Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 774980 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1380 Dátum: 2014.05.25 07:17:30 »
Jól szét kellett kapnod az ajtókat, szép munka! :clap: Érdekel, hogy milyen lett a kocsi így. Nekem a bal első ajtó zörgését az elkopott alsó zsanér okozta. Pár hónapja kicseréltettem és azóta kuss van. Pontosabban valamelyik jobb hátsó szilent vagy akármi még kopog picit, ezt a problémát a héten orvosoljuk.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1381 Dátum: 2014.05.25 07:35:52 »
További apró tanácsok a lehető legjobb eredmény érdekében:

- A munka megkezdése előtt célszerű kiállni a tűző napra az autóval, hogy a nap melege fel tudja melegíteni az ajtólemezt, amire jobban fog tapadni a bitumenes lemez.
- Magát a szigetelő tekercset is célszerű a napra helyezni, hogy kellően felmelegedjen. Ezzel is segíthetjük a megfelelő tapadást az ajtólemezen.
- Ragasztás után a kis "teddy-hengerrel" alaposan "kivasaljuk" a ragasztott felületet, hogy minden részén megfelelően ragadjon a felületbe.
- Ezt követően én még megfújtam a hőlégfúvóval is néhány másodpercig (a mienk 2 fokozatú, 1-es fokozatban 320 Celsius, 2.-ben 580 Celsius levegőt fúj) annyira, hogy a kezem ne állja, majd ezt követően is átmentem rajta a kishengerrel mégegyszer.
- Az ablak kiszedésénél vigyázni kell, hogy nehogy elejtsük az ablakot, mert egyrészt nem könnyű súlyú, másrészt én elkövettem azt a hibát, hogy a munka alatt nem árnyékba raktam az abaküveget, ami felhevült. Visszarakásnál igen kellemetlen volt erősen fogni a forró üveget...  :wacko: (amúgy a művelet viszonylag egyszerű és egyértelmű.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1382 Dátum: 2014.05.25 07:48:32 »
Jól szét kellett kapnod az ajtókat, szép munka! :clap: Érdekel, hogy milyen lett a kocsi így. Nekem a bal első ajtó zörgését az elkopott alsó zsanér okozta. Pár hónapja kicseréltettem és azóta kuss van. Pontosabban valamelyik jobb hátsó szilent vagy akármi még kopog picit, ezt a problémát a héten orvosoljuk.
Szét kellett kapni, másként egyáltalán nem fértem volna a hangszórók mögé. Nagy és sok helyet foglal az ablakmozgató mechanika, ha nem szedem szét, gyakorlatilag egy tenyérnyi helynél többet nem tudtam volna felragasztani.

De respekt ismét a Toyotának, hogy ekkora lyukat hagyott a munkához.  :clap: Nagyban megkönnyítette a dolgomat.

Ha már szét volt szedve az ajtó, kis WD40-nel minden mozgó alkatrészt a kp-zárban befújtam vele, valamint az ablakmozgató bowdeneket is befújtam.

Az első ajtókban nem volt zörgés, szerencsére, most a hátsó ajtókban feltűnő a zörgés és a kilincstől jön, mert, ha lefogom, nem zörög. Ezért is döntöttem úgy, hogy a következő pprojekt a 2 hátsó ajtó szigetelése lesz.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1383 Dátum: 2014.05.25 12:51:05 »
Van egy kis videóm is a szigelet ajtó és a szigeteletlen közötti (hallható) különbségről.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1384 Dátum: 2014.05.25 13:41:30 »
Ja, és tegnap előtt én is durvultam kicsit:  50-160km/h :devil: :devil: :devil:

@vd1234  :hug:

https://www.youtube.com/watch?v=qhNX9KL-N6g&feature=youtu.be

Soha nem mondtam, hogy sportautó, de azért nem kell szégyenkeznie szerintem. Külön tetszik a váltóban, hogy "támogatja" a gyors váltásokat.  :wub:

Amúgy a youtube linkelő nem működik nálam valamiért...  :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1385 Dátum: 2014.05.26 18:31:06 »
Ma megint tuningoltam kicsit az Avensist. Kapott DRL-t meg egy szivargyújtó aljzatot a csomagtérbe.

