Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 766665 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1005 Dátum: 2014.02.27 08:15:12 »
Én azt gondolom, hogy a 110 lovas d4d-vel elég szigorúan, vagy csak városvban kell közlekedni, hogy 6 fölé menjen....de legyen: nálam 6 fölé nem tudott menni. A fedcomp kb. 2 decit csalt lefelé, azt mindig figyelembe vettem.

A csapágy méretre nem emlékszem fejből, de ha lemegyek az Alföldre, ott még megvan a régi csapágy. Megkeresem, és megadom a számát.

Köszi, az nem lenne rossz. Most kicsit utánaolvastam, éppenséggel kb. 3 perc kivenni és megmérni, úgyhogy szerintem menni fog.

paine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1006 Dátum: 2014.02.28 10:59:56 »
A zalaegerszerszegi visszakerült, nem tűnik rossz alternatívának. Egyéb elfoglaltságok, és az anyagi helyzet csúszása miatt a megnézés odébb van. Voltam viszont Bp-i neppernéző körúton. Elképesztő. Már-már azon gondolkodtam, hogy jobban megéri valami olyan márkát venni, amiben nem bízom, és nem tetszik, de ismerős árulja, és ismert előéletű. Csúnya egy világ van a neppereknél, és durva hibákat sem fogadnak el alkualapnak, mert majd jön egy madár, aki nem veszi észre, csak azt, hogy szép, meg nagy, meg Toyota, és elviszi. Egyelőre várakozó álláspontra helyezkedem, és gondolkodom, na meg Skodát javítok :) Nagyon szeretnék Toyotát, csak ami jó, azt ritkán adják el. Bízom benne, hogy akad valami, ami jó, és megvehető árban van. Végülis nincs ok az aggodalomra, a Skoda le tud vizsgázni, így ráérek.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1007 Dátum: 2014.02.28 11:06:07 »
Senki nem mondta, hogy könnyű lesz. Egyébként, igen, jól írtad, ami Toyota jó, azt vagy nem adják el (és még csak nem is valószínű, hogy tudsz olyan árat mondani, amiért eladó lenne), vagy eladnák, de magasabb áron.

Mi a helyzet a külföldi behozatallal? Nem gondolkodtál rajta?

Továbbá, kicsit részletesebben is írhatnál a neppereknél látottakról. Milyen nagyobb hibákat találtál, amik ellenére sem lehetett alkudni? Mely autókat nézted meg végül? Ez mind-mind nagyon hasznos infó lenne itt a felhozatalról.

(Nekem baromi nagy mákom volt...  :surrender: :yes: )
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

paine

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1008 Dátum: 2014.02.28 12:46:46 »
Mi a helyzet a külföldi behozatallal? Nem gondolkodtál rajta?

Továbbá, kicsit részletesebben is írhatnál a neppereknél látottakról. Milyen nagyobb hibákat találtál, amik ellenére sem lehetett alkudni? Mely autókat nézted meg végül? Ez mind-mind nagyon hasznos infó lenne itt a felhozatalról.

(Nekem baromi nagy mákom volt...  :surrender: :yes: )

A külföldi behozatalon gondolkodtam, de ott jó lenne olyan összeköttetés, aki kint van, és megnézi. Mert ha minden alkalommal blikkre kimegyek akár csak ausztriába, az nekem túl nagy összeg.

Az általam linkeltek közül az eladókkal csak beszéltem, már az alapján se mentem megnézni. Pl a győri régi, nyaralási kép, nincs frissebb, de higgyem el, stb. És nem is csinál új képet. Akkor talán hagyjuk.

Amiket megnéztem, ott nem tudok linket, csak csaptam egy délutánt, szétnéztem dél-pesti kereskedésekben. Ahol nem volt Toyota, ott is random néztem autókat, hozzáállást tesztelve. Néhány hiba, ami nem minősül alkualapnak:
- Törve volt, és még csak javítva sincs
- Konkrét 20x7cm lyuk az autó alján. Nem alkualap, "természetesen, mire hozzám kerül, javítva lesz".
- Konkrétan fékhibás autó, de nagyon. Minden túlkopva, fékfolyadék szökik, szervó rossz.
- Beázó fényszórók, egyéb elektronikus dolgok.

