Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 778241 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Bertipapája

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3405 Dátum: 2017.12.10 11:16:08 »
Ez így működik helyesen! :yes:

Érdekes, bár számomra egy kicsit furi. A normál működés (tervezés) nekem úgy tűnne logikusnak, ha a felső ág légáramlatát ilyenkor teljesen elzárná a rendszer, nem az, hogy a felső utakat nem fűti.

De legalább tudom, hogy nincs hibája az autónak  ::)

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3406 Dátum: 2017.12.10 11:25:10 »
Arra gondoltam, hogy miért így lett vajon tervezve?
A Carinan is igy mukodott.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3407 Dátum: 2017.12.10 11:45:11 »
Arra gondoltam, hogy miért így lett vajon tervezve?
Alul fűt, de felül friss (hideg levegőt) fúj az fejhez. Nehogymá' bealudj  ;)
Vagy valami ilyesmi.

A T27 is ilyen.

ghx

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3408 Dátum: 2017.12.10 12:26:13 »
Valaki, akinek 5 ajtós Avensis-e van, megtenné, hogy a csomagtér ajtóról leszedi a burkolatot, lefényképezi a hátsó ablakfűtés csatlakozóit és felteszi a képeket ide?
Sajnos az enyémnek mindkét oldalon le van tépve a csatlakozója. Viszont mindkét oldalon két-két csatlakozó hely van és mindkét oldalon csak egy-egy vezeték (egyik oldalon piros, másikon fekete, nyilván pozitív és negatív), ezért fogalmam sincs, hogy ragasszak fel sarukat, mert két vezetéknek négy saru nem jön össze.
Előre is köszönöm a segítséget!!!

xhege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3409 Dátum: 2017.12.10 19:58:49 »
Köszönöm mindenki segítséget, örömmel jelentem hogy ma T22 tulaj lettem. A fekete kombi lett a kiválasztott!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3410 Dátum: 2017.12.10 20:37:22 »
Gratula hozzá, és örülök, hogy itt fórumon belül cserélt gazdát.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

byd996

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3411 Dátum: 2018.01.04 00:24:40 »
Sziasztok!

Mit gondoltok eről az autóról?
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_1_6_linea_terra-12307592

Ma néztem meg, holnap egy szervízben alánézünk.
Karcos, néhol horpadt, de rozsdát csak a jobb hátsó sárvédőíven találtam, körömnyit. Az antenna letörve tôből. A küszöbvégek sem lyukasak. A motortér koszos, de olajat csak a szervótartály környékén láttam. A lámpák hátuljáról hiányzik a zárósapka, az egyiknél egy rongy volt betömve. A motor jéghideg volt, bikáeól pöccröff indult, szép hangja volt.
A belseje koszos, a váltószoknya elrongyolódva, mint egy F Astrában, a szellőzés tekerőgombjainál a panel kilyukadt, kb mintha elkopott volna.

Holnap csak opel szervízbe kaptam időpontot, végigküldik a vizsgasoron, meg rádugják az univerzális hibakódolvasójukat.
Lekérdeztem a futásteljesítményt, elvileg 2012 ótaa nem tekerték, előtte meg ki tudja😀

Nézzek/nézzessek még meg valamit szerintetek?

Az eladó állította hogy ez láncos motor. Mondtam neki hogy szerintem ez a 4AFE még szíjas, ilyen van a Carinámban is. Megmagyarázta hogy a fémből készült vezérlést takaró elemmel szerelt 4afe motorok láncosak, a műanyaggal szereltek szíjasak.
Szerintem félrebeszélt, de kicsit elbizonytalanított.
Ugye minden 4afe szíjas?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3412 Dátum: 2018.01.04 10:13:43 »
Azt mondták, hogy miért volt vontatva a kocsi? Avensisnek nem nagyon van szüksége ilyesmire, ha megkapja amit kell. Képek meg a leírtak alapján mintha nem lett volna gazdája a kocsinak.

byd996

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3413 Dátum: 2018.01.04 10:31:42 »
Nem, nem mondták. Miből gondolod hogy vontatták?
Hát igen, nekem is elhanyagolt futkosó autónak tűnik.

keeleios

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3414 Dátum: 2018.01.04 11:05:57 »
Sziasztok!


Átültem a sajátomból egy másik avensisbe, és feltűnt hogy annak mennyivel puhábban járt a váltója. Az enyémnek sincs olyasmi problémája hogy ne venné a sebességet, de sokkal nehézkesebben, keményebben jár mint a másik kocsiban tette azt.

Mire utalhat ez szerintetek? Váltóolaj kb 3000 kilóméterrel ezelőtt lett cserélve benne. Igazából amíg nem próbáltam ki 1 másik ugyanilyen kocsit fel sem tünt a dolog, gondolom egy folyamatos "romlás" volt.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3415 Dátum: 2018.01.04 12:01:40 »
Nem, nem mondták. Miből gondolod hogy vontatták?
Hiányzik a vonószem fölött a műanyag borítás elöl.