DRL-ből én az OSRAM 401-est választottam, mert nem láttam értelmét - az amúgy is szabálytalan - DRL-DPL kombónak, hiszen csak helyzetjelzőt sohasem használok, ha meg ég a tompított, akkor mehet a kis 5W-os izzó is mellette, nem sok értelme van felére csökkentett fényerővel járatni a 13-15W-os DRL-t. Ennek a fajtának (ill. bekötésnek) hátránya viszont, hogy az egyik vezetéket a gyújtás pozitívra (KL15) kell kötni, amit pedig elég nehéz megtalálni a motortérben (mert a gyújtáskapcsoló és a biztosíték is a beltérben van és a motortérbe visszatérő kábelek nagy többsége funkcióspecifikus (pl. index, ködlámpa, stb.). A motortérben az utolsó stekkeren találtam végül megfelelő kábelt (magát a motort és közvetlen függelékeit nem mertem bolygatni):



A fekete kábel volt végül a nyertes. Mivel a DRL-hez adott vezeték bőven nem ért el eddig, ezért plusz vezetékkel kellett körbemennem a motortérben:

Vicces dolog történt. Amikor a csatlakozót megnéztem, mind a fekete (piros csíkkal), mind a világoskék (sárga csíkkal) kábelekben volt gyújtáskor áram. Teljesen jól funkcionált is a dolog, mígnem mostanában melegebbre fordult az időjárás és ki nem derült, hogy ha megy a klímakompresszor, akkor a feketében nincs áram. Klíma nélkül oké volt minden továbbra is. Ma átkötöttem a kékre és egy gyors teszt alapján tökéletes. Világít a DRL akkor is, ha megy a klíma vagy a hűtőventillátor.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1386 Dátum: 2014.05.26 19:03:53 »
Vicces dolog történt. Amikor a csatlakozót megnéztem, mind a fekete (piros csíkkal), mind a világoskék (sárga csíkkal) kábelekben volt gyújtáskor áram. Teljesen jól funkcionált is a dolog, mígnem mostanában melegebbre fordult az időjárás és ki nem derült, hogy ha megy a klímakompresszor, akkor a feketében nincs áram. Klíma nélkül oké volt minden továbbra is. Ma átkötöttem a kékre és egy gyors teszt alapján tökéletes. Világít a DRL akkor is, ha megy a klíma vagy a hűtőventillátor.

Nah ebből is tanultunk valamit. :) De barátom,...azt a kék "szigszalagot" cseréld már le valami feketére  :hammer: tudom-tudom.....de akkor is :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1387 Dátum: 2014.05.26 19:06:47 »
Nah ebből is tanultunk valamit. :) De barátom,...azt a kék "szigszalagot" cseréld már le valami feketére  :hammer: tudom-tudom.....de akkor is :)

Feketével kezdtem, de elfogyott szerelés közben és csak kék volt itthon. A motorháztető alatt a pókokat nem igazán zavarja a kék sem... :)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1388 Dátum: 2014.05.26 21:48:55 »
Ma rászántam magam, és szétkaptam az első két ajtót, hogy részben a komfort növelése céljából, részben a gyári hifi hangzásának javítása miatt kiszigeteljem a belsejét.