Kereskedést nem írok, nem akarok én magamnak bajt. De XVIII, XX, és XXIII. kerületekben jártam.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1009 Dátum: 2014.02.28 12:49:59 »
A Hódmezővásárhelyivel is beszéltél?Azzal mi a szitu?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1010 Dátum: 2014.02.28 13:01:26 »
Húú, az kemény. Hát, bízom benne, hogy az ilyen fajta nepperektől is fog még tisztulni pár év alatt a használtautó piac...  :wacko:

Amúgy, nehogy azt hidd, hogy csak a Toyotáknál van így... Tesóm felvitte egy közös isminket BP-re, ahol OFF B6-os Passatokat néztek kp-s vételi szándékkal. Jelzem, 3-3,5 millióval a zsebükben, tehát, nem éppen az olcsójános, lelakott autók voltak a célkeresztjükben. 2,8-3,5 millió Ft között kizárólag(!) visszatekert órás autókat találtak. Az egyiket jobban, a másikat kevésbé. 2,9-ért olyan autó volt, hogy szervizes ismerőssel lekérdeztették az utolsó német szervizkor rögzített óraállást és 295e km-nél volt az autó 2012 őszén No.-i szervizben. Mennyit muatott a km-számlálója? 128e km-t.  :gun_bandana:  :censored:

Csak ezzel a csellel nyernének rajta alsó hangon 3-400.000 Ft-ot, arról nem beszélve, hogy természetesen csak egy garnitúra (lelakott) gumi van benne az árban, pedig a mobilén 10 hirdetett autóból kb 7-8-at 2 garnitúra kerékkel hirdetnek, tehát, itt a további 100-150.000-es haszon.

Szóval, ne kergess hiú reményeket, hogy más márkák autói korrektebb vételek lennének, mert még azt hozzá sem vetted, hogy alapvető megbízhatóságre még mindig az Avensis (T22) vezeti ebben a korban a megbízhatósági listát. Ráadásul, ebből talán kevesebb autót fogtak be cégesnek. Talán...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1011 Dátum: 2014.02.28 15:53:51 »
A Hódmezővásárhelyivel is beszéltél?Azzal mi a szitu?
Az a HMV-i valóban szép példány,jobban is tetszik,mint a Zegi nekem pl.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1012 Dátum: 2014.02.28 16:56:08 »
Én úgy fogalmaznék, hogy benzinesre folyamatosan sokat költesz benzinre, pláne ha nem ideális módon, rendszeresen országúton használod.
A diesellel sokat nyerhetsz, pláne pályán és városban .A nagyobb javitás pedig kalkulálható, vagy sokat nyersz (ha sokára jön) vagy kevesebbet, ha javítani kell.
Én nagyon örülök amikor látom, hogy mindig keveset fogyaszt az autóm.

És tegyük hozzá, hogy a magasabb üzemanyag költség mellett még a benzinest is esetlegesen javíttatni kell, még ha valószínűleg kevesebb összegből is.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1013 Dátum: 2014.02.28 17:04:46 »
És tegyük hozzá, hogy a magasabb üzemanyag költség mellett még a benzinest is esetlegesen javíttatni kell, még ha valószínűleg kevesebb összegből is.
A másik, hogy egy azonos korú benzines autóban valószinű jóval kevesebb km van, megkíméltebb. Így nyilván kevesebb javítani való is fordul elő vele.
(OK, hogy van néhány berendezés ami + ban van, a benzinesen nincs)

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1014 Dátum: 2014.02.28 17:19:18 »
A másik, hogy egy azonos korú benzines autóban valószinű jóval kevesebb km van, megkíméltebb. Így nyilván kevesebb javítani való is fordul elő vele.
(OK, hogy van néhány berendezés ami + ban van, a benzinesen nincs)
Az, hogy megkíméltebb nem biztos, viszont általában kevesebb a km. Csak azért tettem, hozzá, hogy ne csak dízelnél számoljunk esetleges hibákkal, hanem benzineseknél is. ( Természetesen valószínűleg olcsóbb hibákkal.)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1015 Dátum: 2014.02.28 17:26:16 »
xarházi a kereskedők,nepperek 99%a.
gondolom fővárosi roncstelepen stb jártál paine!!??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1016 Dátum: 2014.03.01 10:18:10 »
Nagybevásárlás után elugrom megnézni miért nincs kép a jobb oldaláról, meg hogy elférek e benne
Ha esetleg valakit érdekel a kocsiról egyéb infó, tegye fel itt a kérdést és megnézhetem neki.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1017 Dátum: 2014.03.01 10:43:54 »
lesz arra dolgom dél körül,lehet csatlakozok!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1018 Dátum: 2014.03.01 11:23:09 »
Nagybevásárlás után elugrom megnézni miért nincs kép a jobb oldaláról, meg hogy elférek e benne
Ha esetleg valakit érdekel a kocsiról egyéb infó, tegye fel itt a kérdést és megnézhetem neki.

lesz arra dolgom dél körül,lehet csatlakozok!!!

Üdv!

Bocs, hogy belep*fázok, de erre nagyon kíváncsi vagyok!
DonPrego Avensis-t néz, erre mondanák a kollégáim, hogy "Ez a világ sem tart már sokáig!"  ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #1019 Dátum: 2014.03.01 11:26:50 »
xarházi a kereskedők,nepperek 99%a.
gondolom fővárosi roncstelepen stb jártál paine!!??
Még a 80-as években ott volt a használtautópiac, főként a töltés melletti parkolóban. :yes:
Emléxem haverom ott vett egy prima 144-es Volvót 100eFt-ért.