emelőnél, hogy hol folyik be...
p.s. Ja most látom, hogy már ezt más is írta... már biztos megoldottad... :innocent:
« Utoljára szerkesztve: 2018.03.01 17:06:02 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

ceze

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3521 Dátum: 2018.03.02 17:03:45 »
Nekem is volt ~fél liter víz az emelőnél T22 sedannál. :wacko:
Van egy szellőző szelep oldalt (kívülről a lökhárító takarja).
Nekem ott jött a víz be. Nem a szelep zárt rosszul, hanem  a szelep házán volt letörve az egyik fül, ezért rosszul illeszkedett a kasztnihoz...ott jött be a víz. Sziloplasztal "javítottam" belülről. Nem volt türelmem levenni a lököst...úgy jobban helyre lehetett volna tenni  a szelepet. :whistling: Azóta nincs víz... :cool2:
Próba: Először töröld szárazra az emelő alatt. Majd kívülről a lökhárító sarkánál csorgass rá egy vödörnyi vizet... és belül figyeld az emelőnél, hogy hol folyik be...
p.s. Ja most látom, hogy már ezt más is írta... már biztos megoldottad... :innocent:


Én is pont most küzdök ezzel a problémával, nekem is a két szelepen jött be a víz. Valahol még mindig ereszt de már csak a pótkerék alatt gyűlik össze egy kicsi a két oldal száraz. Szerintem nekem is a fentebb említett  egyéb illesztéseknél szivárog. Ezt még tesztelni kell de nem -10 fokban :D

ceze

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3522 Dátum: 2018.03.02 17:13:42 »
Sziasztok,
nekem egy olyan problémám lenne, hogy a hideg alapjárat döcög néha leáll az autó is. Régebben még csak ritkán csinálta mostmár szinte mindig. Indításkor felhúzza a fordulatot 2000 fölé is akár aztán szépen ejti vissza 1800-1700ig aztán egyszer csak bumm 800 - 700 közé lezuhan ahol hirtelen fel aztán megint le. Ha bemelegedett és be tudott állni olyan 780 körülre akkor szépen duruzsol.
A hibakód a légmennyiségmérőt írta ki de az cserélve lett, változás nem történt. A vízhőmérsékelt mérőt is cseréltem mert a régi szar volt, most a kocsi is szépen bemelegszik nincs gond vele. Egy ideig nem gyulladt ki motordiagnosztikai lámpa, de a minap megint most katalizátor hibát ír, bár én ezt azért kétlem.
Találkozott már valaki ezzel a hibával?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3523 Dátum: 2018.03.02 18:08:02 »
Ki kell pucolni a fojtószelepet, alapjárati motor szelepet(idle air control valve), EGR-t ha van. Légtömegmérőt nem írom, mert írtad hogy az megvolt. Ha katalizátor hiba alatt P0420 hibakódra gondolsz, és a kipuffogó értékek rendben vannak, akkor meg lehet próbálni egy szondakiemelőt.

ceze

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3524 Dátum: 2018.03.04 17:17:35 »
Ki kell pucolni a fojtószelepet, alapjárati motor szelepet(idle air control valve), EGR-t ha van. Légtömegmérőt nem írom, mert írtad hogy az megvolt. Ha katalizátor hiba alatt P0420 hibakódra gondolsz, és a kipuffogó értékek rendben vannak, akkor meg lehet próbálni egy szondakiemelőt.

Szia,
Köszönöm a gyors választ. Akkor elkezdem a pucolással, illetve igen 420as hibára gondolok, a kiemelésen a lamdaszonda cserére gondolsz?
Előre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2018.03.04 17:31:16 írta ceze »