Átültem a sajátomból egy másik avensisbe, és feltűnt hogy annak mennyivel puhábban járt a váltója. Az enyémnek sincs olyasmi problémája hogy ne venné a sebességet, de sokkal nehézkesebben, keményebben jár mint a másik kocsiban tette azt.
Mire utalhat ez szerintetek? Váltóolaj kb 3000 kilóméterrel ezelőtt lett cserélve benne. Igazából amíg nem próbáltam ki 1 másik ugyanilyen kocsit fel sem tünt a dolog, gondolom egy folyamatos "romlás" volt.
Váltóolajra vetnék egy pillantást, hogy tiszta-e annyira amennyire azt a 3000km-el ezelőtti csere indokolná.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3416 Dátum: 2018.01.04 12:08:08 »
Sziasztok!

Mit gondoltok eről az autóról?
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_1_6_linea_terra-12307592

Ma néztem meg, holnap egy szervízben alánézünk.
Karcos, néhol horpadt, de rozsdát csak a jobb hátsó sárvédőíven találtam, körömnyit. Az antenna letörve tôből. A küszöbvégek sem lyukasak. A motortér koszos, de olajat csak a szervótartály környékén láttam. A lámpák hátuljáról hiányzik a zárósapka, az egyiknél egy rongy volt betömve. A motor jéghideg volt, bikáeól pöccröff indult, szép hangja volt.
A belseje koszos, a váltószoknya elrongyolódva, mint egy F Astrában, a szellőzés tekerőgombjainál a panel kilyukadt, kb mintha elkopott volna.

Holnap csak opel szervízbe kaptam időpontot, végigküldik a vizsgasoron, meg rádugják az univerzális hibakódolvasójukat.
Lekérdeztem a futásteljesítményt, elvileg 2012 ótaa nem tekerték, előtte meg ki tudja😀

Nézzek/nézzessek még meg valamit szerintetek?

Az eladó állította hogy ez láncos motor. Mondtam neki hogy szerintem ez a 4AFE még szíjas, ilyen van a Carinámban is. Megmagyarázta hogy a fémből készült vezérlést takaró elemmel szerelt 4afe motorok láncosak, a műanyaggal szereltek szíjasak.
Szerintem félrebeszélt, de kicsit elbizonytalanított.
Ugye minden 4afe szíjas?
Kizárólag a vvt-i korszaktól kezdve láncosak az Avensis motorjai.

Ha mindenképpen 5 ajtós autót szeretnél, akkor ugyan nem lesz jó az ötletem, de ez az autó gyönyörű, magánkézből eladó, ahol 12 éve van. Valós km futás, 80 000km-rel vette, az elmúlt 12 évben ment bele a többi. Tesóm ismeri az autót, ugyanazon a  településen lakik. Ritka szép korához képest és korrekt az ára.
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_1_6_linea_terra-12097719
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3417 Dátum: 2018.01.04 12:09:25 »
Sziasztok!


Átültem a sajátomból egy másik avensisbe, és feltűnt hogy annak mennyivel puhábban járt a váltója. Az enyémnek sincs olyasmi problémája hogy ne venné a sebességet, de sokkal nehézkesebben, keményebben jár mint a másik kocsiban tette azt.

Mire utalhat ez szerintetek? Váltóolaj kb 3000 kilóméterrel ezelőtt lett cserélve benne. Igazából amíg nem próbáltam ki 1 másik ugyanilyen kocsit fel sem tünt a dolog, gondolom egy folyamatos "romlás" volt.
Esetleg a rudazatot be kellene fújkálni, hogy könnyebben járjon. Nem hinném, hogy ennél komolyabb baja lenne.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3418 Dátum: 2018.01.04 12:16:54 »
Kizárólag a vvt-i korszaktól kezdve láncosak az Avensis motorjai.

Ha mindenképpen 5 ajtós autót szeretnél, akkor ugyan nem lesz jó az ötletem, de ez az autó gyönyörű, magánkézből eladó, ahol 12 éve van. Valós km futás, 80 000km-rel vette, az elmúlt 12 évben ment bele a többi. Tesóm ismeri az autót, ugyanazon a  településen lakik. Ritka szép korához képest és korrekt az ára.
https://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/avensis/toyota_avensis_1_6_linea_terra-12097719
Ez azért jóval jobban fest. Nem lelakott, ráadásul Elegant kivitel? Az ár pedig azonos mindkettőnél. A kinézet miatt is tuti ezt venném, de a leinformálhatóság a hab a tortán.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #3419 Dátum: 2018.01.04 13:32:01 »
Ez azért jóval jobban fest. Nem lelakott, ráadásul Elegant kivitel? Az ár pedig azonos mindkettőnél. A kinézet miatt is tuti ezt venném, de a leinformálhatóság a hab a tortán.
Ez egy Millenium felszereltség 2000. évből. Szerintem a legjobb sznben és a hozzá rendelhető legjobb felnivel. Én a bal hátsó sárvédőn látok egy kis javításnyomot a kerékívnél, de ennek festése pár tízezerből megvan, nem nagy ügy. Maga az autó gyönyörű és azért eladó, mert a család fiú gyermeke mozgássérült és csak olyan autót vezethet (nemrég szerzett jogsit, de ezzel a kritériummal), ami kéz gázosra van alakítva és lehetőleg automata. Emiatt kell menjen az Avénak, nem azért, mert bármi baja lenne... Ha autót keresnék, azonnal megvenném.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i