Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766628 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1065 Dátum: 2014.03.17 10:45:41 »
Meglássuk nyárra mi lesz a kínálat, 1 misi kp alatt egyikbe se fognék bele.
Szerintem egyikre sem kellene azonnal 1 milla. Csomó olyan dolog van, amit apránként ráérsz kijavítani. Én is így tettem, most minden oké már jópár hónapja.  ;)
Jobb hijján, éppen a műfaelemek fóliázásában vagyok benne, meg azon gondolkodom, hogy leveszem a kormányról a tesco-s 699Ft-os kötözős kormányvédőt, mert csúnya. És ennyi. Ja, meg örülök, mint majom a farkának, mert pár perce érkezett meg kínából a Toyota csatlakozós kábelem, amivel a szifon4-ről tudok majd zenét hallgatni a gyári fejegységen keresztül.  :1eye: :D
Ja, meg április 23-án megy kozmetikába az autó ismét megszépülni.

DE NEM KELL JAVÍTANI..  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1066 Dátum: 2014.03.17 10:53:37 »
680.000  :eek:
Ez nem kevés kicsit? Vagy ennyiért mennek már az ilyen Ave-k?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1067 Dátum: 2014.03.17 10:55:00 »
Szerintem egyikre sem kellene azonnal 1 milla. Csomó olyan dolog van, amit apránként ráérsz kijavítani. Én is így tettem, most minden oké már jópár hónapja.  ;)
Jobb hijján, éppen a műfaelemek fóliázásában vagyok benne, meg azon gondolkodom, hogy leveszem a kormányról a tesco-s 699Ft-os kötözős kormányvédőt, mert csúnya. És ennyi. Ja, meg örülök, mint majom a farkának, mert pár perce érkezett meg kínából a Toyota csatlakozós kábelem, amivel a szifon4-ről tudok majd zenét hallgatni a gyári fejegységen keresztül.  :1eye: :D
Ja, meg április 23-án megy kozmetikába az autó ismét megszépülni.

DE NEM KELL JAVÍTANI..  :whistling:
Mit kozmetikáztatsz rajta?
Az enyém nagyon csúnyán kőfelverődéses az első lökősön ,meg egy polír is ráférne,mert korábban is votl szerintem és egy két helyen nem szépen csinálták.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1068 Dátum: 2014.03.17 10:59:20 »
Mit kozmetikáztatsz rajta?
Az enyém nagyon csúnyán kőfelverődéses az első lökősön ,meg egy polír is ráférne,mert korábban is votl szerintem és egy két helyen nem szépen csinálták.
Április 25-27-én lesz Sopronban a tavaszi Toyota találkozó. Akkorra mindenképpen kiglancolt autóval szeretnék menni.  :) Másrészt egyébként is megcsináltatnám, mert minden év tavaszán és őszén kap egy réteg waxot. Most ki is lesz takarítva és leápolva kompletten a belseje.
A motorháztetőmön nekem is vannak kavicsnyomok, de azokat kipontoztam stifttel, lefényeztetni nem fogom egyelőre (így eredeti a fényezés).

Polírt nem kap, mert szerencsére nem kell, csak a wax védőréteg megy rá, meg talán (de nem biztos) megújítom a nanobevonatot az első 3 üvegen. Igazából azt sem kellene, mert még mindig pergeti le a vizet esőben, mint a kisangyal, csak, hát, ha már ott van...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1069 Dátum: 2014.03.17 11:24:11 »
680.000  :eek:
Ez nem kevés kicsit? Vagy ennyiért mennek már az ilyen Ave-k?
Gondolom kell a hely az újnak, a földet is megkerülte már párszor, céges is volt, gondolom nem kenyérre kell ... szerintem reális.
Szerintem egyikre sem kellene azonnal 1 milla. Csomó olyan dolog van, amit apránként ráérsz kijavítani. Én is így tettem, most minden oké már jópár hónapja.  ;)
Ha elmenne a Cori (550e-re taksálom, bár ahhoz még a szélvédőt ki kéne cserélni), akkor ki tudnám csengetni a vételárat, de hát nem akarom kicentizni anyagilag a dolgokat (még van nyárig egy betervezett nagyobb kiadásom is). Most meg úgyis kell szekér kutyák miatt aztán jönnek ünnepek ...
Majd nyáron nem fogok annyit ingázni, nem fog zavarni ha pár napig áll a szerelőnél a kocsi, addig is át tudom iratni és megcsinálni rá a parkoló matricát. De lehet megtartom Corit amíg nincs utód, lehet vele rohangálni kocsikat nézni. Nem játszom el még egyszer azt mint múltkor, hogy haveri program lett a kocsinézés és boldog boldogtalan ott tátotta a száját mert kellett egy sofőr, aztán persze mindenki a saját preferenciát próbálja erőltetni (nem tetszik a színe, nem elég menő, stb). Két ember kell: aki anyagilag szív majd vele (én), meg aki fizikailag (szerelő)  :hug:
Legalábbis ez a terv :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1070 Dátum: 2014.03.17 11:24:38 »
...meg azon gondolkodom, hogy leveszem a kormányról a tesco-s 699Ft-os kötözős kormányvédőt, mert csúnya...
Bepi, nem akarod bőröztetni? Van itt Csabán korrekt bőrözős srác, kb 10-12 környékén megcsinálná. És mégiscsak szép új bőrkormányod lenne.
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1071 Dátum: 2014.03.17 11:27:44 »
Bepi, nem akarod bőröztetni? Van itt Csabán korrekt bőrözős srác, kb 10-12 környékén megcsinálná. És mégiscsak szép új bőrkormányod lenne.
De, nagyon szeretném! Hol, ki? Én eddig egy helyen voltam érdeklődni, de gagyi volt a referencia munkája.  :no:

Csak akkor csináltatnám meg, ha a gyári mintájára két féle anyaggal (egy sima és egy lyukacsos) is át tudja húzni.

De nagyon érdekelne a kontakt, megköszönném, ha közelebbi infót tudnál adni.  :surrender: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1072 Dátum: 2014.03.17 11:28:20 »
Április 25-27-én lesz Sopronban a tavaszi Toyota találkozó. Akkorra mindenképpen kiglancolt autóval szeretnék menni.  :) Másrészt egyébként is megcsináltatnám, mert minden év tavaszán és őszén kap egy réteg waxot. Most ki is lesz takarítva és leápolva kompletten a belseje.
A motorháztetőmön nekem is vannak kavicsnyomok, de azokat kipontoztam stifttel, lefényeztetni nem fogom egyelőre (így eredeti a fényezés).

Polírt nem kap, mert szerencsére nem kell, csak a wax védőréteg megy rá, meg talán (de nem biztos) megújítom a nanobevonatot az első 3 üvegen. Igazából azt sem kellene, mert még mindig pergeti le a vizet esőben, mint a kisangyal, csak, hát, ha már ott van...
És ez a stift mennyire jó? Találtam itthon egy vállalkozást ,aki 20.000 pénzért fényez elemet színkód alapján meg minden,nagyon csúnya lett. Szerintem már volt fényezve egyszer és a kék színű autón szépen világítanak az apró fehér pöttyök.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1073 Dátum: 2014.03.17 11:36:15 »
De, nagyon szeretném! Hol, ki? Én eddig egy helyen voltam érdeklődni, de gagyi volt a referencia munkája.  :no:

Csak akkor csináltatnám meg, ha a gyári mintájára két féle anyaggal (egy sima és egy lyukacsos) is át tudja húzni.

De nagyon érdekelne a kontakt, megköszönném, ha közelebbi infót tudnál adni.  :surrender: :hug:

Ebben a kis udvarban dolgozik a srác. Nekünk még csak egy műbőr borítást csinált egy hullámos fémlemezre. Elég szöszmötölős meló volt, de szépen megcsinálta. Ott láttam nála munka közben cuccokat, szimpatikus volt. Pü-ben küldök számot, remélem ő az...
Gabe 254.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1074 Dátum: 2014.03.17 11:45:23 »
És ez a stift mennyire jó? Találtam itthon egy vállalkozást ,aki 20.000 pénzért fényez elemet színkód alapján meg minden,nagyon csúnya lett. Szerintem már volt fényezve egyszer és a kék színű autón szépen világítanak az apró fehér pöttyök.
nekem a Hiace-en voltak pici kavicspöttyök itt-ott, a legegyszerűbb az, ha megnézed a színkódot (rajta van fémlemezen, amin a kaszni kód is), majd beblattyodsz a toyotába, és veszel olyat. 2 ezer forint körül van egy deci spray, az holtig elég ilyesmire.. (kifújsz valamibe egy picit, aztán egy ecsettel/papírcsücsökkel kipontozod)
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1075 Dátum: 2014.03.17 11:56:08 »
Ebben a kis udvarban dolgozik a srác. Nekünk még csak egy műbőr borítást csinált egy hullámos fémlemezre. Elég szöszmötölős meló volt, de szépen megcsinálta. Ott láttam nála munka közben cuccokat, szimpatikus volt. Pü-ben küldök számot, remélem ő az...
Beszéltem is vele telefonon, korrektnek tűnt.  :yes: Megvan a keresztneve is  :D

A lyukacsos bőrt is be tudja szerezni, de arra várni kell, mert 10 db kormányra való anyagot rendel egyszerre, jelenleg velem együtt 5 megrendelése van.  ::) Szerencsére nekem sem sürgős.

