Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766624 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1020 Dátum: 2014.03.01 11:41:39 »
biztosan igazad van!!
öreg pít,én a 80as években még beszélni se nagyon tudtam;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1021 Dátum: 2014.03.01 12:24:23 »
Üdv!

Bocs, hogy belep*fázok, de erre nagyon kíváncsi vagyok!
DonPrego Avensis-t néz, erre mondanák a kollégáim, hogy "Ez a világ sem tart már sokáig!"  ;)
Hát én itt vagyok, kocsi nincs, de a kereskedő többi vasa meg igen.
Megkérdeztem, mosóban van, Hétfőtől látogatható, paraméterei háromgyárikulcs140ezerkilométerfullpöpec...
Szal mára is marad a csirkepaprikás
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.01 12:28:59 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1022 Dátum: 2014.03.01 12:46:17 »
biztosan igazad van!!
öreg pít,én a 80as években még beszélni se nagyon tudtam;) ;)
Azért írtam, mert sokan nem tudják már. És onnan költözött a Nagykőrösire :yes:
Persze akkor nem voltak kereskedések, egyszerűen oda beállt aki el akarta adni az autóját, talán megemelt parkolási díj volt, mint belépő.

paine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1023 Dátum: 2014.03.02 17:22:13 »
Először is bocs mindenkitől, családi okokból ritkábban látogatom most a fórumot, autót is ritkásabban nézek, másfelé koncentrálok most. Azért is nem nézem intenzíven az autókat, mert a családi dolognak anyagi vonzata is van, így elkönyveltem, hogy leműszakizik a Skoda, és egyelőre marad. Némi gyűjtés után visszatérek a témára. Persze beállítottam az autóvadászt, ha van valami kiemelkedő vétel, akkor mozgásba lendülök, és akár kölcsön is kérek, de jelenleg nem szánok tízezreket arra, hogy blikkre nézegessek többszáz km-re levő autókat.

A HMV-i autót végül nem mentem le megnézni, maga a kereskedő beszélt le :) Mikor elárultam, hogy szerelőkkel megyek, és nagyon háklis vagyok a kasztnira, akkor mondta, hogy ne csináljak felesleges kört, a kasztni olyan amilyen. Elmondása szerint azért nem rohad, de horpadt, és rozsdál pár helyen.

A neppereknél tudom, hogy nem csak Toyotával akarnak átverni. Szúrópróba szerűen, ahol jártam, megnéztem egyéb autókat is. Siralmas. Pl egy OFF Mondeo. Látom, rommá volt törve, stb. Rákérdeztem, mi lelte szegény autót. Jött a duma, hogy semmi, csak enyhe kocc, stb. Ehhez képest oszlop el volt mászva, BH ajtó alig nyílt. Mondta, hogy de megbízható, műszakilag egyben, stb. Na, erre elkértem a kulcsot, mentem egy karikát. Először is nem olyan motor volt benne, mint ami az adatlapján szerepelt :D (2.0TDCi helyett TDdi) Aztán kiderült, hogy a turbója is rossz. Erre megmagyarázta, hogy hát igen, de hogy neten is hirdeti, és ott az adatlapon fel van tüntetve, stb. Hazajöttem, megkerestem, hát persze, hogy szó nem volt a hirdetésben ilyenről, csupa fényezésből állt a szöveg.

Azért is volt ez egy jó tapasztalatszerzés, mert az esetek nagy részében "pofáról" megismerem a simlis embereket, most jó sokkal beszélgettem, és eddig úgy tűnik, a képességem működik. Bár neppernél nehéz ilyen téren mellé nyúlni :)

paine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1024 Dátum: 2014.03.02 17:27:46 »
xarházi a kereskedők,nepperek 99%a.
gondolom fővárosi roncstelepen stb jártál paine!!??

Ááááá, a nepper csak 2 esetben hazudik! Amikor beszél, meg mikor ír! :D
A Nagykőrösi útra nem mentem magáncélból, a Skodát ott vettem, nekem annyi elég volt belőle. Egy barátom feleségével kimentem autót nézni, mondanom sem kell hulladék volt.
A legszebb viszont az volt, hogy a barát 2 éves Toyota Corollájával mentünk, szalon állapot, stb. Odajött egy nepper, és közölte, hogy 2MFt-ért megveszi tőlünk :D Mondtuk, nem eladó, meg egyébként is 2 éves, első tulajos, stb. Erre közölte, hogy na jó, legyen 2,5. Mondtuk, hogy a Toyota szalon visszaveszi 3-ért amúgy, szóval békén lehetne már minket hagyni :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1025 Dátum: 2014.03.02 17:31:18 »
szarházi féreg mind.
kár,h a hahun nem lehet rászűrni,h magánszemély vs. kereskedő.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1026 Dátum: 2014.03.03 21:19:01 »
A középkonzol tetején lévő gombokban T1 3,2mm x 6,5 mm-es Barthelme izzó (cikkszám: 720118), míg a klímapanel 4db izzójának a Barthelme T1 1/4 12V-s 720231 cikkszámú izzója lett jó.

Az elakadásjelző izzójának méretét nem tudom, mert annak a papírja nincs meg. Ki kell szerelni és le kell mérni. Annak megfelelő izzót kell választani.