No szuper!!! Köszi a képeket! Jó kis hétvégi elfoglaltság, napsütés, sör :)
Két kérdésem lenne, egyik, hogy milyen anyag az az ajtó belső borításán, valami szivacsos cucc? Szerintem Carina-n is olyasmi van, oda kellene kitalálni valami jó hangszigetelő anyagot. 
Másik, hogy mivel ragasztottad vissza a vízzáró fóliát?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1389 Dátum: 2014.05.26 22:26:09 »
No szuper!!! Köszi a képeket! Jó kis hétvégi elfoglaltság, napsütés, sör :)
Két kérdésem lenne, egyik, hogy milyen anyag az az ajtó belső borításán, valami szivacsos cucc? Szerintem Carina-n is olyasmi van, oda kellene kitalálni valami jó hangszigetelő anyagot. 
Másik, hogy mivel ragasztottad vissza a vízzáró fóliát?
Jaja, a sörtől nem éreztem, hogy szétég a hátam. Most a 3. éjszakája nem tudok - kényelmesen - a hátamon fekve aludni...  :D

Az ajtópanel belő oldalán lévő tömítő "szőnyeg" leginkább a ledarált, majd összepréselt plédre hasonlít. Szivacs a belső ajtónyitó körül van.

A párazáró fóliát saját bitumenes ragaszával lett visszarögzítve, hiszen, azt egész végig sütötte a nap, fel volt melegedve, teljesen jól és masszívan visszaragadt. Hidegen sokkal ridegebb, de felmelegítve (ami történhet a nap által vagy hőlégfúvóval) megmunkálható.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1390 Dátum: 2014.05.26 23:18:00 »
Jaja, a sörtől nem éreztem, hogy szétég a hátam. Most a 3. éjszakája nem tudok - kényelmesen - a hátamon fekve aludni...  :D
Sörrel locsolgattad a hátad, mint a sült malacnak?  :eek:  :clap:
Akkor szép ropogósra sül bizonyára ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1391 Dátum: 2014.05.27 09:05:58 »
Sörrel locsolgattad a hátad, mint a sült malacnak?  :eek:  :clap:
Akkor szép ropogósra sül bizonyára ;)
Hááát, szépnek majd 2-3 nap múlva mondanám, addigra a vörös szín bebarnul, de nem is értem magamat, miért nem szóltam az asszonynak, hogy kenjen már be naptejjel. Azzal - mi a DM-est használjuk - egyszer sem égtünk meg, kapásból gyönyörűre barnul a bőünk tőle...  ::) :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1392 Dátum: 2014.05.27 09:11:35 »
Hááát, szépnek majd 2-3 nap múlva mondanám, addigra a vörös szín bebarnul, de nem is értem magamat, miért nem szóltam az asszonynak, hogy kenjen már be naptejjel. Azzal - mi a DM-est használjuk - egyszer sem égtünk meg, kapásból gyönyörűre barnul a bőrünk tőle...  ::) :wacko:
Mondom, hogy a tej egészségesebb, mint a sör!!!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1393 Dátum: 2014.05.27 09:13:54 »
@Pomk:

Íme a régen ígért képek a home-made megoldásról, amit a kalaptartó egyik oldali letört füle helyett szerkesztettünk:




Oké, hogy nem a legszebb megoldás, de sűrűn használjuk, ez látszik rajta. Bármikor kicserélhető rajta a filces tapasz... Inkább legyen ilyen szerintem, mint vegyek akár bontóból - ha találok egyáltalán - több tízezerért egy komplett csomagtérrolót, netán 100.000-ért újat...  :wacko: :ph34r:

Egy jó hosszú facsavart hajtottunk bele a részbe, amiben még benne volt a letört fül többi része. A facsavar kb 10-12cm hosszúságú és annyira kell behajtani, amennyire kiáll a másik oldalon a gyári (~3,5-4cm). Addig próbálgattunk, amíg a csavar vége már nem karcolta a műanyag kárpitot, de megfelelően a helyére tehető. Ha ez megvan, már csak be kell tekerni jó vastagon a markolatfilccel, kiváltképpen a csavarfejnél, ami közvetlenül érintkezik a műanyag kárpittal.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.27 09:21:32 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1394 Dátum: 2014.05.27 09:15:10 »
Mondom, hogy a tej egészségesebb, mint a sör!!!
Az már egyszer biztos. Tejről nem lennék hajlandó leszokni. Vacsorához úgy legurul csak nálam 1 lityó, hogy észre sem veszem...  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i