Kérdeztem tőle, hogy ráhúzza-e az eredeti felületre, vagy leszedi előtte. Azt mondta, ha nincs kiszakadva az eredeti, akkor ráhúzza, ha ki van szakadva, lyukadva, akkor inkább lefejti az eredetit, mert a bőr vastagsága 1,1mm, így minden alatta lévő puklit, lyukat, egyenetlenséget visszaad.
Nekem nagyon jó hír ez az 1,1mm, mert kb ennyi hiányzik az én nagy lapát kezemnek, hogy a karima átmérője ideális legyen. Most egy lehelletnyit vékonyabb, mint kellene.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1076 Dátum: 2014.03.17 11:58:40 »
És ez a stift mennyire jó? Találtam itthon egy vállalkozást ,aki 20.000 pénzért fényez elemet színkód alapján meg minden,nagyon csúnya lett. Szerintem már volt fényezve egyszer és a kék színű autón szépen világítanak az apró fehér pöttyök.
Látszik a javítás nyoma, ez egyértelmű, de legalább a pontozás a gyári színkódú festékkel (és a hozzá tartozó lakkal) történik.
Ez a "látszik" azt jelenti, hogy ha rásüt a nap és közelről és tudod, mit kell nézni és hol.  :D Lehet szépen is csinálni, akkor kevésbé feltűnő, és lehet rondán, akkor csúnyább.
De erre azt mondom, hogy néhány kavicsnyom miatt nem fényeztetek újra egy elemet sem. Ha hámlana a festék az más tészta, az újrafényezés...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1077 Dátum: 2014.03.17 12:01:17 »
A reggeli kérdésem immáron képekkel: "Szóval miért van az hogy a nívó pálcát kíhúzva az egyik oldalon az alsó szinttől kb 1/3-ra van az olaj, míg a pálcát átfordítva már kb 2/3. Tehát más magasságban van a szint a kb 1,5 mm vastag pálcán. Néztem egy Service Manual-os rajzot, ahol a nívó pálca kb 80°-os szögben ér bele a karterba. Egészen idáig úgy gondoltam, hogy ez azért van, mert közel víszintesen ér bele a pálca az olajba. De rajz alapján ez megdőlt.
Szóval, hol gondolom én ezt rosszul?"

Valaki tapasztalt ilyent? Melyiket vegyem alapul? Persze tudom, a két nívó szint között van és örülök.... de mégis miért van ez?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1078 Dátum: 2014.03.17 12:03:46 »
Ilyen lesz az eredmény a fóliázás után:



Sajnos a középkonzol keret 2x esett le az asztalról és sérült meg a fólia, emiatt 2x kell újrahúzni. Amúgy, igen vékony az anyag, nem karcálló, vigyázni kell rá. Viszont, nekem sokkal jobban tetszik, mint a műfa. Nem mondom, megszoktam azt is, és a srác szerint is vannak olyan autók, amik sokkal drágábbak az enyémnél, mégis sokkal gyomorforgatóbb bennük a fabetét kinézete (lásd újabb Mondeo-k).

Ezen a képen viszonylag jól látszik, hogy nem ezüst a fólia színe, hanem egy fél árnyalatnyi barna/réz szín van benne. Emiatt nem lesz annyira techno-s, mint az Audi S-Line kinézete (ez utóbbi az Avensisben stílusidegen lenne, az Audihoz viszont az illik).
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1079 Dátum: 2014.03.17 12:06:21 »
A reggeli kérdésem immáron képekkel: "Szóval miért van az hogy a nívó pálcát kíhúzva az egyik oldalon az alsó szinttől kb 1/3-ra van az olaj, míg a pálcát átfordítva már kb 2/3. Tehát más magasságban van a szint a kb 1,5 mm vastag pálcán. Néztem egy Service Manual-os rajzot, ahol a nívó pálca kb 80°-os szögben ér bele a karterba. Egészen idáig úgy gondoltam, hogy ez azért van, mert közel víszintesen ér bele a pálca az olajba. De rajz alapján ez megdőlt.
Szóval, hol gondolom én ezt rosszul?"

Valaki tapasztalt ilyent? Melyiket vegyem alapul? Persze tudom, a két nívó szint között van és örülök.... de mégis miért van ez?
Szerintem csak attól lehet, hogy ferdén van benne az olajban. Valamit vagy rosszul nézhettél a manualban, vagy azon nem egészen jó a rajz.  ;) Én ilyenkor a valós szintet a kettő közé gondolnám.  :yes:

A hideg és meleg olajszint között minimális eltérés lehet, azt nem így fogod látni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i