A fenti cikkszámokat elég begépelni a Conrad weboldalán a kereső sorba.

Jól értettem, a 720118 kell a hátsószélvédő-fűtés kapcsolóhoz? A vészvillogó izzóját azóta sem sikerült megfejtenie valakinek?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1027 Dátum: 2014.03.03 21:23:59 »
Jól értettem, a 720118 kell a hátsószélvédő-fűtés kapcsolóhoz? A vészvillogó izzóját azóta sem sikerült megfejtenie valakinek?
Igen, nekem ezek vannak benne. Legközelebb, ha netán ismét cserés lenne, ugyanebben a méretben nagyobb teljesítményűt néznék, ami nerm biztos, hogy van. Kérdésemre a Conrad azt válaszolta, hogy csak azok a termékek beszerezhetők, amik aq honlapon jelölve vannak. Egyébként jók ezek a 720118-asok is, csak egy árnyalatnyival lehetnének világosabbak a műszerfal többi eleméhez képest.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1028 Dátum: 2014.03.03 21:46:40 »
Ááááá, a nepper csak 2 esetben hazudik! Amikor beszél, meg mikor ír! :D
A Nagykőrösi útra nem mentem magáncélból, a Skodát ott vettem, nekem annyi elég volt belőle. Egy barátom feleségével kimentem autót nézni, mondanom sem kell hulladék volt.
A legszebb viszont az volt, hogy a barát 2 éves Toyota Corollájával mentünk, szalon állapot, stb. Odajött egy nepper, és közölte, hogy 2MFt-ért megveszi tőlünk :D Mondtuk, nem eladó, meg egyébként is 2 éves, első tulajos, stb. Erre közölte, hogy na jó, legyen 2,5. Mondtuk, hogy a Toyota szalon visszaveszi 3-ért amúgy, szóval békén lehetne már minket hagyni :D
Kicsit más kategória de még 2009-ben Ignist kerestem... Interneten néztem, szintén elég jól beleástam magam ott is a tipusba. Nagyjából körvonalazódott az állapot-évjárat-felszereltséghez tartozó ár. Mígnem Pesten kb 200 ezer forintal olcsóbban hirdettek egy Ignist. Én sárvári voltam akkor, ez kb 220 km volt tőlünk. Sokat beszéltem a nepper gyerekkel telefonon, hogy ez miért ilyen olcsó... Azt mondta hogy "ezt ennyiért tudjuk adni" Sose felejtem ezeket a szavakat. Még kérdeztem is tőle hogy törve volt? Vagy mi a baja? Azt mondta hogy semmi. Felhívtam a figyelmét hogy messziről mennék autót nézni. Nyugodtan, mondta. El is indultunk egy iszonyatosan meleg nyári napon Pestre, klíma nélküli kocsival. Már a kereskedésbe lépéskor láttam az autón a horpadásokat a tetőn, a motorháztetőn. A bal oldali tükör burkolat hiányzott a csomagtér ajtó illesztései miliméterekkel (!) elcsúszva és még csak nem is párhuzamos... Küszöb több helyen megpadkázva, vonóhorognál a lökhárító beszakadva... Majdnem sírtam... Idegességembe be se mentem hozzá, hogy helló b.zi gyerek én jöttem messzeföldről.... :)
Apám mondta, most menj be, mond meg hogy feleslegesen jöttünk el ilyen messzire. :)
Nem akartam látni a tetoválásait és az izmait, meg azt ahogy belevigyorog a képembe...
Szal én is mentem sok tisztelet kört autóért. A Toyotánál is volt pár kör... már azon gondolkoztam hogy hagyom az Avensist, mert annyi szemetet láttam hogy elment a kedvem. Aztán kis kompromisszummal de mégis találtam egyet :)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1029 Dátum: 2014.03.04 11:29:14 »
Na a "külsőshelyenvanmosásonparaméterekettudod?négynágyrikulcsszáznegyvenezerkilométer" visszatért a "Külsős mosásból" és hirtelen meglett a jobb oldala is.
Ma szabin vagyok, ki tudnék menni megnézni és összeköhögni a bacijaimmal.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1030 Dátum: 2014.03.04 11:43:27 »
zsiványak. le volt zúzva a jobb oldala xerintem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1031 Dátum: 2014.03.04 15:05:53 »
zsiványak. le volt zúzva a jobb oldala xerintem.
Nem lehetsz ilyen rosszindulatú szegény nepperekkel :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1032 Dátum: 2014.03.04 15:43:44 »
Na a "külsőshelyenvanmosásonparaméterekettudod?négynágyrikulcsszáznegyvenezerkilométer" visszatért a "Külsős mosásból" és hirtelen meglett a jobb oldala is.
Ma szabin vagyok, ki tudnék menni megnézni és összeköhögni a bacijaimmal.
Mikor leszel Szabinán? :) :whistling:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1033 Dátum: 2014.03.04 15:51:01 »
Mikor leszel Szabinán? :) :whistling:
if if if
Az nem Szabina lesz, hanem Selenia, az olasz motorok olaja :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

hoattis

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1034 Dátum: 2014.03.10 14:43:03 »
Úgy látom nem működik az avensis.org.ru/Manual oldal. Valaki lementette a T22-es 3ZZ-FE repair manual-t vagy esetleg tudtok más forrást?